Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, happysmile είπε:

Ειδα στο motherbaby 75setευρω η προικα

Ρε κοριτσια το προσωπο μου ειναι χαλια!βγαζω κατι μικρα σπιθουρακια κ περα απο αυτα οι ποροι μου φαινονται πιο εντονοι!που εγω δεν ειχα ποτε θεμα!εχετε εσεις θεμα??

Σε ευχαριστω κοριτσι μου. Θα μπω να κοιταξω εκει!!

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, happysmile είπε:

Ειδα στο motherbaby 75setευρω η προικα

Ρε κοριτσια το προσωπο μου ειναι χαλια!βγαζω κατι μικρα σπιθουρακια κ περα απο αυτα οι ποροι μου φαινονται πιο εντονοι!που εγω δεν ειχα ποτε θεμα!εχετε εσεις θεμα??

Οχι ...ακομη δλδ :p εγω ξερω μονο για παναδες π μπορει να εμφανίσει η εγκυμοσύνη...

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Ειδα στο motherbaby 75setευρω η προικα

Ρε κοριτσια το προσωπο μου ειναι χαλια!βγαζω κατι μικρα σπιθουρακια κ περα απο αυτα οι ποροι μου φαινονται πιο εντονοι!που εγω δεν ειχα ποτε θεμα!εχετε εσεις θεμα??

Εγώ από την αρχή σχεδόν της εγκυμοσύνης έχω βγάλει σπιθουράκια που λες αλλά όχι στο πρόσωπο. έχω στην πλάτη, στους ώμους και στο στήθος. Δεν είναι πολλά αλλά δεν τα είχα πριν. Από τον 5ο μήνα κάπως λιγόστεψαν νομίζω. Έχω πάει σε δερματολόγο και τα έχει δει και η γυναικολόγος.. εφόσον δεν έχω καμία ενόχληση η φαγούρα μου είπε δεν είναι τίποτα.

Πιθανόν να είσαι άσχετο με την περίπτωσή σου. Να το συζητήσεις με γιατρό και σίγουρα να μην τα πειράξεις μη σου αφήσουν κάνα σημάδι


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , nanoula90 είπε:

Και να θελα δεν προλαβαινω με τον μικρο. Ειναι σαν μαιμου γαντζωμενος πανω μου. Θα το αγοραζα. Ειναι γυρω στα 40ε τα 4 μετρα. Μωρε κ γω το σκεφτομουν αυτο για την ασφαλεια. Μηπως μπουρδουκλωνεται, μηπως τον ενοχλει. Αν κ επειδη δεν ειναι νεογεννητο, οταν τον ενοχλει κατι γυρναει το κεφαλι απο την αλλη ή βαζει τα χερια και σπρωχνει οτι τον ενοχλει. Ομως κ γω δεν ειμαι σιγουρη αν ειναι πρακτικο. Για αυτο ρωτησα εσας.

 Ειχα δει πολυ ομορφες παντες στο λητω αλλα μου φανηκαν πολυ ακριβες. Το να φτιαξω μονη μου ειναι μια λυση, και μου αρεσει κιολας να φτιαχνω πραγματα εγω, αλλα δεν εχω τον χρονο να το κανω, ειναι πολυ απαιτητικος ο κυριος <_<  Ισως καποια στιγμη το καταφερω χεχεχε

Αχ κ εγω στο λητω ειχα δει αλλα ειναι απλησιαστες απο ασφαλεια μην παταει πανω αργοτερα σκεφτηκα που θα μεγαλωσει

Just now, nanoula90 είπε:

Πιο πολυ σκεφτομαι μηπως μπουρδουκλωνεται, δεν ξερω. Στην πραγματικοτητα δεν ειναι κ πολυ χοντρο, αλλα μηπως εκει αναμεσα στις πλεξουδες εγκλωβισει χερακια ποδαρακια. Δεν ξερω κ γω. Παντα ηθελα αλλα οσες μου αρεσαν ειχε ολο το πακετο της προικας 140ε! Σοκ! Η εμενα μου φαινονται ακριβα, η δεν εχουν τον θεο τους χαχα. Θα δω τι θα κανω. Αν δεν βρω καμια παντα αλλου να μου αρεσει κ να μπορω να την αγορασω χωρις να δωσω το νεφρο μου χαχα εχει καλως, αλλιως ισως παρω αυτο. Θενκ γιου baby!!

