Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Σε καμία περίπτωση δεν είσαι παράλογη. Εμένα δεν θυμάμαι από ποια εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός να "ακουω-καταλαβαίνω" το μωρό ανά κάποιες ώρες αλλά ήταν σίγουρα πριν τη 30η εβδομάδα γιατί στην 30η όντως δεν το άκουσα μια μέρα. έφαγα γλυκό και εκεί κάπως τη κατάλαβα αλλά με έτρωγε η ανησυχία και πήγα στο γιατρό. κάτι μου έλεγε οτι δεν πάει καλά. δυστυχώς έπαθα το ίδιο με την ξαδέρφη σου 1 μέρα μετά. Δεν το λέω τώρα για να σε τρομοκρατήσω. Αλλά πρέπει να μας ακούνε. Για μένα να βρεις ένα γιατρό που καταλαβαίνει τις ανησυχίες σου και κυρίως να κρατά ένα πεαγγελαμτικό επίπεδο. δλδ θύμωσε η μαία που δεν είπες καλησπέρα και μετά σε διωχνει ο γιατρος;; πάνω στον πανικό σου, θα σκεφτείς τα τυπικα;; 

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μακάρι να πάνε όλα καλα !!! Χοριακη δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι …. Θα με πάρουν το μεσημεράκι να μου πουν πως προχωράμε αλλά ρώτησα στην γραμματεία κ μ είπαν το επόμενο βήμα είναι σκαν στην 7η εβδομάδα…

      Καλή Ανασταση να έχουμε με υγεία να λέμε μόνο ευχάριστα !!! Χοριακη δεν θα κάνω μάλλον …. Μ είπαν για σκαν υην 7η εβδομάδα θα με πάρουν το μεσημεράκι να με ενημερώσουν ! 

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

1 hour ago, palmoira είπε:

@Beboula25 διάβασα την περιπέτεια σου...Λοιπόν, χωρίς να θέλω να δικαιολογήσω το γιατρό ή τη μαια σου δυστυχώς όλα τα φάρμακα μπορεί να έχουν παρενέργειες. Ακόμη και το ντεπόν! Ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός και ειδικά στην εγκυμοσυνη γίνονται και πολύ αλλοπρόσαλλα πράγματα! Εμένα για τους εμετούς με άφηνε να πάρω primperan και σταδιακά να ξεκινήσω τα φυτικά με το τζίντζερ που σου πρότεινε και κάποια άλλη κοπέλα. Σε πληροφορώ ότι τα φυτικά από την πρώτη φορά που δοκίμασα με πέθαναν στο στομάχι! Στην αρχή είπα τυχαίο και ξανά προσπάθησα, πάλι τα ίδια οπότε δεν τα ξαναπλησίασα. Τα primperan με βοήθησαν αρκετά αν και προσπαθούσα γενικά να είμαι φειδωλή στα φάρμακα που έπαιρνα. Μίλα ξανά με το γιατρό σου και μην πάρεις τίποτε από μόνη σου. Δυστυχώς επειδή και εγώ ταλαιπωρήθηκα αρκετά μέχρι και τη 14η εβδομάδα θα πρέπει να κάνεις υπομονή, να βρεις και μόνη σου ποιες τροφές σε βοηθούν και σε ανακουφίζουν. Σίγουρα και ο γιατρός σου θα πρέπει να σου δώσει κάτι για να σε βοηθήσει.Γράφω το να βρεις μόνη σου για τις τροφές γιατί δυστυχώς για την καθεμία μας ήταν διαφορετικά τα πράγματα που μας ανακούφιζαν. Εμένα γενικά το λεμονι με βοήθησε πολύ ειδικά η γρανίτα λεμονι και φυσικά οι φρυγανιές. Έφαγα τόνους φρυγανιές σε σημείο που τις βλέπω τώρα και τις σιχαίνομαι! Προσπαθησε να μένεις ενυδατωμένη όσο μπορείς και να τρως έστω και μια πιρουνιά από ότι σε ευχαριστεί όσο συχνά μπορείς. 

