Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, vaso_mpempis είπε:

αχ τι ωραία!!!!!!!Μπράβο πολύ χάρηκα. Δεν είχε όρεξη το παιδί για φώτο ρε μαμααααααα :wub: Ντόπλερ πότε γίνεται;

Χαχαχα δεν πειράζει να είναι καλα αυτό με νοιάζει και θα τον δω στην γεννα!!:wub: 

Σε ευχαριστώ παρα πολύ κοριτσάκι μου και για εσένα τα καλύτερα!!! Στον όγδοο είμαι και από την αρχή της εγκυμοσυνης μου είχε σημειώσει αυτή την ημερομηνία. Οποτε κάπου σε αυτές τις εβδομαδες γίνεται γύρω από τις 30. Κοντευεις λογικά σε κανα μήνα θα κάνετε κ εσείς 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, vaso_mpempis είπε:

Με το καλό να πάτε στο σπίτι σας και εύχομαι να είναι σύντομο το διάστημα με το οξυγόνο στο σπίτι!!! Λογικό που αγχώνεσαι όμως  αν δεν ήταν καλά η μικρούλα, ή αν είχε κάποιο κίνδυνο δεν θα σας άφηναν να φύγετε, !!! Οπότε υπομονή και χαδάκια στη μικρή! Μεγάλωσε μωρέ το μικρούλι σου!!  :wub:  

Ευχαριστω πολυ εχεις δικιο σε αυτο που λες θα δουμε μακαρι να μη χρειαστει!

Just now, nanoula90 είπε:

Γεια σου Βασω μου. Ενταξει, μου φαινεται λογικο να ειναι λιγο πιο ευαισθητουλα, αλλα θα ειναι και ενα πολυ δυνατο παιδι δεν υπαρχει περιπτωση. Μακαρι να τελειωσει πολυ γρηγορα κ το θεματακι με το οξυγονο και να ειναι και το τελευταιο που εχει η μικρη. Πιστευω πως οταν την παρετε σπιτι με το καλο και θα στε επιτελους μαζι ολη η οικογενεια, οτι απο κει κ περα θα τα ξεπερνατε ολα! Το διαμαντακι μας, η ψυχουλα μας, η ηρωιδα μας!

Μακαρι νανουλα μου να μη μας αφησει τπτ αλλο η προωροτητα να ειναι μονο αυτο!

Just now, Beboula25 είπε:

Βασούλα μου ναι έχεις δίκιο που αγχώνεσαι αλλα αν γίνει έτσι μια χαρά θα τα καταφερεις. Στα υπόλοιπα μπορεί να μην νοσηλευτεί κ ποτε ξανά ποτε δεν ξέρεις ας σκεφτόμαστε το καλύτερο και θα προσεχει η μικρούλα και θα είναι γερή! Όλα θα πάνε καλα το κορίτσι είναι δυνατό 

Μακαρι ολα πιθανοτητες ειναι απλα μας τα ειπαν για να ειμαστε προετιμασμενοι για ολα.

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μπραβο το κοριτσι σου....τα παει πολυ καλα!!! Ας μην ξεχναμε οτι ηταν αρκετα προωρακι οποτε αυτο με το οξυγονο ή με το ασθμα δεν ειναι τπτ ασθμα να φανταστεις εχουν κ τελειομηνα παιδακια ας μην σχολιασω για το ανοσοποιητικο πολλα παιδακια αρρωσταινουν με το παραμικρο κ ας μην ειναι προωρα! Η δικη μ ηδη αρρωστησε 2 φορες μια βρογχιολιτιδα κ μια ιωσουλα κ χθες εκλεισε τον 3ο μηνα να φανταστεις! Μην ανχωνεσαι ειναι πολληηη δυνατη εφτασε μεχρι εδω θα φτασει μεχρι το τελος!!! Θα πατε γρηγορα σπιτακι σας....

Εχεις δικιο κ επειδη ηταν πολυ προωρη επαθε τη βροχοπνευμονικη δισπλασια απλα θα πρεπει να προσεχουμε παρα πολυ γιατι κ ενα μικρο κρυωμα μπορει να οδηγησει σε λοιμωξη σε εμας αυτη ειναι η διαφορα θα δουμε ολα ειναι πιθανοτητες τπτ σιγουρο

Σας ευχαριστω ρε κοριτσια ολες!!

