Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , Kpp83 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

Σιδερένιοι @Beboula25

Αύριο θέλω να κάνω την καμπύλη. Είχατε κλείσει ραντεβού;

Σε ευχαριστώ να είσαι καλα..

Δεν κλείνεις ραντεβού αλλα πας ποκυ νωρις το πρωί. Καλα αποτελέσματα να έχεις 

10 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Καλησπέρα, καλή Σαρακοστή μανούλες και μπεμπακια:x

@Kpp83 Κι εγώ το ίδιο!!! φοβήθηκα με τη συχνοουρια ότι θα γίνει κάνα ατύχημα και αποχώρησα νωρίτερα χαχαχα

Κορίτσια να ρωτήσω, μέσα στη μέρα πόσες φορές νιώθετε το μωρο; 

Και πόσο έντονα;

Εγώ κάποιες μέρες μπορεί να τον καταλάβω 5-6 φορές αλλά μόνο τις 2 να φάω κλοτσια αλλα δεν διαρκεί πολύ.

κάποιες άλλες πολύ λιγότερο.. 

Είμαι 26 βδομαδων

Μην φοβάσαι δεν είναι όλα τα μωράκια ίδια και φυσικά παιζει πολυ μεγάλο ρόλο ο σωματοτυπος αλλα και η στάση τους. Μπορεί να είναι με πλάτη μπορεί να μην έχει όρεξη καποιες μερες. Μην συγκρινεις με αλλες κοπελες γιατί θα αγχώνεσαι. Αρκεί που το νιώθεις 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Skinoth είπε:

Kοριτσια καλησπέρα...είμαι στην 6 εβδομάδα κ 1 μέρα κ πριν από 2 ώρες είδα καφέ υγρά στο σκούπισμα κ πήρα κατευθείαν τον γιατρό μου..μου είπε να πάρω κολπικά κατι υπόθετα κ αύριο να κάνω β χοριακη για να δούμε αν αυξήθηκε.... έχει καμία από εσάς τέτοια συμπτώματα;

 

Μην αγχώνεσαι... Εγώ δεν θα πήγαινα καν για χοριακη..  είμαστε ακριβώς το ίδιο ... Και εγώ 6 εβδομάδων και 1 είμαι. Την προηγούμενη βδομάδα όταν κουραζομουν λίγο περισσότερο είχα καφέ υγρά... Δεν είναι τίποτα. Εγώ έχω τρομερό φούσκωμα. Όλα καλά θα πάνε! Η εβδομάδα αυτή ενδείκνυται για αυτά τα συμπτώματα άλλωστε. Μην κάθεσαι και διαβάζεις για το παραμικρό. Κακό σου κάνει πάρα καλό. Εγώ έχω σταματήσει να διαβάζω για τα πάντα!

  • Μου αρέσει 1

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Vassia13 είπε:

Μην αγχώνεσαι... Εγώ δεν θα πήγαινα καν για χοριακη..  είμαστε ακριβώς το ίδιο ... Και εγώ 6 εβδομάδων και 1 είμαι. Την προηγούμενη βδομάδα όταν κουραζομουν λίγο περισσότερο είχα καφέ υγρά... Δεν είναι τίποτα. Εγώ έχω τρομερό φούσκωμα. Όλα καλά θα πάνε! Η εβδομάδα αυτή ενδείκνυται για αυτά τα συμπτώματα άλλωστε. Μην κάθεσαι και διαβάζεις για το παραμικρό. Κακό σου κάνει πάρα καλό. Εγώ έχω σταματήσει να διαβάζω για τα πάντα!

 

Η αλήθεια είναι ότι συνέχεια διαβάζω για κάθε σύμπτωμα που έχω στο internet...θέλεις από ανασφάλεια θέλεις επειδή είναι η πρώτη εγκυμοσύνη πες το όπως θέλεις...το θέλω πολύ αυτό το μωρό κ από χθες απογοητεύτηκα γτ προσέχω πολύ κ δεν ξέρω γτ συμβαίνει....πριν 3 μέρες έκανα β χοριακη κ είχα 1499 κ σήμερα μου είπε να ξανά κάνω κ αν είναι ανεβασμένη σημαίνει ότι πάμε καλά....τι να πω!!!όλες παθουσες είμαστε κ η καθεμιά έχει τα δικά της συμπτώματα

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beboula25 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια..

Τι κάνετε πως περάσατε; Εμάς μας βγήκε ξινη η μέρα. Ο άντρας μου με τρομερη ημικρανία που μετά την βολτα και το φαγητό χειροτέρεψε και εγω ξαφνικα κατέληξα να τα βγάζω, δυο φορες. Ο ενας νταντευε τον άλλο. Τέλος δεν με πάει η Καθαρα Δευτέρα από πέρυσι που έπαθα δηλητηρίαση και τα έβγαζα για τρεις ώρες. Είχα πάθει  θλάση στα πλευρά από την τόση πίεση με τους εμετούς. Ελπίζω να ισιώσουμε και να μην μας πάει έτσι και σήμερα. 