Ξέρω μέσα μου πως δεν ευθύνεται απλώς θεωρώ πως δεν ήμουν η μοναδική περίπτωση. Πιστευω πως το συγκεκριμένο υπόθετο είναι στούκας να το πω έτσι.Και πιστεύω πως όταν της το πω θα μου πει πως το έχει ξανά ακούσει. Γνωρίζω το σιρόπι Vomex το έχω πάρει κάποτε και τα primperan που λες και εσυ όπου δεν έχω δοκιμάσει. Αυτά τώρα πρώτη φορά τα άκουσα και ξανά λέω δεν είναι αντιεμετικά αλλα για τον ιλλιγγο την αστάθεια και τέτοια. Με το ζόρι μου έδωσαν κάτι επειδή της τόνισα ότι βγάζω αίμα στον εμετο δεν πάει άλλο όπου είπε να παρω simeco! Για το αίμα; Για όνομα δλδ η κοπέλα ακουγοταν πως είχε δουλειά κ δεν έδινε βάση στα λεγόμενα μου όταν αλλαξα τον τόνο μου έδωσε την απαραίτητη σημασια. 

Για την τροφή οπως το λες είναι. Για φρυγανιές ούτε λόγος μόνο που το γράφω αναγουλιασα ούτε να βλέπω το κουτί στο ντουλάπι δεν μπορώ. Γρανίτα λεμόνι μου έφερνε ο άντρας μου έφαγα δλδ τρεις φορες την τελευταία την εβγαλα και από τότε ούτε να την δω. Επίσης οτιδήποτε σε γλυκο το έβγαζα αμεσως. Με μπανάνα την έχω βρει θα φάω μισή το πρωί με λίγο γάλα κανα κουλουράκι φρέσκο και καμία φορα τρωω αχλάδι και μήλο αλλα ξινό και φαγητό μακαρόνια ή ρύζι. Το νεράκι μου το πίνω και αν έχω φούσκωμα βάζω λίγη σόδα μαγειρική με λεμονακι. Δεν με αγχώνει τίποτα από αυτά ειλικρινά. Το έχω ξανά περάσει δεν μου ήταν άγνωστο απλά στην αρχή σου φαίνεται βουνό και ατελείωτο. Τέλος πάντων σε λίγο καιρό θα γελάω με όλα αυτά. Έτσι θέλω να σκέφτομαι.

πρίν από 45 λεπτά , loyloy είπε:

@Beboula25 μου τόση ταλαιπωρεια?μίλησε με το γιατρό και μη ξαναπαρεις τα υποθετα. Νεράκι και ξέρεις ξεκούραση!!!!

Ούτε ζωγραφιστα! Λεω να τα προτείνω για καθαρτικό! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Καλημέρα κοριτσια! 

