Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Faith22 said:

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

      Ναι πέρυσι και για μένα οι χοριακες ήταν πολύ αγχωτικες… έτσι κ αλλιώς ότι είναι να γίνει θα γίνει με η χωρίς … 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Καλημέρα κοριτσια! 

Να σας πω τα νέα μου :-|.. Προχθές πήρα την μαία να ρωτήσω τι να παρω επιτελους γιατί δεν αντέχω να είμαι έτσι όλη μέρα κ επειδή το προηγούμενο βράδυ έβγαζα αίμα από τον εμετο. Όχι πως ανησυχησα αλλα για να καταλάβει ότι θέλω να προσέξω και την υγεία παράλληλα με την κυηση. Αυτό το λέω γιατί και άλλη φορά που τους είπα δεν είμαι καλα τότε στις αρχές μου είπαν εμείς χαιρόμαστε για αυτό και προσπάθησαν να με ανεβάσουν. Μου το είπε κ προχθές αυτό κ της λέω και εγω χαίρομαι κουκλα μου αλλα είμαι τέζα στο κρεββάτι και ξερνάω αίμα συγνώμη κιολας! Μου είπε λοιπόν να παρω κάτι υποθετα. Πάω εχθές τα παιρνω πάω σούπερ μάρκετ ναιιι βολτάρισα κιολας και αφού γύρισα κ ξεντύθηκα κατάλαβα πως τα υποθετα δεν υπήρχαν. Τα είχα χάσει, τα έβαλα πίσω στην τσέπη κ έπεσαν και ούτε που κατάλαβα. Αχχ που να φανταστώ πως αυτό ήταν σημάδι!!:shock:  Πάω ξανά το απόγευμα τα παιρνω βάζω το υποθετακι ξαπλώνω με τις οδηγίες παραμάσχαλα να δω βασικά τι ακριβως κάνει γιατί το συγκεκριμένο είναι για τον ιλλιγο. Οι οδηγίες όλες στα γερμανικά γρι ελληνικά απορώ.... Ένιγουει λέω και περιμένω.. να πω ότι από την αρχή ένιωθα κάπως ασχημα το υπόθετο σαν μην το είχα βάλει καλα ομως το είχα βάλει σίγουρα καλα! Για δυο ώρες ένιωθα σαν να θέλω την ανάγκη μου σαν ένα κάψιμο,έναν εκνευρισμό περίεργο και μετά μια λιγολεπτη νταγκλα.Λεω στον άντρα μου πάω να ξαπλώσω μια στιγμή μέσα δεν αισθάνομαι καλα. Μετά από λίγο λέω ας πάω τουαλέτα. Εεε εντάξει αυτό ήταν! Επι 40’ είχα εξαγωγή το λέω κομψά είναι πρωί.. Αφού λέω που τα βρίσκω τόσο πολύ τόση ώρα. Πάω ξαπλώνω και ξανά ίδια αίσθηση και ξανά και ξανά ώσπου έκλεισα 4 ώρες να πηγαινοέρχομαι στο μπάνιο όπου τις τελευταιες έβγαζα μόνο σταγόνες αίμα!! Όχι μια και δυο πεντακάθαρο κατακόκκινο αίμα να στάζει.Περιττό να πω το τι βρισίδι έριξα. Έψαξα εχθές και βρήκα 5-6 κοπελες να λένε πως με τα συγκεκριμένα έπαθαν δια...α! Δηλαδή στη μαία δεν της έχει πει καμία για αυτή την παρενέργεια; Είμαι η πρώτη και μοναδική;;; Ειλικρινά νόμιζα πως θα καταλήξω στο νοσοκομείο. Συγνώμη για το κείμενο αλλα θέλω να ξεσπασω γιατί είμαι έτοιμη να την παρω και να την αρχίσω στα τραγούδια 

Δεν πολυ μπαινω αγαπη αυτες τις ημερες κ τωρα συνειδητοποιήσα τι σου εχει συμβει.Σορρυ. πως εισαι τωρα? Το πες στην μαια? 

