Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Γεια σας ειμαι η Αννιτα εχω ενα γιο 7 ετων και συντομα ελπιζω σε 2. θα κανω εμβρυομεταφορα τον Γενναρη και ελπιζω αυτη η φορα να ειναι τυχερη.

καμια αλλη σαν εμενα?

  • Μου αρέσει 1

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 22 λεπτά , Helena ki είπε:

Χελπ!! Για εμπειρίες γυναίκες..μπορεί να μην είμαι εντός του θέματος αλλά θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας μιας που σας παρακολουθώ εδώ και καιρό και είτε αγχωνομαι με τα λόγια σας είτε όχι. .δεν θέλω καμιά ενθάρρυνση θέλω να ακούσω τα πράγματα όπως έχουν. .είμαι μικρή και θα θελα να σας πω τη δική μ ιστορία και να ακούσω τα λόγια σας όπως έχουν.. (και σορρυ για το μεγάλο κείμενο). Ο κύκλος μ δν είναι σταθερός μπορεί να ρθει και 21 μπορει και 35 .τελευταία έπάφή 16/Σεπτεμβρίου μου ρθε περίοδος 23-28 Σεπτεμβρίου πολύ αίμα βαριά λέω περίοδος. .μετά μου ρθε 18-23 Οκτωβρίου ελαφριά περίοδος..και τώρα περιμένω..από της 16 Σεπτεμβρίου και τώρα δν είχα καμία επαφή και ούτε έχω σκοπό γτ μου έχει κολλήσει στο μυαλό ότι υπάρχει περίπτωση να είμαι. ..εντομεταξυ τόσο κόλλημα π έχω πήγα έκανα στς 8/Νοεμβρίου μια χοριακη η οποία βγήκε 0.4 δλδ αρνητικοτατη οπως μου είπαν..αμέσως μετά την χοριακη όταν πήγα σπίτι είδα λίγο αίμα στο σκούπισμα μετά τπτ Τώρα περιμένω να μου ρθει περίοδος..θέλω να σας ρωτήσω υπάρχει περίπτωση για καθυστέρηση εμφύτευσης  μετά από 1μισι μήνα  σύλληψης και 2 περιοδους;γτ αυτο το λίγο αίμα μου είπε ότι μπορεί να είναι εμφύτευσης άμα είχα επαφή μέχρι και πριν ένα μήνα ενώ από την μέρα π εοδα το αιματακι πέρασε 1μισι μήνας από την επαφή με κανονικήπερίοδο ...υπάρχει περίπτωση; γιατι είμαι μικρή και δν θέλω κάτι τέτοιο

Υ.Γ η μικροβιολόγος ήταν άλλη που μου είπε τα αποτελέσματα και προφανώς δν ήξερε ότι είχα περίοδο μάλλον νμζε ότι είχα καθυστέρηση 

Όπως τα έγραψες αποκλείεται να είσαι άρα μην αγχώνεσαι, η χοριακη θα είχε δείξει σίγουρα! :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Helena ki είπε:

