Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Σε καμία περίπτωση δεν είσαι παράλογη. Εμένα δεν θυμάμαι από ποια εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός να "ακουω-καταλαβαίνω" το μωρό ανά κάποιες ώρες αλλά ήταν σίγουρα πριν τη 30η εβδομάδα γιατί στην 30η όντως δεν το άκουσα μια μέρα. έφαγα γλυκό και εκεί κάπως τη κατάλαβα αλλά με έτρωγε η ανησυχία και πήγα στο γιατρό. κάτι μου έλεγε οτι δεν πάει καλά. δυστυχώς έπαθα το ίδιο με την ξαδέρφη σου 1 μέρα μετά. Δεν το λέω τώρα για να σε τρομοκρατήσω. Αλλά πρέπει να μας ακούνε. Για μένα να βρεις ένα γιατρό που καταλαβαίνει τις ανησυχίες σου και κυρίως να κρατά ένα πεαγγελαμτικό επίπεδο. δλδ θύμωσε η μαία που δεν είπες καλησπέρα και μετά σε διωχνει ο γιατρος;; πάνω στον πανικό σου, θα σκεφτείς τα τυπικα;; 

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μακάρι να πάνε όλα καλα !!! Χοριακη δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι …. Θα με πάρουν το μεσημεράκι να μου πουν πως προχωράμε αλλά ρώτησα στην γραμματεία κ μ είπαν το επόμενο βήμα είναι σκαν στην 7η εβδομάδα…

      Καλή Ανασταση να έχουμε με υγεία να λέμε μόνο ευχάριστα !!! Χοριακη δεν θα κάνω μάλλον …. Μ είπαν για σκαν υην 7η εβδομάδα θα με πάρουν το μεσημεράκι να με ενημερώσουν ! 

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 39 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλημέρα κοριτσια! 

Να σας πω τα νέα μου :-|.. Προχθές πήρα την μαία να ρωτήσω τι να παρω επιτελους γιατί δεν αντέχω να είμαι έτσι όλη μέρα κ επειδή το προηγούμενο βράδυ έβγαζα αίμα από τον εμετο. Όχι πως ανησυχησα αλλα για να καταλάβει ότι θέλω να προσέξω και την υγεία παράλληλα με την κυηση. Αυτό το λέω γιατί και άλλη φορά που τους είπα δεν είμαι καλα τότε στις αρχές μου είπαν εμείς χαιρόμαστε για αυτό και προσπάθησαν να με ανεβάσουν. Μου το είπε κ προχθές αυτό κ της λέω και εγω χαίρομαι κουκλα μου αλλα είμαι τέζα στο κρεββάτι και ξερνάω αίμα συγνώμη κιολας! Μου είπε λοιπόν να παρω κάτι υποθετα. Πάω εχθές τα παιρνω πάω σούπερ μάρκετ ναιιι βολτάρισα κιολας και αφού γύρισα κ ξεντύθηκα κατάλαβα πως τα υποθετα δεν υπήρχαν. Τα είχα χάσει, τα έβαλα πίσω στην τσέπη κ έπεσαν και ούτε που κατάλαβα. Αχχ που να φανταστώ πως αυτό ήταν σημάδι!!:shock:  Πάω ξανά το απόγευμα τα παιρνω βάζω το υποθετακι ξαπλώνω με τις οδηγίες παραμάσχαλα να δω βασικά τι ακριβως κάνει γιατί το συγκεκριμένο είναι για τον ιλλιγο. Οι οδηγίες όλες στα γερμανικά γρι ελληνικά απορώ.... Ένιγουει λέω και περιμένω.. να πω ότι από την αρχή ένιωθα κάπως ασχημα το υπόθετο σαν μην το είχα βάλει καλα ομως το είχα βάλει σίγουρα καλα! Για δυο ώρες ένιωθα σαν να θέλω την ανάγκη μου σαν ένα κάψιμο,έναν εκνευρισμό περίεργο και μετά μια λιγολεπτη νταγκλα.Λεω στον άντρα μου πάω να ξαπλώσω μια στιγμή μέσα δεν αισθάνομαι καλα. Μετά από λίγο λέω ας πάω τουαλέτα. Εεε εντάξει αυτό ήταν! Επι 40’ είχα εξαγωγή το λέω κομψά είναι πρωί.. Αφού λέω που τα βρίσκω τόσο πολύ τόση ώρα. Πάω ξαπλώνω και ξανά ίδια αίσθηση και ξανά και ξανά ώσπου έκλεισα 4 ώρες να πηγαινοέρχομαι στο μπάνιο όπου τις τελευταιες έβγαζα μόνο σταγόνες αίμα!! Όχι μια και δυο πεντακάθαρο κατακόκκινο αίμα να στάζει.Περιττό να πω το τι βρισίδι έριξα. Έψαξα εχθές και βρήκα 5-6 κοπελες να λένε πως με τα συγκεκριμένα έπαθαν δια...α! Δηλαδή στη μαία δεν της έχει πει καμία για αυτή την παρενέργεια; Είμαι η πρώτη και μοναδική;;; Ειλικρινά νόμιζα πως θα καταλήξω στο νοσοκομείο. Συγνώμη για το κείμενο αλλα θέλω να ξεσπασω γιατί είμαι έτοιμη να την παρω και να την αρχίσω στα τραγούδια 