7 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Σε ευχαριστώ νανουλα μου. Θα δοκιμάσω τζίντζερ θα δω πως θα με πάει και βλέπω. Οκ δεν λέω πως θα πάθαινα κακό αλλα είναι κρίμα τέτοια ταλαιπωρία σε αυτή την κατάσταση. Ηπια χαμομήλι το βράδυ αργά και μπορώ να πω έπιασε στην κοιλιά αλλα και στον ύπνο. Εσυ τι κανεις ; 

Εμενα στο αλλο νινι με βοηθουσε το λεμονι. 

 

Εγώ αγαπες θα γεννησω σε δημοσιο "τυχερή" Χαχαχα 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Nicol_ είπε:

Ναι Beboula Θεσσαλονικη ειμαι. Εσυ?

Ειναι η μητρα σου. Καποιες φορες συσπάται και εμφανιζεται αυτο το καρουμπαλο.Μου το κανει κ μενα και ειχα ρωτήσει το γιατρο μου. 

Ναι θα τον ρωτησω να μη παθω κανενα εγκεφαλικό τελευταια στιγμή χαχα

Αθήνα Νικολ μου 

πρίν από 19 λεπτά , Smile89 είπε:

Δεν πολυ μπαινω αγαπη αυτες τις ημερες κ τωρα συνειδητοποιήσα τι σου εχει συμβει.Σορρυ. πως εισαι τωρα? Το πες στην μαια? 

Εμενα στο αλλο νινι με βοηθουσε το λεμονι. 

 

Εγώ αγαπες θα γεννησω σε δημοσιο "τυχερή" Χαχαχα 

Είσαι καλα εσυ; Οντως χαθηκες λίγο. Τι συγνώμη για όνομα. Πέρασε αυτό εντάξει είμαι σε ευχαριστώ . 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλησπέραααα εγώ θα γεννήσω στο Λητώ και η γιατρός μου θέλει 1500€ είτε φυσιολογικα είτε με καισαρική..

Κορίτσια όταν ξαπλώνω μερικές φορές χαμηλά η κοιλιά μου κάνει σαν ένα καρούμπαλο μεγάλο..όχι πάντα αλλά αρκετές φορές..αυτό είναι το μωρό π μαζεύετε;

Όταν σου κάνει το καρουμπαλο είναι σκληρή η κοιλιά σου σε εκείνο το σημείο?Και υποχωρεί μετα απο λίγο?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα! Είμαι στον γιατρό για τη Β´ επιπέδου έχω μπει μέσα δυο φορές το μωρό δε γυρνάει με τίποτα να κάνουμε τις μετρήσεις. Έφαγα σοκολατα,ήπιο κρύο νερό ο γιατρός προσπάθησε να τον πιέσει λιγάκι μήπως γυρίσει τίποτα! Με γύρναγε δεξιά-αριστερά τίποτα πάλι! Έχετε καμία ιδέα τι άλλο να κάνω μπας και καταφέρουμε και τον δούμε γιατί βλέπω να κλείνω το ιατρείο και να φεύγω το βράδυ από δω!

Link to comment
Share on other sites

Just now, ElenakiElena είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Είμαι στον γιατρό για τη Β´ επιπέδου έχω μπει μέσα δυο φορές το μωρό δε γυρνάει με τίποτα να κάνουμε τις μετρήσεις. Έφαγα σοκολατα,ήπιο κρύο νερό ο γιατρός προσπάθησε να τον πιέσει λιγάκι μήπως γυρίσει τίποτα! Με γύρναγε δεξιά-αριστερά τίποτα πάλι! Έχετε καμία ιδέα τι άλλο να κάνω μπας και καταφέρουμε και τον δούμε γιατί βλέπω να κλείνω το ιατρείο και να φεύγω το βράδυ από δω!

Πιες χυμό.καθ μήπως κάτι αλμυρό?εμένα με τα αλμυρά ξυπνάει.στειλε τον άντρα σου  να σου πάρει αλμυρά κρακερακια ή κάνα πατατάκι.δεν χάνεις τπτ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, loyloy είπε:

Πιες χυμό.καθ μήπως κάτι αλμυρό?εμένα με τα αλμυρά ξυπνάει.στειλε τον άντρα σου  να σου πάρει αλμυρά κρακερακια ή κάνα πατατάκι.δεν χάνεις τπτ.

