Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Lila ki είπε:

      Καλημέρα κορίτσια !!! Έχω θετικο τεστ !!! Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξοι γιατί ίσως κάποιες να έχετε διαβάσει και παλαιότερα ότι δεν θπηρξε  εύκολος για μένα π δρόμος της μητρότητας … μου είπαν και εδώ θα το προσπαθήσουμε να τα καταφέρουμε και εύχομαι να φτάσουμε έως το τέλος γιατί είναι παρά πολύ νωρίς ακόμα και μιλάμε δ ξέρω πως θα αντέξω να μην πάθει ψυχολογικά χαχαχα ειλικρινά … σας ευχαριστω όλες που πριν ακόμα ξεκινησω διέγερση ήσασταν παρά πολύ αισιόδοξες και μου γράφατε ελπισοφορα μηνύματα και γενικά που προσπαθούμε να ηρεμουμε η μια την άλλη . Εύχομαι μεγάλη βδομάδα που είναι να καταφέρουμε όλες να κάνουμε την προσωπική μας ανασταση !!! 
       

      θα πάρω στο κέντρο να τους ενημερώσω να δούμε πως θα προσχωρήσουμε τι θα γίνει με τα καφέ εάν συνεχιστούν κλπ κλπ 

      Απαράδεκτος … θα έπρεπε να σε είχε πάρει τηλέφωνο να σε καλέσει στο γραφείο … ντροπή του που ξεστόμισε να ψαχτείς έξω είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη … εγώ δεν θα απαντούσα καν και θα πήγαινα άλλου … δηλαδή η μαια τι έπαθε ;;;; Την πρόσβαλες της φώναξες της μίλησες  άσχημα ; Δεν ξέρουν ότι είναι η φύση της δουλειάς τέτοια που έχουν να φροντίσουν καθημερινά έγκυες μα κυρίως την ψυχολογία κάθε έγκυας που μέσα στο άγχος στην παράνοια κλπ είναι λογικό να κάνει ερωτήσεις ακόμα κ ανούσιες είναι ο ρόλος τους να απαντούν με ευγένεια … για μένα ήταν απαράδεκτος .. ποιος ήταν ; 

      Συγχαρητήρια ❤️🥰Με το καλό μια γλυκιά εγκυμοσύνη και να γεμίσει η αγκαλιά σου μωράκια 🥰🥰🥰

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Εμένα είναι 2000€ η αμοιβή του γιατρού ανεξάρτητα εάν είναι καισαρικη ή φυσιολογικός και κάθε φορά πληρώνουμε και επίσκεψη. Στην τιμή του γιατρού είναι και η αμοιβή της μαίας μου. Όσον αφορά το μαιευτήριο ΙΑΣΩ και ΡΕΑ γιατί δεν έχω καταλήξει ακόμη είναι περίπου 1800€ η καισαρικη σε τρίκλινο. Βέβαια η τιμή του μαιευτηρίου μπορεί να αλλάξει το 2019 αλλά φαντάζομαι κάπου εκεί θα είναι. Βάλε και τίποτε έξτρα που στάνταρ θα χρεώσουν υπολογίζω 2000€ και το μαιευτήριο. Γενικά είναι ένα τεράστιο έξοδο και θα ζοριστουμε αρκετά και κυρίως επειδή έχω σταματήσει τη δουλειά καιρό τώρα. Η μόνη μου παρηγοριά είναι ότι επίδομα κύησης και λοχείας πληρώνονται ολόκληρα από το ΙΚΑ και θα είναι μεγάλη βοήθεια. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , palmoira είπε:

Εμένα είναι 2000€ η αμοιβή του γιατρού ανεξάρτητα εάν είναι καισαρικη ή φυσιολογικός και κάθε φορά πληρώνουμε και επίσκεψη. Στην τιμή του γιατρού είναι και η αμοιβή της μαίας μου. Όσον αφορά το μαιευτήριο ΙΑΣΩ και ΡΕΑ γιατί δεν έχω καταλήξει ακόμη είναι περίπου 1800€ η καισαρικη σε τρίκλινο. Βέβαια η τιμή του μαιευτηρίου μπορεί να αλλάξει το 2019 αλλά φαντάζομαι κάπου εκεί θα είναι. Βάλε και τίποτε έξτρα που στάνταρ θα χρεώσουν υπολογίζω 2000€ και το μαιευτήριο. Γενικά είναι ένα τεράστιο έξοδο και θα ζοριστουμε αρκετά και κυρίως επειδή έχω σταματήσει τη δουλειά καιρό τώρα. Η μόνη μου παρηγοριά είναι ότι επίδομα κύησης και λοχείας πληρώνονται ολόκληρα από το ΙΚΑ και θα είναι μεγάλη βοήθεια. 

