Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Καλά μέχρι να έρθει εκείνη η στιγμή καμία δεν ξέρει με ποιόν τρόπο τελικά θα γεννήσει! Κι εγώ για φυσιολογικό πάω και θέλω αλλά ποτέ δεν ξέρεις!! Υπάρχουν πολλοί παράγοντες που παίζουν ρόλο, σίγουρα ένας από αυτούς είναι να εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου!

Στο τέλος σημασία έχει να γεννηθούν καλά τα μωράκια μας, μην αγχώνεσαι :)

Εννοείται πρώτο μας μέλημα  αυτό! Να είναι γερά και δυνατά  τα μωράκια μας ! Ποτέ με το καλό εσύ;;;❤

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Χριστίνα92 είπε:

Εννοείται πρώτο μας μέλημα  αυτό! Να είναι γερά και δυνατά  τα μωράκια μας ! Ποτέ με το καλό εσύ;;;❤

15/6 κοντά! Αν και ο μπέμπης μας βγαίνει σταθερά 5-6 μέρες μεγαλύτερος! Δεν είχα και σταθερό κύκλο οπότε στο περίπου είχα πει ΤΕΡ 

Περνάει γρήγορα ο καιρός όμως.. το πρώτο τρίμηνο δεν περνούσε με τίποτα και τώρα το δεύτερο δεν κατάλαβα για πότε πέρασε! :o

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Sol_10 είπε:

Καλησπερα...εγω στην 5η εβδομαδα εβγαλα αυτα τα καφε υγρα και τα ειχα για 2 εβδομαδες! Μην αγχωνεσαι δεν ειναι τπτ πολλες γυναικες το εχουν...απλα κανε οτι σου λεει ο γιατρος σου και θα πανε ολα καλα.καλη τελειομηνη κυηση σου ευχομαι!

Iq4wp2.png

Μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό.... δυστυχώς δεν είχε να μας πει ευχάριστα νέα!!! 6 εβδομάδων κ 2 ημερών κ δεν ακούσαμε καρδούλα....ο γιατρός μου δίνει περιθώριο μέχρι Παρασκευή , αν κ τότε δεν ακούσουμε λέει ότι δεν έχω ελπίδες μετά!!τι έχετε να μου πείτε ρε κορίτσια;;;;;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Γκρινιάζει.... είναι κολλητοί με τής @loyloy!!! 

Κ με τον δικο μου εεεε. Ειναι συμμορια. Εμενα εκτος απο γκρινιαρης ειναι και ξενυχτης. Μα τιποτα να μην μου παρει που ειμαι μάλαμα και πεφτω σε χειμερια ναρκη και καλοκαιρι αμα λαχει??? 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Κ με τον δικο μου εεεε. Ειναι συμμορια. Εμενα εκτος απο γκρινιαρης ειναι και ξενυχτης. Μα τιποτα να μην μου παρει που ειμαι μάλαμα και πεφτω σε χειμερια ναρκη και καλοκαιρι αμα λαχει??? 

Εδώ χτυπά 7-8 ώρες το βράδυ...


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Smile89 είπε:

Εδώ χτυπά 7-8 ώρες το βράδυ...

Μαχαιρι στην καρδια μου εδωκες συμπεθερα!!! Μα τωρα τι να πω για τον δικο μου!!!?????

Εν παιδι αυτο??? Εν παιδι??? Εν ειν παιδι!!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Μαχαιρι στην καρδια μου εδωκες συμπεθερα!!! Μα τωρα τι να πω για τον δικο μου!!!?????

Εν παιδι αυτο??? Εν παιδι??? Εν ειν παιδι!!!! 

Χαχαχαχα εγώ βγάζω γάλα κ της το δίνω.... μήπως γι'αυτό,???


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

Χαχαχαχα εγώ βγάζω γάλα κ της το δίνω.... μήπως γι'αυτό,???

Το εχω δοκιμασει και αυτο με το θηλαστρο αλλα δεν επιασε. Στο 2ωρο τσουυυπ ξυπνητηρι. Μονο τις μερες του εμβολιου μου κανε ενα 4ωρο σερι και αναψα κερακι στην Παναγια για το θαυμα, αλλα την επομενη μερα επιστρεψαμε στα κανονικα μας, μην παρω κ αερα


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια,

Εκανα σημερα το επαναληπτικο ντοπλερ

Ηταν καλό, ειχε παρει βαρος το μωρο 160 γραμμαρια περιπου...τωρα ειμαστε κοντα στα 1900.

Ο πλακουντας εχει γερασει κ αλλο και το αμνιακο μου υγρο ειναο φυσιολογικο αλλα επεσε.

Ποσο ειχατε περιπου εσεις 34η εβδομαδα..αν θυμαται καμια σας..

