Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Είμαι 39,εχω μια μηδενική χοριακη,μια δίδυμη κύηση όπου το ένα  παλινδρομησε και μια βιοχημική. Θεωρούνται 3αποτυχιες αυτά ?

      Μμμμ... Μάλλον όχι... Αλλά μην σε πάρω και στο λαιμό μου. Εγώ ό,τι ξέρω είναι επειδή έκανε η κουμπάρα μου προεμφυτευτικό. Καλύτερα ρώτα τον γιατρό σου. Ποιον έχεις;

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Κορίτσια?Γένεσις θα γεννησετε?όσες είστε Θεσσαλονίκη?

 

Δυσκοιλιότητα υποφέρω Κ Γω πλέον πολύ.. Δεν ξέρω τι να Κάνω..πολύς πόνος και ζόρι συγγνώμη...Απλά φοβάμαι για τομωρό..τόσο ζόρι.

Μίλα με το γιατρό σου. Μπορεί να σου δώσει κάποιο βοήθημα. Εμένα μέχρι και υπόθετο γλυκερινης με άφησε.Μου απαγορευει σύκα και δαμάσκηνα γιατί προκαλούν συσπάσεις της μήτρας. Πίνω και χυμό πορτοκάλι με στυμμένο ακτινίδιο. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, oneira_glyka είπε:

Κορίτσια?Γένεσις θα γεννησετε?όσες είστε Θεσσαλονίκη?

 

Δυσκοιλιότητα υποφέρω Κ Γω πλέον πολύ.. Δεν ξέρω τι να Κάνω..πολύς πόνος και ζόρι συγγνώμη...Απλά φοβάμαι για τομωρό..τόσο ζόρι.

Πες τον γιατρο σου να σου δωσει κατι. Εμενα μου έδωσε υποθετα γλυκερινης κ τελικα δεν πρόλαβα να τα χρησιμοποιησω γιατί αποκατασταθηκαν κάπως τα πράγματα. Παντως απο τη δικη μου εμπειρία το να ζοριζεσαι δεν βοηθαει. Εγω δηλαδη δεν το κανω, γιατί παλιοτερα αν δεν ηθελαν να βγουν δεν παει να ζοριζομουν οσο ηθελα..δεν θα εβγαιναν :razz: Οποτε δεν επιμένω,τρωω ολα αυτα που βοηθανε στη δυσκοιλιοτητα και περιμένω να αποφασισει το εντερο μου να κινηθεί χωρις να το πιεζω χαχα.. Πιανει παντως γιατι αργα η γρηγορα κινητοποιείται παντα.

Οσο για το γένεσις, εμενα ο γιατρός μου εκει κανει τους τοκετους του,οποτε φαντάζομαι πως ναι. Αλλα δεν το εψαξα ακομα το θεμα


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Κορίτσια?Γένεσις θα γεννησετε?όσες είστε Θεσσαλονίκη?

 

Δυσκοιλιότητα υποφέρω Κ Γω πλέον πολύ.. Δεν ξέρω τι να Κάνω..πολύς πόνος και ζόρι συγγνώμη...Απλά φοβάμαι για τομωρό..τόσο ζόρι.

Παρε τον γιατρό αν ταλαιπώρησε πολύ. Δεν παθαινει κατι το μωρό αλλα δεν είναι αναγκη να πονας. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες. Σας διαβαζω εδω κ λιγο καιρο κ ειπα τωρα δειλα δειλα να μπω στην παρεα σας.

Μετα απο 5 αποβολες Α τριμηνου φαινεται πως εχω μια εγκυμοσυνη που παει καλα. Εχω κατι καφε εκκρισεις απο την 5η εβδομαδα που με τρομοκρατουν αλλα το εμβρυακι φαινεται να μεγαλωνει κανονικα οποτε παλευω να μενω ηρεμη. Παιρνω κ ενα σκασμο φαρμακα οπως ειναι λογικο!

Κατα τα αλλα αναγουλες, ζαλαδες και ολα τα ωραια. Επομενο ραντεβου εχω σε δυο μερες. Θα χαρω να τα λεμε.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , evio είπε:

Καλημερα σε ολες. Σας διαβαζω εδω κ λιγο καιρο κ ειπα τωρα δειλα δειλα να μπω στην παρεα σας.

Μετα απο 5 αποβολες Α τριμηνου φαινεται πως εχω μια εγκυμοσυνη που παει καλα. Εχω κατι καφε εκκρισεις απο την 5η εβδομαδα που με τρομοκρατουν αλλα το εμβρυακι φαινεται να μεγαλωνει κανονικα οποτε παλευω να μενω ηρεμη. Παιρνω κ ενα σκασμο φαρμακα οπως ειναι λογικο!

Κατα τα αλλα αναγουλες, ζαλαδες και ολα τα ωραια. Επομενο ραντεβου εχω σε δυο μερες. Θα χαρω να τα λεμε.

Καλώς όρισες στη παρέα μας! Με το καλό εύχομαι!!Όλα Θ πάνε καλά! Ν Είσαι ήρεμη.. ξέρω είναι δύσκολο.. το λέω για ν τα ακούω και Εγώ δλδ.. με τΟ καλό το ραντεβού!Τώρα πόσων εβδομάδων Είσαι? Εμετούς κανεις?Η μόνο αναγούλες?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τα καλωσορίσματα!

@oneira_glyka Εμετους ακομη οχι κ μαλλον θα τους γλυτωσω. Ωστοσω ολα τα φαγητα ειναι αηδιαστικα , βρωμερα κτλ κ εγω με μια μονιμη ταση για εμετο απο το μεσημερι μεχρι το βραδυ. Εσυ περιμενεις το 3ο?