Τα 1800 στην κλινικη ειναι μεσω ταμειου palmoira?

Einai σιγουρα πολλα τα εξοδα και εγω που ειμαι ανεργη δεν εχω και τα επιδοματα οποτε αστα να πανε


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Τα 1800 στην κλινικη ειναι μεσω ταμειου palmoira?

Einai σιγουρα πολλα τα εξοδα και εγω που ειμαι ανεργη δεν εχω και τα επιδοματα οποτε αστα να πανε

Ναι Νικολ, μέσω ΕΟΠΥΥ. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , palmoira είπε:

Εμένα είναι 2000€ η αμοιβή του γιατρού ανεξάρτητα εάν είναι καισαρικη ή φυσιολογικός και κάθε φορά πληρώνουμε και επίσκεψη. Στην τιμή του γιατρού είναι και η αμοιβή της μαίας μου. Όσον αφορά το μαιευτήριο ΙΑΣΩ και ΡΕΑ γιατί δεν έχω καταλήξει ακόμη είναι περίπου 1800€ η καισαρικη σε τρίκλινο. Βέβαια η τιμή του μαιευτηρίου μπορεί να αλλάξει το 2019 αλλά φαντάζομαι κάπου εκεί θα είναι. Βάλε και τίποτε έξτρα που στάνταρ θα χρεώσουν υπολογίζω 2000€ και το μαιευτήριο. Γενικά είναι ένα τεράστιο έξοδο και θα ζοριστουμε αρκετά και κυρίως επειδή έχω σταματήσει τη δουλειά καιρό τώρα. Η μόνη μου παρηγοριά είναι ότι επίδομα κύησης και λοχείας πληρώνονται ολόκληρα από το ΙΚΑ και θα είναι μεγάλη βοήθεια. 

Καλέ τόσο ακριβές είναι οι κλινικές στην Αθήνα;;Που να μείνεις σε μονοκλινο δηλαδή.


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Nicol_ είπε:

Απο τη στιγμη που δεν εχεις αιμα και δεν πονας δεν υπαρχει λογος ανησυχιας.Εμενα ετσι μου ειπε.Καποιες φορες εχω συχνα μεσα στη μερα και αλλες αραια και που. Οσο μεγαλωνει το μωρο μεσα και κουνιεται νομιζω γινεται λιγο περισσοτερο. Και μια φιλη μου που εχει 3 παιδια ειχε συνεχεια τετοιες συσπασεις στις εγκυμοσυνες της.Φυσικα θα ρωτησεις το γιατρο σου γιατι καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη,οποτε θα σου πει αυτος καλυτερα.Επισης παιρνω και μαγνησιο το οποιο βοηθαει στις συσπασεις.Αν δεν παιρνεις πιστευω θα σου δωσει

Έχω ένα συνεχόμενο πόνο χαμηλά αριστερά εδώ και κάνα δεκαήμερο αλλά δεν ξέρω αν είναι από την μήτρα η κάτι άλλο..τις προάλλες π είπα στην γιατρό ότι πονάω εκεί δεν της άρεσε και πολυ..το καρουμπαλακι αυτό το παθαίνω μόνο από την δεξιά πλευρά που όταν πηγαίνω για υπέρηχο η μικρή συνήθως είναι στα δεξιά..αγχώνομαι όταν πονάω η αλήθεια είναι αλλά προσπαθώ να παραμένω ηρεμη..άσε που κάθε βδομάδα πηγαίνω στην γιατρό..πιστεύω όταν νιώσω για τα καλά την μικρή να ηρεμήσω λιγάκι γτ δεν με βλέπω καλά έχω ακόμα 5 μήνες μπροστά μου..μαγνήσιο δεν παίρνω ακόμα αλλά και εγώ έχω ακούσει ότι κάνει πολύ καλό..θα την ρωτήσω σε λίγο που θα πάω να μαθω


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , maraki 93 είπε:

Καλέ τόσο ακριβές είναι οι κλινικές στην Αθήνα;;Που να μείνεις σε μονοκλινο δηλαδή.

Τρίκλινο με καισαρικη! Για το μονόκλινο θες 4600-4700! Σε όλα είναι παρόμοιες οι τιμές στην Αθήνα. 