Πατατάκια Ε; Του λέω να πάει περίπτερο να φέρει κι ένα χυμό μήπως πάρει μπροστά!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nanoula90 είπε:

:lol::lol::lol::lol: προς τι η εκπληξη φιλεναδα??? Αυτο γιατι να το αφηνα δηλαδη, δεν καταλαβα Χαχαχα. Καλε ναι, ωραιοτατο συνδρομο με πολυ πονο. Κυκλοφορουσα με ορθοπεδικα περικαρπια και στα δυο χερια σαν ρομποτακι ημουν. 

Κ η πλακα ειναι οτι μεχρι τοτε νομιζα την ειχα γλυτωσει απο βαρια συμπτωματα γιατι εμετους δεν ειχα, μονο καποιες αραιες αναγουλες στην πολυ αρχη και μετα τπτ. Και ελεγα αχ καλε ωραια θα την βγαλω την εγκυμοσυνη μου, κυριλατα. 

Ε με το που το ειπα, ξεκιναει πρηξιμο φουλ στα ποδια, ευτυχως ηταν καλοκαιρι και φορουσα σαγιοναρες. Απο 39 νουμερο πηγα κ αγορασα σαγιοναρες νουμερο 41, τα ποδια μου σαν να με εχει τσιμπησει μελισσα, μετα απο λιγο ξεκιναει το συνδρομο καρπιαιου σωληνα, μετα ξεκινανε οι συσπασεις, αντιβιωση και χαπια, μετα κονταινει ο τραχηλος και βαζω πεσσο και τεζα η τερεζα στο κρεβατι, μετα ενεσεις για το ρεζους και κορτιζονες για το μωρο που θα επαναληφθουν στις 32 βδομαδες, μετα ωτιτιδα και ξανα αντιβιωση, μετα διαβητης, μετα κυστες και εκει εχω μεινει :lol::lol::lol: Η μαυρογατα η ιδια χαχαχαχα. Ματιαζομαι μονη μου εγω 

Χαχα ειλικρινά δεν υπαρχει αυτο! Γελασα οπως τα γραφείς. Αλλα νανουλα μου ειλικρινα να σταματήσουν εδω ολα αυτα που εχουν γινει νισαφι πια! Τουλάχιστον ευχομαι να βγει ησυχος ο μπεμπης και να μη παιδευτεις καθολου τον πρωτο καιρο. Εισαι ομως τοσο θετικο ατομο που σου βγάζω το καπελο ❤


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας με καθυσηχασατε πολύ!! Καλά είναι το μικρακι μου δόξα τον Θεό!!

Μ είπε να παίρνω τρία ουτρο την ημέρα και να είμαι όσο πιο πολύ μπορώ ξάπλα..μου είπε επίσης να έχω τον νου μου στο "καρουμπαλακι" αυτό και ότι αν συνοδεύεται από πόνο ή είναι πολλά μέσα στην ημέρα να την ειδοποίησω..γενικά ήταν πολύ καθησυχαστικη..

Σας ευχαριστώ ξανά μια προς μια όλες για τις απαντήσεις σας!! :x

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 16 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Κοριτσακια μου σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας με καθυσηχασατε πολύ!! Καλά είναι το μικρακι μου δόξα τον Θεό!!

Μ είπε να παίρνω τρία ουτρο την ημέρα και να είμαι όσο πιο πολύ μπορώ ξάπλα..μου είπε επίσης να έχω τον νου μου στο "καρουμπαλακι" αυτό και ότι αν συνοδεύεται από πόνο ή είναι πολλά μέσα στην ημέρα να την ειδοποίησω..γενικά ήταν πολύ καθησυχαστικη..