@Vasoth. Διδυμακια; Απο υποβοηθουμενη ή κληρονομικοτητα; Πως σου φαινεται η ιδεα που θα εχεις να φροντιζεις 2 μικρα ταυτοχρονα;


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , evio είπε:

Ευχαριστω για τα καλωσορίσματα!

@oneira_glyka Εμετους ακομη οχι κ μαλλον θα τους γλυτωσω. Ωστοσω ολα τα φαγητα ειναι αηδιαστικα , βρωμερα κτλ κ εγω με μια μονιμη ταση για εμετο απο το μεσημερι μεχρι το βραδυ. Εσυ περιμενεις το 3ο?

@Vasoth. Διδυμακια; Απο υποβοηθουμενη ή κληρονομικοτητα; Πως σου φαινεται η ιδεα που θα εχεις να φροντιζεις 2 μικρα ταυτοχρονα;

 μετα απο λιγη ταλαιπωρια απο σπερματενχυσεις ευτυχως τα καταφεραμε με την πρωτη εξωσωματικη.κοιτα οταν μου ελεγαν για διδυμα παλια ουτε να ακουσω δεν ηθελα αλλα τωρα μετα απο οσα περασαμε ειμαι ευγνωμων δε το συζητω απλα ανχωνομαι για το μετα πολυ πως θα ειναι αν θα τα καταφερω θα δουμε


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου sos... Πηγα πριν τουαλετα και ειχα καφε!! Περισσοτερο καφε υγρα και με λιγο αιματακι..πηρα το γιατρό αλλα δεν το σηκωσε,μπορει να ειναι σε χειρουργειο. Εχω ψιλοφρικαρει :sad:


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, oneira_glyka είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνουν οι κοιλιτσες σας??

Καλημέρα κοριτσιιιι!!! Καλα ειναι. Μεγαλώνει. Εσυ? 

1 hour ago, evio είπε:

Καλημερα σε ολες. Σας διαβαζω εδω κ λιγο καιρο κ ειπα τωρα δειλα δειλα να μπω στην παρεα σας.

Μετα απο 5 αποβολες Α τριμηνου φαινεται πως εχω μια εγκυμοσυνη που παει καλα. Εχω κατι καφε εκκρισεις απο την 5η εβδομαδα που με τρομοκρατουν αλλα το εμβρυακι φαινεται να μεγαλωνει κανονικα οποτε παλευω να μενω ηρεμη. Παιρνω κ ενα σκασμο φαρμακα οπως ειναι λογικο!

Κατα τα αλλα αναγουλες, ζαλαδες και ολα τα ωραια. Επομενο ραντεβου εχω σε δυο μερες. Θα χαρω να τα λεμε.

Καλώς όρισες κουκλα!!! Σε ποια εβδομάδα είσαι συ? 

πρίν από 29 λεπτά , Vasoth. είπε:

Καλημερα!! @oneira_glyka πως εισαι? 

@evioκαλως ηρθες στην παρεα μας με το καλο το μωρακι σου να εισαι αισιοδοξη κ θετικες σκεψεις μονο κ ολα καλα θα πανε!!

Καλημέρα!!!!!! 

πρίν από 5 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κορίτσια μου sos... Πηγα πριν τουαλετα και ειχα καφε!! Περισσοτερο καφε υγρα και με λιγο αιματακι..πηρα το γιατρό αλλα δεν το σηκωσε,μπορει να ειναι σε χειρουργειο. Εχω ψιλοφρικαρει :sad:

Οκ. Καταρχήν ξαπλωσε. Πονας? 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Smile89 είπε:

Καλημέρα κοριτσιιιι!!! Καλα ειναι. Μεγαλώνει. Εσυ? 

Καλώς όρισες κουκλα!!! Σε ποια εβδομάδα είσαι συ? 

Καλημέρα!!!!!! 

Οκ. Καταρχήν ξαπλωσε. Πονας? 

Χθες το βραδυ ειχα κατι πονακια περιοδου μονο.Σήμερα οχι.. Ελπίζω να μην ειναι κατι σοβαρο :sad:


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nicol_ είπε:

Χθες το βραδυ ειχα κατι πονακια περιοδου μονο.Σήμερα οχι.. Ελπίζω να μην ειναι κατι σοβαρο :sad:

Ουτροτζεσταν παιρνεις? 

Τα πονακια ειναι λογικα Γιατι μεγαλώνει η μήτρα. 

Ξαπλωσες? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κορίτσια μου sos... Πηγα πριν τουαλετα και ειχα καφε!! Περισσοτερο καφε υγρα και με λιγο αιματακι..πηρα το γιατρό αλλα δεν το σηκωσε,μπορει να ειναι σε χειρουργειο. Εχω ψιλοφρικαρει :sad:

Πρωτα απο ολα ξαπλωσε κ ηρεμησε μπορει να μην ειναι τπτ κ παρε παλι το γιατρο σου η περιμενε να σε παρει χαλαρωσε ομως γιατι δε σου κανει καλο 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nicol_ είπε:

Χθες το βραδυ ειχα κατι πονακια περιοδου μονο.Σήμερα οχι.. Ελπίζω να μην ειναι κατι σοβαρο :sad:

Καλημέρα!!! Ισως κουραστικές εχθές!!! Μπορει να οφείλεται στο πλακούντα να ειναι χαμηλός!!! Ξαπλωσε και να σηκωνεσε μονο για τουαλέτα!!! Η πρωτη φορα που ειδα καφετιά ηταν στην 7η εβδομάδα και βλεπω ακομα! Θελει πολυ ξεκούραση πραγματικα μονο για τουαλέτα να σηκωνεσε! Ολα θα ειναι μια χαρα!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...