Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

20 ώρες πρίν, Skinoth είπε:

Μόλις πήρα την β χοριακη....από 1499 πήγα στα 1907....κ το απόγευμα πάω στον γιατρό για έναν επανέλεγχο 

 

Μπράβο με το καλό το μπεμπακι σου καλή αρχή!

1 hour ago, Elena1610 είπε:

Καλημέρα Κοριτσαρες!!εμεις μπηκαμε αισιως στην 25η εβδ.ολα τελεια εκτος απο τον πλακούντα που παραμένει επιπωματικος (ειχαμε γιατρο).μου έδωσε λιγες ελπίδες οτι μπορει να ανεβεί αυτη την φορα και πηρα λιγο τα πανω μου.προς το παρόν δεν εχω δει ουτε μια στάλα αίμα απο την αρχή μεχρι εδω κατι το οποιο ειναι παρήγορο και πολυ θετικό.αντε να δούμε την συνέχεια!!

Επειδή έχω κ γω θέμα με τον πλακούντα επιπτωματικος τι εννοείς?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Χριστίνα92 @vaso_mpempis @Elena1610 επιτέλους και άλλες του Ιουνίου!

Εγώ είμαι για καμπύλη σήμερα! Δεν ήταν τόσο τραγική η γλυκόζη. Το γλασο ζάχαρης που φτιάχνω για τα κέικ είναι χειρότερο!

@Katia38 ο επιπωματικός σημαίνει ότι ο πλακούντας καλύπτει πλήρως τον τράχηλο και αν το έχεις θα υπάρχει διάγνωση λογικά στη Β επιπέδου.

@Elena1610 ουφ και εγώ τα ίδια περιμένω! Ούτε και εγώ έχω αίμα και ακόμα και αν δεν περάσει ο πλακούντας το όριο ασφαλείας (που το εύχομαι ειλικρινά και στις δύο μας) είμαι σίγουρη ότι θα πάνε καλά και θα γεννήσω αφού μπω στο μήνα μου. Τα πάμε τα συμφωνήσαμε με το μπεμπάκι μου!

  • Μου αρέσει 2

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, @fairy-mary οπως σου είπα πάλι όλα θα πάνε καλά. @Vasoth χαίρομαι που πάτε καλύτερα. Σε λίγες μέρες πιστεύω θα φύγετε. Άρχισαν να δίνουν με μπιμπερο? @Κωνσταντινα16 πως τα πας με την εγκυμοσύνη? Συνεχίζονται οι συσπάσεις? Σε ποια εβδομάδα έχεις φτάσει τωρα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Kpp83 είπε:

@Χριστίνα92 @vaso_mpempis @Elena1610 επιτέλους και άλλες του Ιουνίου!

Εγώ είμαι για καμπύλη σήμερα! Δεν ήταν τόσο τραγική η γλυκόζη. Το γλασο ζάχαρης που φτιάχνω για τα κέικ είναι χειρότερο!

@Katia38 ο επιπωματικός σημαίνει ότι ο πλακούντας καλύπτει πλήρως τον τράχηλο και αν το έχεις θα υπάρχει διάγνωση λογικά στη Β επιπέδου.

@Elena1610 ουφ και εγώ τα ίδια περιμένω! Ούτε και εγώ έχω αίμα και ακόμα και αν δεν περάσει ο πλακούντας το όριο ασφαλείας (που το εύχομαι ειλικρινά και στις δύο μας) είμαι σίγουρη ότι θα πάνε καλά και θα γεννήσω αφού μπω στο μήνα μου. Τα πάμε τα συμφωνήσαμε με το μπεμπάκι μου!

Και εγώ Παρασκευή πάω για καμπύλη!Καλή επιτυχία :) με το καλό το μωράκι σου!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , mama16 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, @fairy-mary οπως σου είπα πάλι όλα θα πάνε καλά. @Vasoth χαίρομαι που πάτε καλύτερα. Σε λίγες μέρες πιστεύω θα φύγετε. Άρχισαν να δίνουν με μπιμπερο? @Κωνσταντινα16 πως τα πας με την εγκυμοσύνη? Συνεχίζονται οι συσπάσεις? Σε ποια εβδομάδα έχεις φτάσει τωρα?

Καλημέρα κορίτσι μου..σήμερα είμαι 34w5d συσπασεις έχω αρκετές ειδικά τις τελευταίες μέρες..από εχθές νιώθω πιο έντονο πόνο περιόδου η μέση μου με έχει πεθάνει και γενικά τα έχω δει όλα..την Παρασκευή είχα γιατρό που Μ είπε να περιμένω από μέρα σε μέρα..σήμερα έχω πάλι γιατρό να δούμε πως πάει

9 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Ναι αν δεν ειχαμε το οξυγονο θα ειχαμε βγει απο το βαρος εδω κ μερες αλλα δε πειραζει υπομονη.μονο δικο μου πινει απο την αρχη 

Ευχαριστουμε κ σε σενα τα καλυτερα ευχομαι.πως πας ολα καλα?