Χελπ!! Για εμπειρίες γυναίκες..μπορεί να μην είμαι εντός του θέματος αλλά θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας μιας που σας παρακολουθώ εδώ και καιρό και είτε αγχωνομαι με τα λόγια σας είτε όχι. .δεν θέλω καμιά ενθάρρυνση θέλω να ακούσω τα πράγματα όπως έχουν. .είμαι μικρή και θα θελα να σας πω τη δική μ ιστορία και να ακούσω τα λόγια σας όπως έχουν.. (και σορρυ για το μεγάλο κείμενο). Ο κύκλος μ δν είναι σταθερός μπορεί να ρθει και 21 μπορει και 35 .τελευταία έπάφή 16/Σεπτεμβρίου μου ρθε περίοδος 23-28 Σεπτεμβρίου πολύ αίμα βαριά λέω περίοδος. .μετά μου ρθε 18-23 Οκτωβρίου ελαφριά περίοδος..και τώρα περιμένω..από της 16 Σεπτεμβρίου και τώρα δν είχα καμία επαφή και ούτε έχω σκοπό γτ μου έχει κολλήσει στο μυαλό ότι υπάρχει περίπτωση να είμαι. ..εντομεταξυ τόσο κόλλημα π έχω πήγα έκανα στς 8/Νοεμβρίου μια χοριακη η οποία βγήκε 0.4 δλδ αρνητικοτατη οπως μου είπαν..αμέσως μετά την χοριακη όταν πήγα σπίτι είδα λίγο αίμα στο σκούπισμα μετά τπτ Τώρα περιμένω να μου ρθει περίοδος..θέλω να σας ρωτήσω υπάρχει περίπτωση για καθυστέρηση εμφύτευσης  μετά από 1μισι μήνα  σύλληψης και 2 περιοδους;γτ αυτο το λίγο αίμα μου είπε ότι μπορεί να είναι εμφύτευσης άμα είχα επαφή μέχρι και πριν ένα μήνα ενώ από την μέρα π εοδα το αιματακι πέρασε 1μισι μήνας από την επαφή με κανονικήπερίοδο ...υπάρχει περίπτωση; γιατι είμαι μικρή και δν θέλω κάτι τέτοιο

Υ.Γ η μικροβιολόγος ήταν άλλη που μου είπε τα αποτελέσματα και προφανώς δν ήξερε ότι είχα περίοδο μάλλον νμζε ότι είχα καθυστέρηση 

Δεν είσαι εγκυος και εφόσον δεν θα ήθελες κάτι τέτοιο καλό θα ήταν από εδώ κ στο εξης να χρησιμοποιείς προφυλάξεις. Επίσης χωρις παρεξήγηση γενικοτερα το αναφέρω, έλεος με το αίμα της εμφυτευσης έχει γίνει καραμέλα.  

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , mama16 είπε:

Όπως τα έγραψες αποκλείεται να είσαι άρα μην αγχώνεσαι, η χοριακη θα είχε δείξει σίγουρα! :)

Ευχαριστώ πολύ κι αυτό που λένε μερικοί για τον τράχηλο που εμφυτεύεται αλλού υπάρχει περίπτωση να μη φανεί αυτό στην χοριακη για αυτό να έδειξε αρνητικη;

πρίν από 4 λεπτά , Beboula25 είπε:

Αν και δεν έχω καταλάβει ακριβως θα σου πω απλά πως δεν είσαι εγκυος και εφόσον δεν θα ήθελες κάτι τέτοιο καλό θα ήταν να χρησιμοποιείς προφυλάξεις. Επίσης χωρις παρεξήγηση γενικοτερα το αναφέρω, έλεος με το αίμα της εμφυτευσης έχει γίνει καραμέλα 

Ευχαριστώ γία την απάντηση σου το θέμα της προφύλαξης για μένα είναι μεγάλο σε αυτή την ιστορία οπότε δν ία το αναφέρω καν απλώς την επόμενη φορά θα προσέχω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Helena ki είπε:

Ευχαριστώ πολύ κι αυτό που λένε μερικοί για τον τράχηλο που εμφυτεύεται αλλού υπάρχει περίπτωση να μη φανεί αυτό στην χοριακη για αυτό να έδειξε αρνητικη;

Ευχαριστώ γία την απάντηση σου το θέμα της προφύλαξης για μένα είναι μεγάλο σε αυτή την ιστορία οπότε δν ία το αναφέρω καν απλώς την επόμενη φορά θα προσέχω 

Να προσεχεις ναι. Επίσης δεν εμφυτεύεται στον τράχηλο αλλα στην μητρα. Αν εννοείς εξωμητριο θα είχες πολύ μεγάλη χοριακη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Κοριτσια μου δε προλαβα να ειμαι τελικα στα μπεμπακια 2019 ηταν βιαστικες οι κορες μου γεννησα εχθες εντελως ξαφνικα θα σας τα γραψω κάποια στιγμη ολα καντε μια ευχη μονο να τα καταφερουν γιατί ειναι πολυ μικρουλες ακομα κ ειμαστε προετοιμασμενοι για ολα δε ξερουμε τι θα γινει δε τις εχω δει ακομα!δε θα σας γραφω εδω πλεον για τα μικρα να μη σας ψυχοπλακωνω κ δε κανει κιόλας για σας!θα μπαινω να μιλαμε εννοείται δε σας ξεχναω σας ευχαριστω για ολα τοσο καιρο μου κανατε πολυ καλο στο δυσκολο αγωνα που εδωσα ευχομαι να πανε ολα καλα σε ολες κ να φτασετε στο τελος με γερα μωρακια!!