  • Μου αρέσει 2

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Ευχαριστω πολυ εχεις δικιο σε αυτο που λες θα δουμε μακαρι να μη χρειαστει!

Μακαρι νανουλα μου να μη μας αφησει τπτ αλλο η προωροτητα να ειναι μονο αυτο!

Μακαρι ολα πιθανοτητες ειναι απλα μας τα ειπαν για να ειμαστε προετιμασμενοι για ολα.

Εχεις δικιο κ επειδη ηταν πολυ προωρη επαθε τη βροχοπνευμονικη δισπλασια απλα θα πρεπει να προσεχουμε παρα πολυ γιατι κ ενα μικρο κρυωμα μπορει να οδηγησει σε λοιμωξη σε εμας αυτη ειναι η διαφορα θα δουμε ολα ειναι πιθανοτητες τπτ σιγουρο

Σας ευχαριστω ρε κοριτσια ολες!!

Θα την προσέχετε και όλα θα πάνε καλα❤️ Εμείς σε ευχαριστούμε που με την στάση σου μας εδωσες ένα μάθημα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Ευχαριστω πολυ εχεις δικιο σε αυτο που λες θα δουμε μακαρι να μη χρειαστει!

Μακαρι νανουλα μου να μη μας αφησει τπτ αλλο η προωροτητα να ειναι μονο αυτο!

Μακαρι ολα πιθανοτητες ειναι απλα μας τα ειπαν για να ειμαστε προετιμασμενοι για ολα.

Εχεις δικιο κ επειδη ηταν πολυ προωρη επαθε τη βροχοπνευμονικη δισπλασια απλα θα πρεπει να προσεχουμε παρα πολυ γιατι κ ενα μικρο κρυωμα μπορει να οδηγησει σε λοιμωξη σε εμας αυτη ειναι η διαφορα θα δουμε ολα ειναι πιθανοτητες τπτ σιγουρο

Σας ευχαριστω ρε κοριτσια ολες!!

Ετσι ακριβως ολα ειναι πιθανοτητες! Αν κ πιστευω μολις πατε σπιτακι σας θα νιωσει την ζεστασια κ την θαλπωρη σας κ θ τα ξεπερασει ολα πολυ γρηγορα στο ζεστο σας περιβαλλον!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Vasoth. σιδερένια πολύ συγκινούμαι!

Κατά τα άλλα γυρίσαμε από το γιατρό με χαρμολύπη.

Τα καλά  νέα είναι ότι ο μπέμπης είναι μια χαρά και 1.300γρ.

Ο άτιμος ο πλακούντας πεισματάρης. Ακλόνητος. Ο γιατρός εξακολουθεί κλινικά να πιστεύει ότι θα τον παρασύρει η μήτρα καθώς η αρχή του είναι πολύ ψηλά, αλλά εγώ δεν είμαι αισιόδοξη πλέον.

Ανά 15μέρες υπέρηχο και βλέπουμε.


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Kpp83 είπε:

@Vasoth. σιδερένια πολύ συγκινούμαι!

Κατά τα άλλα γυρίσαμε από το γιατρό με χαρμολύπη.

Τα καλά  νέα είναι ότι ο μπέμπης είναι μια χαρά και 1.300γρ.

Ο άτιμος ο πλακούντας πεισματάρης. Ακλόνητος. Ο γιατρός εξακολουθεί κλινικά να πιστεύει ότι θα τον παρασύρει η μήτρα καθώς η αρχή του είναι πολύ ψηλά, αλλά εγώ δεν είμαι αισιόδοξη πλέον.

Ανά 15μέρες υπέρηχο και βλέπουμε.

Δηλαδή ο γιατρος τι ακριβως σου λέει. Και εμενα είναι χαμηλά ο πλακουντας. Εξηγησε μου με την περίπτωση σου τι γίνεται γιατί δεν τα ξέρω αυτά καλα. Αυτό που σου λένε επίπεδο grade στο ποσο σου είναι; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

@Vasoth. σιδερένια πολύ συγκινούμαι!

Κατά τα άλλα γυρίσαμε από το γιατρό με χαρμολύπη.

Τα καλά  νέα είναι ότι ο μπέμπης είναι μια χαρά και 1.300γρ.