Να σας πω τα νέα μου :-|.. Προχθές πήρα την μαία να ρωτήσω τι να παρω επιτελους γιατί δεν αντέχω να είμαι έτσι όλη μέρα κ επειδή το προηγούμενο βράδυ έβγαζα αίμα από τον εμετο. Όχι πως ανησυχησα αλλα για να καταλάβει ότι θέλω να προσέξω και την υγεία παράλληλα με την κυηση. Αυτό το λέω γιατί και άλλη φορά που τους είπα δεν είμαι καλα τότε στις αρχές μου είπαν εμείς χαιρόμαστε για αυτό και προσπάθησαν να με ανεβάσουν. Μου το είπε κ προχθές αυτό κ της λέω και εγω χαίρομαι κουκλα μου αλλα είμαι τέζα στο κρεββάτι και ξερνάω αίμα συγνώμη κιολας! Μου είπε λοιπόν να παρω κάτι υποθετα. Πάω εχθές τα παιρνω πάω σούπερ μάρκετ ναιιι βολτάρισα κιολας και αφού γύρισα κ ξεντύθηκα κατάλαβα πως τα υποθετα δεν υπήρχαν. Τα είχα χάσει, τα έβαλα πίσω στην τσέπη κ έπεσαν και ούτε που κατάλαβα. Αχχ που να φανταστώ πως αυτό ήταν σημάδι!!:shock:  Πάω ξανά το απόγευμα τα παιρνω βάζω το υποθετακι ξαπλώνω με τις οδηγίες παραμάσχαλα να δω βασικά τι ακριβως κάνει γιατί το συγκεκριμένο είναι για τον ιλλιγο. Οι οδηγίες όλες στα γερμανικά γρι ελληνικά απορώ.... Ένιγουει λέω και περιμένω.. να πω ότι από την αρχή ένιωθα κάπως ασχημα το υπόθετο σαν μην το είχα βάλει καλα ομως το είχα βάλει σίγουρα καλα! Για δυο ώρες ένιωθα σαν να θέλω την ανάγκη μου σαν ένα κάψιμο,έναν εκνευρισμό περίεργο και μετά μια λιγολεπτη νταγκλα.Λεω στον άντρα μου πάω να ξαπλώσω μια στιγμή μέσα δεν αισθάνομαι καλα. Μετά από λίγο λέω ας πάω τουαλέτα. Εεε εντάξει αυτό ήταν! Επι 40’ είχα εξαγωγή το λέω κομψά είναι πρωί.. Αφού λέω που τα βρίσκω τόσο πολύ τόση ώρα. Πάω ξαπλώνω και ξανά ίδια αίσθηση και ξανά και ξανά ώσπου έκλεισα 4 ώρες να πηγαινοέρχομαι στο μπάνιο όπου τις τελευταιες έβγαζα μόνο σταγόνες αίμα!! Όχι μια και δυο πεντακάθαρο κατακόκκινο αίμα να στάζει.Περιττό να πω το τι βρισίδι έριξα. Έψαξα εχθές και βρήκα 5-6 κοπελες να λένε πως με τα συγκεκριμένα έπαθαν δια...α! Δηλαδή στη μαία δεν της έχει πει καμία για αυτή την παρενέργεια; Είμαι η πρώτη και μοναδική;;; Ειλικρινά νόμιζα πως θα καταλήξω στο νοσοκομείο. Συγνώμη για το κείμενο αλλα θέλω να ξεσπασω γιατί είμαι έτοιμη να την παρω και να την αρχίσω στα τραγούδια 

Γεια σου μπεμπούλα,

τα vertirosan πήρες;

είχα και εγώ ίλιγγο και εμετούς κάπου 6-7η εβδομάδα και μου τα είχε δώσει, πήρα 1 και μετά είχα 2 μέρες διάρροια, όχι τόσο έντονη όσο μου αναφέρεις και για αυτό υποθέσαμε με τη γιατρό μου πως ήταν κάποια ίωση..

Επειδή εγώ ξέρω γερμανικά και είχα διαβάσει τις παρενέργειες, δε θυμάμαι να γράφει κάπου για διάρροια πάντως, αλλά τώρα που το λες με βάζεις σε υποψίες.


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Beboula25 είπε:

Ξέρω μέσα μου πως δεν ευθύνεται απλώς θεωρώ πως δεν ήμουν η μοναδική περίπτωση. Πιστευω πως το συγκεκριμένο υπόθετο είναι στούκας να το πω έτσι.Και πιστεύω πως όταν της το πω θα μου πει πως το έχει ξανά ακούσει. Γνωρίζω το σιρόπι Vomex το έχω πάρει κάποτε και τα primperan που λες και εσυ όπου δεν έχω δοκιμάσει. Αυτά τώρα πρώτη φορά τα άκουσα και ξανά λέω δεν είναι αντιεμετικά αλλα για τον ιλλιγγο την αστάθεια και τέτοια. Με το ζόρι μου έδωσαν κάτι επειδή της τόνισα ότι βγάζω αίμα στον εμετο δεν πάει άλλο όπου είπε να παρω simeco! Για το αίμα; Για όνομα δλδ η κοπέλα ακουγοταν πως είχε δουλειά κ δεν έδινε βάση στα λεγόμενα μου όταν αλλαξα τον τόνο μου έδωσε την απαραίτητη σημασια. 