Βασω δεν μπορω να γραψω. Σε παρακαλω μην χαθεις. Οπως ειμασταν παρεα τοσο καιρο θα μαστε και τωρα. Δεν ψυχοπλακωνεται καμια, αντίθετα θα χαιρομαστε να ακουμε τα καλα σας νεα. Η σκεψη κ οι προσευχες μου κοντα σας. Δεν μπορω να γραψω αλλο. Συγνωμη. 

πρίν από 16 λεπτά , Annita tsoupani είπε:

Γεια σας ειμαι η Αννιτα εχω ενα γιο 7 ετων και συντομα ελπιζω σε 2. θα κανω εμβρυομεταφορα τον Γενναρη και ελπιζω αυτη η φορα να ειναι τυχερη.

καμια αλλη σαν εμενα?

Με το καλο σου εύχομαι. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Beboula25 είπε:

Να προσεχεις ναι. Επίσης δεν εμφυτεύεται στον τράχηλο αλλα στην μητρα. Αν εννοείς εξωμητριο θα είχες πολύ μεγάλη χοριακη. 

Ευχαριστώ πολύ μου έλυσες την απορία ❤ και πρακτικά δν μπορεί να γίνει εμφύτευση μέτά από 1μισο μήνα κατα τον οποιο ειχα περιοδο και καθόλου επαφή ετσι; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Helena ki είπε:

Ευχαριστώ πολύ μου έλυσες την απορία ❤ και πρακτικά δν μπορεί να γίνει εμφύτευση μέτά από 1μισο μήνα κατα τον οποιο ειχα περιοδο και καθόλου επαφή ετσι; 

Όχι μην αγχώνεσαι δεν κάνει τόσο καιρό να γίνει εμφύτευση. Κ όπως είπε παραπάνω η @Beboula25 αν υπήρχε εξωμήτριο η χοριακη θα ήταν θετική.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Annita tsoupani είπε:

Γεια σας ειμαι η Αννιτα εχω ενα γιο 7 ετων και συντομα ελπιζω σε 2. θα κανω εμβρυομεταφορα τον Γενναρη και ελπιζω αυτη η φορα να ειναι τυχερη.

καμια αλλη σαν εμενα?

Γεια σου κοριτσι μου,να σου ζησει ο γιος σου και καλη επιτυχια στην εμβρυομεταφορα .


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Helena ki είπε:

Ευχαριστώ πολύ μου έλυσες την απορία ❤ και πρακτικά δν μπορεί να γίνει εμφύτευση μέτά από 1μισο μήνα κατα τον οποιο ειχα περιοδο και καθόλου επαφή ετσι; 

Να είσαι καλα. Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να ηρεμήσεις μην το σκέφτεσαι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Κοριτσια μου δε προλαβα να ειμαι τελικα στα μπεμπακια 2019 ηταν βιαστικες οι κορες μου γεννησα εχθες εντελως ξαφνικα θα σας τα γραψω κάποια στιγμη ολα καντε μια ευχη μονο να τα καταφερουν γιατί ειναι πολυ μικρουλες ακομα κ ειμαστε προετοιμασμενοι για ολα δε ξερουμε τι θα γινει δε τις εχω δει ακομα!δε θα σας γραφω εδω πλεον για τα μικρα να μη σας ψυχοπλακωνω κ δε κανει κιόλας για σας!θα μπαινω να μιλαμε εννοείται δε σας ξεχναω σας ευχαριστω για ολα τοσο καιρο μου κανατε πολυ καλο στο δυσκολο αγωνα που εδωσα ευχομαι να πανε ολα καλα σε ολες κ να φτασετε στο τελος με γερα μωρακια!!