Ο άτιμος ο πλακούντας πεισματάρης. Ακλόνητος. Ο γιατρός εξακολουθεί κλινικά να πιστεύει ότι θα τον παρασύρει η μήτρα καθώς η αρχή του είναι πολύ ψηλά, αλλά εγώ δεν είμαι αισιόδοξη πλέον.

Ανά 15μέρες υπέρηχο και βλέπουμε.

Ευχαριστουμε δεν ξερουμε ποτε θα βγουμε απλα καναμε μια κουβεντα σημερα για το τι μπορει να συμβει

Ευχομαι να πανε ολα καλα κ σε σενα

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Beboula25  το χαμηλά δεν πειράζει ούτε καν ο επιχειλιος αν περνάει το όριο ασφαλείας που είναι νομίζω 2εκ από τον τράχηλο. 

Εμένα καλύπτει το στόμιο του τραχήλου άρα δεν μπορώ να γεννήσω φυσιολογικά.  Αυτό δεν με νοιάζει καθόλου ωστόσο ειλικρινά. Το μόνο που με αγχώνει είναι μην κάνω αιμορραγία και χρειαστεί να γεννήσω πριν μπω στο μήνα μου.

Το grade είναι 4


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

@Vasoth. σιδερένια πολύ συγκινούμαι!

Κατά τα άλλα γυρίσαμε από το γιατρό με χαρμολύπη.

Τα καλά  νέα είναι ότι ο μπέμπης είναι μια χαρά και 1.300γρ.

Ο άτιμος ο πλακούντας πεισματάρης. Ακλόνητος. Ο γιατρός εξακολουθεί κλινικά να πιστεύει ότι θα τον παρασύρει η μήτρα καθώς η αρχή του είναι πολύ ψηλά, αλλά εγώ δεν είμαι αισιόδοξη πλέον.

Ανά 15μέρες υπέρηχο και βλέπουμε.

Απογοητευτηκα!!ημουν σίγουρη για σένα!εγω δηλαδη δεν εχω καμια ελπίδα που ειναι σε χειρότερη μοίρα ο πλακουντας.θα μας βγάλουν το λαδι μου φαινεται!σημασια εχει οτι ο μπέμπης ειναι σουπερ!!!και ευτυχως εμεις ακομη χωρις συμπτώματα!!εισαι 28 εβδομάδων;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Beboula25 είπε:

Έλα μου ναι πριν λίγο μπήκα έριξα ένα  περπάτημα το τερμάτισα!! Τον είδαμε τον όλα καλα δόξα τω Θεό! Έχει γυρίσει με το κεφάλι κάτω το είχα φανταστεί γιατί πλέον ένιωθα ψηλα τα χτυπήματα αλλα κ πολύ χαμηλά επίσης. Από κιλάκια 1600. Δεν μας έκανε την χάρη για καμία φωτό είναι γυρισμένος. Τώρα αρχές του μήνα πάμε για το ντοπλερ 

Άντε ρεεεε μπρρρρραβοοοοο!!!! Ρε τον άτιμο!!!

Just now, Kpp83 είπε:

@Vasoth. σιδερένια πολύ συγκινούμαι!

Κατά τα άλλα γυρίσαμε από το γιατρό με χαρμολύπη.

Τα καλά  νέα είναι ότι ο μπέμπης είναι μια χαρά και 1.300γρ.

Ο άτιμος ο πλακούντας πεισματάρης. Ακλόνητος. Ο γιατρός εξακολουθεί κλινικά να πιστεύει ότι θα τον παρασύρει η μήτρα καθώς η αρχή του είναι πολύ ψηλά, αλλά εγώ δεν είμαι αισιόδοξη πλέον.

Ανά 15μέρες υπέρηχο και βλέπουμε.

Μπράβο τον μπεμπη!!! Όλα να πάνε καλά κορίτσι μου.

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μην το σκέφτεσαι έτσι βρε Ελενάκι!

Ο καθένας με την τύχη του. Δεν σημαίνει επουδενι ότι δεν θα βελτιώθει η δική σου περίπτωση. Τι στο καλό το 5% που φθάνει ως το τέλος με επιπωματικό, όλο στο φόρουμ θα μαζευτεί;;; Εδώ 28η και ακόμα μου δίνει ελπίδες ο γιατρός...

