Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

13 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Καλημερα κοριτσια!

Καλη σαρακοστη!

34 εβδομαδων ακριβως σημερα...

Θα αντέξω λιγο ακομα;

Σας φιλω γλυκα!

Αμε.το χε μια φιλη μου και τη ρωτησα γτ δν θυμομουν λεπτομερειες.στη 30η βδομαδα το βρηκανε.απο κει και μετα πηγαινε 2 φορες την εβδομαδα για παρακολουθηση.επαιρνε λιγο βαρος την εβδομαδα ο.μπεμπης και τλκ τον γεννησε 36+2 2200γραμ. Κανε υπομονη νεραιδουλα.θα παρεις το μπεμπακι σοτ συντομα αγκαλιτσα και θα ειναι ολα σουπερ!!!!!!!

πρίν από 51 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Καλησπέρα, καλή Σαρακοστή μανούλες και μπεμπακια:x

@Kpp83 Κι εγώ το ίδιο!!! φοβήθηκα με τη συχνοουρια ότι θα γίνει κάνα ατύχημα και αποχώρησα νωρίτερα χαχαχα

Κορίτσια να ρωτήσω, μέσα στη μέρα πόσες φορές νιώθετε το μωρο; 

Και πόσο έντονα;

Εγώ κάποιες μέρες μπορεί να τον καταλάβω 5-6 φορές αλλά μόνο τις 2 να φάω κλοτσια αλλα δεν διαρκεί πολύ.

κάποιες άλλες πολύ λιγότερο.. 

Είμαι 26 βδομαδων

Εχεις ακομα δρομο.τα τρελα μου τα εκανε τους 2 τελευταιους μηνες.παθαινε κατι κρισεις μες στις 7 το πρωι. Με ξυπναγε και δωστου κλωτσιές και εξογκώματα. Η κοιλιά να πηγαινει περα δωθε και να νιωθω οτι θα πεταχτει κανα χερι απο κατω.με το καλο να υποδεχτεις το μωρακι σου!!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , loyloy είπε:

Αμε.το χε μια φιλη μου και τη ρωτησα γτ δν θυμομουν λεπτομερειες.στη 30η βδομαδα το βρηκανε.απο κει και μετα πηγαινε 2 φορες την εβδομαδα για παρακολουθηση.επαιρνε λιγο βαρος την εβδομαδα ο.μπεμπης και τλκ τον γεννησε 36+2 2200γραμ. Κανε υπομονη νεραιδουλα.θα παρεις το μπεμπακι σοτ συντομα αγκαλιτσα και θα ειναι ολα σουπερ!!!!!!!

Εχεις ακομα δρομο.τα τρελα μου τα εκανε τους 2 τελευταιους μηνες.παθαινε κατι κρισεις μες στις 7 το πρωι. Με ξυπναγε και δωστου κλωτσιές και εξογκώματα. Η κοιλιά να πηγαινει περα δωθε και να νιωθω οτι θα πεταχτει κανα χερι απο κατω.με το καλο να υποδεχτεις το μωρακι σου!!!!

Ευχαριστώ πολύ!! Σήμερα λίγο μ έπιασε ένα άγχος μήπως δεν κινείται αρκετά.

 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! Σήμερα λίγο μ έπιασε ένα άγχος μήπως δεν κινείται αρκετά.

 

Σε νιωθω.κατι χτυπηματα που εριχνα στη κοιλιά τη κουναγα.τον βασανιζα μωρε για να με κλωτσισει να ηρεμησω.πολύ αγχος μεχρι να γεννησω.Και τωρα πολυ ξενυχτι και μου λειπουν αυτες οι εποχες.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια καλησπέρα...είμαι στην 6 εβδομάδα κ 1 μέρα κ πριν από 2 ώρες είδα καφέ υγρά στο σκούπισμα κ πήρα κατευθείαν τον γιατρό μου..μου είπε να πάρω κολπικά κατι υπόθετα κ αύριο να κάνω β χοριακη για να δούμε αν αυξήθηκε.... έχει καμία από εσάς τέτοια συμπτώματα;

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Kpp83 είπε:

@vaso_mpempis καθε μερα δύνάμώνέί και πιο πολύ πάντως! Το έγραψα και πριν αλλά νιωθω οτι θα με φάει ο λιχουδης τιε τελευταίες μέρες. 

