Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , Vasoth. είπε:

Σας ευχαριστω πολυ ολες τις ειδαμε πριν λιγο ειναι πολυ μικρουλες ελπιζω να τα καταφερουν! Μιλησαμε κ με τους γιατρους γενικα δε μας ειπαν λογια παρηγοριας κ καλα εκαναν! Το μονο που μας ειπαν ειναι οτι σε αυτη τη φαση μας νοιαζουν να μενουν σταθερα κ σιγα σιγα θα βλεπουμε πως πηγαινουν κ αν θα προκυψει τπτ αλλο γενικα ειναι πολλα τα προβληματα που μπορει να προκυψουν κ το ενα ειναι πιο σοβαρα θα δουμε θα σας ενημερωνω κ παλι ευχαριστω για τη συμπαρασταση σας

Εδώ είμαστε όλες για εσένα η σκέψη μόνο σε εσας και περιμενουμε κάθε νεότερο. Όλες οι ευχες μαζί σας για το καλύτερο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , Vasoth. είπε:

Σας ευχαριστω πολυ ολες τις ειδαμε πριν λιγο ειναι πολυ μικρουλες ελπιζω να τα καταφερουν! Μιλησαμε κ με τους γιατρους γενικα δε μας ειπαν λογια παρηγοριας κ καλα εκαναν! Το μονο που μας ειπαν ειναι οτι σε αυτη τη φαση μας νοιαζουν να μενουν σταθερα κ σιγα σιγα θα βλεπουμε πως πηγαινουν κ αν θα προκυψει τπτ αλλο γενικα ειναι πολλα τα προβληματα που μπορει να προκυψουν κ το ενα ειναι πιο σοβαρα θα δουμε θα σας ενημερωνω κ παλι ευχαριστω για τη συμπαρασταση σας

Βάσω μου εσυ πως είσαι? Να προσέχεις και τον εαυτό σου για να μπορείς να στηρίξεις και τα κοριτσια σου. Εύχομαι από καρδιάς όλα να σας πάνε καλά


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , palmoira είπε:

Βάσω μου εσυ πως είσαι? Να προσέχεις και τον εαυτό σου για να μπορείς να στηρίξεις και τα κοριτσια σου. Εύχομαι από καρδιάς όλα να σας πάνε καλά

Εγω καλα ειμαι προς το παρων γεννησα φυσιολογικα κ εγιναν τοσο γρηγορα ολα που δε καταλαβα τπτ κ ψυχολογικα καλα ειμαι εκανα οτι μπορουσα καλυτερο πλεον δεν ειναι στο χερι μας ουτε στων γιατρων δε ξερω αργοτερα πως θα μου βγει εχω αρκετη στιριξη πρωτα απο ολα απο τον αντρα μου κ απο ολους τους δικους μου μετα ελπιζω να συνεχισω ετσι γιατι εχουμε δυσκολο αγωνα μπροστά μας γενικα προσπαθω να ειμαι ψυχραιμη κ δυνατη! Καποια στιγμη θα σας γραψω λεπτομέρειες για το τι εγινε ακριβως

  • Μου αρέσει 2

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Vasoth. είπε:

Εγω καλα ειμαι προς το παρων γεννησα φυσιολογικα κ εγιναν τοσο γρηγορα ολα που δε καταλαβα τπτ κ ψυχολογικα καλα ειμαι εκανα οτι μπορουσα καλυτερο πλεον δεν ειναι στο χερι μας ουτε στων γιατρων δε ξερω αργοτερα πως θα μου βγει εχω αρκετη στιριξη πρωτα απο ολα απο τον αντρα μου κ απο ολους τους δικους μου μετα ελπιζω να συνεχισω ετσι γιατι εχουμε δυσκολο αγωνα μπροστά μας γενικα προσπαθω να ειμαι ψυχραιμη κ δυνατη! Καποια στιγμη θα σας γραψω λεπτομέρειες για το τι εγινε ακριβως

Κορίτσι μου.... Να είσαι γερή και δυνατή, να παίρνουν δύναμη οι μικρούλες σου από σένα.... Χαίρομαι πολυ που είσαι καλά, συγγνώμη αλλά δεν μπορώ να πω πολλά, μόνο ότι σε σκέφτομαι και προσεύχομαι για σένα και τις μπεμπουλες σου.... Είσαι πραγματική ηρωίδα, το ιδιο και οι μικρούλες σου..! 