Δεν ξέρω τι να πω. Μόνο ότι θα προσευχομαι για σένα και για τις μικρές σού! Ο Θεός και η Παναγία μαζί σου κορίτσι μου! 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , mama16 είπε:

Όχι μην αγχώνεσαι δεν κάνει τόσο καιρό να γίνει εμφύτευση. Κ όπως είπε παραπάνω η @Beboula25 αν υπήρχε εξωμήτριο η χοριακη θα ήταν θετική.

Εντάξει ευχαριστώ πολύ ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Κοριτσια μου δε προλαβα να ειμαι τελικα στα μπεμπακια 2019 ηταν βιαστικες οι κορες μου γεννησα εχθες εντελως ξαφνικα θα σας τα γραψω κάποια στιγμη ολα καντε μια ευχη μονο να τα καταφερουν γιατί ειναι πολυ μικρουλες ακομα κ ειμαστε προετοιμασμενοι για ολα δε ξερουμε τι θα γινει δε τις εχω δει ακομα!δε θα σας γραφω εδω πλεον για τα μικρα να μη σας ψυχοπλακωνω κ δε κανει κιόλας για σας!θα μπαινω να μιλαμε εννοείται δε σας ξεχναω σας ευχαριστω για ολα τοσο καιρο μου κανατε πολυ καλο στο δυσκολο αγωνα που εδωσα ευχομαι να πανε ολα καλα σε ολες κ να φτασετε στο τελος με γερα μωρακια!!

Βασω μου, δεν υπαρχουν λογια. Το μόνο σιγουρο ειναι πως τα κοριτσια ηταν μαχητριες και αυτό ήταν ολοφάνερο από την αρχη! Αυτό να θυμάσαι! Υπομονή και πίστη στον Θεό! Μόνο αυτό. να μην χαθεις. οντως καμια δεν ψυχοπλακωνεται! τοσους μηνες ημασταν εδω στα δυσκολα και στα ευκολα.. να ένα ακόμα δύσκολο και θελουμε να εισαι μαζί μας! ότι χρειαστείς μη διστασεις. Οι προσευχες μας ειναι μαζι σας! Η Παναγια μαζι σας ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ ολες τις ειδαμε πριν λιγο ειναι πολυ μικρουλες ελπιζω να τα καταφερουν! Μιλησαμε κ με τους γιατρους γενικα δε μας ειπαν λογια παρηγοριας κ καλα εκαναν! Το μονο που μας ειπαν ειναι οτι σε αυτη τη φαση μας νοιαζουν να μενουν σταθερα κ σιγα σιγα θα βλεπουμε πως πηγαινουν κ αν θα προκυψει τπτ αλλο γενικα ειναι πολλα τα προβληματα που μπορει να προκυψουν κ το ενα ειναι πιο σοβαρα θα δουμε θα σας ενημερωνω κ παλι ευχαριστω για τη συμπαρασταση σας

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Vasoth. είπε:

Σας ευχαριστω πολυ ολες τις ειδαμε πριν λιγο ειναι πολυ μικρουλες ελπιζω να τα καταφερουν! Μιλησαμε κ με τους γιατρους γενικα δε μας ειπαν λογια παρηγοριας κ καλα εκαναν! Το μονο που μας ειπαν ειναι οτι σε αυτη τη φαση μας νοιαζουν να μενουν σταθερα κ σιγα σιγα θα βλεπουμε πως πηγαινουν κ αν θα προκυψει τπτ αλλο γενικα ειναι πολλα τα προβληματα που μπορει να προκυψουν κ το ενα ειναι πιο σοβαρα θα δουμε θα σας ενημερωνω κ παλι ευχαριστω για τη συμπαρασταση σας

Ευχομαι ολα να πανε καλα Βασω μου!! Εισαι μεσα στο μυαλο μου..θα περιμενουμε νεα σου  <3


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...