Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ria@90 είπε:

Κοριτσάκια μου ευχηθείτε μας καλη επιστροφή και καλη τυχη αυριο κ να πάνε ολα καλα με τη πτήση που τοσο με απασχολει!!!!θα τα λεμε απο Ελλάδα απο αυριο!!!!! 

Καλή επιστροφή!!!! Όλα καλα θα πάνε!!! :)


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, BettySt είπε:

Φιλεναδααααα, τι έκπληξη είναι αυτή; Πω πω χάρηκα τόσο πολύ. Πες τα όλα με λεπτομέρειες. Αυτές τις μέρες σε σκεφτόμουν. Έλεγα αυτή ετοιμάζεται για το γάμο και τελικά θα πρέπει να αλλάξει νυφικό γιατί θα είναι φουσκιτσα :)

Αγαπημένη μου φιλενάδααα!και ομως έγινε το θαυματακι εκεί που δε το περίμενα!είμαι τόσο ευτυχισμένη!θυμάσαι που είχε αποτύχει η εξωσωματική τον Δεκέμβριο?ε απο τοτε αφού πέσαμε στα πατώματα με τον άντρα μου,μετά είπαμε να τα αφήσουμε όλα πίσω και να ασχοληθούμε με τον γάμο μας..γράφτηκα γυμναστήριο,βρήκα νυφικάκιιιι και γενικά είχαμε χαλαρώσει πολύ!είχαμε στο μυαλό μας τον Σεπτέμβριο ξανά εξωσωματική!και στην 22η ημέρα του κύκλου μου,είδα κάτι καφέ εκκρισεις!λεω βρε λές???μπαααα με τίποτα!μετα σκεφτηκα οτι εγώ δεν είχα ποτέ τετοιο συμβάν ξανά στην περίοδο μου!και 24η ημερα του κύκλου ειπα να κάνω ενα τεστ!και ναι βγήκε θετικο!δε το πιστευα!μετα απο τοσα αρνητικα τεστ ειδα πρωτη φορα και εγω θετικο!εκανα χοριακη η πρωτη βγήκε 136,90 στην 25η ημερα του κυκλου και εχθες εκανα τη δευτερη που βγηκε 663,50 με μια μερα καθυστέρηση!σήμερα πήγα στον γιατρό και είδαμε σάκο!όλα πάνε καλά ειπε ο γιατρός!τώρα ξανα 10 Απριλίου ραντεβου και ισως ακούσουμε καρδούλα!στα είπα αναλυτικότατα!δεν νομίζω να έχεις παράπονο??χαχαχαχ εσύ πως πάς??βλέπω ειναι έτοιμη η κορούλαααααα!αντε κορίτσι μου,με το καλό να την υποδεχτείς!! 

11 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Αυτά ειναιιι μπράβο κοριτσαρα μου καλως να μπει σπιτάκι του!!!

Σωστή! Από εκεί θα το παρω κ εγω 

Με το καλό!!! Πες μας μετά νέα  

Είδαμε σάκο μπεμπούλα μουυυ!όλα πάνε καλά μέχρι στιγμής!10 Απριλίου θα ξανα πάω!ίσως ακούσουμε και καρδούλα!

12 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Καλα δεν παεινκαλα ο κοσμος.μην ακους τπτ. Ενταξει κακές  σκεψεις σε ολες μας εχουν περασει απο το μυαλο αλλα μη φοβασαι.αγχωνομαστε απλα.το μωρακι σου μια χαρα θα ειναι.απο πραγματακια φαρμακειου εχεις ψωνισει?χρειαζεσαι τιποτα να σου πω τα βασικα?οτι θες πες μου.

Τελεια τα σημερινα σου νεα!!!!!!!να το χαρεις κοριτσι μου το μωρακι σου!!!!γερος και καλοτυχος να ειναι!!!!

Σε θυμάμαι απο αλλο θεμα.με το καλο το μπεμπακι σου!!!!θα περιμενουμε νεα σου!!!!

Σ ευχαριστώ πολυυυυυ!είδαμε σάκο!όλα πάνε καλά μεχρι στιγμής!και εσύ να χαίρεσαι το αγοράκι σουυυυ!

  • Μου αρέσει 3

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Smile89 είπε:

Εγώ έχω πέντε κ είμαι κομπλέ. Προς το παρόν καλαθουνα τα βάζω. Υπάρχει κ το υποσεντονο κούνιας για να μην πηγαίνουν υγρά στο στρώμα. 