Καλημερα κοριτσια!

Ελα ρε Beboula μου αν ειναι δυνατον! Με ενα υποθετο αυτη η δουλεια?? Μιλαμε γκαντεμια! Στο μεταξυ προλαβαν να δρασουν οσον αφορα τη ναυτια τουλαχιστον η πατατες? Παντως να παρεις να τους το πεις.Επισης σημαντικο ειναι επειδη εχεις πολλους εμμετους και εκανες και διαρροια πρεπει να βρεις ενα τροπο να μεινεις ενυδατωμενη. Ρωτησε το γιατρο σου. Ποια υποθετα ειναι αυτα που δεν ειχαν καν οδηγιες στα ελληνικα??Πως γινεται να τα πουλανε στο φαρμακειο χωρις ελληνικες οδηγιες? Αυτο λογικα δεν επιτρεπεται,πρεπει να εισαι ενημερωμενος για παρενεργειες και για οσα αφορουν το φαρμακο

@oneira_glyka κοιταξα να χαρτια,εμενα μου εγραψαν σωστα την ΤΕΡ 

Επισης την ιδια αποδειξη μας εδωσαν


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 29 λεπτά , giotitsa είπε:

και καλα θα κανεις τωρα πως εισαι αυτο θα ητανε μιλαμε βασανιστηριο που περασες ακομα και ο γιατρος καμια φορα κανει λαθος καμια φορα ετσι αλλη φορα να ζητας λεπτομερειες οπως ειπες ο λαιμος θα σου εχει ερεθιστει απο τις πολλες εξαγωγες δεν ξερω και τι να σου πω να παρεις να τον μαλακωσεις λιγο ρε κοριτσι μου ποπο

Από κάτω τις είχα από πίσω συγκεκριμένα :oops: ειμαι καλύτερα μονο λίγη ενόχληση θα περάσει 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Beboula25 είπε:

Από κάτω τις είχα από πίσω συγκεκριμένα :oops: ειμαι καλύτερα μονο λίγη ενόχληση θα περάσει 

ποπο καταλαβα τωρα τι εννοεις πφφφφφ γαμωτι ποναει αυτο

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερααααα.  Tι κανετε κοριτσουδια?? @Beboula25 μιλα με τον γιατρο σου μηπως υπαρχει κατι αλλο να σε βοηθησει. Εμενα μου χε δωσει γιατι ειχα καποιες μερες που ανακατευομουν συμπληρωμα σε χαπια, navatac λεγονται και εχουν μεσα και πιπεροριζα που βοηθαει πολυ. Αν θες ρωτα τον γιατρο μηπως τα δοκιμασεις. Εμενα με βοηθησαν στην αρχη εκεινες τις μερες με τις αναγουλες, οπως και με τις καουρες που ειχα με βοηθησαν παρα πολυ. 