Σας ευχαριστώ ξανά μια προς μια όλες για τις απαντήσεις σας!! :x

Γεια σου κορίτσι μπορω να σε ρωτησω για ποιο λόγο όμως ανυσηχει τόσο πολύ για αυτους τους πόνους και το καρουμπαλακι τι μπορεί δηλαδή να γίνει γενικά ρωταω γιατί θέλω να ξέρω 

πρίν από 11 λεπτά , ElenakiElena είπε:

@loyloy δεν έπιασαν ούτε αυτά! Μπήκαμε για 4η φορά και δεν! Είμαι πάλι έξω και περιμένω.. έχω δει όλα του τα ραντεβού πραγματικά..5 είχα ούτε 9 δε θα φύγω!:wacko:

Αχ δεν θέλω να σε αγχωσω αλλά.μάλλον υπαρχει περίπτωση να κατσεις εκεί όλη νύχτα δεν υπάρχει περιπτωση να γυρίσει καλε σου λέω βολευτηκε


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , ElenakiElena είπε:

@loyloy δεν έπιασαν ούτε αυτά! Μπήκαμε για 4η φορά και δεν! Είμαι πάλι έξω και περιμένω.. έχω δει όλα του τα ραντεβού πραγματικά..5 είχα ούτε 9 δε θα φύγω!:wacko:

Τι θέλει αυτό το παιδί?Ούτε το αλμυρό?ξεκινα να τραγουδάς.δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ.μαλλον θα αλλάξετε το ραντεβού. Δεν γίνεται τόσες ώρες θα ταλαιπωρηθείς.

Link to comment
Share on other sites

@loyloy δεν υπάρχει πραγματικά. Θα του το πω αν πάλι δεν έχει γυρίσει ας ξαναπάμε και η βλακεία είναι ο άντρας μου έφυγε δυο ωρες νωρίτερα από τη δουλειά για να προλάβουμε ραντεβού! Αλλά τι να κάνουμε..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Nicol_ είπε:

Χαχα ειλικρινά δεν υπαρχει αυτο! Γελασα οπως τα γραφείς. Αλλα νανουλα μου ειλικρινα να σταματήσουν εδω ολα αυτα που εχουν γινει νισαφι πια! Τουλάχιστον ευχομαι να βγει ησυχος ο μπεμπης και να μη παιδευτεις καθολου τον πρωτο καιρο. Εισαι ομως τοσο θετικο ατομο που σου βγάζω το καπελο ❤

Σιγα μη βγει ησυχος. Εδω καλε, θα γεννησω και θα σας γραφω για το οτι δεν θα κοιμαται, θα τρωει ατσαλα, θα μου ματωσει τις θηλες, θα μου κανει μαστιτιδα χαχαχαχαχ, σιγα μη σταματησω στα προ εγκυμοσυνης. Καλα να μαστε, ορεξη να υπαρχει και ολα γινονται κοριτσι μου γλυκο ❤

@Smile89συμπεθερα γυρνα πισω η εστω τηλεφωνα 

πρίν από 3 λεπτά , ElenakiElena είπε:

@loyloy δεν υπάρχει πραγματικά. Θα του το πω αν πάλι δεν έχει γυρίσει ας ξαναπάμε και η βλακεία είναι ο άντρας μου έφυγε δυο ωρες νωρίτερα από τη δουλειά για να προλάβουμε ραντεβού! Αλλά τι να κάνουμε..

Κανε καποιες ασκησουλες. Δυο καθισματακια ελαφρα, λιγο να ακουμπας στον τοιχο και να κανεις προβολες, ισως ειναι αθλητικο μωρο ποιος ξερει. Αφου τα δοκιμασες ολα, δοκιμασε ασκησουλες ηπιες 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Κοριτσακια μου σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας με καθυσηχασατε πολύ!! Καλά είναι το μικρακι μου δόξα τον Θεό!!

Μ είπε να παίρνω τρία ουτρο την ημέρα και να είμαι όσο πιο πολύ μπορώ ξάπλα..μου είπε επίσης να έχω τον νου μου στο "καρουμπαλακι" αυτό και ότι αν συνοδεύεται από πόνο ή είναι πολλά μέσα στην ημέρα να την ειδοποίησω..γενικά ήταν πολύ καθησυχαστικη..

Σας ευχαριστώ ξανά μια προς μια όλες για τις απαντήσεις σας!! :x

Χαιρομαι που ολα πηγαν Καλα. :)


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...