  • Ευχαριστώ 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vasoth. είπε:

Σας ευχαριστω πολυ ολες τις ειδαμε πριν λιγο ειναι πολυ μικρουλες ελπιζω να τα καταφερουν! Μιλησαμε κ με τους γιατρους γενικα δε μας ειπαν λογια παρηγοριας κ καλα εκαναν! Το μονο που μας ειπαν ειναι οτι σε αυτη τη φαση μας νοιαζουν να μενουν σταθερα κ σιγα σιγα θα βλεπουμε πως πηγαινουν κ αν θα προκυψει τπτ αλλο γενικα ειναι πολλα τα προβληματα που μπορει να προκυψουν κ το ενα ειναι πιο σοβαρα θα δουμε θα σας ενημερωνω κ παλι ευχαριστω για τη συμπαρασταση σας

Να είστε μια γροθιά με τον άντρα σου Τώρα.Σας χρειάζονται παρα πολυ οι μικρές.και εμείς προσευχόμαστε για τα κορίτσια σου.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Smile89 πως είσαι κορίτσι μ όλα καλά;να σε ρωτήσω κάτι; Αν θυμάμαι καλά περνεις και εσύ σαλοσπιρ κάθε πότε πηγαίνεις σε αιματολογο;από τότε που πήγα εγώ στο πρώτο τρίμηνο δεν έχω ξανά κάνει..πως θα ξέρω αν με καλύπτει τελικά το σαλοσπιρ;


 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

@Smile89 πως είσαι κορίτσι μ όλα καλά;να σε ρωτήσω κάτι; Αν θυμάμαι καλά περνεις και εσύ σαλοσπιρ κάθε πότε πηγαίνεις σε αιματολογο;από τότε που πήγα εγώ στο πρώτο τρίμηνο δεν έχω ξανά κάνει..πως θα ξέρω αν με καλύπτει τελικά το σαλοσπιρ;

Γεια σου!

Παιρνω και εγω τα σαλοσπιρ ,ειχα παει στον αιματολογο μετα την αυχενικη και εχω επανεξεταση οταν θα κανω τη β επιπεδου για να δουμε αν θα χρειαστω και αντιπηκτικες ενεσεις..

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

@Smile89 πως είσαι κορίτσι μ όλα καλά;να σε ρωτήσω κάτι; Αν θυμάμαι καλά περνεις και εσύ σαλοσπιρ κάθε πότε πηγαίνεις σε αιματολογο;από τότε που πήγα εγώ στο πρώτο τρίμηνο δεν έχω ξανά κάνει..πως θα ξέρω αν με καλύπτει τελικά το σαλοσπιρ;

Ελα κοριτσι μου.... ναι ναι παιρνω σαλοσπιρ. Δεν ξανα πηγα απο την στιγμή που δεν ειναι κατι σοβαρο Προφανως δεν χρειάζεται αλλη εξεταση. Αν δεν σε καλυπτε θα σου χε δωσει αλλη αγωγη εξ αρχής. Εχεις κανει και β επιπέδου? 

@Vasoth. μου εισαι πραγματικα ηρωιδα κι εσυ και οι μικρες σου. Η σκεψη μου είναι κοντα σας και θα ανυπομονώ για νεα σας. 

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fairy-mary είπε:

Γεια σου!

Παιρνω και εγω τα σαλοσπιρ ,ειχα παει στον αιματολογο μετα την αυχενικη και εχω επανεξεταση οταν θα κανω τη β επιπεδου για να δουμε αν θα χρειαστω και αντιπηκτικες ενεσεις..

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση..

Ωχ λες να χρειαστώ και εγώ;αύριο έχω ραντεβού με την γιατρό οπότε θα την ρωτησω

πρίν από 48 λεπτά , Smile89 είπε:

Ελα κοριτσι μου.... ναι ναι παιρνω σαλοσπιρ. Δεν ξανα πηγα απο την στιγμή που δεν ειναι κατι σοβαρο Προφανως δεν χρειάζεται αλλη εξεταση. Αν δεν σε καλυπτε θα σου χε δωσει αλλη αγωγη εξ αρχής. Εχεις κανει και β επιπέδου? 

@Vasoth. μου εισαι πραγματικα ηρωιδα κι εσυ και οι μικρες σου. Η σκεψη μου είναι κοντα σας και θα ανυπομονώ για νεα σας. 

Μ είχε πει ο αιματολογος πως θέλει να με ξανά δει όταν μπω στον τέταρτο αλλά η γιατρός μ Μ είχε πει πως δεν χρειάζεται να ξανά πάω..αύριο π έχω ραντεβού θα την ρωτησω..πάντως πρώτη φορά δεν πήγα πριν το πρόγραμματισμενο ραντεβού χαχαχαχα τώρα που το νιώθω ηρέμησα σκεψου:D


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση..