Με παρηγορεί πολύ ότι δεν έχω ως τώρα συμπτώματα και ειλικρινά προσεύχομαι να πάμε έτσι μέχρι να μπω στο μήνα μου.

Απλά εχω απογοητευτεί σήμερα, αύριο είναι μια καινούργια μέρα και θα είμαι πιο ήρεμη.

Πρέπει επίσης να οργανωθώ λίγο γιατί με στρινγκ που έχει μόνο το συρτάρι μου και κολάν με φούτερ αντί για πιτζάμες στη ντουλάπα μου, δεν είναι χτυπάω ξύλο να εμφανιστώ σε νοσοκομείο. Κανένα βρακί της προκοπής (που λέει και η μάνα μου) και δύο νυχτικά, δεν μπορούν να περιμένουν τον όγδοο να έχω σταματήσει τη δουλειά.

Σας ευχαριστώ όλες για την ενθάρρυνση αλήθεια με παρηγορεί που σας έχω.

  • Μου αρέσει 3

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Μην το σκέφτεσαι έτσι βρε Ελενάκι!

Ο καθένας με την τύχη του. Δεν σημαίνει επουδενι ότι δεν θα βελτιώθει η δική σου περίπτωση. Τι στο καλό το 5% που φθάνει ως το τέλος με επιπωματικό, όλο στο φόρουμ θα μαζευτεί;;; Εδώ 28η και ακόμα μου δίνει ελπίδες ο γιατρός...

Με παρηγορεί πολύ ότι δεν έχω ως τώρα συμπτώματα και ειλικρινά προσεύχομαι να πάμε έτσι μέχρι να μπω στο μήνα μου.

Απλά εχω απογοητευτεί σήμερα, αύριο είναι μια καινούργια μέρα και θα είμαι πιο ήρεμη.

Πρέπει επίσης να οργανωθώ λίγο γιατί με στρινγκ που έχει μόνο το συρτάρι μου και κολάν με φούτερ αντί για πιτζάμες στη ντουλάπα μου, δεν είναι χτυπάω ξύλο να εμφανιστώ σε νοσοκομείο. Κανένα βρακί της προκοπής (που λέει και η μάνα μου) και δύο νυχτικά, δεν μπορούν να περιμένουν τον όγδοο να έχω σταματήσει τη δουλειά.

Σας ευχαριστώ όλες για την ενθάρρυνση αλήθεια με παρηγορεί που σας έχω.

Εγω παντως σε θαυμάζω που φοράς ακομη στρινγκ!!χαχαχα δεν θες να δεις το δικο μου συρτάρι!100% βαμβακερές βράκες τύπου γιαγιάς ωραιότατες χωρις σφικτά λάστιχα γιατι με ενοχλούν ολααααα

ελα Ντε εγω απορω πως γινεται να φτάνει μονο το 5% στο τρίτο τρίμηνο με επιπωματικο ενω ξερω ηδη πέντε περιπτώσεις που προς τα εκει οδεύουμε.τις ελπίδες μας σαφως δεν θα τις χάσουμε αλλα μια μικρή δόση αισιοδοξίας σημερα την ηθελα!ολη μερα η μικρή με κούρασε τοσο πολυ σημερα ολο αγκαλιά ολο σκάλες νιωθω εκει κατι τετοιο βαρος λες και θα γεννήσω.ποσες φορές τωρα το βραδυ που την εκανα περα δώθε να κοιμηθεί σκεφτομουν τωρα θα δω το αίμα δεν παιζει!ευχομαι απο αυριο να χαλαρώσω λιγο.σημερα ηταν μια πραγματικα δύσκολη μερα.καληνυχτα κόρες και ονειρα γλυκά 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Μην το σκέφτεσαι έτσι βρε Ελενάκι!

Ο καθένας με την τύχη του. Δεν σημαίνει επουδενι ότι δεν θα βελτιώθει η δική σου περίπτωση. Τι στο καλό το 5% που φθάνει ως το τέλος με επιπωματικό, όλο στο φόρουμ θα μαζευτεί;;; Εδώ 28η και ακόμα μου δίνει ελπίδες ο γιατρός...

Με παρηγορεί πολύ ότι δεν έχω ως τώρα συμπτώματα και ειλικρινά προσεύχομαι να πάμε έτσι μέχρι να μπω στο μήνα μου.

