Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα.

Είμαστε 20η εβδομάδα,κάναμε Β'επιπέδου,όλα μια χαρά,δοξασμενο το όνομά Τους! Είμαστε 350gr!Πώς μας βλέπετε από βάρος για την εβδομάδα μας;Ο τράχηλος από 30mm πήγε στα 38mm ,είναι ικανοποιητικό το μέγεθος;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, 4shinediamonds είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.

Είμαστε 20η εβδομάδα,κάναμε Β'επιπέδου,όλα μια χαρά,δοξασμενο το όνομά Τους! Είμαστε 350gr!Πώς μας βλέπετε από βάρος για την εβδομάδα μας;Ο τράχηλος από 30mm πήγε στα 38mm ,είναι ικανοποιητικό το μέγεθος;

ειναι ολα πολυ καλα με το καλο!

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Πλακα κανεις!!! Σε ποια λαικη τα βρηκες να στησω καραουλι!!!! 

Εγω σκεφτομαι εκτος απο αυτο που λες, οτι θα αλλαζουν τα σεντονια, οτι και το παπλωμα λενε οτι απαγορευεται κατω του ετους. Οποτε να το παρω για να το χω για του χρονου? Ασε που λεω να του βαζω υπνοσακο να μην ξεσκεπαζεται. Παντως απιστευτο τι αισχροκερδια παιζει! Ακου εκει απο 100 ε 25ε!

Αγαπη τι ειναι η παλαμαικη? Καταστημα?? Παντελως ασχετη μιλαμε!

Εεεμμ αμα δεν ταιριαζαμε... παπλωμα εε? Δεν θα ξεσκεπαζεται?? Εμενα ειναι σαν να παιρνει ecstasy και κοπανιεται ακομα κ στον υπνο του. Ηδη ξεσκεπαζεται απο τωρα. Κ σκεφτομαι την λυση του υπνοσακου για του χρονου.

 

Εγω παπλωμα δε θα επαιρνα γιατι δε θα το εβαζα οπως σου ειπαν τα κοριτσια δεν επιτρέπεται λενε αλλα αφου το βρηκα σε τετοια τιμη το πηρα τωρα για διακοσμητικο κ αργοτερα θα το χρησιμοποιησω.απο spitishop της εχω παρει ολα τα σεντονακια κ για λικνο κ για κουνια εχει πολυ ωραια!κ μενα μαλλον σαν τον δικο σου θα κανει μου φαινεται! Σκεψου τωρα επειδη ειναι ζωηρη κ κλαιει την τυλιγουν με ενα σεντονακι γυρω γυρω κ ηρεμει για λιγο ομως μετα κουναει χερια ποδια κ ξεσκεπαζεται

Ασε εκεινη την ημερα ειχε κ σεντονακια βρεφικα επωνυμα καποιο μαγαζι θα ειχε κλεισει μαλλον


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Πλακα κανεις!!! Σε ποια λαικη τα βρηκες να στησω καραουλι!!!! 

Εγω σκεφτομαι εκτος απο αυτο που λες, οτι θα αλλαζουν τα σεντονια, οτι και το παπλωμα λενε οτι απαγορευεται κατω του ετους. Οποτε να το παρω για να το χω για του χρονου? Ασε που λεω να του βαζω υπνοσακο να μην ξεσκεπαζεται. Παντως απιστευτο τι αισχροκερδια παιζει! Ακου εκει απο 100 ε 25ε!

Αγαπη τι ειναι η παλαμαικη? Καταστημα?? Παντελως ασχετη μιλαμε!

Εεεμμ αμα δεν ταιριαζαμε... παπλωμα εε? Δεν θα ξεσκεπαζεται?? Εμενα ειναι σαν να παιρνει ecstasy και κοπανιεται ακομα κ στον υπνο του. Ηδη ξεσκεπαζεται απο τωρα. Κ σκεφτομαι την λυση του υπνοσακου για του χρονου.

 

Χαχαχα κ εμένα κ επειδή έχω ανάκληση τσουλαει στην καλαθουνα κ βγάζει κ τα πόδια απέξω χαχαχα

Just now, Nicol_ είπε:

Κοριτσια τα ξυπνατε τα μπεμπακια σας για να τους αλλαξετε πανα οταν εχει περασει ωρα?