πρίν από 1 λεπτό , Κωνσταντίνα16 είπε:

Έχω ένα συνεχόμενο πόνο χαμηλά αριστερά εδώ και κάνα δεκαήμερο αλλά δεν ξέρω αν είναι από την μήτρα η κάτι άλλο..τις προάλλες π είπα στην γιατρό ότι πονάω εκεί δεν της άρεσε και πολυ..το καρουμπαλακι αυτό το παθαίνω μόνο από την δεξιά πλευρά που όταν πηγαίνω για υπέρηχο η μικρή συνήθως είναι στα δεξιά..αγχώνομαι όταν πονάω η αλήθεια είναι αλλά προσπαθώ να παραμένω ηρεμη..άσε που κάθε βδομάδα πηγαίνω στην γιατρό..πιστεύω όταν νιώσω για τα καλά την μικρή να ηρεμήσω λιγάκι γτ δεν με βλέπω καλά έχω ακόμα 5 μήνες μπροστά μου..μαγνήσιο δεν παίρνω ακόμα αλλά και εγώ έχω ακούσει ότι κάνει πολύ καλό..θα την ρωτήσω σε λίγο που θα πάω να μαθω

Αφού πηγαίνεις κάθε εβδομάδα μην αγχώνεσαι. Εάν ήταν κάτι θα στο είχε πει η γιατρός, εσυ καλά κάνεις και της το αναφέρεις όμως. 

  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

Τρίκλινο με καισαρικη! Για το μονόκλινο θες 4600-4700! Σε όλα είναι παρόμοιες οι τιμές στην Αθήνα. 

Πωπω,πάλι καλά που υπάρχει και η βοήθεια από το ΙΚΑ.Ξερεις καθόλου περίπου πόσα παίρνουμε από αυτά τα επιδόματα μητρότητας ή εξαρτάται από κλαδο εργασίας κτλ;


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Ναι σαν να σφίγγεται η κοιλιά μ..στις 6 έχω γιατρό οπότε θα μ πει .δεν είναι κακο να έχω συσπάσεις από τώρα;

Και είναι φυσιολογικό αυτό;

Το μωρό το έχω νιώσει εδώ και κάνα 4 ήμερο..είμαι 1.60 και 42 κιλά δλδ αρκετά αδύνατη οπότε ένιωσα το μικρακι λίγο γρήγορα

Ναι, αλλα δεν ειναι ακομα σε μεγεθος να κανει σχημα στην κοιλιτσα σου. Αυτο εννοω. Ειναι ακομα μικρουλι. Οποτε δεν πρεπει να ναι το μωρο αν κανει εξογκωμα οπως λες. Εγω πιστευω ειναι συσπασουλα τοπικη, αν κιολας σφιγγεται σε εκεινο το σημειο τοτε αυτο ειναι. Κανονικα δεν πρεπει να εχεις απο τοσο νωρις, αλλα επειδη ειναι τοπικη μονο σε αυτο το σημειο θεωρω πως δεν ειναι κατι. Καλο ειναι ομως να ενημερωσεις τον γιατρο σου κοριτσι μου. Κ μαγνησιο θα σε βοηθησει.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Ναι σαν να σφίγγεται η κοιλιά μ..στις 6 έχω γιατρό οπότε θα μ πει .δεν είναι κακο να έχω συσπάσεις από τώρα;

Και είναι φυσιολογικό αυτό;

Το μωρό το έχω νιώσει εδώ και κάνα 4 ήμερο..είμαι 1.60 και 42 κιλά δλδ αρκετά αδύνατη οπότε ένιωσα το μικρακι λίγο γρήγορα

Μαλλον συσπαση ειναι αλλα μην ανυσηχεις αφου θα πας θα σου πει τι ειναι ακριβως επειδη εισαι κ αδυνατουλα ισως ειναι κ το μωρο 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Έχω ένα συνεχόμενο πόνο χαμηλά αριστερά εδώ και κάνα δεκαήμερο αλλά δεν ξέρω αν είναι από την μήτρα η κάτι άλλο..τις προάλλες π είπα στην γιατρό ότι πονάω εκεί δεν της άρεσε και πολυ..το καρουμπαλακι αυτό το παθαίνω μόνο από την δεξιά πλευρά που όταν πηγαίνω για υπέρηχο η μικρή συνήθως είναι στα δεξιά..αγχώνομαι όταν πονάω η αλήθεια είναι αλλά προσπαθώ να παραμένω ηρεμη..άσε που κάθε βδομάδα πηγαίνω στην γιατρό..πιστεύω όταν νιώσω για τα καλά την μικρή να ηρεμήσω λιγάκι γτ δεν με βλέπω καλά έχω ακόμα 5 μήνες μπροστά μου..μαγνήσιο δεν παίρνω ακόμα αλλά και εγώ έχω ακούσει ότι κάνει πολύ καλό..θα την ρωτήσω σε λίγο που θα πάω να μαθω