Εγω τα πηρα ξεχωριστα βασικα πηρα σετ μονο παντα κ παλωμα τπτ αλλο γιατι σκεφτηκα οτι τα σεντονια θα τα αλλαζουμε οποτε δεν υπαρχει λογος να ειναι ιδια κουνουπιερα δε χρειαζομαι. Κ να σου πω ειχα δει ενα σετ παπλωμα κ παντα σε μαγαζι 100€ της nef nef κ ευτυχως που δε το πηρα γιατι το βρηκα προσφατα το ιδιο ακριβως στη λαικη με τα καρτελακια συσκευασμενο 25€ κ το τσιμπησα εννοείται!

  • Μου αρέσει 4

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Αχ κ εγω στο λητω ειχα δει αλλα ειναι απλησιαστες απο ασφαλεια μην παταει πανω αργοτερα σκεφτηκα που θα μεγαλωσει

Εγω τα πηρα ξεχωριστα βασικα πηρα σετ μονο παντα κ παλωμα τπτ αλλο γιατι σκεφτηκα οτι τα σεντονια θα τα αλλαζουμε οποτε δεν υπαρχει λογος να ειναι ιδια κουνουπιερα δε χρειαζομαι. Κ να σου πω ειχα δει ενα σετ παπλωμα κ παντα σε μαγαζι 100€ της nef nef κ ευτυχως που δε το πηρα γιατι το βρηκα προσφατα το ιδιο ακριβως στη λαικη με τα καρτελακια συσκευασμενο 25€ κ το τσιμπησα εννοείται!

Πωπω τυχερη!!ουτε του παπα εδω δεν εχουμε τετοιες λαικες!

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, happysmile είπε:

Ειδα στο motherbaby 75setευρω η προικα

Ρε κοριτσια το προσωπο μου ειναι χαλια!βγαζω κατι μικρα σπιθουρακια κ περα απο αυτα οι ποροι μου φαινονται πιο εντονοι!που εγω δεν ειχα ποτε θεμα!εχετε εσεις θεμα??

Όχι δεν είχα θέμα. Ή ορμονικο ή από σκόνη οτιδήποτε μπορεί μην αγχώνεσαι θα περάσει.  

Εγω κοριτσια θα το ξανά πω έτσι για να σας τα πριζω:lol: πως παιρνω από την παλαμαικη, γνωστή σε όλους νομίζω τέλεια σετ για λίκνο αλλα κ κούνια με τέλεια ποιότητα 19€! 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Όχι δεν είχα θέμα. Ή ορμονικο ή από σκόνη οτιδήποτε μπορεί μην αγχώνεσαι θα περάσει.  

Εγω κοριτσια θα το ξανά πω έτσι για να σας τα πριζω:lol: πως παιρνω από την παλαμαικη, γνωστή σε όλους νομίζω τέλεια σετ για λίκνο αλλα κ κούνια με τέλεια ποιότητα 19€! 

Μπαινεις στο σαιτ κ διαλεγεις?

Link to comment
Share on other sites

@nanoula90 συμπεθέρα μου είχα βρει κι εγώ τα ίδια ακριβώς αλλά εκεί που τα χα βρεί τουλάχιστον ήταν ακριβά οπότε δεν πλησίασα. Εγώ πάντα και πάπλωμα πήρα από το motherbaby και πήρα και το σετ σεντονακια και μου δώσανε δώρο καλαθάκι για τα καλλυντικά. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Μπαινεις στο σαιτ κ διαλεγεις?

Όχι έχουμε έμπορο τους κ τα παραγγέλνω σε αυτόν. Με δόσεις. Έχει μαγαζιά με παλαμαικη και τα λητω έχουν αλλα δεν ξέρω με τις τιμες εκεί τι κάνουν. Νομίζω θα τα έχουν όχι παραπάνω.  

Λοιπόν είδα τα έχει το spitishop. Μπες γράψε palamaiki βρεφικά κ στο βγάζει πρώτο. Θα δεις τις τιμες που σου λέω σε όλα. Δεν τις κουβερτουλες δες και τις fleece και τα μπουρνουζακια είναι πολύ μαλακα . Βασικά την προτείνω ανεπιφύλακτα γιατί δεν θυμαμαι ειλικρινά ποσα χρόνια ψωνίζουμε από εκεί. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.