Οοοοοχιιι έννοειται. 

Just now, Vasoth. είπε:

Εγω παπλωμα δε θα επαιρνα γιατι δε θα το εβαζα οπως σου ειπαν τα κοριτσια δεν επιτρέπεται λενε αλλα αφου το βρηκα σε τετοια τιμη το πηρα τωρα για διακοσμητικο κ αργοτερα θα το χρησιμοποιησω.απο spitishop της εχω παρει ολα τα σεντονακια κ για λικνο κ για κουνια εχει πολυ ωραια!κ μενα μαλλον σαν τον δικο σου θα κανει μου φαινεται! Σκεψου τωρα επειδη ειναι ζωηρη κ κλαιει την τυλιγουν με ενα σεντονακι γυρω γυρω κ ηρεμει για λιγο ομως μετα κουναει χερια ποδια κ ξεσκεπαζεται

Κι εγώ διακοσμητικο στην κούνια της το χω.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vasoth. είπε:

Εγω παπλωμα δε θα επαιρνα γιατι δε θα το εβαζα οπως σου ειπαν τα κοριτσια δεν επιτρέπεται λενε αλλα αφου το βρηκα σε τετοια τιμη το πηρα τωρα για διακοσμητικο κ αργοτερα θα το χρησιμοποιησω.απο spitishop της εχω παρει ολα τα σεντονακια κ για λικνο κ για κουνια εχει πολυ ωραια!κ μενα μαλλον σαν τον δικο σου θα κανει μου φαινεται! Σκεψου τωρα επειδη ειναι ζωηρη κ κλαιει την τυλιγουν με ενα σεντονακι γυρω γυρω κ ηρεμει για λιγο ομως μετα κουναει χερια ποδια κ ξεσκεπαζεται

Χαχαχαχα, βρε σαν χταποδια χτυπιουνται. Φαντασου τι εχει να γινει μολις μεγαλωσουν κ αλλο. 

Just now, Smile89 είπε:

Χαχαχα κ εμένα κ επειδή έχω ανάκληση τσουλαει στην καλαθουνα κ βγάζει κ τα πόδια απέξω χαχαχα

Εκλαψα χαχαχα. Εγω που τον εχω βαλει στην κουνια και επειδη εβαλα κουβερτα απο κατω για ανακλιση ( αλλα θα παρω το στρωματακι που παρηγγειλες κ συ) και τον βρισκω αναποδα??? 3ων μηνων σκατο και γυριζει ηδη. Εκει που τον αφηνω ωραιο ωραιο, τον βρισκω ξεσκεπαστο και με το κεφαλι σχεδον εκει που ηταν τα ποδια. Φαντασου για πυτζαμα του φοραω μια φορμα εξοδου που ειναι φορμακι αλλα χοντρο. Η επομενη λυση ειναι να τον δενω χαχαχα. Ειναι κ μεγαλη η κουνια και φαινεται σαν μια κουραδιτσα εκει μεσα.

  • Χαχα 5

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smile89 είπε:

@nanoula90 συμπεθέρα μου είχα βρει κι εγώ τα ίδια ακριβώς αλλά εκεί που τα χα βρεί τουλάχιστον ήταν ακριβά οπότε δεν πλησίασα. Εγώ πάντα και πάπλωμα πήρα από το motherbaby και πήρα και το σετ σεντονακια και μου δώσανε δώρο καλαθάκι για τα καλλυντικά. 

Ποσα σετ σεντονια παιρνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Χαχαχα κ εμένα κ επειδή έχω ανάκληση τσουλαει στην καλαθουνα κ βγάζει κ τα πόδια απέξω χαχαχα

Οοοοοχιιι έννοειται. 

Κι εγώ διακοσμητικο στην κούνια της το χω.

Οταν μπορεσεις μου στελνεις κ μενα το λινκ με τα στρωματα ανάκλησης? 

Just now, happysmile είπε:

Ποσα σετ σεντονια παιρνουμε?

