Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Eleni 86 είπε:

Σ

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ.Μακάρι να είναι ετσι.Εκανα την avudity .Αλλα ως τοτε ασε...φοβαμαι αν δειξει οτι νοσησα εντος του διαστηματοε της κυησης τι γίνεται?Είναι τόσο τραγικα τα πραγματα?Εδω υπαρχουν γιατροι που δινουν την εξεταση μόνο μια φορα ..δηλαδη μ.αυτη τη λογικη μπορει καποιος να εχει νοσησεινκατα τη διαρκεια της κυησης και να μην το ξερει αν δεν ξανακανει εξεταση.

 

Οσον αφορα οτι μια φορα τη δινουν οι γιατροι..αυτο ισχυει αλλα με την προϋπόθεση οτι οι εξετασεις εδειξαν εξαρχης θετικα igg και αρνητικα igm. Που σημαινει οτι υπαρχουν ηδη αντισωματα στον οργανισμο, οποτε ακομα κ να εκτεθεις δεν θα κολλησεις γιατι υπαρχει η "αμυνα" του οργανισμου ηδη, εχεις ανοσια οσο ειναι θετικα τα igg.

Αν ομως εισαι αρνητικη και στα δυο τοτε πρεπει να την επαναλαμβανεις. Οπως πχ με το τοξοπλασμα. Που εγω ναι μεν δεν επαναλαμβανω τη cmv αλλα επαναλαμβανω τις εξετασεις για το τοξοπλασμα γιατι ημουν εξαρχης αρνητικη σε αντισωματα. Αρα, πρεπει να την επαναλαμβανω γιατι μπορει να συμβει αυτο που ειπες. Να κολλησω κ να μην το ξερω. Κουφια η ωρα. 

Οπως κ να χει, εσυ να σαι ηρεμη κ θα δεις οτι θα ναι ολα καλα. Τα αποτελεσματα ποτε τα περιμενεις?

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 36 λεπτά , Eleni 86 είπε:

Σ

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ.Μακάρι να είναι ετσι.Εκανα την avudity .Αλλα ως τοτε ασε...φοβαμαι αν δειξει οτι νοσησα εντος του διαστηματοε της κυησης τι γίνεται?Είναι τόσο τραγικα τα πραγματα?Εδω υπαρχουν γιατροι που δινουν την εξεταση μόνο μια φορα ..δηλαδη μ.αυτη τη λογικη μπορει καποιος να εχει νοσησεινκατα τη διαρκεια της κυησης και να μην το ξερει αν δεν ξανακανει εξεταση.

το πιο πιθανο ειναι να ηταν λαθος οι πρωτες εξετασεις που εκανες. δεν πεφτουν τοσο γρηγορα τα igm θελουν πανω απο 6αμηνο. γενικα παντως κ να νοσησει καποιος υπαρχουν λυσεις αλλα βεβαια ειναι δυσκολο κ μακρυ το μονοπατι αυτο κ οχι εγγυημενο. 

μην σκεφτεσε ομως τετοια περιπτωση δυσκολα εισαι εσυ πιο πιθανο ειναι το λαθος εργαστηριου το να νοσησεις εν καιρο εγκυμοσυνης ειναι σπανιο 0,5 % οποτε δεν πιστευω οτι κατι τετοιο εχει συμβει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα και παλι :) Εχω το ραντεβου αργα σημερα στις 9 το βραδυ και δεν περνάει η ωρα :-(

Ουφφφφφφφφφφ

Αααααα σήμερα??? Τι καλα!!!! Να γραψεις νεα μετα εεεε!!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

 

Οσον αφορα οτι μια φορα τη δινουν οι γιατροι..αυτο ισχυει αλλα με την προϋπόθεση οτι οι εξετασεις εδειξαν εξαρχης θετικα igg και αρνητικα igm. Που σημαινει οτι υπαρχουν ηδη αντισωματα στον οργανισμο, οποτε ακομα κ να εκτεθεις δεν θα κολλησεις γιατι υπαρχει η "αμυνα" του οργανισμου ηδη, εχεις ανοσια οσο ειναι θετικα τα igg.

Αν ομως εισαι αρνητικη και στα δυο τοτε πρεπει να την επαναλαμβανεις. Οπως πχ με το τοξοπλασμα. Που εγω ναι μεν δεν επαναλαμβανω τη cmv αλλα επαναλαμβανω τις εξετασεις για το τοξοπλασμα γιατι ημουν εξαρχης αρνητικη σε αντισωματα. Αρα, πρεπει να την επαναλαμβανω γιατι μπορει να συμβει αυτο που ειπες. Να κολλησω κ να μην το ξερω. Κουφια η ωρα. 