Ναι εννοείται. Για κούνια καλαθουνα η λίκνο?

Ναι απαγορεύεται. 

@nanoula90 πώς τον βοηθάς στο μπάνιο!?

Εισαι σιγουρη οτι θες περιγραφη? Χαχαχαχα. Του πιανω και τα δυο του ποδια σαν κατσικακι και ριχνοντας του ζεστο νερο απο κατω, τα κανει. Ενω στην αρχη τα εκανε αβερτα παντου, τωρα μονο ετσι μπορει τα βραδυα. Μονος του τπτ. Μονο σφιγγεται κ γινεται σαν παντζαρι. 

πρίν από 30 λεπτά , happysmile είπε:

Ρε αγαπες γτ απαγορευεται δεν εχω καταλαβει ειναι βαρυ?μην πνιγει το μωρο?εγω λεω να παρω δυο καλοκαιρινα σεντονια κ δυο φανελε!

 

1 hour ago, Beboula25 είπε:

Εταιρία με λευκα είδη! Τι απαγορεύεται το πάπλωμα όντως; Και γιατί τα πουλάνε στις προίκες; Πάντως αυτό που μου έφεραν είναι ελαφρύ δεν είναι κανα  πεντόκιλο αλλα ουτως ή αλλως όταν θα έρθει χειμώνας δεν θα φοβάμαι δεν θα είναι λεχουδι. 

Ετσι λενε κοριτσια μου. Για να μην τα πλακωσουν στον υπνο τους ή μη τυχον και χωθουν καπως απο κατω και δυσκολευονται να βγουν η να παρουν ανασα. Για το παπλωμα μονο αυτο. Σεντονια νομιζω δεν υπαρχει θεμα

Just now, Nektarinaki είπε:

Αγαπημένη μου φιλενάδααα!και ομως έγινε το θαυματακι εκεί που δε το περίμενα!είμαι τόσο ευτυχισμένη!θυμάσαι που είχε αποτύχει η εξωσωματική τον Δεκέμβριο?ε απο τοτε αφού πέσαμε στα πατώματα με τον άντρα μου,μετά είπαμε να τα αφήσουμε όλα πίσω και να ασχοληθούμε με τον γάμο μας..γράφτηκα γυμναστήριο,βρήκα νυφικάκιιιι και γενικά είχαμε χαλαρώσει πολύ!είχαμε στο μυαλό μας τον Σεπτέμβριο ξανά εξωσωματική!και στην 22η ημέρα του κύκλου μου,είδα κάτι καφέ εκκρισεις!λεω βρε λές???μπαααα με τίποτα!μετα σκεφτηκα οτι εγώ δεν είχα ποτέ τετοιο συμβάν ξανά στην περίοδο μου!και 24η ημερα του κύκλου ειπα να κάνω ενα τεστ!και ναι βγήκε θετικο!δε το πιστευα!μετα απο τοσα αρνητικα τεστ ειδα πρωτη φορα και εγω θετικο!εκανα χοριακη η πρωτη βγήκε 136,90 στην 25η ημερα του κυκλου και εχθες εκανα τη δευτερη που βγηκε 663,50 με μια μερα καθυστέρηση!σήμερα πήγα στον γιατρό και είδαμε σάκο!όλα πάνε καλά ειπε ο γιατρός!τώρα ξανα 10 Απριλίου ραντεβου και ισως ακούσουμε καρδούλα!στα είπα αναλυτικότατα!δεν νομίζω να έχεις παράπονο??χαχαχαχ εσύ πως πάς??βλέπω ειναι έτοιμη η κορούλαααααα!αντε κορίτσι μου,με το καλό να την υποδεχτείς!! 

Είδαμε σάκο μπεμπούλα μουυυ!όλα πάνε καλά μέχρι στιγμής!10 Απριλίου θα ξανα πάω!ίσως ακούσουμε και καρδούλα!

Σ ευχαριστώ πολυυυυυ!είδαμε σάκο!όλα πάνε καλά μεχρι στιγμής!και εσύ να χαίρεσαι το αγοράκι σουυυυ!

Με το καλο κοπελα μου. Να εχεις μια ανεμελη εγκυμοσυνη!! 

