Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 είπε:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσαρες ...χθες κ εγω ειχα τσιμπήματα κατω δεξιά.....κ γνκ τσιμπήματα αυτες τις μερες χαμηλα... κ ο αφαλος εχει βγαλει κατι σαν φλεβιτσες εχει αλλαξει χρωμα γυρω γυρω ελαφρως... :p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Kpp83 είπε:

@Beboula25 το σκέφτομαι επειδή κατω αριστερα είναι ο άτιμος ο πλακούντας. Θα κάνω ένα τηλ στο γιατρό για καλό κ για κακό. Δεν μπορώ να το περιγράψω διαφορετικά παρά  σαν να έχεις βάλει γάντζο και να τραβάς το σημείο εσωτερικά.

Κοριτσι μου θα μπορουσε να ναι και το εντερακι σου παντως. Επειδη γενικα στην εγκυμοσυνη γινεται αργοσχολο το εντερο και παει σαν χελωνα, μπορει να νιωσεις ενοχλησεις που κ που. Βεβαια ο γιατρος ειναι ο μονος αρμοδιος να σου απαντησει. Εμεις υποθεσεις κανουμε. Ευχομαι να σου περασει συντομα.

Κοριτσια θελω τη γνωμη σας για κατι. Επειδη εχω παει τον μικρο προσφατα με βαρια καρδια στο δωματιο του χαχαχα, θελω να ολοκληρωσω την διακοσμηση του δωματιου του. Αντι για παντα στο κρεβατι του, επειδη οσες μου αρεσαν ηταν πανακριβες, λεω να βαλω κατι τετοιο, απλα αντι για ροζ θα ναι γαλαζιο. Σας φαινεται ομορφο η ειναι κιτσαριο?? 

dme2yo.jpg

  • Μου αρέσει 3

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλημέρα δεν ξέρω τον βλέπω έτσι μικρούλη και δεν ξέρω τι να κάνω..

Κοριτσιααααααααααααααα με πήραν τηλέφωνο από την μονάδα πριν λίγο τον παίρνουνε σπιτιιιιιιιι!!!! Εχω τρελαθεί από την χαρά μου!!!!!! 

Τι ευχάριστα!!!!!!!!!!!!!!!!! Τέλεια! Με το καλό :wub:


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Κοριτσι μου θα μπορουσε να ναι και το εντερακι σου παντως. Επειδη γενικα στην εγκυμοσυνη γινεται αργοσχολο το εντερο και παει σαν χελωνα, μπορει να νιωσεις ενοχλησεις που κ που. Βεβαια ο γιατρος ειναι ο μονος αρμοδιος να σου απαντησει. Εμεις υποθεσεις κανουμε. Ευχομαι να σου περασει συντομα.

Κοριτσια θελω τη γνωμη σας για κατι. Επειδη εχω παει τον μικρο προσφατα με βαρια καρδια στο δωματιο του χαχαχα, θελω να ολοκληρωσω την διακοσμηση του δωματιου του. Αντι για παντα στο κρεβατι του, επειδη οσες μου αρεσαν ηταν πανακριβες, λεω να βαλω κατι τετοιο, απλα αντι για ροζ θα ναι γαλαζιο. Σας φαινεται ομορφο η ειναι κιτσαριο?? 

dme2yo.jpg

Εμενα μ αρεσει πολύ αλλα δε ξερω κατα ποσο ειναι ασφαλες επειδη μου φαινεται πολυ χοντρο κ πιανει κ γυρω γυρω παντως ειναι πολυ ωραιο.εγω ειχα χει στο youtube ενα βιντεακι που φτιαχνει μια κοπελα παντα συννεφακια η αντοιστιχη σε μαγαζι γνωστο ειχε 60€ ενω έρχεται πολυ οικονομικα να την κανεις μονη σου.αυτη θα τη φτιαξεις εσυ?

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

@Beboula25 το σκέφτομαι επειδή κατω αριστερα είναι ο άτιμος ο πλακούντας. Θα κάνω ένα τηλ στο γιατρό για καλό κ για κακό. Δεν μπορώ να το περιγράψω διαφορετικά παρά  σαν να έχεις βάλει γάντζο και να τραβάς το σημείο εσωτερικά.

Α μάλιστα. Το καλύτερο είναι να μιλήσεις με τον γιατρό. Δεν νομίζω πως είναι κάτι σοβαρό περισσότερο για έντερο μου κάνει μπορεί κανας κολικος. Αλλα εσυ που το νιώθεις ξέρεις καλύτερα φυσικά. Ξεκουράσου σήμερα. Πες μας τι είπε ο γιατρος 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

@happysmile μετράω τις ημέρες σαν το φαντάρο και εγώ. Στρες και άλλο τίποτα. Δοκίμασε να πάρεις σπαστά 3μέρες ανά μήνα. Το μόνο θετικό είναι ότι με την δουλειά δεν τρως! Στα δύσκολα αυτό έκανα. Έχεις πολύ χρόνο ακόμα, μόνο κουνια/καρότσι θέλουν χρόνο.

