Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, mama16 είπε:

Εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα πάρει 8 κιλά αλλά προσεχα αρκετά. Τα 4 τα είχα πάρει μέχρι τον 4ο μήνα κ τα άλλα 4 μέχρι την 34η εβδομάδα που γέννησα. Αλλά δεν την ειχα ευχαριστηθεί την εγκυμοσύνη γιατί σκεφτόμουν συνέχεια μην φας αυτό μην το άλλο κλπ... Κ σε αυτή την εγκυμοσύνη είπα να το ρίξω λίγο έξω κ να τρώω ότι θέλω... Τώρα είμαι 66 κιλά κ δεν θέλω να δω το 70 στη ζυγαριά. Ελπίζω να τα καταφέρω!!

Αφου το θες κ εγω ελπιζω να τα καταφερεις!!!! Μονο αυτο δεν με ενοιαζε στην εγκυμοσυνη ειχα σοβαροτερα θεματα να σκαω!!!:roll:

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, mama16 είπε:

Εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα πάρει 8 κιλά αλλά προσεχα αρκετά. Τα 4 τα είχα πάρει μέχρι τον 4ο μήνα κ τα άλλα 4 μέχρι την 34η εβδομάδα που γέννησα. Αλλά δεν την ειχα ευχαριστηθεί την εγκυμοσύνη γιατί σκεφτόμουν συνέχεια μην φας αυτό μην το άλλο κλπ... Κ σε αυτή την εγκυμοσύνη είπα να το ρίξω λίγο έξω κ να τρώω ότι θέλω... Τώρα είμαι 66 κιλά κ δεν θέλω να δω το 70 στη ζυγαριά. Ελπίζω να τα καταφέρω!!

Θα σουπαω πω κατι που μ πε μια φιλη που ειναι εγκυος στο τριτο κ βαζει σε καθε παιδι 22/23 κιλα οσα πιο πολλα παρεις τοσο πιο ευκολα τα χανεις χαχαχα..

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, mama16 είπε:

Κορίτσια σήμερα ζυγιστηκα κ σοκαριστηκα.. Είμαι 31η εβδομάδα κ έβαλα 13 κιλά. Σε 7 εβδομάδες που θα γεννήσω μπορώ να πάρω μόνο 2 κιλά αν αρχίσω να προσέχω λίγο??

Θες να σοκαριστείς πραγματικα;;εγω ειμαι 25 εβδομάδων και εχω παρει 17 κιλά!ξεκινησα 68 και ειμαι 85!!στην πρωτη εγκυμοσύνη πηρα 29 κιλά.ευχομαι σε αυτη να μην τα ξεπεράσω!παντως να σας πω οτι τα κιλά χάνονται παρα πολυ ευκολα.ειδικα αν θηλασεις 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Ναι εγώ το χρησιμοποιώ αρκετό καιρό. Βέβαια ξεχνάω να το βάλω κάθε μέρα. Καλό είναι και έχει ωραία μυρωδιά.. Και εγω έχω κάνει κάποιες στο στήθος αλλά μόλις βάζω συνέχεια κρέμα κάπως υποχωρουν

Εγω νομίζω μόλις εκανα στον αφαλό. Εκείνο το σημείο με πονάει τσούζει από το τραβηγμα κ έχει μελανιασει  

Κοριτσια πολύ ευχαριστη η κουβέντα σήμερα μπράβο Χαχαχ! Για τα κιλά οκ καμία μας δεν τα θέλει τα παραπάνω αλλα τώρα τι να κάνουμε μπαίνουν πολλά χωρίς να το καταλάβεις βρε παιδί μου:tongue:

@ΒαλεντιναΧρηστος είσαι στα κιλά σου καπάκι ε μπράβο. Παίζει μεγάλο ρόλο ο μεταβολισμός. Και εγω από 48 που ξεκίνησα πιστεύω με τους εμετούς στο τρίμηνο πως πήγα κάτω από 45. Πάντως και εγω θέλω μετά να κρατήσω 5-6 κιλάκια αλλα με τόση αϋπνία που προμηνύεται και τρεξιμο δεν το βλέπω...:roll:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elena1610 είπε:

Θες να σοκαριστείς πραγματικα;;εγω ειμαι 25 εβδομάδων και εχω παρει 17 κιλά!ξεκινησα 68 και ειμαι 85!!στην πρωτη εγκυμοσύνη πηρα 29 κιλά.ευχομαι σε αυτη να μην τα ξεπεράσω!παντως να σας πω οτι τα κιλά χάνονται παρα πολυ ευκολα.ειδικα αν θηλασεις 

 Ισχυει δλδ αυτο με τον θηλασμο για να δουμε μακαρι!!σου πηρε καιρο για να τα χασεις??θελω πολυ να θηλασω η αληθεια..δεν ξερω ποσο θα αντεξω ακομα χωρις τσιγαρο κ αυτο ειναι αληθεια μου λειπει τρομερα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, happysmile είπε:

 Ισχυει δλδ αυτο με τον θηλασμο για να δουμε μακαρι!!σου πηρε καιρο για να τα χασεις??θελω πολυ να θηλασω η αληθεια..δεν ξερω ποσο θα αντεξω ακομα χωρις τσιγαρο κ αυτο ειναι αληθεια μου λειπει τρομερα..