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Εισαι σιγουρη οτι θες περιγραφη? Χαχαχαχα. Του πιανω και τα δυο του ποδια σαν κατσικακι και ριχνοντας του ζεστο νερο απο κατω, τα κανει. Ενω στην αρχη τα εκανε αβερτα παντου, τωρα μονο ετσι μπορει τα βραδυα. Μονος του τπτ. Μονο σφιγγεται κ γινεται σαν παντζαρι. 

 

Ετσι λενε κοριτσια μου. Για να μην τα πλακωσουν στον υπνο τους ή μη τυχον και χωθουν καπως απο κατω και δυσκολευονται να βγουν η να παρουν ανασα. Για το παπλωμα μονο αυτο. Σεντονια νομιζω δεν υπαρχει θεμα

Με το καλο κοπελα μου. Να εχεις μια ανεμελη εγκυμοσυνη!! 

Σ’ευχαριστώ πολυυυ!και εσύ να χαίρεσαι το μωράκι σου!καλότυχο και γερό να είναι!!!

  • Ευχαριστώ 1

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Εισαι σιγουρη οτι θες περιγραφη? Χαχαχαχα. Του πιανω και τα δυο του ποδια σαν κατσικακι και ριχνοντας του ζεστο νερο απο κατω, τα κανει. Ενω στην αρχη τα εκανε αβερτα παντου, τωρα μονο ετσι μπορει τα βραδυα. Μονος του τπτ. Μονο σφιγγεται κ γινεται σαν παντζαρι. 

 

Ετσι λενε κοριτσια μου. Για να μην τα πλακωσουν στον υπνο τους ή μη τυχον και χωθουν καπως απο κατω και δυσκολευονται να βγουν η να παρουν ανασα. Για το παπλωμα μονο αυτο. Σεντονια νομιζω δεν υπαρχει θεμα

Με το καλο κοπελα μου. Να εχεις μια ανεμελη εγκυμοσυνη!! 

Άντε ρε και πιάνει αυτό???? Μπρρρρραβοοοοο. Θα δοκιμάσω. Εμένα Πλέον χέζει 1 στις 4 οπότε έχει Μανουρά την τρίτη μέρα. Λέει οι γιατρός τα παιδιά που τρώνε μητρικό μπορεί να κάνουν και επτά μέρες..... Αν κρίνω από αυτά που βγάζει στις 4....να μου λείπουν οι 7...Χαχαχα

Σηκώθηκα να βγάλω γάλα.....:unsure:

Καλημέρα!!!

  • Χαχα 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 26/3/2019 at 6:23 ΜΜ, Cymoril είπε:

Είναι καθαρά πως θα σου ταιριάξει! Για εγκυμοσυνη δεν ξέρω πώς είναι, καθώς ο γιατρός μου είναι ιδιώτης. Τουλάχιστον στο κομμάτι του χειρουργείου που είχα κάνει, Ναι μεν έκανε καλή δουλειά ο Δεκαβάλας (Όπως μου είπε ο γιατρός μου), όμως ήταν απόμακρος. Ίσως να είχα "κακομαθει" εγώ από τον δικό μου γιατρό, έχω ακούσει γενικώς ότι στο Ρίο είναι πιο απόμακροι οι γιατροί. Σαφώς όμως, όπως έγραψα είναι εντελώς υποκειμενικό, μπορεί εσένα να σου ταιριάξει καλύτερα ένας γιατρός που σε μένα πχ, δεν ταίριαξε καθόλου. 

Πήγα στο δεκαβαλα όντως λιγομίλητος αλλά τα λέει τα πράγματα ξεκαθαρα τώρα αν θα ναι στη γέννα δεν ξέρει μην τυχόν λείπει.αυτο με προβληματίζει.εχει δική του ομάδα γνωρίζεις?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smile89 είπε:

Άντε ρε και πιάνει αυτό???? Μπρρρρραβοοοοο. Θα δοκιμάσω. Εμένα Πλέον χέζει 1 στις 4 οπότε έχει Μανουρά την τρίτη μέρα. Λέει οι γιατρός τα παιδιά που τρώνε μητρικό μπορεί να κάνουν και επτά μέρες..... Αν κρίνω από αυτά που βγάζει στις 4....να μου λείπουν οι 7...Χαχαχα

Σηκώθηκα να βγάλω γάλα.....:unsure:

Καλημέρα!!!