Οι πιο παλιες την ξερουν αν πας πολυ πισω θα τη βρεις αλλα θα σας τα γραψω παλι ολα μαζι αρκει να μην επηρεαστεί καμμια δε θελω να προσθεσω περισσότερα ανχη σε καμμια.ειναι νοπα ακομα ολα βεβαια κ ποναει λιγο αλλα πιστευω οτι θα βοηθησει η μικρη μου να το αφησουμε πισω 

Ευχαριστουμε εσυ πως πας?

Προσπαθώ να παίρνω μέρες και εγώ..από μέρα σε μέρα μου έχει πει η γιατρός να περιμένω ...


 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια !!! Θεού θέλοντος θα είμαι κ εγώ μανούλα του 2019!!!! Μπορείτε να μρ βοηθήσετε με την χοριακη μου έχω αγχωθεί τόσο πολύ βλέποντας άλλες χοριακες τόσο υψηλές κ η δίκη μου είναι 265 την έκανα χτες με τελευταία περίοδο 5/2 , ο γιατρός μου είπε ότι είναι καλή κ να την ξανακάνω το Σάββατο !! Υπάρχουν κ άλλες τέτοιες περιπτώσεις σαβ την δίκη μου;; Σας ευχαριστώ πολύ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου..σήμερα είμαι 34w5d συσπασεις έχω αρκετές ειδικά τις τελευταίες μέρες..από εχθές νιώθω πιο έντονο πόνο περιόδου η μέση μου με έχει πεθάνει και γενικά τα έχω δει όλα..την Παρασκευή είχα γιατρό που Μ είπε να περιμένω από μέρα σε μέρα..σήμερα έχω πάλι γιατρό να δούμε πως πάει

Τουλάχιστον τα δύσκολα πέρασαν κ πλέον είσαι σε πολύ καλή εβδομάδα. Είναι πολύ καλό αυτό. Να μας πεις τα νέα σου απ' τον γιατρό. Σε βάρος πόσο είναι πλέον?

πρίν από 1 λεπτό , Karol είπε:

Καλημερα κορίτσια !!! Θεού θέλοντος θα είμαι κ εγώ μανούλα του 2019!!!! Μπορείτε να μρ βοηθήσετε με την χοριακη μου έχω αγχωθεί τόσο πολύ βλέποντας άλλες χοριακες τόσο υψηλές κ η δίκη μου είναι 265 την έκανα χτες με τελευταία περίοδο 5/2 , ο γιατρός μου είπε ότι είναι καλή κ να την ξανακάνω το Σάββατο !! Υπάρχουν κ άλλες τέτοιες περιπτώσεις σαβ την δίκη μου;; Σας ευχαριστώ πολύ 

Μην ανησυχείς κοπέλα μου, δεν έχει σημασία πόσο είναι η χοριακη σου αλλά αν θα διπλασιάζεται.. Οπότε να περιμένεις το Σάββατο που σ είπε ο γιατρός σου κ όλα καλά θα πάνε. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , mama16 είπε:

Τουλάχιστον τα δύσκολα πέρασαν κ πλέον είσαι σε πολύ καλή εβδομάδα. Είναι πολύ καλό αυτό. Να μας πεις τα νέα σου απ' τον γιατρό. Σε βάρος πόσο είναι πλέον?

Μην ανησυχείς κοπέλα μου, δεν έχει σημασία πόσο είναι η χοριακη σου αλλά αν θα διπλασιάζεται.. Οπότε να περιμένεις το Σάββατο που σ είπε ο γιατρός σου κ όλα καλά θα πάνε. 

Σε ευχαριστώ παρά πολύ !!! Μακάρι να πάνε όλα καλά !!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , happysmile είπε:

Καλημερα μανουλες!!τι κανουμε?αυριο εχω την β επιπεδου!!:rolleyes:

 

πρίν από 16 λεπτά , Χριστίνα92 είπε:

Και εγώ Παρασκευή πάω για καμπύλη!Καλή επιτυχία :) με το καλό το μωράκι σου!

Κορίτσια μου καλά αποτελέσματα!!

πρίν από 2 λεπτά , Karol είπε:

Σε ευχαριστώ παρά πολύ !!! Μακάρι να πάνε όλα καλά !!! 

Όλα καλά θα πάνε!!μην κοίτας την τιμη ο διπλασιασμός μας νοιάζει!! Περιμένουμε νέα? Πότε θα κάνεις κ άλλη?