 

Σε ευχαριστώ νανουλα μου. Θα δοκιμάσω τζίντζερ θα δω πως θα με πάει και βλέπω. Οκ δεν λέω πως θα πάθαινα κακό αλλα είναι κρίμα τέτοια ταλαιπωρία σε αυτή την κατάσταση. Ηπια χαμομήλι το βράδυ αργά και μπορώ να πω έπιασε στην κοιλιά αλλα και στον ύπνο. Εσυ τι κανεις ; 

Link to comment
Share on other sites

On 15/10/2018 at 8:07 ΜΜ, Κωνσταντίνα16 είπε:

 

Καλημέρα κοριτσακια χαίρομαι που είστε καλά ολεεεες..

Εμένα με το σίδηρο μια πάω τουαλέτα μια δεν πάω..είναι νορμάλ αυτό ρε παιδιά;όταν πηγαίνω μια δεν μπορώ και μια με πάει.......σόρρυ κιόλας που ρωτάω αλλά τι είναι αυτό το πράγμα;

@Nicol_


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Beboula25 είπε:

Σε ευχαριστώ νανουλα μου. Θα δοκιμάσω τζίντζερ θα δω πως θα με πάει και βλέπω. Οκ δεν λέω πως θα πάθαινα κακό αλλα είναι κρίμα τέτοια ταλαιπωρία σε αυτή την κατάσταση. Ηπια χαμομήλι το βράδυ αργά και μπορώ να πω έπιασε στην κοιλιά αλλα και στον ύπνο. Εσυ τι κανεις ; 

Εχεις δικιο κοριτσι μου. Κ τα υποθετα ειναι παντα λιγο πιο "επιθετικα". Για αυτο αν θες δοκιμασε αυτα που σου ειπα, ειναι συμπληρωμα οχι φαρμακα, αφου ρωτησεις βεβαια τον γιατρο, μιας κ εχουν κ ginger μεσα, μπορει κατι να κανουν. Οπως ειπε κ η Νικολ, το μονο που δεν χρειαζεσαι τωρα ειναι διαρροιες γιατι θα αφυδατωθει ο οργανισμος σου. 

Εγω καλα ειμαι αγαπη, εδω κανω τα δαχτυλακια μου σουρωτηρι χαχα. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια!

Ελα ρε Beboula μου αν ειναι δυνατον! Με ενα υποθετο αυτη η δουλεια?? Μιλαμε γκαντεμια! Στο μεταξυ προλαβαν να δρασουν οσον αφορα τη ναυτια τουλαχιστον η πατατες? Παντως να παρεις να τους το πεις.Επισης σημαντικο ειναι επειδη εχεις πολλους εμμετους και εκανες και διαρροια πρεπει να βρεις ενα τροπο να μεινεις ενυδατωμενη. Ρωτησε το γιατρο σου. Ποια υποθετα ειναι αυτα που δεν ειχαν καν οδηγιες στα ελληνικα??Πως γινεται να τα πουλανε στο φαρμακειο χωρις ελληνικες οδηγιες? Αυτο λογικα δεν επιτρεπεται,πρεπει να εισαι ενημερωμενος για παρενεργειες και για οσα αφορουν το φαρμακο

@oneira_glyka κοιταξα να χαρτια,εμενα μου εγραψαν σωστα την ΤΕΡ 

Επισης την ιδια αποδειξη μας εδωσαν

Ναι για την ναυτια έδρασαν να πω την αλήθεια.Τα υποθετα λέγονται Vertirozan και απορώ πως εγκρίνεται χωρις ελληνικό φυλλαδιο. Φυσικά και θα το πω και ανυπομονώ για την απάντηση 

πρίν από 3 λεπτά , nanoula90 είπε:

Εχεις δικιο κοριτσι μου. Κ τα υποθετα ειναι παντα λιγο πιο "επιθετικα". Για αυτο αν θες δοκιμασε αυτα που σου ειπα, ειναι συμπληρωμα οχι φαρμακα, αφου ρωτησεις βεβαια τον γιατρο, μιας κ εχουν κ ginger μεσα, μπορει κατι να κανουν. Οπως ειπε κ η Νικολ, το μονο που δεν χρειαζεσαι τωρα ειναι διαρροιες γιατι θα αφυδατωθει ο οργανισμος σου. 