Πιανει γιατι ο δικος μου κανει 5-6 φορες την ημερα!!! Οποτε γεμιζει το εντερακι του, απλα το βραδυ μαλλον επειδη ειναι πιο χαλαρος δεν μπορει να τα κανει. Με αποτελεσμα να σφιγγεται να κοκκινιζει και να ξυπναει απο αυτο. Η μονη λυση ειναι να τον βοηθησω εγω να τα κανει και μετα ηρεμει. 

Καλημεεερα

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Πιανει γιατι ο δικος μου κανει 5-6 φορες την ημερα!!! Οποτε γεμιζει το εντερακι του, απλα το βραδυ μαλλον επειδη ειναι πιο χαλαρος δεν μπορει να τα κανει. Με αποτελεσμα να σφιγγεται να κοκκινιζει και να ξυπναει απο αυτο. Η μονη λυση ειναι να τον βοηθησω εγω να τα κανει και μετα ηρεμει. 

Καλημεεερα

Μαρτύριο κι αυτό μες το βράδυ 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Μαρτύριο κι αυτό μες το βράδυ 

Δεν φτανει δηλαδη που ξυπναει καθε τρεις κ λιγο, πρεπει να του κανουμε κ βοηθηματα. Ε ρε τι τραβαμε. Κ μετα θα μας λενε σιγα ρε μανα και τι εκανες? :angry: Κατσε να του δωσω καμια στον πωπο προκαταβολικα γιατι οταν θα μου τα λεει αυτα δεν θα μπορω χαχαχαχα

  • Χαχα 3

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Κορίτσια!!!

Η Παρασκευή η Δευτέρα βγαινουμεεεεεεε

Δυστυχως Σ/Κ δε δινουν εξιτηρια :(

προσευχηθειτε να βγουμε Παρασκευή!

 

 

 

 

Τελειααααααααααα, άντε με το καλό!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , nanoula90 είπε:

Δεν φτανει δηλαδη που ξυπναει καθε τρεις κ λιγο, πρεπει να του κανουμε κ βοηθηματα. Ε ρε τι τραβαμε. Κ μετα θα μας λενε σιγα ρε μανα και τι εκανες? :angry: Κατσε να του δωσω καμια στον πωπο προκαταβολικα γιατι οταν θα μου τα λεει αυτα δεν θα μπορω χαχαχαχα

Τραβά βίντεο τίς στιγμές. Θα τους τα δείχνουμε κουνώντας το δάχτυλο (σπαστικό) και λέγοντας "τα βλέπεις?" (Επίσης σπαστικό)

  • Χαχα 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

Αγαπημένη μου φιλενάδααα!και ομως έγινε το θαυματακι εκεί που δε το περίμενα!είμαι τόσο ευτυχισμένη!θυμάσαι που είχε αποτύχει η εξωσωματική τον Δεκέμβριο?ε απο τοτε αφού πέσαμε στα πατώματα με τον άντρα μου,μετά είπαμε να τα αφήσουμε όλα πίσω και να ασχοληθούμε με τον γάμο μας..γράφτηκα γυμναστήριο,βρήκα νυφικάκιιιι και γενικά είχαμε χαλαρώσει πολύ!είχαμε στο μυαλό μας τον Σεπτέμβριο ξανά εξωσωματική!και στην 22η ημέρα του κύκλου μου,είδα κάτι καφέ εκκρισεις!λεω βρε λές???μπαααα με τίποτα!μετα σκεφτηκα οτι εγώ δεν είχα ποτέ τετοιο συμβάν ξανά στην περίοδο μου!και 24η ημερα του κύκλου ειπα να κάνω ενα τεστ!και ναι βγήκε θετικο!δε το πιστευα!μετα απο τοσα αρνητικα τεστ ειδα πρωτη φορα και εγω θετικο!εκανα χοριακη η πρωτη βγήκε 136,90 στην 25η ημερα του κυκλου και εχθες εκανα τη δευτερη που βγηκε 663,50 με μια μερα καθυστέρηση!σήμερα πήγα στον γιατρό και είδαμε σάκο!όλα πάνε καλά ειπε ο γιατρός!τώρα ξανα 10 Απριλίου ραντεβου και ισως ακούσουμε καρδούλα!στα είπα αναλυτικότατα!δεν νομίζω να έχεις παράπονο??χαχαχαχ εσύ πως πάς??βλέπω ειναι έτοιμη η κορούλαααααα!αντε κορίτσι μου,με το καλό να την υποδεχτείς!! 