Απλά εχω απογοητευτεί σήμερα, αύριο είναι μια καινούργια μέρα και θα είμαι πιο ήρεμη.

Πρέπει επίσης να οργανωθώ λίγο γιατί με στρινγκ που έχει μόνο το συρτάρι μου και κολάν με φούτερ αντί για πιτζάμες στη ντουλάπα μου, δεν είναι χτυπάω ξύλο να εμφανιστώ σε νοσοκομείο. Κανένα βρακί της προκοπής (που λέει και η μάνα μου) και δύο νυχτικά, δεν μπορούν να περιμένουν τον όγδοο να έχω σταματήσει τη δουλειά.

Σας ευχαριστώ όλες για την ενθάρρυνση αλήθεια με παρηγορεί που σας έχω.

Ωραία θεωρώ πως είναι αρκετά ελπιδοφόρο το ότι ο γιατρος είναι αισιόδοξος.Επισης πολύ σημαντικό το ότι προχωράς χωρίς συμπτώματα. Ξερεις πως το βλέπω; Ένα βήμα την φορά είναι το καλύτερο. Ένας ακόμη στόχος και να προχωράμε παρακάτω επιτυχως μέχρι την εκπλήρωση του πολυπόθητου.Αρα ένας στόχος ακόμη είναι ένα μήνα να σε πάει έτσι ηρεμα να πλησιαζεις ακόμη πιο πολύ σε ασφαλή επίπεδα. 

Ελπίζω σήμερα να είσαι καλύτερα ψυχολογικά και ναι βγες για κανα νυχτικακι και κανα εσωρουχακι να ξεδωσεις χαχαχ. Γέλασα πολύ γιατί συνεχίζω και παιρνω στρινγκ. Για νυχτικό και πυτζαμακι της προκοπής ούτε λόγος, δεν παίζει στην ντουλάπα μου κάτι τέτοιο.Πρεπει να προμηθευτώ.

Καλημερα!

2 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

2crlzic.gif

Eγω καπως έτσι :-P

Καλημέρα κορίτσι μου. Δεν κοιμήθηκε καθόλου ο μικρούλης; Είδα πως έχετε πονακια επο αυτό ξενυχτησατε; Εσυ βλέπω πως είσαι...:unsure:

5 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Άντε ρεεεε μπρρρρραβοοοοο!!!! Ρε τον άτιμο!!!

Μπράβο τον μπεμπη!!! Όλα να πάνε καλά κορίτσι μου.

Καλημερααα!!❤️

Αντιρρησίας από που να πήρε άραγε..:razz:

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Ωραία θεωρώ πως είναι αρκετά ελπιδοφόρο το ότι ο γιατρος είναι αισιόδοξος.Επισης πολύ σημαντικό το ότι προχωράς χωρίς συμπτώματα. Ξερεις πως το βλέπω; Ένα βήμα την φορά είναι το καλύτερο. Ένας ακόμη στόχος και να προχωράμε παρακάτω επιτυχως μέχρι την εκπλήρωση του πολυπόθητου.Αρα ένας στόχος ακόμη είναι ένα μήνα να σε πάει έτσι ηρεμα να πλησιαζεις ακόμη πιο πολύ σε ασφαλή επίπεδα. 

Ελπίζω σήμερα να είσαι καλύτερα ψυχολογικά και ναι βγες για κανα νυχτικακι και κανα εσωρουχακι να ξεδωσεις χαχαχ. Γέλασα πολύ γιατί συνεχίζω και παιρνω στρινγκ. Για νυχτικό και πυτζαμακι της προκοπής ούτε λόγος, δεν παίζει στην ντουλάπα μου κάτι τέτοιο.Πρεπει να προμηθευτώ.

Καλημερα!

Καλημέρα κορίτσι μου. Δεν κοιμήθηκε καθόλου ο μικρούλης; Είδα πως έχετε πονακια επο αυτό ξενυχτησατε; Εσυ βλέπω πως είσαι...:unsure:

Καλημερααα!!❤️

Αντιρρησίας από που να πήρε άραγε..:razz:

Έλα Ντεεεεε χαχαχα

Καλημερούδια!!!

  • Μου αρέσει 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...