Εγω τρια σετ κουνιας πηρα κ τρια σετ για λικνο για αρχη νομιζω ειναι καλα ας μας πειτε ομως εσεις που τα χρησημοποιητε ηδη ποσα θελουμε

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω κρατήσει μια φανταστική λίστα της @ΒαλεντιναΧρηστος που προτείνει 4 σετ σεντόνια :-D Λογικά πάντως σου φέρνουν κιόλας οπότε θα πάρω και εγώ μόνο 3.

Πήρα και το γιατρό μου είπε λιγότερη δουλειά κ ξεκούραση και δεν θυμάμαι ποιά είπε τη σωστή διάγνωση (:x καρδούλες για τις γνώσεις που έχουν οι συνφορουμιτισες) αλλα είναι μάλλον έντερο και να παρατηρήσω τυχόν σχέση με κενώσεις (ίου :ph34r:) Αν συνεχιστεί να παω να με δει Παρασκευή. 

  • Μου αρέσει 4

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Κοριτσια τα ξυπνατε τα μπεμπακια σας για να τους αλλαξετε πανα οταν εχει περασει ωρα?

Το μεγιστο που μπορει να περασει ειναι 5-6 ωρες. Οποτε δεν τον ξυπναω εκτος και αν ακουστει ο γνωστος ωραιος ηχος που θα σημαινει οτι την εχει λερωμενη τη φωλια του κυριολεκτικα χαχαχαχα. Αν κ οταν κοιμαται δεν μπορει να κανει κακα. Σφιγγεται σφιγγεται αλλα απο δουλεια δεν κανει τπτ. Μεχρι που ξυπναει απο το σφιξιμο και τον παω στο μπανιο κ τον βοηθαω να τα κανει. :neutral:


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Σε ευχαριστω κοριτσι μου. Θα μπω να κοιταξω εκει!!

Πηρα απο τα orchestra 82 ευρω.πιστευω θα ταιριαζει σρο δψματιο σου. Ασπρη γκρι με αστερακια και στη κορυφή εχει ενα συννεφακι και απο κατω και καλα κρέμεται αστεράκι. 

πρίν από 44 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.

Είμαστε 20η εβδομάδα,κάναμε Β'επιπέδου,όλα μια χαρά,δοξασμενο το όνομά Τους! Είμαστε 350gr!Πώς μας βλέπετε από βάρος για την εβδομάδα μας;Ο τράχηλος από 30mm πήγε στα 38mm ,είναι ικανοποιητικό το μέγεθος;

Μια χαρα μπραβο καλος και ο τραχηλος και το μπεμπακι!!!!!

Κοριτσια πηρα τρια γθα το λικνο και το μετανιωσα.ειχσ παρει και 10 πανες αγκαλιας που είναι σα σεντονακι και μπορεος να χρησιμοποιείς κι αυτες.παρτε 2 και αν δειτς ότι χρειαζεται κι αλλο αγοραζετε μετα.

Just now, Kpp83 είπε:

Έχω κρατήσει μια φανταστική λίστα της @ΒαλεντιναΧρηστος που προτείνει 4 σετ σεντόνια :-D Λογικά πάντως σου φέρνουν κιόλας οπότε θα πάρω και εγώ μόνο 3.

Πήρα και το γιατρό μου είπε λιγότερη δουλειά κ ξεκούραση και δεν θυμάμαι ποιά είπε τη σωστή διάγνωση (:x καρδούλες για τις γνώσεις που έχουν οι συνφορουμιτισες) αλλα είναι μάλλον έντερο και να παρατηρήσω τυχόν σχέση με κενώσεις (ίου :ph34r:) Αν συνεχιστεί να παω να με δει Παρασκευή. 

Αν σου πει να παρεις τπτ για να σε βοηθαειβστη τουαλετα παρς το douphalac. Το μονο που πινεται χωρις να κανεις εμετο.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, loyloy είπε:

Πηρα απο τα orchestra 82 ευρω.πιστευω θα ταιριαζει σρο δψματιο σου. Ασπρη γκρι με αστερακια και στη κορυφή εχει ενα συννεφακι και απο κατω και καλα κρέμεται αστεράκι. 