Είδαμε σάκο μπεμπούλα μουυυ!όλα πάνε καλά μέχρι στιγμής!10 Απριλίου θα ξανα πάω!ίσως ακούσουμε και καρδούλα!

Σ ευχαριστώ πολυυυυυ!είδαμε σάκο!όλα πάνε καλά μεχρι στιγμής!και εσύ να χαίρεσαι το αγοράκι σουυυυ!

Σε ευχαρισρω πολύ!!!!!χαρηκα παρα πολύ για τα νεα σου.ειδςς τελικα τι κανει το αγχος?με το που ηρεμησες εγιναν ολα!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Πόσο δύσκολα είναι όλα όταν δεν έχεις βοήθεια από πουθενά;;;;;;  Να δω μετά με τον μπέμπη τι θα κάνω... σήμερα από το πρωί κλαίω! Δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω. Θέλω να πω συγχαρητήρια σε όλες τι μανούλες... πως τα καταφέρνετε;; πραγματικά μπράβο!! Όλα μου φαίνονται ακατόρθωτα  εμένα.

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

Αγαπημένη μου φιλενάδααα!και ομως έγινε το θαυματακι εκεί που δε το περίμενα!είμαι τόσο ευτυχισμένη!θυμάσαι που είχε αποτύχει η εξωσωματική τον Δεκέμβριο?ε απο τοτε αφού πέσαμε στα πατώματα με τον άντρα μου,μετά είπαμε να τα αφήσουμε όλα πίσω και να ασχοληθούμε με τον γάμο μας..γράφτηκα γυμναστήριο,βρήκα νυφικάκιιιι και γενικά είχαμε χαλαρώσει πολύ!είχαμε στο μυαλό μας τον Σεπτέμβριο ξανά εξωσωματική!και στην 22η ημέρα του κύκλου μου,είδα κάτι καφέ εκκρισεις!λεω βρε λές???μπαααα με τίποτα!μετα σκεφτηκα οτι εγώ δεν είχα ποτέ τετοιο συμβάν ξανά στην περίοδο μου!και 24η ημερα του κύκλου ειπα να κάνω ενα τεστ!και ναι βγήκε θετικο!δε το πιστευα!μετα απο τοσα αρνητικα τεστ ειδα πρωτη φορα και εγω θετικο!εκανα χοριακη η πρωτη βγήκε 136,90 στην 25η ημερα του κυκλου και εχθες εκανα τη δευτερη που βγηκε 663,50 με μια μερα καθυστέρηση!σήμερα πήγα στον γιατρό και είδαμε σάκο!όλα πάνε καλά ειπε ο γιατρός!τώρα ξανα 10 Απριλίου ραντεβου και ισως ακούσουμε καρδούλα!στα είπα αναλυτικότατα!δεν νομίζω να έχεις παράπονο??χαχαχαχ εσύ πως πάς??βλέπω ειναι έτοιμη η κορούλαααααα!αντε κορίτσι μου,με το καλό να την υποδεχτείς!! 

Είδαμε σάκο μπεμπούλα μουυυ!όλα πάνε καλά μέχρι στιγμής!10 Απριλίου θα ξανα πάω!ίσως ακούσουμε και καρδούλα!

Σ ευχαριστώ πολυυυυυ!είδαμε σάκο!όλα πάνε καλά μεχρι στιγμής!και εσύ να χαίρεσαι το αγοράκι σουυυυ!

Μπράβο αγαπούλα μου με το καλό όλα! 

Just now, vaso_mpempis είπε:

Καλημέρα!!! Πόσο δύσκολα είναι όλα όταν δεν έχεις βοήθεια από πουθενά;;;;;;  Να δω μετά με τον μπέμπη τι θα κάνω... σήμερα από το πρωί κλαίω! Δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω. Θέλω να πω συγχαρητήρια σε όλες τι μανούλες... πως τα καταφέρνετε;; πραγματικά μπράβο!! Όλα μου φαίνονται ακατόρθωτα  εμένα.

Θα τα καταφερεις. Είναι δύσκολα χωρίς  βοηθεια αλλα θα μπορέσεις και ας σου φαίνονται όλα βουνό 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...