Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

@Beboula25 να σε ρωτήσω κάτι; στριφκγυριζει και σένα ο μπεμπης στην κοιλιά; ;; εμένα όλη μέρα αυτό κάνει.. Κ από χθες την νιώθω την δικιά μ χαμηλά 

Ναι αγαπη μου όλη μέρα. Δεν ξέρω ακριβως τι κάνει αλλα πριν λιγες μερες πραγματικά η κοιλιά μου τεντώθηκε από την μια άκρη στην άλλη και πήγαινε πάνω κάτω. Πιστεύω πως εκείνη την ημέρα γύρισε προς τα κάτω ο μπέμπης δεν είμαι σίγουρη απλά με τέτοιο σχήμα που πήρε αυτο κατάλαβα.Ειναι με το κεφάλι κάτω και πλέον στο περπάτημα νιώθω την πίεση αλλα κινήσεις νιώθω πολύ χαμηλά. Μήπως γύρισε κ η μικρή; Θα το καταλάβεις αν νιωθεις τις κλωτσιες ψηλα και χαμηλά χτυπήματα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

19 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Αναφέρομαι στον επιπωματικό δεν έχω γήρανση πλακούντα. Αυτό είπα ότι θα αρχισω να προετοιμασία για καλό και για κακό, δεν είμαι αιθεροβάμων. 

 

Ναι νομίζω ότι είπες οτι Είναι grade 4 ο πλακουντας αν κάνω λάθος,δλδ για την εβδομάδα που είσαι συνήθως είναι πιο χαμηλά σε βαθμό  grade  .πχ εγώ που στο ντοπλερ ήμουν 34+1 είχα grade 1 προς 2.Αυτό παίζει ρόλο στο βάρος του μωρού.αλλα δεν ξέρω αν ο επιπτωματικος πλακουντας έχει σχέση με το βαθμό  grade που είσαι.αν συνδυάζονται δλδ.παντως μην κουράζεσαι, μην κάνεις δουλειές που φαντάζομαι ότι αυτό κάνεις. με το καλό το μωράκι σας κ όλα  θα πάνε καλά.

12 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Κοριτσια μου δεν είχα μπει να δω σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας!! Ήθελα να ρωτήσω κάτι αν ξέρετε...γίνεται σε ιδιωτικό μαιευτήριο να φέρω δικιά μου παιδίατρο στην μενν;;;

κορίτσι μου γεννησες? να σ ζήσει πόσο εβδομάδων ήσουν? στείλε μου πμ σε πιο ιδιωτικό μαιευτήριο είσαι. αν είσαι Αθήνα κ σε ιδιωτικό, η δικιά μου παιδίατρος που είναι κ νεογνολογος είσαι κ σε ιδιωτικό μαιευτήριο στη μενν. οπότε μήπως μπορώ να σε βοηθήσω.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

1190gr φτάσαμε εμείς!!!! τον είδα σήμερα, είναι όλα καλά :wub: 

Ανακάλυψα ότι έχω συσπάσεις τελικά και μου είπε να πάρω μαγνήσιο και να βάλω λίγο τον κώλο μου κάτω!!! χαχα μάλλον παρακουράζομαι και πρέπει λίγο να ξεκουραστώ! έχε  χάρη που έχω τη μαμά μου μακριά...δεν θα έκανα τίποτα :(

Κάτι πρηξίματα που είχα και γινόμουν τούμπανο καμιά φορά είναι σύσπαση μου είπε.

 

Mpravo μεγαλώνει το μπεμπακι .άντε με το καλό στην ώρα του.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Ναι αγαπη μου όλη μέρα. Δεν ξέρω ακριβως τι κάνει αλλα πριν λιγες μερες πραγματικά η κοιλιά μου τεντώθηκε από την μια άκρη στην άλλη και πήγαινε πάνω κάτω. Πιστεύω πως εκείνη την ημέρα γύρισε προς τα κάτω ο μπέμπης δεν είμαι σίγουρη απλά με τέτοιο σχήμα που πήρε αυτο κατάλαβα.Ειναι με το κεφάλι κάτω και πλέον στο περπάτημα νιώθω την πίεση αλλα κινήσεις νιώθω πολύ χαμηλά. Μήπως γύρισε κ η μικρή; Θα το καταλάβεις αν νιωθεις τις κλωτσιες ψηλα και χαμηλά χτυπήματα. 