Λοπον να μην ανησυχεις καθολου. Ακριβως ετσι ξεκινησε και μενα.Σαν ενα εξογκωμα δεξια χαμηλα.Εκει προβαλει η μητρα οταν αρχισει να μεγαλωνει και σιγα σιγα ερχεται κεντρικα. Ειχα γραψει μαλιστα και εγω εδω μεσα γιατι ανησυχουσα για το εξογκωμα που ειχα και μετα για τα πετρωματα αυτα που κανει η μητρα. Εμενα ο γιατρος μου ηταν απολυτα καθησυχαστικος. Καθως το μωρο κινειται μεσα και ακουμπαει στη μητρα,η μητρα κανει συσπασεις και μαζευεται σε ενα σημειο. Ταυτοχρονα ενιωθα τραβηγμα και μια περιεργη αισθηση. Αριστερα που πονας μπορει να ειναι και οι συνδεσμοι που συγκρατουν τη μητρα και καθως μεγαλωνει δινουν πονο. Η μπορει και το εντερο. Απο τη στιγμη που δεν εχεις αιμα και σε παρακολουθει και η γιατρος σου τζαμπα αγχωνεσαι πιστεψε με. Ρωτησε την και για το μαγνησιο και θα εισαι ενταξει.Δεν υπαρχει κανενας λογος ανησυχιας. 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ναι, αλλα δεν ειναι ακομα σε μεγεθος να κανει σχημα στην κοιλιτσα σου. Αυτο εννοω. Ειναι ακομα μικρουλι. Οποτε δεν πρεπει να ναι το μωρο αν κανει εξογκωμα οπως λες. Εγω πιστευω ειναι συσπασουλα τοπικη, αν κιολας σφιγγεται σε εκεινο το σημειο τοτε αυτο ειναι. Κανονικα δεν πρεπει να εχεις απο τοσο νωρις, αλλα επειδη ειναι τοπικη μονο σε αυτο το σημειο θεωρω πως δεν ειναι κατι. Καλο ειναι ομως να ενημερωσεις τον γιατρο σου κοριτσι μου. Κ μαγνησιο θα σε βοηθησει.

Πωωω έχω αγχωθει γαμωτο γτ έχω όλα αυτά και πονάει και η μέση μου λες και ανοίγει στα δύο...απλά δεν ξέρω μέχρι πόσο έντονος πρέπει να είναι ο πόνος για να θεωρηθεί ότι κάτι δεν πάει καλά..

πρίν από 9 λεπτά , Vasoth. είπε:

Μαλλον συσπαση ειναι αλλα μην ανυσηχεις αφου θα πας θα σου πει τι ειναι ακριβως επειδη εισαι κ αδυνατουλα ισως ειναι κ το μωρο 

Μακάρι σε λιγάκι θα μάθω και θα σας ενημερώσω

πρίν από 2 λεπτά , Nicol_ είπε:

Λοπον να μην ανησυχεις καθολου. Ακριβως ετσι ξεκινησε και μενα.Σαν ενα εξογκωμα δεξια χαμηλα.Εκει προβαλει η μητρα οταν αρχισει να μεγαλωνει και σιγα σιγα ερχεται κεντρικα. Ειχα γραψει μαλιστα και εγω εδω μεσα γιατι ανησυχουσα για το εξογκωμα που ειχα και μετα για τα πετρωματα αυτα που κανει η μητρα. Εμενα ο γιατρος μου ηταν απολυτα καθησυχαστικος. Καθως το μωρο κινειται μεσα και ακουμπαει στη μητρα,η μητρα κανει συσπασεις και μαζευεται σε ενα σημειο. Ταυτοχρονα ενιωθα τραβηγμα και μια περιεργη αισθηση. Αριστερα που πονας μπορει να ειναι και οι συνδεσμοι που συγκρατουν τη μητρα και καθως μεγαλωνει δινουν πονο. Η μπορει και το εντερο. Απο τη στιγμη που δεν εχεις αιμα και σε παρακολουθει και η γιατρος σου τζαμπα αγχωνεσαι πιστεψε με. Ρωτησε την και για το μαγνησιο και θα εισαι ενταξει.Δεν υπαρχει κανενας λογος ανησυχιας. 