Εγω καλα ειμαι αγαπη, εδω κανω τα δαχτυλακια μου σουρωτηρι χαχα. 

Διάβασα πως το χαμομήλι και η κανέλλα είναι ότι πρέπει για τον διαβήτη και το σάκχαρο. 

Ναι θα κρατήσω αυτό που μου είπες και θα τον ρωτήσω αν και αφού λες πως τα πήρες δεν φοβάμαι να τα παρω και μόνη να σου πω την αλήθεια μια χαρά μου ακούγονται τα συστατικά που αναφέρεις.  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Beboula25 είπε:

Ναι για την ναυτια έδρασαν να πω την αλήθεια.Τα υποθετα λέγονται Vertirozan και απορώ πως εγκρίνεται χωρις ελληνικό φυλλαδιο. Φυσικά και θα το πω και ανυπομονώ για την απάντηση 

Διάβασα πως το χαμομήλι και η κανέλλα είναι ότι πρέπει για τον διαβήτη και το σάκχαρο. 

Ναι θα κρατήσω αυτό που μου είπες και θα τον ρωτήσω αν και αφού λες πως τα πήρες δεν φοβάμαι να τα παρω και μόνη να σου πω την αλήθεια μια χαρά μου ακούγονται τα συστατικά που αναφέρεις.  

Εισαι στην 9η εβδομαδα τωρα αν θυμαμαι καλα??? Αντε σιγα σιγα, λιγο ενας εμετουλης, λιγο μια αναγουλιτσα, λιγο τα σουργελα της τηλεορασης, λιγο χαζεμα στο ιντερνετ, περναει ο καιρος και σε λιγο θα σαι περδικι. Πλησιαζει κ η αυχενικη και απο κει και περα θα δεις μεγαλη ανακουφιση. Βαλε και δες και καμια σειρα για να περναει η ωρα. Μονο να ενυδατωνεσαι οσο μπορεις. Που να δεις εμεις στο γκρουπ στις μανουλες Δεκεμβριου. Πιο σαραβαλα δεν εχεις δει. Η μια εχει συσπασεις ολη την ωρα, η αλλη εχει θεμα με τον σιδηρο, η αλλη εχει θεμα με τον τραχηλο, η αλλη πρεπει να παιρνει ινσουλινη, η αλλη εχει τοσα και αλλα μαζι. Δηλαδη, πραγματικα, σαν γιαγιαδουλες. Καταληγω να πιστευω οτι οι περισσοτερες εγκυμοσυνες εχουν και απο μια δυσκολια και οτι ειναι σπανιοτερο να βρεις εγκυο που να ειναι τραλαλα τραλαλο ενω πριν τα ειχα αντιθετα στο μυαλο μου.

  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , nanoula90 είπε:

Εισαι στην 9η εβδομαδα τωρα αν θυμαμαι καλα??? Αντε σιγα σιγα, λιγο ενας εμετουλης, λιγο μια αναγουλιτσα, λιγο τα σουργελα της τηλεορασης, λιγο χαζεμα στο ιντερνετ, περναει ο καιρος και σε λιγο θα σαι περδικι. Πλησιαζει κ η αυχενικη και απο κει και περα θα δεις μεγαλη ανακουφιση. Βαλε και δες και καμια σειρα για να περναει η ωρα. Μονο να ενυδατωνεσαι οσο μπορεις. Που να δεις εμεις στο γκρουπ στις μανουλες Δεκεμβριου. Πιο σαραβαλα δεν εχεις δει. Η μια εχει συσπασεις ολη την ωρα, η αλλη εχει θεμα με τον σιδηρο, η αλλη εχει θεμα με τον τραχηλο, η αλλη πρεπει να παιρνει ινσουλινη, η αλλη εχει τοσα και αλλα μαζι. Δηλαδη, πραγματικα, σαν γιαγιαδουλες. Καταληγω να πιστευω οτι οι περισσοτερες εγκυμοσυνες εχουν και απο μια δυσκολια και οτι ειναι σπανιοτερο να βρεις εγκυο που να ειναι τραλαλα τραλαλο ενω πριν τα ειχα αντιθετα στο μυαλο μου.