@fairy-mary ρώτα τη γιατρό για καλό κ για κακό. Ας σου πει η ίδια αν μπορεί να περιμένει.

Και εγώ έχω προβληματιστεί σήμερα. Πονάω χαμηλά αριστερά αρκετά. Το μεταφράζω ότι ο μπέμπης τραβάει το λώρο του στο χαμηλό μου πλακούντα. Μπορεί να είναι κάτι τέτοιο; Σας έχει τύχει ανάλογος πόνος;

Μήπως είναι αυτά τα φυσιολογικά που τραβιούνται οι σύνδεσμοι;  Εμένα μου έχουν τύχει σουβλίτσες όχι πόνος σταθερός. Να πάρεις τον γιατρό σου καλύτερα 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Κοριτσι μου θα μπορουσε να ναι και το εντερακι σου παντως. Επειδη γενικα στην εγκυμοσυνη γινεται αργοσχολο το εντερο και παει σαν χελωνα, μπορει να νιωσεις ενοχλησεις που κ που. Βεβαια ο γιατρος ειναι ο μονος αρμοδιος να σου απαντησει. Εμεις υποθεσεις κανουμε. Ευχομαι να σου περασει συντομα.

Κοριτσια θελω τη γνωμη σας για κατι. Επειδη εχω παει τον μικρο προσφατα με βαρια καρδια στο δωματιο του χαχαχα, θελω να ολοκληρωσω την διακοσμηση του δωματιου του. Αντι για παντα στο κρεβατι του, επειδη οσες μου αρεσαν ηταν πανακριβες, λεω να βαλω κατι τετοιο, απλα αντι για ροζ θα ναι γαλαζιο. Σας φαινεται ομορφο η ειναι κιτσαριο?? 

dme2yo.jpg

Μου αρέσει παρα πολύ χτυπα το αλύπητα!!

Just now, Ria@90 είπε:

Καλημερα κοριτσαρες ...χθες κ εγω ειχα τσιμπήματα κατω δεξιά.....κ γνκ τσιμπήματα αυτες τις μερες χαμηλα... κ ο αφαλος εχει βγαλει κατι σαν φλεβιτσες εχει αλλαξει χρωμα γυρω γυρω ελαφρως... :p

Και εμενα ο αφαλος εδώ κ καιρό μελανιασε ελάχιστα ομως και έβγαλε οπως λες σαν φλεβίτσες αλλα να σε προετοιμάσω πρόκειται για ραγαδουλες:( Τεντώνεται πολύ και σκίζεται το δερματακι.Επισης με πονάει ελαφρώς το σημείο. Βάζε λαδακι κρεμουλα ότι έχεις.  

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Εμενα μ αρεσει πολύ αλλα δε ξερω κατα ποσο ειναι ασφαλες επειδη μου φαινεται πολυ χοντρο κ πιανει κ γυρω γυρω παντως ειναι πολυ ωραιο.εγω ειχα χει στο youtube ενα βιντεακι που φτιαχνει μια κοπελα παντα συννεφακια η αντοιστιχη σε μαγαζι γνωστο ειχε 60€ ενω έρχεται πολυ οικονομικα να την κανεις μονη σου.αυτη θα τη φτιαξεις εσυ?

Και να θελα δεν προλαβαινω με τον μικρο. Ειναι σαν μαιμου γαντζωμενος πανω μου. Θα το αγοραζα. Ειναι γυρω στα 40ε τα 4 μετρα. Μωρε κ γω το σκεφτομουν αυτο για την ασφαλεια. Μηπως μπουρδουκλωνεται, μηπως τον ενοχλει. Αν κ επειδη δεν ειναι νεογεννητο, οταν τον ενοχλει κατι γυρναει το κεφαλι απο την αλλη ή βαζει τα χερια και σπρωχνει οτι τον ενοχλει. Ομως κ γω δεν ειμαι σιγουρη αν ειναι πρακτικο. Για αυτο ρωτησα εσας.

 Ειχα δει πολυ ομορφες παντες στο λητω αλλα μου φανηκαν πολυ ακριβες. Το να φτιαξω μονη μου ειναι μια λυση, και μου αρεσει κιολας να φτιαχνω πραγματα εγω, αλλα δεν εχω τον χρονο να το κανω, ειναι πολυ απαιτητικος ο κυριος <_<  Ισως καποια στιγμη το καταφερω χεχεχε


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Μου αρέσει παρα πολύ χτυπα το αλύπητα!!

