Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

      Εγώ πάντως στα 40 έκανα την καλύτερη ωοληψια με 3 βλαστοκύστες στα 3 γονιμοποιημένα! κι έναν μπέμπη ήδη από τις 2 που έβαλα..

      Στην επιτροπή θα γράψει το κέντρο σου πως δεν είναι επαρκής αυτή η βλαστοκύστη ποιοτικά κτλ και πως πρέπει να κάνεις διέγερση ξανά. 

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

καλησπερα κορίτσια, απο ενοτητα μανουλες νοεβριου ειμαι εγώ,... 

να ρωτησω κατι... γιατί πληρώνετε τοσα χρηματα για τις εξετασεις οι οποιες ειναι οι απαραιτητες και όχι ειδικές ? 


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, elise είπε:

καλησπερα κορίτσια, απο ενοτητα μανουλες νοεβριου ειμαι εγώ,... 

να ρωτησω κατι... γιατί πληρώνετε τοσα χρηματα για τις εξετασεις οι οποιες ειναι οι απαραιτητες και όχι ειδικές ? 

Καλησπέρα!! Τι εννοείς πληρωνουμε τόσα χρήματα για απαραίτητες εξετασεις και οχι για ειδικές. Γιατί τόσο κανουν προφανώς. 

Καλημέρα μανουλες!!! 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Vasoth. είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετε?

Κ εγω δε καταλαβα τι εννοεις?

Εγώ καλα!!! Με Κατι πονακια στα πλευρα ξύπνησα μονο. Εσυ πώς είσαι? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Όντως κατι ηξερε!!! 

Καταρχήν καλώς όρισες και ευχαριστούμε για την διευκρίνηση για την κυστική ίνωση, δεν γνώριζα κι απορησα, μου ειχε πει κιόλας κυστική το 99%. 

Να χαίρεσαι την κορούλα σου, να είναι γερή κι ευτυχισμένη. 

Απο την καρδια μου εύχομαι να πανε ολα καλα με το νινι, να είσαι κι εσύ αισιόδοξη όπως ο ντοκτορ!!!!! 

Μαλλον κουραζεσαι αρκετα αγαπη. Απο την στιγμή που δεν ανησύχησε ο γιατρός ολα μια χαρα Ειναι. Πώς είσαι τώρα? 

Το 99% για να Σάι σίγουρη κορίτσι μου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 55 λεπτά , Smile89 είπε:

Εγώ καλα!!! Με Κατι πονακια στα πλευρα ξύπνησα μονο. Εσυ πώς είσαι? 

Εγω στα ιδια ειχα ηρεμησει τρεις μερες κ σημερα παλι εχω αιμα κλασικα.


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , island1 είπε:

Το 99% για να Σάι σίγουρη κορίτσι μου..

Ναι ναι εννοείται το χω κανει ηδη

πρίν από 4 λεπτά , Vasoth. είπε:

Εγω στα ιδια ειχα ηρεμησει τρεις μερες κ σημερα παλι εχω αιμα κλασικα.

που θα παει? Θα σταματήσει!!. Εχεις πολυ? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Smile89 είπε:

Ναι ναι εννοείται το χω κανει ηδη

που θα παει? Θα σταματήσει!!. Εχεις πολυ? 

Οχι παρα πολυ το εχω συνηθισει πλεον δε ταραζομαι θα περασει που θα παει

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

@oneira_glyka μην ανησυχείς,  αν ηταν κατι σοβαρο η γιατρος θα σου ελεγε να πας να σε δει. Απλα να το παρακολουθείς και να ξεκουραζεσαι. Πολλες γυναίκες εχουν 4 μηνες αιμα διαβαζω και παρόλα αυτα ολα πανε πολυ καλα. 

Σε ολα τα υπολοιπα κοριτσια ευχομαι να εχουν μια ομορφη μερα :)

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια την βοήθεια σας ..έκανα εμβρυομεταφιρα με δυο βλαστοκυστες καλής ποιότητας στης 23/7 ο γυναικολόγος μου είπε ότι σε 12 μέρες χωριακη , εγώ δεν άντεξα και πηγα στης 3/8 , αν δεν υπολογίζεται η μέρα μεταφοράς πηγα στης 10 μέρες αλλιώς στης 11 ημέρες . Το αποτέλεσμα είναι κάτω του 2 η χοριακη . Πήρα το γιατρό και μου είπε να ξανακάνω στην Δευτέρα στις 14 ημέρες ...όμως την 12 ημέρα είχα μια κηλίδα αιμα και μετά όπως σκουπιζομουν καφέ υγρα , παρά πολύ λίγα έως ελάχιστα μόνο στο σκούπισμα χωρίς να φαίνεται καθόλου αιμα ; Υπάρχει περίπτωση να είναι περίοδος ; Η υπάρχει περίπτωση να αλλάξει η χοριακη ;;; Ξέρει καμία να με βοηθήσει ;;;; Με το καλό όσες πάτε για χοριακη και όσες περιμένετε τα μωράκια σας 