νομίζω είσαι περίπου μια βδομάδα παραπάνω από μένα. Ευχαριστώ πολύ :)

πρίν από 1 λεπτό , Skinoth είπε:

Kοριτσια καλησπέρα...είμαι στην 6 εβδομάδα κ 1 μέρα κ πριν από 2 ώρες είδα καφέ υγρά στο σκούπισμα κ πήρα κατευθείαν τον γιατρό μου..μου είπε να πάρω κολπικά κατι υπόθετα κ αύριο να κάνω β χοριακη για να δούμε αν αυξήθηκε.... έχει καμία από εσάς τέτοια συμπτώματα;

 

κι εγώ είχα δει λίγα καφέ κολπικα μια φορά στην αρχή περίπου την 9η Εβδομάδα. να ενημερώνεις τον γιατρό και να κάνεις ότι σου λέει!!

Σου εύχομαι καλή εγκυμοσυνη :)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

νομίζω είσαι περίπου μια βδομάδα παραπάνω από μένα. Ευχαριστώ πολύ :)

κι εγώ είχα δει λίγα καφέ κολπικα μια φορά στην αρχή περίπου την 9η Εβδομάδα. να ενημερώνεις τον γιατρό και να κάνεις ότι σου λέει!!

Σου εύχομαι καλή εγκυμοσυνη :)

Τι σου είπε να κάνεις;έχω αγχωθει πάρα πολύ....είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη κ είμαι πολύ προσεκτική κ στις κινήσεις μου κ στα συναισθήματα μου...έχω διαβάσει πολλά κ μέχρι να κλείσω 3μηνο (αν με βοηθήσει κ ο Θεός) δεν μπορώ να το χαρώ....

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Skinoth είπε:

Τι σου είπε να κάνεις;έχω αγχωθει πάρα πολύ....είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη κ είμαι πολύ προσεκτική κ στις κινήσεις μου κ στα συναισθήματα μου...έχω διαβάσει πολλά κ μέχρι να κλείσω 3μηνο (αν με βοηθήσει κ ο Θεός) δεν μπορώ να το χαρώ....

 

Προγεστερόνη σου εδωσε.κανε αυριο εξετασεις οπως σου πε.ξαπλωσε μη κουράζεσαι.Ειναι πολύ σύνηθες. Οθ περισσοτερες εδω ειχαν καφε .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Skinoth είπε:

Τι σου είπε να κάνεις;έχω αγχωθει πάρα πολύ....είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη κ είμαι πολύ προσεκτική κ στις κινήσεις μου κ στα συναισθήματα μου...έχω διαβάσει πολλά κ μέχρι να κλείσω 3μηνο (αν με βοηθήσει κ ο Θεός) δεν μπορώ να το χαρώ....

 

εμένα μου θυμίζεις!!!! Μου έκανε πολύ κακο που διάβαζα στο internet και το τι μπορεί να συμβεί και το σταμάτησα! κι εμένα είναι το πρώτο μου παιδάκι και δεν έχουν και οι φίλες μου παιδιά οποτε δεν είχα που να ρωτάω. 

Καλά κάνεις και προσεχείς, να μιλάς με τον γιατρό για όλα! να τον ακούς!!

Εγώ δεν είχα πάρει τίποτα γιατί μου είπε αν δω και συνεχιστει να του το πω αλλα δεν ξαναείδα. Καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη, αλλά ξέρω ότι συμβαίνει. 

 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

@Skinoth ειναι πολύυυυ συχνό φαινόμενο. Σου εδωσε λογικά λιγη προγεστερόνη. Του δειλου η μανα δεν εκλαψε ποτέ λένε. Κάνε ότι σου ειπε ο γιατρός μόνο. Από εκεί και πέρα τα πάντα είναι θέμα τύχης!

  • Ευχαριστώ 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 52 λεπτά , Skinoth είπε:

Kοριτσια καλησπέρα...είμαι στην 6 εβδομάδα κ 1 μέρα κ πριν από 2 ώρες είδα καφέ υγρά στο σκούπισμα κ πήρα κατευθείαν τον γιατρό μου..μου είπε να πάρω κολπικά κατι υπόθετα κ αύριο να κάνω β χοριακη για να δούμε αν αυξήθηκε.... έχει καμία από εσάς τέτοια συμπτώματα;

 

Καλησπερα...εγω στην 5η εβδομαδα εβγαλα αυτα τα καφε υγρα και τα ειχα για 2 εβδομαδες! Μην αγχωνεσαι δεν ειναι τπτ πολλες γυναικες το εχουν...απλα κανε οτι σου λεει ο γιατρος σου και θα πανε ολα καλα.καλη τελειομηνη κυηση σου ευχομαι!