Για την τροφή οπως το λες είναι. Για φρυγανιές ούτε λόγος μόνο που το γράφω αναγουλιασα ούτε να βλέπω το κουτί στο ντουλάπι δεν μπορώ. Γρανίτα λεμόνι μου έφερνε ο άντρας μου έφαγα δλδ τρεις φορες την τελευταία την εβγαλα και από τότε ούτε να την δω. Επίσης οτιδήποτε σε γλυκο το έβγαζα αμεσως. Με μπανάνα την έχω βρει θα φάω μισή το πρωί με λίγο γάλα κανα κουλουράκι φρέσκο και καμία φορα τρωω αχλάδι και μήλο αλλα ξινό και φαγητό μακαρόνια ή ρύζι. Το νεράκι μου το πίνω και αν έχω φούσκωμα βάζω λίγη σόδα μαγειρική με λεμονακι. Δεν με αγχώνει τίποτα από αυτά ειλικρινά. Το έχω ξανά περάσει δεν μου ήταν άγνωστο απλά στην αρχή σου φαίνεται βουνό και ατελείωτο. Τέλος πάντων σε λίγο καιρό θα γελάω με όλα αυτά. Έτσι θέλω να σκέφτομαι.

Ούτε ζωγραφιστα! Λεω να τα προτείνω για καθαρτικό! 

Υπομονή κορίτσι και προσπαθησε λίγο λίγο να τρως ότι μπορείς και να πίνεις υγρά.Το ξέρω ότι δεν είναι εύκολο αλλά προσπαθησε όσο μπορείς. Ξαναπαρτον τον γιατρό σου οπωσδήποτε! Είναι υποχρεωμένος να σου βρει λύση,γι αυτά τους θελουμε τους γιατρούς και είναι απαράδεκτο για τη μαια του να σε ξεπετάει έτσι και να θεωρεί ότι είναι ασήμαντο το πρόβλημα που της αναφέρεις. Ας σου δώσει τουλάχιστον ηλεκτρολύτες εάν δεν μπορεί να σταματήσει τους εμετούς. Δεν μπορεί να σε αφήνει να υποφέρεις έτσι. Και εντάξει να γίνει μια δυο μέρες το καταλαβαινω δεν μπορείς να περάσεις έτσι όμως βδομάδας και μήνες! Έλεος, δεν είμαστε στη δεκαετία του 50 που γεννούσαμε στα χωράφια! Και τα μέσα υπάρχουν και τα φάρμακα πλέον.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι περνώντας ο καιρός θα τα ξεχάσεις όλα! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , fairy-mary είπε:

Γεια σου μπεμπούλα,

τα vertirosan πήρες;

είχα και εγώ ίλιγγο και εμετούς κάπου 6-7η εβδομάδα και μου τα είχε δώσει, πήρα 1 και μετά είχα 2 μέρες διάρροια, όχι τόσο έντονη όσο μου αναφέρεις και για αυτό υποθέσαμε με τη γιατρό μου πως ήταν κάποια ίωση..

Επειδή εγώ ξέρω γερμανικά και είχα διαβάσει τις παρενέργειες, δε θυμάμαι να γράφει κάπου για διάρροια πάντως, αλλά τώρα που το λες με βάζεις σε υποψίες.

Γεια σου αγαπη μου. Καταρχήν το διάβασα και σε αλλες κοπελες. Η διάρροια διήρκησε μισή ώρα. Μετά δεν είχα και κάτι να βγάλω βλεννες προφανως και έπειτα ένιωθα κάτι ζεστό να τρέχει όπου άλλο νόμιζα ότι ειναι και κοιτάζω να πέφτουν σταγόνες κατά κόκκινες. Όλο το σκηνικό κράτησε 4 ωρες με το ρολοι. Κόντεψα να κατασκηνωσω στο μπάνιο. Η κοιλιά μου δε εκανες ήχους τρομερούς και δεν μπορουσα γενικά να κάτσω ούτε στο κρεβάτι όχι από πόνο αλλα ένιωθα χάλια οχι μόνο πίσω αλλα και μπροστά κάθε πέντε λεπτά έκανα τσίσα. 