Και εμενα ο αφαλος εδώ κ καιρό μελανιασε ελάχιστα ομως και έβγαλε οπως λες σαν φλεβίτσες αλλα να σε προετοιμάσω πρόκειται για ραγαδουλες:( Τεντώνεται πολύ και σκίζεται το δερματακι.Επισης με πονάει ελαφρώς το σημείο. Βάζε λαδακι κρεμουλα ότι έχεις.  

Ναι κ αργησα νομιζω να βγαλω..βαζω ηδη της bio oil  αλλα οποτε το θυμηθώ...πρεπει πιο συχνά...

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Και να θελα δεν προλαβαινω με τον μικρο. Ειναι σαν μαιμου γαντζωμενος πανω μου. Θα το αγοραζα. Ειναι γυρω στα 40ε τα 4 μετρα. Μωρε κ γω το σκεφτομουν αυτο για την ασφαλεια. Μηπως μπουρδουκλωνεται, μηπως τον ενοχλει. Αν κ επειδη δεν ειναι νεογεννητο, οταν τον ενοχλει κατι γυρναει το κεφαλι απο την αλλη ή βαζει τα χερια και σπρωχνει οτι τον ενοχλει. Ομως κ γω δεν ειμαι σιγουρη αν ειναι πρακτικο. Για αυτο ρωτησα εσας.

 Ειχα δει πολυ ομορφες παντες στο λητω αλλα μου φανηκαν πολυ ακριβες. Το να φτιαξω μονη μου ειναι μια λυση, και μου αρεσει κιολας να φτιαχνω πραγματα εγω, αλλα δεν εχω τον χρονο να το κανω, ειναι πολυ απαιτητικος ο κυριος <_<  Ισως καποια στιγμη το καταφερω χεχεχε

Νανουλα μου όντως στα λητω είναι λιγάκι ακριβές.Αν κοιτουσες αλλου; Ευτυχως μου την έκαναν δώρο την αγαπημένη μου που είχα δει όλη την προίκα δλδ από τα λητω. Τώρα όσον αφορά το αν είναι πρακτικό δεν ξέρω εγω το σκέφτομαι αλλιως. Γιατί να είναι μπουρδουκλωμένος; Λογικά θα στηρίζεται εκεί για να πιάνει το κάγκελο ομως. Επίσης αν βλέπω καλα είναι αρκετά χοντρό ώστε να έχει απόσταση από το κάγκελο που για εμενα αυτό είναι θετικό αλλα και σε περίπτωση που κάθεται στον πωπω του. Αυτό για πολύ αργότερα σαφως. Δεν ξέρω είναι υποκειμενικό νομίζω κ όχι τόσο θέμα ασφαλείας γιατί και η κλασική η πάντα για εμενα είναι απλά για την ξάπλα μην χτυπήσει το κεφαλάκι τίποτα άλλο σε ασφάλεια. 

Just now, Ria@90 είπε:

Ναι κ αργησα νομιζω να βγαλω..βαζω ηδη της bio oil  αλλα οποτε το θυμηθώ...πρεπει πιο συχνά...

Να βάζεις κάθε μέρα προσπάθησε. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Beboula25 είπε:

Νανουλα μου όντως στα λητω είναι λιγάκι ακριβές.Αν κοιτουσες αλλου; Ευτυχως μου την έκαναν δώρο την αγαπημένη μου που είχα δει όλη την προίκα δλδ από τα λητω. Τώρα όσον αφορά το αν είναι πρακτικό δεν ξέρω εγω το σκέφτομαι αλλιως. Το γιατί να είναι μπουρδουκλωμένος; Λογικά θα στηρίζεται εκεί για να πιάνει το κάγκελο ομως. Επίσης αν βλέπω καλα είναι αρκετά χοντρό ώστε να έχει απόσταση από το κάγκελο που για εμενα αυτό είναι θετικό αλλα και σε περίπτωση που κάθεται στον πωπω του. Αυτό για πολύ αργότερα σαφως. Δεν ξέρω είναι υποκειμενικό νομίζω κ όχι τόσο θέμα ασφαλείας γιατί και η κλασική η πάντα για εμενα είναι απλά για την ξάπλα μην χτυπήσει το κεφαλάκι τίποτα άλλο σε ασφάλεια. 