Οπως κ να χει, εσυ να σαι ηρεμη κ θα δεις οτι θα ναι ολα καλα. Τα αποτελεσματα ποτε τα περιμενεις?

Τα αποτελεσματα θα βγουν την Τεταρτη.Η γιατρος μου λςει οτι τα  igm πεφτουν πολυ αργα οπως λες κι εσυ..αλλα τι να πω δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να σας ρωτησω κατι.Ειμαι 9εβδ+4 ημερων. Θα μου κανει κολπικο υπερηχο ο γιατρος ή κοιλιακο? Εκτος απο υπερηχο στη δευτερη επισκεψη ελεγχουν και αλλα πραγματα?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κοριτσια να σας ρωτησω κατι.Ειμαι 9εβδ+4 ημερων. Θα μου κανει κολπικο υπερηχο ο γιατρος ή κοιλιακο? Εκτος απο υπερηχο στη δευτερη επισκεψη ελεγχουν και αλλα πραγματα?

Εμενα παντως μονο 11η εβδομαδα κ περα μου εκανε κοιλιακο! Εμενα μ μετραει πιεση εκτος αν εννοεις πλακουντα ομφαλιο λωρο κ τετοια! Τα κοιταν και αυτα αν δημιουργειτε αν υπαρχει καμια αποκολληση κλπ!!;-)


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εμενα παντως μονο 11η εβδομαδα κ περα μου εκανε κοιλιακο! Εμενα μ μετραει πιεση εκτος αν εννοεις πλακουντα ομφαλιο λωρο κ τετοια! Τα κοιταν και αυτα αν δημιουργειτε αν υπαρχει καμια αποκολληση κλπ!!;-)

Ευχαριστω Βαλεντινα!Εννοω πχ αν κανει κολπικη εξεταση, γιατι κατι τετοιο διαβασα κ δεν ξερω αν ισχυει. Απλα να ξερω τι να περιμενω :)

  • Χαχα 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nicol_ είπε:

Ευχαριστω Βαλεντινα!Εννοω πχ αν κανει κολπικη εξεταση, γιατι κατι τετοιο διαβασα κ δεν ξερω αν ισχυει. Απλα να ξερω τι να περιμενω :)

Ναι κανουν κολπικο τουλαχιστον το μεγαλυτερο μερος των γιατρων!!:wub:


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι κανουν κολπικο τουλαχιστον το μεγαλυτερο μερος των γιατρων!!:wub:

Ναι απλα εννοω εκτος απο τον υπερηχο αν σε εξεταζει και κολπικα πχ για να παρει δειγμα για τυχον μικροβια. Η μονο υπερηχος και τελος?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ναι απλα εννοω εκτος απο τον υπερηχο αν σε εξεταζει και κολπικα πχ για να παρει δειγμα για τυχον μικροβια. Η μονο υπερηχος και τελος?

Εμενα μεχρι τωρα δεν μ εχει παρει δειγμα για μικροβια δεν ξερω αν ειναι το σωστο φυσικα αυτο! παρα μονο εχει εξετασει τα υγρα καποια στιγμη με κολποδιαστολεα στην αρχη αλλα για καλλιεργια δεν με εστειλε! Νομιζω πως δεν θα σου παρει δειγμα για κατι!;-)


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εμενα μεχρι τωρα δεν μ εχει παρει δειγμα για μικροβια δεν ξερω αν ειναι το σωστο φυσικα αυτο! παρα μονο εχει εξετασει τα υγρα καποια στιγμη με κολποδιαστολεα στην αρχη αλλα για καλλιεργια δεν με εστειλε! Νομιζω πως δεν θα σου παρει δειγμα για κατι!;-)

Ευχαριστω Βαλεντινα μου! :wub:

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Νικόλ Μ Καλά αποτελέσματααα κούκλα Μ! Εγώ παιδιά σηκώθηκα. Με προσοχή δλδ.. λίγα πονακια εχω..Συνεχίζω ουτροζεσταν κανονικά Κ παω Παρασκευή πρώτα Ο Θεός!Κ Ανυπομονώ!

Βάσω εσύ τι κάνεις?χαμογελακι Μ? Κ Εγώ έχω αγωνία για το φύλο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...