Και εμενα μου λείπει.. τσιγαράκι με τον καφέ απόλαυση.. Και ένα ποτακι με τσιγαράκι μου λειπει χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

 Ισχυει δλδ αυτο με τον θηλασμο για να δουμε μακαρι!!σου πηρε καιρο για να τα χασεις??θελω πολυ να θηλασω η αληθεια..δεν ξερω ποσο θα αντεξω ακομα χωρις τσιγαρο κ αυτο ειναι αληθεια μου λειπει τρομερα..

Και εγω εχω κόψει το τσιγάρο.το ειχα αρχίσει 15 μερες αφου γεννησα το πρώτο και παλι μου λείπει.εγω εκανα 5-6 τσιγάρα την ημέρα οσο θηλαζα και προσπαθουσα να κρατάω απόσταση απο τσιγάρο και θηλασμό.ο παιδίατρος μας παντως που ειναι πολυ ενημερωμένος σε θέματα θηλασμού μας ειχε πει οτι προτιμούμε μια θηλάζουσα μαμά που καπνίζει απο μια μαμά καπνίστρια που δίνει φόρμουλα.διαβασε και σχετικά άρθρα να ενημερωθείς.βεβαια το καλύτερο απο ολα ειναι καθόλου τσιγάρο.αν δεν ειναι εφικτό τοτε πρεπει να υπαρχει μέτρο.εγω για να πω την αμαρτία μου μετα τους 6 μηνες το έχασα λιγο το μέτρο και το αύξησα.θηλασε 14 μηνες σύνολο και το κοψαμε στον τρίτο μήνα της δεύτερης εγκυμοσύνης.ναι ισχύει οτι χάνονται πολυ εύκολα.τα πρωτα 16 έφυγαν στο δίμηνο.και τα υπόλοιπα στους επόμενους 7.ετρωγα ομως αρκετά θηλασμος χωρις φαγητό δεν γινεται.δεν ξερω αν ποτε εχεις δει πως γινονται τα σκυλιά που θηλάζουν τα μωρά που σκελετωνουν αν δεν ταΐζονται παραπανω..ετσι ειχε γινει μια φιλη μου που έτρωγε κανονικα και ειχε βάλει μολις 13 κιλά στην εγκυμοσύνη.εμεινε ενας σκελετός.μετα απο 9 μηνες θηλασμού έχασε σύνολο 25.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι ρε κορίτσια γτ είμαι +12 από την 25η εβδομάδα και αρνούμαι να καπιεστώ.

Με σώζει το μπόι λίγο...

Καθότι καπνιζα λίγο  μόνο το τσιγάρο δεν μου λείπει καθόλου ισα ίσα με αηδιάζει πολύ όταν το μυρίζω στον άντρα μου.

Έχω τεράστιο θέμα με το αλκοόλ που μου λείπει πολύ όμως. Θέλω δεύτερο κ τριτο ποτήρι κρασί στην έξοδο για φαγητό, μου λείπει το κοκτέιλ μου όταν βγαίνω το βράδυ ή μια έξοδος με τσίπουρα ή ένα μεσημέρι με μπύρες κοντά στη θάλασσα ή ένα απόγευμα στο Ψυχικό με aperol spritz και τις φίλες μου κτλ.... Αχ.......

Ώρες ώρες πλέον αναρωτιέμαι πλέον ειλικρινά αν είχα θέμα αλκοολισμού και δεν το είχα καταλάβει!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Σε δυσάρεστη νότα... Η μια το καίει ζωντανό ή άλλη το πετάει από το μπαλκόνι. Άει στο καλό μαυρίζει η ψυχή μου...

Τι εγινε παλι Θεε μου;;; Κ μετα περνουν ενα τρελοχαρτο ή ανακαλουν το αμωριμο της ηλικιας και την περνανε λαδι εξω.....κ σε 5χρονια παλι τα ιδια! Αι σιχτιρ εκνευριστηκα!