Πιο πολυ σκεφτομαι μηπως μπουρδουκλωνεται, δεν ξερω. Στην πραγματικοτητα δεν ειναι κ πολυ χοντρο, αλλα μηπως εκει αναμεσα στις πλεξουδες εγκλωβισει χερακια ποδαρακια. Δεν ξερω κ γω. Παντα ηθελα αλλα οσες μου αρεσαν ειχε ολο το πακετο της προικας 140ε! Σοκ! Η εμενα μου φαινονται ακριβα, η δεν εχουν τον θεο τους χαχα. Θα δω τι θα κανω. Αν δεν βρω καμια παντα αλλου να μου αρεσει κ να μπορω να την αγορασω χωρις να δωσω το νεφρο μου χαχα εχει καλως, αλλιως ισως παρω αυτο. Θενκ γιου baby!!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 25/3/2019 at 3:49 ΜΜ, Nektarinaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!κάποιες πιο παλίες κοπέλες,ίσως να με θυμούνται..πρίν 4 ημέρες ανακάλυψα πως είμαι έγκυος..έκανα τέστ την Πέμπτη που βγήκε θετικό και την Παρασκευή στην 25η ημέρα του κύκλου (28αρη κύκλο) χοριακή η οποία βγήκε 136,90 Άυριο έχω ξανά χοριακή..η ανυσηχία μου είναι η εξής: ενώ όλες αυτές τις μέρες είχα πονάκια περιόδου(φυσιολόγικο αφού μεγαλώνει η μήτρα)σήμερα κορίτσια δεν έχω...για πείτε εσείς οι έμπειρες είναι φυσιολογικό??

Φιλεναδααααα, τι έκπληξη είναι αυτή; Πω πω χάρηκα τόσο πολύ. Πες τα όλα με λεπτομέρειες. Αυτές τις μέρες σε σκεφτόμουν. Έλεγα αυτή ετοιμάζεται για το γάμο και τελικά θα πρέπει να αλλάξει νυφικό γιατί θα είναι φουσκιτσα :)

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Πιο πολυ σκεφτομαι μηπως μπουρδουκλωνεται, δεν ξερω. Στην πραγματικοτητα δεν ειναι κ πολυ χοντρο, αλλα μηπως εκει αναμεσα στις πλεξουδες εγκλωβισει χερακια ποδαρακια. Δεν ξερω κ γω. Παντα ηθελα αλλα οσες μου αρεσαν ειχε ολο το πακετο της προικας 140ε! Σοκ! Η εμενα μου φαινονται ακριβα, η δεν εχουν τον θεο τους χαχα. Θα δω τι θα κανω. Αν δεν βρω καμια παντα αλλου να μου αρεσει κ να μπορω να την αγορασω χωρις να δωσω το νεφρο μου χαχα εχει καλως, αλλιως ισως παρω αυτο. Θενκ γιου baby!!

Όχι ρε αγαπη τι να πάθει αυτά είναι μαλακα για μωράκια δεν έχεις κάτι να φοβάσαι πιστεύω. Ψάξε το ομως οπως λες γιατί υπάρχουν τόσα πολλά. Στο motherbaby κοιταξες; Έχουν καλες τιμες και τα φτιάχνουν εκεί στη βιοτεχνία τους.

Τόσο έχει το πακέτο αλλα δεν μου φαίνεται ακριβό για προίκα απλά τσιμπημένο. Κοιτα αν σκεφτεις πως ένα καλο σετ σεντόνια εχει κάπου 40€ και η κουνουπιερες έχουν σίγουρα κάπου 35€ βάλε και το πάπλωμα που είναι ακριβότερο και η πάντα που συνηθως σε αυτα είναι διπλης οψης ε βγαίνει η τιμή. Αλλα σίγουρα υπάρχουν φθηνότερα με εξίσου πολύ καλες ποιότητες! Φιλάκια στον μπεμπακο τον μαιμουδακο σου!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Πιο πολυ σκεφτομαι μηπως μπουρδουκλωνεται, δεν ξερω. Στην πραγματικοτητα δεν ειναι κ πολυ χοντρο, αλλα μηπως εκει αναμεσα στις πλεξουδες εγκλωβισει χερακια ποδαρακια. Δεν ξερω κ γω. Παντα ηθελα αλλα οσες μου αρεσαν ειχε ολο το πακετο της προικας 140ε! Σοκ! Η εμενα μου φαινονται ακριβα, η δεν εχουν τον θεο τους χαχα. Θα δω τι θα κανω. Αν δεν βρω καμια παντα αλλου να μου αρεσει κ να μπορω να την αγορασω χωρις να δωσω το νεφρο μου χαχα εχει καλως, αλλιως ισως παρω αυτο. Θενκ γιου baby!!

Ειδα στο motherbaby 75setευρω η προικα

Ρε κοριτσια το προσωπο μου ειναι χαλια!βγαζω κατι μικρα σπιθουρακια κ περα απο αυτα οι ποροι μου φαινονται πιο εντονοι!που εγω δεν ειχα ποτε θεμα!εχετε εσεις θεμα??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...