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Karol είπε:

Καλημερα κορίτσια !!! Θεού θέλοντος θα είμαι κ εγώ μανούλα του 2019!!!! Μπορείτε να μρ βοηθήσετε με την χοριακη μου έχω αγχωθεί τόσο πολύ βλέποντας άλλες χοριακες τόσο υψηλές κ η δίκη μου είναι 265 την έκανα χτες με τελευταία περίοδο 5/2 , ο γιατρός μου είπε ότι είναι καλή κ να την ξανακάνω το Σάββατο !! Υπάρχουν κ άλλες τέτοιες περιπτώσεις σαβ την δίκη μου;; Σας ευχαριστώ πολύ 

Καλημερα.αγαπημενη εξαρταται ποτε εγινε η συλληψη!εφοσον ο γιατρος σου ειπε οτι ειναι μια χαρα.να μην αγχωνεσαι!! καλους διπλασιασμους!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Smile89 είπε:

 

Κορίτσια μου καλά αποτελέσματα!!

Όλα καλά θα πάνε!!μην κοίτας την τιμη ο διπλασιασμός μας νοιάζει!! Περιμένουμε νέα? Πότε θα κάνεις κ άλλη?

Το Σάββατο μου είπε!!!! Δεν σας φαίνεται χαμηλή η τιμή στην 5η βδομάδα που βρίσκομαι ;

πρίν από 1 λεπτό , happysmile είπε:

Καλημερα.αγαπημενη εξαρταται ποτε εγινε η συλληψη!εφοσον ο γιατρος σου ειπε οτι ειναι μια χαρα.να μην αγχωνεσαι!! καλους διπλασιασμους!!

Η σύλληψη δεν γίνεται μετά την ωορηξια ; Συγνώμη απλά δεν έχω ιδέα είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Karol είπε:

Το Σάββατο μου είπε!!!! Δεν σας φαίνεται χαμηλή η τιμή στην 5η βδομάδα που βρίσκομαι ;

Η σύλληψη δεν γίνεται μετά την ωορηξια ; Συγνώμη απλά δεν έχω ιδέα είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη !

Η σύλληψη γίνεται μετά την ωορρηξία αλλά κάποιες φορές η ωορρηξία μπορεί να γίνει πιο αργά οπότε να καθυστερήσει κ η σύλληψη σου. σύμφωνα με την περίοδο μπορεί να είσαι 5 εβδομάδων αλλά αυτό δεν είναι σίγουρο, ο γιατρός θα σ πει πόσο ακριβώς είσαι σύμφωνα με τον υπέρηχο. Οπότε μην αγχώνεσαι. Κ εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα καθυστερημένη σύλληψη κ όλα εξελίχθηκαν μια χαρά κ η κόρη μου είναι 27 μηνών πλέον 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , mama16 είπε:

Η σύλληψη γίνεται μετά την ωορρηξία αλλά κάποιες φορές η ωορρηξία μπορεί να γίνει πιο αργά οπότε να καθυστερήσει κ η σύλληψη σου. σύμφωνα με την περίοδο μπορεί να είσαι 5 εβδομάδων αλλά αυτό δεν είναι σίγουρο, ο γιατρός θα σ πει πόσο ακριβώς είσαι σύμφωνα με τον υπέρηχο. Οπότε μην αγχώνεσαι. Κ εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα καθυστερημένη σύλληψη κ όλα εξελίχθηκαν μια χαρά κ η κόρη μου είναι 27 μηνών πλέον 

Ααα εντάξει ! Ευχαριστώ παρά πολύ !!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Karol είπε:

Το Σάββατο μου είπε!!!! Δεν σας φαίνεται χαμηλή η τιμή στην 5η βδομάδα που βρίσκομαι ;

Η σύλληψη δεν γίνεται μετά την ωορηξια ; Συγνώμη απλά δεν έχω ιδέα είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη !

Κοιταξε γιατρος δεν ειμαι κ μενα ειναι ειναι η πρωτη εγκυμοσυνη απλα ειναι πολλοι οι παραγοντες!τι κυκλο εχεις ποσο διαρκει η ωορρηξία σου!μπορει να αλλαζε ο κυκλος σ κ να ηταν καθυστερημενη η συλληψη!δεν λεει κατι το νουμερο κ μενα η χοριακη μ ηταν 236 κ μετα απο 5 μερες πηγε 2000φευγα!εμεινα εγκυος με προεξσπερματικα υγρα!εφοσον ο γιατρος σου λεει πως ειναι μια χαρα ακους τον γιατρο σου!!μην διαβαζεις πολλα κ να ξερεις πως η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη!ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια κ μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...