Και εγώ έτσι σκέφτομαι απλά όταν επιμένει ο πόνος ξέρεις με πιάνει ένας πανικός..δεν το έχω ξανά ζήσει αυτό και είμαι αγχωμενη

πρίν από 17 λεπτά , palmoira είπε:

Τρίκλινο με καισαρικη! Για το μονόκλινο θες 4600-4700! Σε όλα είναι παρόμοιες οι τιμές στην Αθήνα. 

Αφού πηγαίνεις κάθε εβδομάδα μην αγχώνεσαι. Εάν ήταν κάτι θα στο είχε πει η γιατρός, εσυ καλά κάνεις και της το αναφέρεις όμως. 

Μου έχει πει ότι είναι αρκετά χαμηλά ο πλακούντας και ότι όταν πονάω αριστερά και πονάει και η μέση μου ότι δεν είναι καλό..τι να πω πια:sad:

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , maraki 93 είπε:

Πωπω,πάλι καλά που υπάρχει και η βοήθεια από το ΙΚΑ.Ξερεις καθόλου περίπου πόσα παίρνουμε από αυτά τα επιδόματα μητρότητας ή εξαρτάται από κλαδο εργασίας κτλ;

Οι τιμές στα μαιευτήρια πλέον είναι έχοντας αφαιρέσει τα ποσά που πληρώνει ο ΕΟΠΥΥ. Το ποσό που καλύπτει ο ΕΟΠΥΥ το παίρνουν απευθείας τα μαιευτήρια μέσω της σύμβασης που έχουν. 

Τα επιδόματα κυοφορίας και λοχείας είναι 56 ημέρες πριν και 63 αντίστοιχα. Υπολογίζεται νομίζω με βάση το μισθό που παίρνεις. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Πωωω έχω αγχωθει γαμωτο γτ έχω όλα αυτά και πονάει και η μέση μου λες και ανοίγει στα δύο...απλά δεν ξέρω μέχρι πόσο έντονος πρέπει να είναι ο πόνος για να θεωρηθεί ότι κάτι δεν πάει καλά..

Οχι κοριτσι μου μην αγχωνεσαι!!! Κ μενα ξεκινησαν οι συσπασεις τον 5ο μηνα, και ο γιατρος ηταν πολυ καθησυχαστικος. Οτι αν δεν πονας στο σημειο εκεινο και ειναι ακανονιστες μεσα στη μερα και μικρες σε αριθμο, δεν υπαρχει λογος ανησυχιας. Γενικοτερα ομως, ολα αλλαζουν και καποιες ενοχλησεις μπορει να τις εχεις. Ειτε λεγεται πονοι περιοδου, ειτε πλατη ειτε μεση ειτε και ισχιο πολλες φορες ειναι ολα φυσιολογικα. Εγω επαθα στο πρωτο τριμηνο συνδρομο καρπιαιου σωληνα και σφαδαζα απο τον πονο. Δεν μπορουσα να κουνησω τα χερια μου ουτε να πιασω ενα ποτηρι. Και ξαφνικα στον 6ο περασε μονο του. Γενικα, μην αγχωνεσαι. Ειναι ολα μας που αλλαζουν, δεν ειναι και λιγο να φερουμε ενα μωρακι στον κοσμο


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Πωωω έχω αγχωθει γαμωτο γτ έχω όλα αυτά και πονάει και η μέση μου λες και ανοίγει στα δύο...απλά δεν ξέρω μέχρι πόσο έντονος πρέπει να είναι ο πόνος για να θεωρηθεί ότι κάτι δεν πάει καλά..

Μακάρι σε λιγάκι θα μάθω και θα σας ενημερώσω

Και εγώ έτσι σκέφτομαι απλά όταν επιμένει ο πόνος ξέρεις με πιάνει ένας πανικός..δεν το έχω ξανά ζήσει αυτό και είμαι αγχωμενη

Μου έχει πει ότι είναι αρκετά χαμηλά ο πλακούντας και ότι όταν πονάω αριστερά και πονάει και η μέση μου ότι δεν είναι καλό..τι να πω πια:sad:

Εγω δεν ειχα πονο,μονο συσπασεις.Εννοω οταν μου κανει το πετρωμα η μητρα.Μεση μερικες φορες με πιανει κ μενα

Ρωτησε τη γιατρο σου γιατι καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη.Ισως η μεση για παραδειγμα να μη συνδέεται με τις συσπασεις.Μη βιαζεσαι να αγχωθεις. Θα το δεις σημερα. 