Είμαστε 20η εβδομάδα,κάναμε Β'επιπέδου,όλα μια χαρά,δοξασμενο το όνομά Τους! Είμαστε 350gr!Πώς μας βλέπετε από βάρος για την εβδομάδα μας;Ο τράχηλος από 30mm πήγε στα 38mm ,είναι ικανοποιητικό το μέγεθος;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 27 λεπτά , Vasoth. είπε:

Αχ κ εγω στο λητω ειχα δει αλλα ειναι απλησιαστες απο ασφαλεια μην παταει πανω αργοτερα σκεφτηκα που θα μεγαλωσει

Εγω τα πηρα ξεχωριστα βασικα πηρα σετ μονο παντα κ παλωμα τπτ αλλο γιατι σκεφτηκα οτι τα σεντονια θα τα αλλαζουμε οποτε δεν υπαρχει λογος να ειναι ιδια κουνουπιερα δε χρειαζομαι. Κ να σου πω ειχα δει ενα σετ παπλωμα κ παντα σε μαγαζι 100€ της nef nef κ ευτυχως που δε το πηρα γιατι το βρηκα προσφατα το ιδιο ακριβως στη λαικη με τα καρτελακια συσκευασμενο 25€ κ το τσιμπησα εννοείται!

Πλακα κανεις!!! Σε ποια λαικη τα βρηκες να στησω καραουλι!!!! 

Εγω σκεφτομαι εκτος απο αυτο που λες, οτι θα αλλαζουν τα σεντονια, οτι και το παπλωμα λενε οτι απαγορευεται κατω του ετους. Οποτε να το παρω για να το χω για του χρονου? Ασε που λεω να του βαζω υπνοσακο να μην ξεσκεπαζεται. Παντως απιστευτο τι αισχροκερδια παιζει! Ακου εκει απο 100 ε 25ε!

πρίν από 15 λεπτά , Beboula25 είπε:

Όχι δεν είχα θέμα. Ή ορμονικο ή από σκόνη οτιδήποτε μπορεί μην αγχώνεσαι θα περάσει.  

Εγω κοριτσια θα το ξανά πω έτσι για να σας τα πριζω:lol: πως παιρνω από την παλαμαικη, γνωστή σε όλους νομίζω τέλεια σετ για λίκνο αλλα κ κούνια με τέλεια ποιότητα 19€! 

Αγαπη τι ειναι η παλαμαικη? Καταστημα?? Παντελως ασχετη μιλαμε!

Just now, Smile89 είπε:

@nanoula90 συμπεθέρα μου είχα βρει κι εγώ τα ίδια ακριβώς αλλά εκεί που τα χα βρεί τουλάχιστον ήταν ακριβά οπότε δεν πλησίασα. Εγώ πάντα και πάπλωμα πήρα από το motherbaby και πήρα και το σετ σεντονακια και μου δώσανε δώρο καλαθάκι για τα καλλυντικά. 

Εεεμμ αμα δεν ταιριαζαμε... παπλωμα εε? Δεν θα ξεσκεπαζεται?? Εμενα ειναι σαν να παιρνει ecstasy και κοπανιεται ακομα κ στον υπνο του. Ηδη ξεσκεπαζεται απο τωρα. Κ σκεφτομαι την λυση του υπνοσακου για του χρονου.

 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Όχι έχουμε έμπορο τους κ τα παραγγέλνω σε αυτόν. Με δόσεις. Έχει μαγαζιά με παλαμαικη και τα λητω έχουν αλλα δεν ξέρω με τις τιμες εκεί τι κάνουν. Νομίζω θα τα έχουν όχι παραπάνω.  

Λοιπόν είδα τα έχει το spitishop. Μπες γράψε palamaiki βρεφικά κ στο βγάζει πρώτο. Θα δεις τις τιμες που σου λέω σε όλα. Δεν τις κουβερτουλες δες και τις fleece και τα μπουρνουζακια είναι πολύ μαλακα . Βασικά την προτείνω ανεπιφύλακτα γιατί δεν θυμαμαι ειλικρινά ποσα χρόνια ψωνίζουμε από εκεί. 

Στο spitishop πήρα πρόσφατα πικε κουβέρτες. Επειδή τις είδα από κοντά αυτές που γράφει ο κόσμος του μωρού είναι απίστευτα απαλές. 19€ είχε. Όσο για πάντα δείτε και στο ικεα. Έχει με 18€ για όλη την κούνια. Πάπλωμα τον πρώτο χρόνο δεν επιτρέπεται μου είπε ο παιδίατρος. Οπότε πριν δώσετε μια περιουσία κάντε ένα τηλέφωνο στον γιατρό σας γιατί τα καταστήματα πραγματικά εκμεταλλευονται την αδυναμία μας. 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει μπηκα στο spitishop κ στο motherbaby βρηκα πολυ ωραια σετ σεντονακια. Και μια χαρα απο τιμες!! Θενκς κοριτσια! Αν και πως απο την παντα κατεληξα στα σεντονακια ουτε που καταλαβα. Ειναι να μην μου πει κανεις για ψωνια χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...