Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλημέρα δεν ξέρω τον βλέπω έτσι μικρούλη και δεν ξέρω τι να κάνω..

Κοριτσιααααααααααααααα με πήραν τηλέφωνο από την μονάδα πριν λίγο τον παίρνουνε σπιτιιιιιιιι!!!! Εχω τρελαθεί από την χαρά μου!!!!!! 

Αχ μπραβο κοριτσακι μου!!! Τι ομορφα νεα!!Ετοιμασου να ζησεις μεγαλες στιγμες!!

Καλημερες!!

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλημέρα δεν ξέρω τον βλέπω έτσι μικρούλη και δεν ξέρω τι να κάνω..

Κοριτσιααααααααααααααα με πήραν τηλέφωνο από την μονάδα πριν λίγο τον παίρνουνε σπιτιιιιιιιι!!!! Εχω τρελαθεί από την χαρά μου!!!!!! 

Μπράβο κοριτσακι μου!!εχω συγκινηθηκα πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Καλημερα θα χω κλεισει τον εβδομο τοτε δεν παιρνεις αδεια?

Κοίτα εγώ ξεκίνησα μπαίνοντας 8ο. Δεν ξέρω αν δημόσιο κ ιδιωτικό είναι το ίδιο.


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, nanoula90 είπε:

Αχ μπραβο κοριτσακι μου!!! Τι ομορφα νεα!!Ετοιμασου να ζησεις μεγαλες στιγμες!!

Καλημερες!!

 

Just now, happysmile είπε:

Μπράβο κοριτσακι μου!!εχω συγκινηθηκα πολυ!!!

Σας ευχαριστω πολύ κορίτσια μου!! Δεν το πιστεύω ακόμα..!!

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Κοίτα εγώ ξεκίνησα μπαίνοντας 8ο. Δεν ξέρω αν δημόσιο κ ιδιωτικό είναι το ίδιο.

Σωστα εγω ιδιωτικο ειμαι!κλεινοντας εβδομο μπαινοντας ογδοο!

8 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! 

Τι εννοείς ανακλιση; Πως το κάνω αυτό;

Επίσης το στρώμα είναι αρκετά σκληρό είναι από κοκοφοίνικα κάνει τόσο σκληρό;

Αγαπη αυτο το.στρωματακι το χει mother baby αν δεν σε βολεψει η κουβερτα!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

 

Σας ευχαριστώ βρε κορίτσια απλά ένα μίνι σοκ το έχω πάθει..είναι και μικρούλης ο μπέμπης και φοβάμαι..

Καλα δεν παεινκαλα ο κοσμος.μην ακους τπτ. Ενταξει κακές  σκεψεις σε ολες μας εχουν περασει απο το μυαλο αλλα μη φοβασαι.αγχωνομαστε απλα.το μωρακι σου μια χαρα θα ειναι.απο πραγματακια φαρμακειου εχεις ψωνισει?χρειαζεσαι τιποτα να σου πω τα βασικα?οτι θες πες μου.

Τελεια τα σημερινα σου νεα!!!!!!!να το χαρεις κοριτσι μου το μωρακι σου!!!!γερος και καλοτυχος να ειναι!!!!

8 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

Ναι κοριτσάρα μου,σε όλες μας αξίζει!και σε όλες θα έρθει σιγά σιγά..υπομονή και επιμονή θέλει!και εγώ χάρηκα για σένα που κοντεύεις κορίτσι μου!με το καλό να υποδεχτείς τον αγόραρο!❤️❤️Ναι ρε συ,θυμάμαι που τα λέγαμεεεε...είχαμε πει τόσα...απο εδώ και πέρα να πάνε όλα καλά και να μιλάμε για τα μπεμπάκια μας..ο γιατρός μου είπε να πάω αύριο να δούμε τον σάκο!!!δεν βλέπω την ώραααα❤️❤️

Σ ευχαριστώ πολύ σμαιλίτσα!και εσύ να χαίρεσαι την μπουμπού σου!!γερή και δυνατή να είναι πάντα!

Σε θυμάμαι απο αλλο θεμα.με το καλο το μπεμπακι σου!!!!θα περιμενουμε νεα σου!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλημέρα δεν ξέρω τον βλέπω έτσι μικρούλη και δεν ξέρω τι να κάνω..

Κοριτσιααααααααααααααα με πήραν τηλέφωνο από την μονάδα πριν λίγο τον παίρνουνε σπιτιιιιιιιι!!!! Εχω τρελαθεί από την χαρά μου!!!!!! 

Μπραβο ρε κοριτσι πολυ χαρηκα μπραβο με το καλο!! Κ μη σε ανυσηχει τπτ θα τα βρείτε  οι δυο σας καμμια διαφορά δεν εχει το μεγεθος του μωρου φιλια στο μπεμπη σου!!