Μπεμπουλα πανω σ αυτό ηθελα να σς ρωτησω κ εγω κατι κ εγω μερικες μερες νιωθω πολυ χαμηλα χτυπηματα κ αλλες ψηλα....αυτο τι παει να πει??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια μου!! Εσεις που ειστε ηδη μανουλες θα ηθελα τη βοηθεια σας...Τι κανατε για τις ανακατοσουρες? Τι βοηθαει? Ολη μερα το στομαχι μου ειναι χαλια. Ευχαριστωωω!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά τίποτα δεν με ανακουφίζε ουσιαστικά από τις ναυτίες αν και οι εμετοί ήταν λίγοι. 

Λίγο να μυρίζω λεμόνι, φρυγανιές ή παξιμάδια, στεγνός υδατάνθρακας (πχ αρκετές χυλοπίτες), τσίχλα με δυόσμο και ύπνος από νωρίς να μειώνονται οι ώρες του μαρτυρίου. Σε εμένα για κάποιο μαγικό λόγο που δεν γνωρίζω κάθονταν καλά και η σπανακόπιτα που είναι το μοναδικό πράγμα που έτρωγα με όρεξη.

Το πολύ ευχάριστο είναι ότι αν και τώρα είναι βουνό, ο χρόνος περνάει νεράκι και τώρα είναι σαν μην το πέρασα ποτέ το 1ο τρίμηνο. Σαν να συνέβαινε σε άλλη γυναίκα ενώ τότε έκλαιγα και έλεγα ότι δεν περνάνε οι μέρες. ΥΠΟΜΟΝΉ σε νιώθουμε :wub:

p.s. Το βαθύ μίσος για όσες τολμούσαν να μου πουν: Πώς κάνεις έτσι, εγώ τίποτα δεν κατάλαβα, το έχω ακόμα και θα εκδικηθώ κάποτε :???::angry::ph34r:

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Προσωπικά τίποτα δεν με ανακουφίζε ουσιαστικά από τις ναυτίες αν και οι εμετοί ήταν λίγοι. 

Λίγο να μυρίζω λεμόνι, φρυγανιές ή παξιμάδια, στεγνός υδατάνθρακας (πχ αρκετές χυλοπίτες), τσίχλα με δυόσμο και ύπνος από νωρίς να μειώνονται οι ώρες του μαρτυρίου. Σε εμένα για κάποιο μαγικό λόγο που δεν γνωρίζω κάθονταν καλά και η σπανακόπιτα που είναι το μοναδικό πράγμα που έτρωγα με όρεξη.

Το πολύ ευχάριστο είναι ότι αν και τώρα είναι βουνό, ο χρόνος περνάει νεράκι και τώρα είναι σαν μην το πέρασα ποτέ το 1ο τρίμηνο. Σαν να συνέβαινε σε άλλη γυναίκα ενώ τότε έκλαιγα και έλεγα ότι δεν περνάνε οι μέρες. ΥΠΟΜΟΝΉ σε νιώθουμε :wub:

p.s. Το βαθύ μίσος για όσες τολμούσαν να μου πουν: Πώς κάνεις έτσι, εγώ τίποτα δεν κατάλαβα, το έχω ακόμα και θα εκδικηθώ κάποτε :???::angry::ph34r:

Ωραια τα λες ρε κορτισι μου..κ εμενα βουνο μου φαινεται και να καταλαβεις, μολις αρχισαν!!Ειμαι στην δουλεια και δεν ξερω αν θα μου φυγει καμια ρουκετα!!χεχε. ευτυχως εμετο δεν εχω κανει (ας μη κανω Παναγια μου!!) αλλα ολη μερα νιωθω λες εχω hangover! Θυμαστε αυτη την αισθηση το επομενο πρωι μετα απο πολυ ποτο???? Ετσι ακριβως!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Muffin είπε:

Ωραια τα λες ρε κορτισι μου..κ εμενα βουνο μου φαινεται και να καταλαβεις, μολις αρχισαν!!Ειμαι στην δουλεια και δεν ξερω αν θα μου φυγει καμια ρουκετα!!χεχε. ευτυχως εμετο δεν εχω κανει (ας μη κανω Παναγια μου!!) αλλα ολη μερα νιωθω λες εχω hangover! Θυμαστε αυτη την αισθηση το επομενο πρωι μετα απο πολυ ποτο???? Ετσι ακριβως!

Εμενα με βοηθουσαν πολυ τα bake rolls επισης εχω ακουσει κ για τα κρακερακια δοκιμασε κ οτι σου κατσει κ πολυ νερο βοηθαει! Υπομονη κ θα περασει!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Muffin είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!! Εσεις που ειστε ηδη μανουλες θα ηθελα τη βοηθεια σας...Τι κανατε για τις ανακατοσουρες? Τι βοηθαει? Ολη μερα το στομαχι μου ειναι χαλια. Ευχαριστωωω!!