Το συμπερασμα ειναι οτι μαλλον θα πρεπει να γεννησω τελος της εβδομαδας..

Δε ξερω ειμαι πολυ μπερδεμενη απο τη μια δε θελω να διακινδυνευσω το μωρο απο την αλλη δε θελω να γεννησω..δε ξερω..

Χαλια η ψυχολογια μου

  • Μου αρέσει 2

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@nanoula90 είσαι θεά κλαίω με τη master mother αναφορά!

@fairy-mary βρε κορίτσι σχεδόν μπήκες στο μήνα σου γιατί μου αγχώνεσαι; Σκέψου ακόμα και να μπει στη μενν (λέμε τώρα) θα μεγαλώσει πολύ καλύτερα. Μην στεναχωριέσαι, να χαίρεσαι που θα γνωρίσετε το μπεμπάκι σας τέλος της εβδομάδας!!!:-D

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , fairy-mary είπε:

Καλησπερα κοριτσια,

Εκανα σημερα το επαναληπτικο ντοπλερ

Ηταν καλό, ειχε παρει βαρος το μωρο 160 γραμμαρια περιπου...τωρα ειμαστε κοντα στα 1900.

Ο πλακουντας εχει γερασει κ αλλο και το αμνιακο μου υγρο ειναο φυσιολογικο αλλα επεσε.

Ποσο ειχατε περιπου εσεις 34η εβδομαδα..αν θυμαται καμια σας..

Το συμπερασμα ειναι οτι μαλλον θα πρεπει να γεννησω τελος της εβδομαδας..

Δε ξερω ειμαι πολυ μπερδεμενη απο τη μια δε θελω να διακινδυνευσω το μωρο απο την αλλη δε θελω να γεννησω..δε ξερω..

Χαλια η ψυχολογια μου

Μπραβο σε βαρος εισαστε πολυ καλα παντως! σου αφησε την επιλογη η οπως κ να χει πρεπει να γεννησεις τελος της εβδομάδας?θα σε ξαναδει μεχρι τοτε?


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Vasoth. είπε:

Μπραβο σε βαρος εισαστε πολυ καλα παντως! σου αφησε την επιλογη η οπως κ να χει πρεπει να γεννησεις τελος της εβδομάδας?θα σε ξαναδει μεχρι τοτε?

Αυριο εχω ραντεβού μαζι της να συζητησουμε.

Γενικα καταλαβα οτι δε μας παιρνει περισσοτερο απο τη Δευτέρα, οποτε καλυτερα τελος της εβδομαδας για να μην εχουμε την πιεση της τελευταιας στιγμης..

Δοξα τω θεω απο βαρος ανεβηκαμε λιγο.

πρίν από 18 λεπτά , Kpp83 είπε:

@nanoula90 είσαι θεά κλαίω με τη master mother αναφορά!

@fairy-mary βρε κορίτσι σχεδόν μπήκες στο μήνα σου γιατί μου αγχώνεσαι; Σκέψου ακόμα και να μπει στη μενν (λέμε τώρα) θα μεγαλώσει πολύ καλύτερα. Μην στεναχωριέσαι, να χαίρεσαι που θα γνωρίσετε το μπεμπάκι σας τέλος της εβδομάδας!!!:-D

Δε θελω να ταλαιπωρηθει το μωρο, με πληγωνει αυτο..

Σιγουρα θα μπει παρακολουθηση απλα κανεις δε ξερει ποσο!!!

Ας ελπίσουμε οτι θα ανταποκριθει καλα..

 

  • Μου αρέσει 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

@fairy-mary χωρίς να είμαι γιατρός και χωρίς την παραμικρή εμπειρία, ο τεχνοκράτης μέσα μου λέει ότι αν το μωρό στρεσσαρονταν λιγότερο στην κοιλιά θα σε κρατούσε παραπάνω. Κάνω λάθος;  Αν νιώθεις αμφιβολίες πάντως ρώτα και άλλο γιατρό!


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Kpp83 είπε:

@fairy-mary χωρίς να είμαι γιατρός και χωρίς την παραμικρή εμπειρία, ο τεχνοκράτης μέσα μου λέει ότι αν το μωρό στρεσσαρονταν λιγότερο στην κοιλιά θα σε κρατούσε παραπάνω. Κάνω λάθος;  Αν νιώθεις αμφιβολίες πάντως ρώτα και άλλο γιατρό!

Πηρα δευτερη γνωμη και πανω κατω ηταν τα ιδια!

Θα μπορουσαμε ισως λιγο παραπανω αλλα επειδη αυτες οι κατστασεις μεταβαλονται γρηγορα μαλλον φοβουνται περισσοτερο..

Για την ωρα δεν εδειχνε στρεσαρισμενο το μωρο.

  • Μου αρέσει 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...