Σε ευχαριστω λουλου μου. Θα πεταχτω απο βδομαδα γιατι θελω κ νεα ρουχαλακια οποτε θα ριξω μια ματια κ κει!!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Έχω κρατήσει μια φανταστική λίστα της @ΒαλεντιναΧρηστος που προτείνει 4 σετ σεντόνια :-D Λογικά πάντως σου φέρνουν κιόλας οπότε θα πάρω και εγώ μόνο 3.

Πήρα και το γιατρό μου είπε λιγότερη δουλειά κ ξεκούραση και δεν θυμάμαι ποιά είπε τη σωστή διάγνωση (:x καρδούλες για τις γνώσεις που έχουν οι συνφορουμιτισες) αλλα είναι μάλλον έντερο και να παρατηρήσω τυχόν σχέση με κενώσεις (ίου :ph34r:) Αν συνεχιστεί να παω να με δει Παρασκευή. 

Χαχα την εχω φτιαξει με ευλαβεια αυτη την λιστα..εμενα δεν μ φεραν τπτ εκτος απο μια χοντρη κουβερτα(διαστασεις κουνιας αλλα μπλε)βελουδινη τπτ αλλο απο προικα! Μετα φορμακια πυτζαμακια κ τετοια!

Εμεις κοριτσια σημερα βγηκαμε στην πολη με κατεβασε το πρωι ο αντρας μ στην μαμα μ πριν παει δουλεια κ βρεθηκα με την κολλητη μ που ειχα να την δω 2χρονια(μενει στην Γεωργια) κ ηρθε διακοπες εχει κ αυτη ενα μπεμπακι 6μηνων καλα πηραμε καροτσια κ βολταραμε ενα 5ωρο πηγαμε για καφε για φαγητο 2-3ψωνια ξεσκασα....η μικρη πολυ καλη κ δεν το περιμενα τοσες ωρες μια φορα εκλαψε για να φαει....ξεσκασα πηρα κ τα συμπραγκαλα για να ειμαστε ετοιμες για φρουτοκρεμα(πιατακια κουταλακια κ σιλικονης κ πλαστικα μπλεντερ μπουκαλι με τελειωμα κουταλι κ πιπιλα για φρουτο) α της πηρα κ ενα φορμακι εξοδου γτ το 3-6δεν της κανει εδω κ 20μερες! Αυτα τα νεα μας σε λιγο θα κανει μαμ κ νανι!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

@ΒαλεντιναΧρηστος για αυτό πρέπει να κάνουμε μόδα τα baby shower και στην Ελλάδα. Οι αμερικανες τα παίρνουν από πριν τα δώρα τους κ είναι έτοιμες. 

Εδώ τρέχουν οι μπαμπάδες να αλλάζουν δώρα!

  • Μου αρέσει 3

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , nanoula90 είπε:

Πλακα κανεις!!! Σε ποια λαικη τα βρηκες να στησω καραουλι!!!! 

Εγω σκεφτομαι εκτος απο αυτο που λες, οτι θα αλλαζουν τα σεντονια, οτι και το παπλωμα λενε οτι απαγορευεται κατω του ετους. Οποτε να το παρω για να το χω για του χρονου? Ασε που λεω να του βαζω υπνοσακο να μην ξεσκεπαζεται. Παντως απιστευτο τι αισχροκερδια παιζει! Ακου εκει απο 100 ε 25ε!

Αγαπη τι ειναι η παλαμαικη? Καταστημα?? Παντελως ασχετη μιλαμε!

Εεεμμ αμα δεν ταιριαζαμε... παπλωμα εε? Δεν θα ξεσκεπαζεται?? Εμενα ειναι σαν να παιρνει ecstasy και κοπανιεται ακομα κ στον υπνο του. Ηδη ξεσκεπαζεται απο τωρα. Κ σκεφτομαι την λυση του υπνοσακου για του χρονου.

 

Εταιρία με λευκα είδη! Τι απαγορεύεται το πάπλωμα όντως; Και γιατί τα πουλάνε στις προίκες; Πάντως αυτό που μου έφεραν είναι ελαφρύ δεν είναι κανα  πεντόκιλο αλλα ουτως ή αλλως όταν θα έρθει χειμώνας δεν θα φοβάμαι δεν θα είναι λεχουδι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...