Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Θετικό τέστ με αρνητική χοριακή


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια,πήρα το θάρρος να σας γράψω αναζητώντας μια δέυτερη γνώμη,ελπίζω να δείτε το θέμα μου και να υπάρξει ανταπόκριση.Τις προηγούμενες ημέρες είχαμε ελεύθερες επαφές με τον άντρα μου,με τελευταία περίοδο 4 Ιουνίου.Δέκα ημέρες μετά απο μια επαφή,είδα για δυο συνεχόμενες ημέρες κηλίδες αίματος,την τρίτη ημέρα είχα πόνους.Μπήκα λοιπόν στη διαδικασία κ έκανα παπ τεστ,καλλιέργεια κολπικού επιχρήσματος,αιμοτολογικές και ούρων μαζί κ β χοριακή εννοείται.Όλες οι εξετάσεις βγήκαν καλές κ μαζί τους μια αρνητική χοριακή συν οτι βρέθηκε ένα μικρόβιο για το οποίο έπρεπε να πάρω αντιβίωση.Με προτροπή του άντρα μου κάνω ένα τέστ της hometest κ βγαίνει αχνό θετικό,αλλά θετικό!Ο γυναικολόγος με παρέπεμψε για β χοριακή η οποία βγήκε κάτω του <1.Συνεχίζω όμως να έχω πόνους χαμηλά κ έχω δει αλλαγές στο στήθος μου κ αυτή τη στιγμή έχω δύο μέρες καθυστέρηση.Θα ήθελα τη γνώμη σας,έχω αποφασίσει οτι δεν θα κάνω άλλο τεστ εάν δεν έχω τουλάχιστον πέντε μέρες καθυστέρησης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Kouleraki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,πήρα το θάρρος να σας γράψω αναζητώντας μια δέυτερη γνώμη,ελπίζω να δείτε το θέμα μου και να υπάρξει ανταπόκριση.Τις προηγούμενες ημέρες είχαμε ελεύθερες επαφές με τον άντρα μου,με τελευταία περίοδο 4 Ιουνίου.Δέκα ημέρες μετά απο μια επαφή,είδα για δυο συνεχόμενες ημέρες κηλίδες αίματος,την τρίτη ημέρα είχα πόνους.Μπήκα λοιπόν στη διαδικασία κ έκανα παπ τεστ,καλλιέργεια κολπικού επιχρήσματος,αιμοτολογικές και ούρων μαζί κ β χοριακή εννοείται.Όλες οι εξετάσεις βγήκαν καλές κ μαζί τους μια αρνητική χοριακή συν οτι βρέθηκε ένα μικρόβιο για το οποίο έπρεπε να πάρω αντιβίωση.Με προτροπή του άντρα μου κάνω ένα τέστ της hometest κ βγαίνει αχνό θετικό,αλλά θετικό!Ο γυναικολόγος με παρέπεμψε για β χοριακή η οποία βγήκε κάτω του <1.Συνεχίζω όμως να έχω πόνους χαμηλά κ έχω δει αλλαγές στο στήθος μου κ αυτή τη στιγμή έχω δύο μέρες καθυστέρηση.Θα ήθελα τη γνώμη σας,έχω αποφασίσει οτι δεν θα κάνω άλλο τεστ εάν δεν έχω τουλάχιστον πέντε μέρες καθυστέρησης.

επανελαβε το τεστ μην περιμενεις παντως εχει τυχει σε κοπελα ελλατωμματικο αχνο τεστ κ το επομενο ηταν αρνητικο κ το εχω δει με τα ματια μου συμβαινει καμια φορα. η χοριακη αν εγινε μετα το τεστ ειναι αξιοπιστη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσι μου, αν περιμένεις λίγο ακόμα και δεν αδιαθετησεις να επαναλάβεις τεστ και χοριακη μαζί, για σιγουρια! Γιατί μπορεί να είναι ακόμα νωρίς να φανεί η μπορεί να ξεκίνησε κάτι και να μην προχωρήσε. Εύχομαι το καλύτερο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , linaa είπε:

επανελαβε το τεστ μην περιμενεις παντως εχει τυχει σε κοπελα ελλατωμματικο αχνο τεστ κ το επομενο ηταν αρνητικο κ το εχω δει με τα ματια μου συμβαινει καμια φορα. η χοριακη αν εγινε μετα το τεστ ειναι αξιοπιστη.

Σ ευχαριστώ για την ανταπόκριση.Από τη hometest μου είπαν οτι εφόσον βγήκε θετικό σίγουρα ανιχνευσε ορμόνη κ οτι ίσως είναι βιοχημική κ οτι θ αδιαθετήσω για να αποβληθεί έχοντας αρκετό αίμα.Κ μετράω ήδη δυο μέρες καθυστέρησης με πονάκια όλη την ημέρα κ η περίοδος άφαντη!

πρίν από 16 λεπτά , kido είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, αν περιμένεις λίγο ακόμα και δεν αδιαθετησεις να επαναλάβεις τεστ και χοριακη μαζί, για σιγουρια! Γιατί μπορεί να είναι ακόμα νωρίς να φανεί η μπορεί να ξεκίνησε κάτι και να μην προχωρήσε. Εύχομαι το καλύτερο!

Αυτό μου είπαν κ απ τη hometest, να το επαναλάβω!Τα πονάκια χαμηλά με τρελαίνουν,κάθε τόσο πάω τουαλέτα για να τσεκάρω αν αδιαθέτησα!Το μόνο που παρατήρησα είναι οτι στο στήθος μου φαίνονται δύο μεγάλες φλέβες πολύ έντονες κ έχουν μεγαλώσει οι θηλές μου,ο άντρας μου λέει οτι δεν ήταν έτσι ποτέ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Kouleraki είπε:

Σ ευχαριστώ για την ανταπόκριση.Από τη hometest μου είπαν οτι εφόσον βγήκε θετικό σίγουρα ανιχνευσε ορμόνη κ οτι ίσως είναι βιοχημική κ οτι θ αδιαθετήσω για να αποβληθεί έχοντας αρκετό αίμα.Κ μετράω ήδη δυο μέρες καθυστέρησης με πονάκια όλη την ημέρα κ η περίοδος άφαντη!

Αυτό μου είπαν κ απ τη hometest, να το επαναλάβω!Τα πονάκια χαμηλά με τρελαίνουν,κάθε τόσο πάω τουαλέτα για να τσεκάρω αν αδιαθέτησα!Το μόνο που παρατήρησα είναι οτι στο στήθος μου φαίνονται δύο μεγάλες φλέβες πολύ έντονες κ έχουν μεγαλώσει οι θηλές μου,ο άντρας μου λέει οτι δεν ήταν έτσι ποτέ.

Κατάλαβα. Θα φανεί! Κάνε υπομονή κανα 2 μερουλες! Στείλε να μας πεις! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , kido είπε:

Κατάλαβα. Θα φανεί! Κάνε υπομονή κανα 2 μερουλες! Στείλε να μας πεις! 

Εννοείται θα σας πω!Μπορεί να είμαι φαινόμενο κ να κουβαλάω ενα σποράκι,μακάρι!

Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2018 at 10:34 ΜΜ, Kouleraki είπε:

Εννοείται θα σας πω!Μπορεί να είμαι φαινόμενο κ να κουβαλάω ενα σποράκι,μακάρι!

σ έστειλα στο άλλο ποστ..για δες...εύχομαι πάντως να είσαι εγκυουλα!!

  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...