 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Mariusaki είπε:

Κορίτσια την βοήθεια σας ..έκανα εμβρυομεταφιρα με δυο βλαστοκυστες καλής ποιότητας στης 23/7 ο γυναικολόγος μου είπε ότι σε 12 μέρες χωριακη , εγώ δεν άντεξα και πηγα στης 3/8 , αν δεν υπολογίζεται η μέρα μεταφοράς πηγα στης 10 μέρες αλλιώς στης 11 ημέρες . Το αποτέλεσμα είναι κάτω του 2 η χοριακη . Πήρα το γιατρό και μου είπε να ξανακάνω στην Δευτέρα στις 14 ημέρες ...όμως την 12 ημέρα είχα μια κηλίδα αιμα και μετά όπως σκουπιζομουν καφέ υγρα , παρά πολύ λίγα έως ελάχιστα μόνο στο σκούπισμα χωρίς να φαίνεται καθόλου αιμα ; Υπάρχει περίπτωση να είναι περίοδος ; Η υπάρχει περίπτωση να αλλάξει η χοριακη ;;; Ξέρει καμία να με βοηθήσει ;;;; Με το καλό όσες πάτε για χοριακη και όσες περιμένετε τα μωράκια σας 

 

Δε ξερω να σου απαντησω ακριβως εγω χωρις βλαστοκυστες μου ειπε στην 10η μερα να κανω τη χωριακη κανε οτι σου ειπε ο γιατρος σου εχω ακουσει κ περιπτωσεις που ανεβαινουν οι τιμες καλυτερα να γραψεις στο καφε εξωσωματικης εκει ειναι κοπελες με περισσοτερη εμπειρια στο θεμα κ θα σε κατατοπισουν καλυτερα νομιζω 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Vasoth. είπε:

Δε ξερω να σου απαντησω ακριβως εγω χωρις βλαστοκυστες μου ειπε στην 10η μερα να κανω τη χωριακη κανε οτι σου ειπε ο γιατρος σου εχω ακουσει κ περιπτωσεις που ανεβαινουν οι τιμες καλυτερα να γραψεις στο καφε εξωσωματικης εκει ειναι κοπελες με περισσοτερη εμπειρια στο θεμα κ θα σε κατατοπισουν καλυτερα νομιζω 

Σε ευχαριστώ πολύ ! Απλά προσπαθώ να καταλάβω ....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Mariusaki είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ ! Απλά προσπαθώ να καταλάβω ....

Σε καταλαβαινω απολυτα η φαση της αναμονης ειναι οτι χειροτερο κ τα συναισθήματα αναμεικτα ευχομαι να πανε ολα καλα 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Mariusaki είπε:

Κορίτσια την βοήθεια σας ..έκανα εμβρυομεταφιρα με δυο βλαστοκυστες καλής ποιότητας στης 23/7 ο γυναικολόγος μου είπε ότι σε 12 μέρες χωριακη , εγώ δεν άντεξα και πηγα στης 3/8 , αν δεν υπολογίζεται η μέρα μεταφοράς πηγα στης 10 μέρες αλλιώς στης 11 ημέρες . Το αποτέλεσμα είναι κάτω του 2 η χοριακη . Πήρα το γιατρό και μου είπε να ξανακάνω στην Δευτέρα στις 14 ημέρες ...όμως την 12 ημέρα είχα μια κηλίδα αιμα και μετά όπως σκουπιζομουν καφέ υγρα , παρά πολύ λίγα έως ελάχιστα μόνο στο σκούπισμα χωρίς να φαίνεται καθόλου αιμα ; Υπάρχει περίπτωση να είναι περίοδος ; Η υπάρχει περίπτωση να αλλάξει η χοριακη ;;; Ξέρει καμία να με βοηθήσει ;;;; Με το καλό όσες πάτε για χοριακη και όσες περιμένετε τα μωράκια σας 

 

Οτι λέει ο γιατρός κοριτσι μου. Εύχομαι ολα να πανε Καλα. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...