Καλημερα περαστικα κοριτσι μου ευχομαι να στε καλυτερα σημερα!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , Skinoth είπε:

 

Η αλήθεια είναι ότι συνέχεια διαβάζω για κάθε σύμπτωμα που έχω στο internet...θέλεις από ανασφάλεια θέλεις επειδή είναι η πρώτη εγκυμοσύνη πες το όπως θέλεις...το θέλω πολύ αυτό το μωρό κ από χθες απογοητεύτηκα γτ προσέχω πολύ κ δεν ξέρω γτ συμβαίνει....πριν 3 μέρες έκανα β χοριακη κ είχα 1499 κ σήμερα μου είπε να ξανά κάνω κ αν είναι ανεβασμένη σημαίνει ότι πάμε καλά....τι να πω!!!όλες παθουσες είμαστε κ η καθεμιά έχει τα δικά της συμπτώματα

 

Εγώ μόλις μπήκα στην 5η εβδομάδα έκανα χοριακη και είχα 4.567 δεν έκανα άλλη. Πήγα έκανα υπέρηχο και ήταν όλα καλά! Για υπέρηχο δεν έχεις πάει?? Όλα καλά θα πάνε αρκεί να μην αγχώνεσαι.... Εγώ μετά από 4 βιοχημικές μέσα σε ένα χρόνο έγινε τώρα! Και αν δεν ήμουν βιαστική τις προηγούμενες φορές δεν θα είχα καταλάβει καν ότι ήμουν...


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Vassia13 είπε:

Εγώ μόλις μπήκα στην 5η εβδομάδα έκανα χοριακη και είχα 4.567 δεν έκανα άλλη. Πήγα έκανα υπέρηχο και ήταν όλα καλά! Για υπέρηχο δεν έχεις πάει?? Όλα καλά θα πάνε αρκεί να μην αγχώνεσαι.... Εγώ μετά από 4 βιοχημικές μέσα σε ένα χρόνο έγινε τώρα! Και αν δεν ήμουν βιαστική τις προηγούμενες φορές δεν θα είχα καταλάβει καν ότι ήμουν...

Έκανα υπέρηχο την προηγούμενη εβδομάδα που ήμουν 5 εβδομάδων κ είδαμε τον σάκο απλά δεν ακούσαμε καρδούλα κ έχω ραντεβού την Πέμπτη για αυτό τον λόγο.....ίσως πάω σήμερα όμως εξαιτίας των υγρών που είδα!!! Μπράβο για την β χοριακη σου πολύ υψηλή....σου εύχομαι ειλικρινά τα καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Skinoth είπε:

Έκανα υπέρηχο την προηγούμενη εβδομάδα που ήμουν 5 εβδομάδων κ είδαμε τον σάκο απλά δεν ακούσαμε καρδούλα κ έχω ραντεβού την Πέμπτη για αυτό τον λόγο.....ίσως πάω σήμερα όμως εξαιτίας των υγρών που είδα!!! Μπράβο για την β χοριακη σου πολύ υψηλή....σου εύχομαι ειλικρινά τα καλύτερα

Ούτε εγώ άκουσα καρδιά!! Την άλλη Πέμπτη θα πάω που θα είμαι 7 εβδομάδων! Όλα καλά θα πάνε... Μην διαβάζεις τπτ!!! Στείλε να μας πεις!!!


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Vassia13 είπε:

Ούτε εγώ άκουσα καρδιά!! Την άλλη Πέμπτη θα πάω που θα είμαι 7 εβδομάδων! Όλα καλά θα πάνε... Μην διαβάζεις τπτ!!! Στείλε να μας πεις!!!

Μόλις πάω στον γιατρό θα σας πω αμέσως τι έγινε..... κορίτσια μακάρι να πάνε όλα πολύ καλά!!!!

Από την πρώτη μέρα του 2019 είπα ότι αυτή είναι η χρονιά μου κ ότι θα μου φέρει ο θεός το καλύτερο δώρο...μακάρι να βγω αληθινή

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Beboula25 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου σε ευχαριστώ!! 

Μπεμπούλα κ εμάς ξινή μας βγήκε αφού βγήκανε με τον άντρα μου γυρίσαμε σπίτι κ έκανε κάτι δουλειές στο μπαλκόνι κ τον έπιασε η μέση του.. Ουτε να περπατήσει δεν μπορεί εγώ έχω την κοιλουμπα δεν μπορώ ν τον βοηθήσω κ πολύ... Άστα... 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Kpp83 είπε:

@Dimitr@17 @Beboula25 ξεμάτιασμα γρήγορα! 

Χαχα χα Ε μα ένα ξεματιασμα το χρειάζομαι και δεν ξέρω κιόλας να ξεματιαζω... Ουφ πρώτη μέρα π δεν δουλεύω και το έχω ρίξει στις δουλειές του σπιτιού... Εσείς τι κάνετε;;; 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Vassia13 είπε:

Ούτε εγώ άκουσα καρδιά!! Την άλλη Πέμπτη θα πάω που θα είμαι 7 εβδομάδων! Όλα καλά θα πάνε... Μην διαβάζεις τπτ!!! Στείλε να μας πεις!!!

Μόλις πήρα την β χοριακη....από 1499 πήγα στα 1907....κ το απόγευμα πάω στον γιατρό για έναν επανέλεγχο 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...