πρίν από 25 λεπτά , palmoira είπε:

Υπομονή κορίτσι και προσπαθησε λίγο λίγο να τρως ότι μπορείς και να πίνεις υγρά.Το ξέρω ότι δεν είναι εύκολο αλλά προσπαθησε όσο μπορείς. Ξαναπαρτον τον γιατρό σου οπωσδήποτε! Είναι υποχρεωμένος να σου βρει λύση,γι αυτά τους θελουμε τους γιατρούς και είναι απαράδεκτο για τη μαια του να σε ξεπετάει έτσι και να θεωρεί ότι είναι ασήμαντο το πρόβλημα που της αναφέρεις. Ας σου δώσει τουλάχιστον ηλεκτρολύτες εάν δεν μπορεί να σταματήσει τους εμετούς. Δεν μπορεί να σε αφήνει να υποφέρεις έτσι. Και εντάξει να γίνει μια δυο μέρες το καταλαβαινω δεν μπορείς να περάσεις έτσι όμως βδομάδας και μήνες! Έλεος, δεν είμαστε στη δεκαετία του 50 που γεννούσαμε στα χωράφια! Και τα μέσα υπάρχουν και τα φάρμακα πλέον.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι περνώντας ο καιρός θα τα ξεχάσεις όλα! 

Έτσι οπως το λες είναι. Και αν δούλευα τι θα γινόταν; Ξέρουμε πως δεν έχουμε όλοι την δυνατότητα μιας τόσο μεγαλης άδειας. Χρειάζονται προϋποθέσεις που δεν τις έχουμε όλοι. Και λέω πάλι καλα δηλαδή.Μα ομως να πω την αλήθεια φταίω εγω. Γιατί το είπα στις 5 εβδομαδες και μετα δεν ειχα ενημερώσει για το πως είμαι. Μου έδωσε από την αρχή να καταλάβω πως πρέπει να κάνω υπομονή κ πως δεν θα μου έδινε κάτι.Τώρα δυο μερες δεν έχω κάνει φτου μην με ματιάσω. Αλλα θα έρθει το σκ που δίνουμε ρεσιτάλ! 

Ευχαριστώ για τις συμβουλές και θα μόλις έχω νέα θα σας πω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , @eirini είπε:

Γεια σας κοριτσια και μπεμπάκια!

Δεν ξέρω αν τα χετε πει παλιότερα, αλλά για πειτε που θα γεννήσετε?? Ποσα σας ζήτησε εσάς ο γιατρός?

Καλησπερα κοριτσι μου και εγω σημερα πηρα δυο κλινικες να ρωτησω για τιμουλες.Εσυ που σκεφτεσαι να γεννησεις?Εγω δεν μιλησα ακομα με τον γιατρο αλλα στην φιλη μου ειχε ζητησει 1000  μαζι με τις επισκεψεις.Αρα και σε μενα τοσα θα παρει.


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ο γιατρος δεν μου παιρνει επισκεψη κοριτσια και θα τα δωσω ολα στο τελος. Τοσο να υπολογιζω δηλ? Γενικα ποσα περιπου περνούν οι γιατροί για τον τοκετο αν εχετε καποιες εμπειριες κοριτσια πειτε μας. Θα ρωτησω το γιατρό μου απλα ηταν νωρις ακομα κ δεν εκανα τη συγκεκριμένη κουβέντα. Την Τριτη θα παω και στο γενεσις και θα μαθω κ τις τιμες της κλινικής. 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Nicol_ είπε:

Εμενα ο γιατρος δεν μου παιρνει επισκεψη κοριτσια και θα τα δωσω ολα στο τελος. Τοσο να υπολογιζω δηλ? Γενικα ποσα περιπου περνούν οι γιατροί για τον τοκετο αν εχετε καποιες εμπειριες κοριτσια πειτε μας. Θα ρωτησω το γιατρό μου απλα ηταν νωρις ακομα κ δεν εκανα τη συγκεκριμένη κουβέντα. Την Τριτη θα παω και στο γενεσις και θα μαθω κ τις τιμες της κλινικής. 