  • Λυπημένη/-ος 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , happysmile είπε:

 Ισχυει δλδ αυτο με τον θηλασμο για να δουμε μακαρι!!σου πηρε καιρο για να τα χασεις??θελω πολυ να θηλασω η αληθεια..δεν ξερω ποσο θα αντεξω ακομα χωρις τσιγαρο κ αυτο ειναι αληθεια μου λειπει τρομερα..

 

πρίν από 7 λεπτά , Beboula25 είπε:

Και εμενα μου λείπει.. τσιγαράκι με τον καφέ απόλαυση.. Και ένα ποτακι με τσιγαράκι μου λειπει χαχαχ

 

Just now, Kpp83 είπε:

Μακάρι ρε κορίτσια γτ είμαι +12 από την 25η εβδομάδα και αρνούμαι να καπιεστώ.

Με σώζει το μπόι λίγο...

Καθότι καπνιζα λίγο  μόνο το τσιγάρο δεν μου λείπει καθόλου ισα ίσα με αηδιάζει πολύ όταν το μυρίζω στον άντρα μου.

Έχω τεράστιο θέμα με το αλκοόλ που μου λείπει πολύ όμως. Θέλω δεύτερο κ τριτο ποτήρι κρασί στην έξοδο για φαγητό, μου λείπει το κοκτέιλ μου όταν βγαίνω το βράδυ ή μια έξοδος με τσίπουρα ή ένα μεσημέρι με μπύρες κοντά στη θάλασσα ή ένα απόγευμα στο Ψυχικό με aperol spritz και τις φίλες μου κτλ.... Αχ.......

Ώρες ώρες πλέον αναρωτιέμαι πλέον ειλικρινά αν είχα θέμα αλκοολισμού και δεν το είχα καταλάβει!

 

Πικρή ιστορία κορίτσια κ το τσιγάρο κ το ποτό. Μου λείπουν πολύ. Εγώ βγάζω το γάλα κ της το δίνω, δεν ξέρω αν θεωρείται σαν τον θηλασμό σχετικά με τα κιλά αλλά εγώ δεν τα έχω χάσει. Θα πάω σε διατροφολόγο, δεν μπορώ άλλο, τρώω ότι βρω όταν το βρω αν προλάβω. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

 

 

Πικρή ιστορία κορίτσια κ το τσιγάρο κ το ποτό. Μου λείπουν πολύ. Εγώ βγάζω το γάλα κ της το δίνω, δεν ξέρω αν θεωρείται σαν τον θηλασμό σχετικά με τα κιλά αλλά εγώ δεν τα έχω χάσει. Θα πάω σε διατροφολόγο, δεν μπορώ άλλο, τρώω ότι βρω όταν το βρω αν προλάβω. 

Θα συμφωνησω μαζι σου ουτε εγω εχω χασει μου εχουν μεινει 8 ακομα εχασα μονο 4 στην αρχη.μολις ξεκινησα με το γαλα δεν εχασα αλλα κ δε μπορω να πω οτι τρωω παραπανω απο πριν την εγκυμοσύνη...


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μα κ ποιος δεν μπερδευεται με αυτα!!!! 27κ1 εισαι στον 7ο 31κ1 εισαι στον 8ο και Στον 9ο μπαινεις 36κ1!

Καλέ δλδ μπήκα στον 8ο..και γω νόμιζα ότι 32η είναι ο 8ος..εφτσε η ωρααααααα

1 hour ago, Beboula25 είπε:

Εγω νομίζω μόλις εκανα στον αφαλό. Εκείνο το σημείο με πονάει τσούζει από το τραβηγμα κ έχει μελανιασει  

Κοριτσια πολύ ευχαριστη η κουβέντα σήμερα μπράβο Χαχαχ! Για τα κιλά οκ καμία μας δεν τα θέλει τα παραπάνω αλλα τώρα τι να κάνουμε μπαίνουν πολλά χωρίς να το καταλάβεις βρε παιδί μου:tongue:

@ΒαλεντιναΧρηστος είσαι στα κιλά σου καπάκι ε μπράβο. Παίζει μεγάλο ρόλο ο μεταβολισμός. Και εγω από 48 που ξεκίνησα πιστεύω με τους εμετούς στο τρίμηνο πως πήγα κάτω από 45. Πάντως και εγω θέλω μετά να κρατήσω 5-6 κιλάκια αλλα με τόση αϋπνία που προμηνύεται και τρεξιμο δεν το βλέπω...:roll:

Τι 45 κιλά καλέ;; ; εγώ αυτό το νούμερο έχω να το δω από τότε που πήγαινα σχολείο... Χαχαχα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...