Ξέρω και εγω ποσο είμαι; 9+2 για δεκα με λέω εγω δλδ. Όλα αυτά κάνω εκτός των ημερών που ήταν πολλες που δεν άντεχα όχι να δω σειρά ούτε διαφήμιση που λένε. Εντάξει δεν παραπονιέμαι νευριάζω πιο πολύ γιατί δεν είχα κάτι μου το δημιούργησε αυτό που πήρα. Το άλλο οκ ειναι φυσιολογικό. Μπαίνω παντού και χαζεύω σχολια από ετοιμογεννες και τις ήδη μανουλες και παιρνω δύναμη. Όταν συνέλθω θα κοιτάξω να το απολαύσω όσο μπορώ 

Link to comment
Share on other sites

@Beboula25 διάβασα την περιπέτεια σου...Λοιπόν, χωρίς να θέλω να δικαιολογήσω το γιατρό ή τη μαια σου δυστυχώς όλα τα φάρμακα μπορεί να έχουν παρενέργειες. Ακόμη και το ντεπόν! Ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός και ειδικά στην εγκυμοσυνη γίνονται και πολύ αλλοπρόσαλλα πράγματα! Εμένα για τους εμετούς με άφηνε να πάρω primperan και σταδιακά να ξεκινήσω τα φυτικά με το τζίντζερ που σου πρότεινε και κάποια άλλη κοπέλα. Σε πληροφορώ ότι τα φυτικά από την πρώτη φορά που δοκίμασα με πέθαναν στο στομάχι! Στην αρχή είπα τυχαίο και ξανά προσπάθησα, πάλι τα ίδια οπότε δεν τα ξαναπλησίασα. Τα primperan με βοήθησαν αρκετά αν και προσπαθούσα γενικά να είμαι φειδωλή στα φάρμακα που έπαιρνα. Μίλα ξανά με το γιατρό σου και μην πάρεις τίποτε από μόνη σου. Δυστυχώς επειδή και εγώ ταλαιπωρήθηκα αρκετά μέχρι και τη 14η εβδομάδα θα πρέπει να κάνεις υπομονή, να βρεις και μόνη σου ποιες τροφές σε βοηθούν και σε ανακουφίζουν. Σίγουρα και ο γιατρός σου θα πρέπει να σου δώσει κάτι για να σε βοηθήσει.Γράφω το να βρεις μόνη σου για τις τροφές γιατί δυστυχώς για την καθεμία μας ήταν διαφορετικά τα πράγματα που μας ανακούφιζαν. Εμένα γενικά το λεμονι με βοήθησε πολύ ειδικά η γρανίτα λεμονι και φυσικά οι φρυγανιές. Έφαγα τόνους φρυγανιές σε σημείο που τις βλέπω τώρα και τις σιχαίνομαι! Προσπαθησε να μένεις ενυδατωμένη όσο μπορείς και να τρως έστω και μια πιρουνιά από ότι σε ευχαριστεί όσο συχνά μπορείς. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , palmoira είπε:

Για οσες είστε Αθήνα και μετά τον 5ο δωρεάν σεμινάριο 3/11 mitrikosthilasmos.com απλά πρέπει να γραφτείτε! 

Δεν μπορώ να πάω και ήθελα.κρεβατακι μονο.ελπιζω μετά να τα καταφέρω.ειχα γραφτει και στο bebefest  αλλά δεν τα κατάφερα να πάω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , loyloy είπε:

Δεν μπορώ να πάω και ήθελα.κρεβατακι μονο.ελπιζω μετά να τα καταφέρω.ειχα γραφτει και στο bebefest  αλλά δεν τα κατάφερα να πάω.

Και εγώ Λουλου το ίδιο....ας πάει όμως οποίο κορίτσι μπορεί είναι πολύ ωραίο σεμινάριο 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , palmoira είπε:

Και εγώ Λουλου το ίδιο....ας πάει όμως οποίο κορίτσι μπορεί είναι πολύ ωραίο σεμινάριο 

Καλα ναι .Δεν το συζητώ.οποια μπορέσει να βοηθηθεί να το κάνει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...