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 20/3/2019 at 4:20 ΜΜ, Smile89 είπε:

 

 

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

 

Σας ευχαριστω πολύ κορίτσια μου!! Δεν το πιστεύω ακόμα..!!

Τέλεια τα νέα σου πολύ χαίρομαι, με το καλό να τον πάρεις σπιτάκι!!!!!! @fairy-mairy εσένα πως είναι το μωράκι σου. Ελπίζω όλα καλά να είναι με την τομή!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλημέρα δεν ξέρω τον βλέπω έτσι μικρούλη και δεν ξέρω τι να κάνω..

Κοριτσιααααααααααααααα με πήραν τηλέφωνο από την μονάδα πριν λίγο τον παίρνουνε σπιτιιιιιιιι!!!! Εχω τρελαθεί από την χαρά μου!!!!!! 

Αυτά ειναιιι μπράβο κοριτσαρα μου καλως να μπει σπιτάκι του!!!

Just now, happysmile είπε:

Σωστα εγω ιδιωτικο ειμαι!κλεινοντας εβδομο μπαινοντας ογδοο!

Αγαπη αυτο το.στρωματακι το χει mother baby αν δεν σε βολεψει η κουβερτα!

Σωστή! Από εκεί θα το παρω κ εγω 

9 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

Ναι κοριτσάρα μου,σε όλες μας αξίζει!και σε όλες θα έρθει σιγά σιγά..υπομονή και επιμονή θέλει!και εγώ χάρηκα για σένα που κοντεύεις κορίτσι μου!με το καλό να υποδεχτείς τον αγόραρο!❤️❤️Ναι ρε συ,θυμάμαι που τα λέγαμεεεε...είχαμε πει τόσα...απο εδώ και πέρα να πάνε όλα καλά και να μιλάμε για τα μπεμπάκια μας..ο γιατρός μου είπε να πάω αύριο να δούμε τον σάκο!!!δεν βλέπω την ώραααα❤️❤️

Σ ευχαριστώ πολύ σμαιλίτσα!και εσύ να χαίρεσαι την μπουμπού σου!!γερή και δυνατή να είναι πάντα!

Με το καλό!!! Πες μας μετά νέα  

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Αυτά ειναιιι μπράβο κοριτσαρα μου καλως να μπει σπιτάκι του!!!

Σωστή! Από εκεί θα το παρω κ εγω 

Με το καλό!!! Πες μας μετά νέα  

Εγώ το παρήγγειλα για κούνια, είχα πάρει για καλαθουνα. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Εγώ το παρήγγειλα για κούνια, είχα πάρει για καλαθουνα. 

Και εγω για την κούνια.Το λίκνο έχει ανακλήσεις αλλα θα παρω ένα καλύτερο στρώμα από εκεί.

1 hour ago, Kpp83 είπε:

@happysmile μετράω τις ημέρες σαν το φαντάρο και εγώ. Στρες και άλλο τίποτα. Δοκίμασε να πάρεις σπαστά 3μέρες ανά μήνα. Το μόνο θετικό είναι ότι με την δουλειά δεν τρως! Στα δύσκολα αυτό έκανα. Έχεις πολύ χρόνο ακόμα, μόνο κουνια/καρότσι θέλουν χρόνο.

@fairy-mary ρώτα τη γιατρό για καλό κ για κακό. Ας σου πει η ίδια αν μπορεί να περιμένει.

Και εγώ έχω προβληματιστεί σήμερα. Πονάω χαμηλά αριστερά αρκετά. Το μεταφράζω ότι ο μπέμπης τραβάει το λώρο του στο χαμηλό μου πλακούντα. Μπορεί να είναι κάτι τέτοιο; Σας έχει τύχει ανάλογος πόνος;

 Να τραβαει τον λώρο και να πονας αριστερά χαμηλά δεν νομίζω. Δεν ξέρω κιολας υποθεσεις κάνω.Μηπως ειναι το εντερακι σου; Πονακια στην κοιλιά και πονακια χαμηλά ναι έχω ανα διαστήματα αρκετες φορες. Το πρωί στο κρεβάτι με έπιασε μάλιστα οξύς πόνος πολύ χαμηλά δεξιά σαν να με τσιμπαγαν δυνατά. 

Link to comment
Share on other sites

@Beboula25 το σκέφτομαι επειδή κατω αριστερα είναι ο άτιμος ο πλακούντας. Θα κάνω ένα τηλ στο γιατρό για καλό κ για κακό. Δεν μπορώ να το περιγράψω διαφορετικά παρά  σαν να έχεις βάλει γάντζο και να τραβάς το σημείο εσωτερικά.


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...