Επισης δεν ειναι κατι που δεν αντιμετωπιζεται οποτε μην αγχωνεσαι υπερβολικα.Να εισαι ηρεμη και ψυχραιμη. 

πρίν από 7 λεπτά , nanoula90 είπε:

Οχι κοριτσι μου μην αγχωνεσαι!!! Κ μενα ξεκινησαν οι συσπασεις τον 5ο μηνα, και ο γιατρος ηταν πολυ καθησυχαστικος. Οτι αν δεν πονας στο σημειο εκεινο και ειναι ακανονιστες μεσα στη μερα και μικρες σε αριθμο, δεν υπαρχει λογος ανησυχιας. Γενικοτερα ομως, ολα αλλαζουν και καποιες ενοχλησεις μπορει να τις εχεις. Ειτε λεγεται πονοι περιοδου, ειτε πλατη ειτε μεση ειτε και ισχιο πολλες φορες ειναι ολα φυσιολογικα. Εγω επαθα στο πρωτο τριμηνο συνδρομο καρπιαιου σωληνα και σφαδαζα απο τον πονο. Δεν μπορουσα να κουνησω τα χερια μου ουτε να πιασω ενα ποτηρι. Και ξαφνικα στον 6ο περασε μονο του. Γενικα, μην αγχωνεσαι. Ειναι ολα μας που αλλαζουν, δεν ειναι και λιγο να φερουμε ενα μωρακι στον κοσμο

Συμφωνω με την αγαπητη νανουλα :)

Καλα βρε θηριο και συνδρομο καρπιαιου σωληνα ειχες παθει? 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Nicol_ είπε:

Εγω δεν ειχα πονο,μονο συσπασεις.Εννοω οταν μου κανει το πετρωμα η μητρα.Μεση μερικες φορες με πιανει κ μενα

Ρωτησε τη γιατρο σου γιατι καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη.Ισως η μεση για παραδειγμα να μη συνδέεται με τις συσπασεις.Μη βιαζεσαι να αγχωθεις. Θα το δεις σημερα. 

Επισης δεν ειναι κατι που δεν αντιμετωπιζεται οποτε μην αγχωνεσαι υπερβολικα.Να εισαι ηρεμη και ψυχραιμη. 

Συμφωνω με την αγαπητη νανουλα :)

Καλα βρε θηριο και συνδρομο καρπιαιου σωληνα ειχες παθει? 

:lol::lol::lol::lol: προς τι η εκπληξη φιλεναδα??? Αυτο γιατι να το αφηνα δηλαδη, δεν καταλαβα Χαχαχα. Καλε ναι, ωραιοτατο συνδρομο με πολυ πονο. Κυκλοφορουσα με ορθοπεδικα περικαρπια και στα δυο χερια σαν ρομποτακι ημουν. 

Κ η πλακα ειναι οτι μεχρι τοτε νομιζα την ειχα γλυτωσει απο βαρια συμπτωματα γιατι εμετους δεν ειχα, μονο καποιες αραιες αναγουλες στην πολυ αρχη και μετα τπτ. Και ελεγα αχ καλε ωραια θα την βγαλω την εγκυμοσυνη μου, κυριλατα. 

Ε με το που το ειπα, ξεκιναει πρηξιμο φουλ στα ποδια, ευτυχως ηταν καλοκαιρι και φορουσα σαγιοναρες. Απο 39 νουμερο πηγα κ αγορασα σαγιοναρες νουμερο 41, τα ποδια μου σαν να με εχει τσιμπησει μελισσα, μετα απο λιγο ξεκιναει το συνδρομο καρπιαιου σωληνα, μετα ξεκινανε οι συσπασεις, αντιβιωση και χαπια, μετα κονταινει ο τραχηλος και βαζω πεσσο και τεζα η τερεζα στο κρεβατι, μετα ενεσεις για το ρεζους και κορτιζονες για το μωρο που θα επαναληφθουν στις 32 βδομαδες, μετα ωτιτιδα και ξανα αντιβιωση, μετα διαβητης, μετα κυστες και εκει εχω μεινει :lol::lol::lol: Η μαυρογατα η ιδια χαχαχαχα. Ματιαζομαι μονη μου εγω 

  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...