Και εμενα έτσι δεν παίρνει επισκέψεις και θα μας τα πει στο τέλος. Θεσσαλονίκη είσαι; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , @eirini είπε:

Γεια σας κοριτσια και μπεμπάκια!

Δεν ξέρω αν τα χετε πει παλιότερα, αλλά για πειτε που θα γεννήσετε?? Ποσα σας ζήτησε εσάς ο γιατρός?

Καλησπέραααα εγώ θα γεννήσω στο Λητώ και η γιατρός μου θέλει 1500€ είτε φυσιολογικα είτε με καισαρική..

Κορίτσια όταν ξαπλώνω μερικές φορές χαμηλά η κοιλιά μου κάνει σαν ένα καρούμπαλο μεγάλο..όχι πάντα αλλά αρκετές φορές..αυτό είναι το μωρό π μαζεύετε;


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , @eirini είπε:

Γεια σας κοριτσια και μπεμπάκια!

Δεν ξέρω αν τα χετε πει παλιότερα, αλλά για πειτε που θα γεννήσετε?? Ποσα σας ζήτησε εσάς ο γιατρός?

Εμενα δε παιρνει επισκεψη καθολου τωρα κ ολα μαζι στο τελος μας ειπε 1200€ ειτε καισαρικη ειτε φυσιολογικα!

 

πρίν από 7 λεπτά , Nicol_ είπε:

Εμενα ο γιατρος δεν μου παιρνει επισκεψη κοριτσια και θα τα δωσω ολα στο τελος. Τοσο να υπολογιζω δηλ? Γενικα ποσα περιπου περνούν οι γιατροί για τον τοκετο αν εχετε καποιες εμπειριες κοριτσια πειτε μας. Θα ρωτησω το γιατρό μου απλα ηταν νωρις ακομα κ δεν εκανα τη συγκεκριμένη κουβέντα. Την Τριτη θα παω και στο γενεσις και θα μαθω κ τις τιμες της κλινικής. 

Ειναι αναλογα τον γιατρο ρωτα τον ομως απο τωρα να εισαι σιγουρη εγω τον ειχα ρωτησει νωρις για να κανουμε την καβατζα μας γιατι ειναι κ η κλινικη μετα

πρίν από 7 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλησπέραααα εγώ θα γεννήσω στο Λητώ και η γιατρός μου θέλει 1500€ είτε φυσιολογικα είτε με καισαρική..

Κορίτσια όταν ξαπλώνω μερικές φορές χαμηλά η κοιλιά μου κάνει σαν ένα καρούμπαλο μεγάλο..όχι πάντα αλλά αρκετές φορές..αυτό είναι το μωρό π μαζεύετε;

Μπορει να ειναι το μωρο μπορει να ειναι κ συσπαση σκληραινει το σημειο εκει που το νιωθεις? 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 38 λεπτά , Beboula25 είπε:

Και εμενα έτσι δεν παίρνει επισκέψεις και θα μας τα πει στο τέλος. Θεσσαλονίκη είσαι; 

Ναι Beboula Θεσσαλονικη ειμαι. Εσυ?

πρίν από 37 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλησπέραααα εγώ θα γεννήσω στο Λητώ και η γιατρός μου θέλει 1500€ είτε φυσιολογικα είτε με καισαρική..

Κορίτσια όταν ξαπλώνω μερικές φορές χαμηλά η κοιλιά μου κάνει σαν ένα καρούμπαλο μεγάλο..όχι πάντα αλλά αρκετές φορές..αυτό είναι το μωρό π μαζεύετε;

Ειναι η μητρα σου. Καποιες φορες συσπάται και εμφανιζεται αυτο το καρουμπαλο.Μου το κανει κ μενα και ειχα ρωτήσει το γιατρο μου. 

πρίν από 36 λεπτά , Vasoth. είπε:

Εμενα δε παιρνει επισκεψη καθολου τωρα κ ολα μαζι στο τελος μας ειπε 1200€ ειτε καισαρικη ειτε φυσιολογικα!