Iq4wp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skinoth είπε:

Kοριτσια καλησπέρα...είμαι στην 6 εβδομάδα κ 1 μέρα κ πριν από 2 ώρες είδα καφέ υγρά στο σκούπισμα κ πήρα κατευθείαν τον γιατρό μου..μου είπε να πάρω κολπικά κατι υπόθετα κ αύριο να κάνω β χοριακη για να δούμε αν αυξήθηκε.... έχει καμία από εσάς τέτοια συμπτώματα;

 

Ελα κοριτσι μ ειχα κ εγω γυρω στην 12 εβδ καφε υγρα...την έβγαλα ξαπλα λιγες μερες τλκ δεν ηταν τπτ...φυσικα να ακους τον γιατρο σ!!!αν ειναι καφε κ όχι κόκκινο δεν ειναι παντα ανησυχητικό!!!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

εμένα μου θυμίζεις!!!! Μου έκανε πολύ κακο που διάβαζα στο internet και το τι μπορεί να συμβεί και το σταμάτησα! κι εμένα είναι το πρώτο μου παιδάκι και δεν έχουν και οι φίλες μου παιδιά οποτε δεν είχα που να ρωτάω. 

Καλά κάνεις και προσεχείς, να μιλάς με τον γιατρό για όλα! να τον ακούς!!

Εγώ δεν είχα πάρει τίποτα γιατί μου είπε αν δω και συνεχιστει να του το πω αλλα δεν ξαναείδα. Καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη, αλλά ξέρω ότι συμβαίνει. 

 

Χθες πραγματικά έψαχνα άτομο που έχει περάσει εγκυμοσύνη να ρωτήσω αλλά κ πάλι επειδή δεν το έχω πει ακόμη σε κανεναν πέρα από τους γονείς δεν μπορούσα να ρωτήσω κιόλας..... μακάρι να μας πάνε σε όλες καλά οι εγκυμοσύνες μας!!! Πάντα έλεγα από μικρή ότι για να κάνεις παιδί πρέπει να έχεις τύχη κ βοήθεια από τον Θεό μέχρι τέλος

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια..

Τι κάνετε πως περάσατε; Εμάς μας βγήκε ξινη η μέρα. Ο άντρας μου με τρομερη ημικρανία που μετά την βολτα και το φαγητό χειροτέρεψε και εγω ξαφνικα κατέληξα να τα βγάζω, δυο φορες. Ο ενας νταντευε τον άλλο. Τέλος δεν με πάει η Καθαρα Δευτέρα από πέρυσι που έπαθα δηλητηρίαση και τα έβγαζα για τρεις ώρες. Είχα πάθει  θλάση στα πλευρά από την τόση πίεση με τους εμετούς. Ελπίζω να ισιώσουμε και να μην μας πάει έτσι και σήμερα. 

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Αμε.το χε μια φιλη μου και τη ρωτησα γτ δν θυμομουν λεπτομερειες.στη 30η βδομαδα το βρηκανε.απο κει και μετα πηγαινε 2 φορες την εβδομαδα για παρακολουθηση.επαιρνε λιγο βαρος την εβδομαδα ο.μπεμπης και τλκ τον γεννησε 36+2 2200γραμ. Κανε υπομονη νεραιδουλα.θα παρεις το μπεμπακι σοτ συντομα αγκαλιτσα και θα ειναι ολα σουπερ!!!!!!!

Εχεις ακομα δρομο.τα τρελα μου τα εκανε τους 2 τελευταιους μηνες.παθαινε κατι κρισεις μες στις 7 το πρωι. Με ξυπναγε και δωστου κλωτσιές και εξογκώματα. Η κοιλιά να πηγαινει περα δωθε και να νιωθω οτι θα πεταχτει κανα χερι απο κατω.με το καλο να υποδεχτεις το μωρακι σου!!!!

Σε ευχαριστω αγαπη μου που μπηκες στον κοπο να ρωτησεις...

Θελω να πιστευω οτι θα παει καλα η σημερινη εξεταση και οτι θα φτασω 35, γενικα ομως οι γιατροι δε θελουν να το τραβανε απ οτι εχω καταλαβει, θελουν να ειναι ασφαλείς, φαντασου μου ελεγαν να γεννησω τελος της εβδομαδας οπως και να εχει..

Τελοσπαντων...θα δειξει!!


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...