Ωχ λες να χρειαστώ και εγώ;αύριο έχω ραντεβού με την γιατρό οπότε θα την ρωτησω

Μ είχε πει ο αιματολογος πως θέλει να με ξανά δει όταν μπω στον τέταρτο αλλά η γιατρός μ Μ είχε πει πως δεν χρειάζεται να ξανά πάω..αύριο π έχω ραντεβού θα την ρωτησω..πάντως πρώτη φορά δεν πήγα πριν το πρόγραμματισμενο ραντεβού χαχαχαχα τώρα που το νιώθω ηρέμησα σκεψου:D

Για ποιο λογο παιρνεις εσυ τα σαλοσπιρ;

Εμενα μου βγηκε μεγαλο ποσοστο για προεκλαμψια γι αυτο.

Μην αγχωνεσαι δε σημαινει οτι θα χρειαστεις ενεσεις, καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη..

Και βασικα ολα αυτα τα φαρμακα ειναι για προληπτικους λογους.


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 24 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση..

Ωχ λες να χρειαστώ και εγώ;αύριο έχω ραντεβού με την γιατρό οπότε θα την ρωτησω

Μ είχε πει ο αιματολογος πως θέλει να με ξανά δει όταν μπω στον τέταρτο αλλά η γιατρός μ Μ είχε πει πως δεν χρειάζεται να ξανά πάω..αύριο π έχω ραντεβού θα την ρωτησω..πάντως πρώτη φορά δεν πήγα πριν το πρόγραμματισμενο ραντεβού χαχαχαχα τώρα που το νιώθω ηρέμησα σκεψου:D

Χαχαχα Χαχαχα αν χρειαζόταν κατι παραπανω θα το ειχατε δει στην αυχενικη στα μητριαια σου, μην ανησυχεις, εμπιστευσου την γιατρο σου. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , fairy-mary είπε:

Για ποιο λογο παιρνεις εσυ τα σαλοσπιρ;

Εμενα μου βγηκε μεγαλο ποσοστο για προεκλαμψια γι αυτο.

Μην αγχωνεσαι δε σημαινει οτι θα χρειαστεις ενεσεις, καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη..

Και βασικα ολα αυτα τα φαρμακα ειναι για προληπτικους λογους.

Είχα κάνει εξετάσεις θρομβοφιλιας και είχα βγει θετική σε κάποιους παράγοντες..απλά Μ είπε ο αιματολογος π υποτίθεται ο συγκεκριμένος είναι κορυφή ότι έχω σε πολύ ήπια μορφή και ότι το σαλοσπιρ θα με καλύψει

πρίν από 31 λεπτά , Smile89 είπε:

Χαχαχα Χαχαχα αν χρειαζόταν κατι παραπανω θα το ειχατε δει στην αυχενικη στα μητριαια σου, μην ανησυχεις, εμπιστευσου την γιατρο σου. 

Ναι την εμπιστεύομαι απλά ξέρεις Μ έκανε εντύπωση..σε ευχαριστώ κοριτσάρα :-D


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Είχα κάνει εξετάσεις θρομβοφιλιας και είχα βγει θετική σε κάποιους παράγοντες..απλά Μ είπε ο αιματολογος π υποτίθεται ο συγκεκριμένος είναι κορυφή ότι έχω σε πολύ ήπια μορφή και ότι το σαλοσπιρ θα με καλύψει

Ναι την εμπιστεύομαι απλά ξέρεις Μ έκανε εντύπωση..σε ευχαριστώ κοριτσάρα :-D

Ο αιματολογος ναι ππυ ειχες πληρωσει πολλα. Σωστα. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Smile89 είπε:

Ο αιματολογος ναι ππυ ειχες πληρωσει πολλα. Σωστα. 

200€ ήταν αυτά...απλά αν χρειαστεί να ξανά πάω σε αιματολογο σίγουρα δεν θα είναι αυτός..πιστεύω πως υπάρχουν και άλλοι πολύ καλοί και όχι τόσο ακριβοί..είναι μεγάλο ποσό για δέκα λεπτά υποθεση


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

200€ ήταν αυτά...απλά αν χρειαστεί να ξανά πάω σε αιματολογο σίγουρα δεν θα είναι αυτός..πιστεύω πως υπάρχουν και άλλοι πολύ καλοί και όχι τόσο ακριβοί..είναι μεγάλο ποσό για δέκα λεπτά υποθεση

Εγω σου ειχα πει 30€ και ημουν εκει μιση ωρα. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...