Κρακερακια και bake rolls κ ζυμαρικά γνκ !!!κ γενικα μην αφηνεις το στομάχι αδειο για πολλη ωρα ανακατεύεται περισσότερο!!!εμενα ακόμη κ το νερο με αηδιάζε μολις έπινα ηθελα να βγαλω αλλα έβγαζα κιολας τα παντα....κ επειδη κ εγω δούλευα οσο ημουν τοσο χαλια προσπαθησε να πηγαίνεις σε μια γωνίτσα να κάθεσαι κεφαλι ψηλα ματιά κλειστά για μερικα δευτερόλεπτα βαθιες ανασες κ να χαλαρώνεις ανα τακτα χρονικά διαστήματα!!κ να κοιμασαι πολυ οντως οπως λενε κ τα κορίτσια...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ria@90 είπε:

Κρακερακια και bake rolls κ ζυμαρικά γνκ !!!κ γενικα μην αφηνεις το στομάχι αδειο για πολλη ωρα ανακατεύεται περισσότερο!!!εμενα ακόμη κ το νερο με αηδιάζε μολις έπινα ηθελα να βγαλω αλλα έβγαζα κιολας τα παντα....κ επειδη κ εγω δούλευα οσο ημουν τοσο χαλια προσπαθησε να πηγαίνεις σε μια γωνίτσα να κάθεσαι κεφαλι ψηλα ματιά κλειστά για μερικα δευτερόλεπτα βαθιες ανασες κ να χαλαρώνεις ανα τακτα χρονικά διαστήματα!!κ να κοιμασαι πολυ οντως οπως λενε κ τα κορίτσια...

Σε ευχαριστω πολυ, θα προσπαθησω να κανω αυτα που λετε κ ας ελπισουμε οτι κατι θα πιασει..!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

:cry: Κορίτσια, πήρατε όλες φυλλικό/φολικό οξύ στην εγκυμοσύνη; Εμένα δεν μου έδωσε ποτέ! Βέβαια πρώτο ραντεβού έκανα την 7η βδομάδα γιατί δεν είχα πάρει χαμπάρι. Τώρα μου έλεγε μια κοπέλα ότι έπρεπε να έχω πάρει και με σύγχυσε! 

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Κορίτσια, πήρατε όλες φυλλικό/φολικό οξύ στην εγκυμοσύνη; Εμένα δεν μου έδωσε ποτέ! Βέβαια πρώτο ραντεβού έκανα την 7η βδομάδα γιατί δεν είχα πάρει χαμπάρι. Τώρα μου έλεγε μια κοπέλα ότι έπρεπε να έχω πάρει και με σύγχυσε! 

Ναι εδω το πρώτο πράγμα π δίνουν ειναι φολικό!!εγω έπαιρνα κ πριν την εγκυμοσύνη...και βιταμίνες αρχισα να παιρνω απο τον 4ο η 5ο...κοιτα κερω πως το φιλικό ειναι βασικο...αλλα παλια π δεν τα είχαν ολα αυτα μια χαρα εγκ ειχαν μωρε..μημ αγχωνεσαι...ασε π τωρα πλεον στη εβδ π εισαι δεν χρειάζεται αυτο χρειαζεται για την αρχη νομιζω αλλα ρωτα κ τομ γιατρο σου μην λεω κ οτι να ναι...

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

:cry: Κορίτσια, πήρατε όλες φυλλικό/φολικό οξύ στην εγκυμοσύνη; Εμένα δεν μου έδωσε ποτέ! Βέβαια πρώτο ραντεβού έκανα την 7η βδομάδα γιατί δεν είχα πάρει χαμπάρι. Τώρα μου έλεγε μια κοπέλα ότι έπρεπε να έχω πάρει και με σύγχυσε! 

Δεν ξερω αν "επρεπε" 'η οχι αλλα η αληθεια ειναι οτι οι περισσοτεροι γιατροι σου λενε να τα ξεκινησεις αμεσως και ακομη και πριν μεινεις εγκυουλα, οταν εισαι στην προσπαθεια. Μην ανησυχεις ομως!!! :)

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Muffin είπε:

Σε ευχαριστω πολυ, θα προσπαθησω να κανω αυτα που λετε κ ας ελπισουμε οτι κατι θα πιασει..!

Αρχη ειναι υπομονή σιγα σιγα θα υποχωρήσει κ θα θες να φας και τα ντουβάρια μην αγχώνεσαι αχχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...