 

Ειναι αναλογα τον γιατρο ρωτα τον ομως απο τωρα να εισαι σιγουρη εγω τον ειχα ρωτησει νωρις για να κανουμε την καβατζα μας γιατι ειναι κ η κλινικη μετα

Μπορει να ειναι το μωρο μπορει να ειναι κ συσπαση σκληραινει το σημειο εκει που το νιωθεις? 

Ναι θα τον ρωτησω να μη παθω κανενα εγκεφαλικό τελευταια στιγμή χαχα

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

@@eirini εμενα 800 θελει ο γιατρος και 1600 το μαιευτηριο, στο ΡΕΑ.

@Κωνσταντίνα16 στις 14 εβδομαδες που εισαι, χλωμο να ναι το μωρο. Ειναι πολυ μικρο ακομα για να φαινεται σαν μπουνακι. Μηπως ειναι καμια τοπικη συσπασουλα πιστευω


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Vasoth. είπε:

Εμενα δε παιρνει επισκεψη καθολου τωρα κ ολα μαζι στο τελος μας ειπε 1200€ ειτε καισαρικη ειτε φυσιολογικα!

 

Ειναι αναλογα τον γιατρο ρωτα τον ομως απο τωρα να εισαι σιγουρη εγω τον ειχα ρωτησει νωρις για να κανουμε την καβατζα μας γιατι ειναι κ η κλινικη μετα

Μπορει να ειναι το μωρο μπορει να ειναι κ συσπαση σκληραινει το σημειο εκει που το νιωθεις? 

Ναι σαν να σφίγγεται η κοιλιά μ..στις 6 έχω γιατρό οπότε θα μ πει .δεν είναι κακο να έχω συσπάσεις από τώρα;

πρίν από 22 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ναι Beboula Θεσσαλονικη ειμαι. Εσυ?

Ειναι η μητρα σου. Καποιες φορες συσπάται και εμφανιζεται αυτο το καρουμπαλο.Μου το κανει κ μενα και ειχα ρωτήσει το γιατρο μου. 

Ναι θα τον ρωτησω να μη παθω κανενα εγκεφαλικό τελευταια στιγμή χαχα

Και είναι φυσιολογικό αυτό;

πρίν από 13 λεπτά , nanoula90 είπε:

@@eirini εμενα 800 θελει ο γιατρος και 1600 το μαιευτηριο, στο ΡΕΑ.

@Κωνσταντίνα16 στις 14 εβδομαδες που εισαι, χλωμο να ναι το μωρο. Ειναι πολυ μικρο ακομα για να φαινεται σαν μπουνακι. Μηπως ειναι καμια τοπικη συσπασουλα πιστευω

Το μωρό το έχω νιώσει εδώ και κάνα 4 ήμερο..είμαι 1.60 και 42 κιλά δλδ αρκετά αδύνατη οπότε ένιωσα το μικρακι λίγο γρήγορα


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Ναι σαν να σφίγγεται η κοιλιά μ..στις 6 έχω γιατρό οπότε θα μ πει .δεν είναι κακο να έχω συσπάσεις από τώρα;

Και είναι φυσιολογικό αυτό;

Το μωρό το έχω νιώσει εδώ και κάνα 4 ήμερο..είμαι 1.60 και 42 κιλά δλδ αρκετά αδύνατη οπότε ένιωσα το μικρακι λίγο γρήγορα

Απο τη στιγμη που δεν εχεις αιμα και δεν πονας δεν υπαρχει λογος ανησυχιας.Εμενα ετσι μου ειπε.Καποιες φορες εχω συχνα μεσα στη μερα και αλλες αραια και που. Οσο μεγαλωνει το μωρο μεσα και κουνιεται νομιζω γινεται λιγο περισσοτερο. Και μια φιλη μου που εχει 3 παιδια ειχε συνεχεια τετοιες συσπασεις στις εγκυμοσυνες της.Φυσικα θα ρωτησεις το γιατρο σου γιατι καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη,οποτε θα σου πει αυτος καλυτερα.Επισης παιρνω και μαγνησιο το οποιο βοηθαει στις συσπασεις.Αν δεν παιρνεις πιστευω θα σου δωσει


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...