Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Το βρέφος δεν πίνει γάλα....


Recommended Posts

Καλησπέρα σας.... είμαι μαμά μία μπουμπους τριάμισι μηνών... σταμάτησα το θηλασμό περίπου στις 40 ημέρες γτ δεν είχα πια γάλα... ξεκινήσαμε λοιπόν με το frisolac όπου από κάποια στιγμή κ μετά το παιδί δεν έτρωγε δλδ από κάποια γραμμάρια κ μετά έκλαιγε παρα πολύ κ δεν το ήθελε,περάσαμε με τη συμβουλή του γιατρού στο frisolac ha όπου στην αρχή ήταν όλα καλά μετά από λίγο καιρό όμως πάλι τα ίδια ...ο γιατρός μου είπε πως προφανώς έχει αλλεργία κ μας είπε να ξεκινήσουμε το epadoren είδαμε κάποια διαφορά στην αρχή αλλά έχουμε φτάσει στο σημείο να έχουμε πάλι τα ίδια...δλδ να μην πίνει γάλα κ να κλαίει...οπότε είπαμε πως το τελευταίο που μπορούμε να δώσουμε είναι το almiron pepti 1....δεν το έχουμε πάρει ακόμη μας είπε να περιμένουμε πρώτα 2-3 μέρες κ μετά... υπάρχει κάποια που να έχει περάσει κάτι αντίστοιχο;έχω τρελαθεί από τη στεναχώρια....κ αν κ το almiron pepti δεν της κάνει κάτι ;τι θα κάνω;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα δεν εχω περασει κατι αντίστοιχο...εχω κ εγω εναν μικρουλη 3+ μηνών!!!Ποσο σου πινει δηλαδη κ ανα ποσες ωρες την ταΐζεις;Δοκιμασε το Aptamil Pre εγω το εδινα κ στα δυο μου παιδια κ το επιναν ολο...φυσικα δεν ειναι ολα τα μωρα το ιδιο αλλα δεν χανεις κατι να δοκιμασεις!:)

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω νομιζω καποια παιδακια απλα δε το δεχονται κ χωρις αλλεργια εμεις αλλαξαμε ποσα γαλατα πραγματικά γιατι ισως να εΙχαν αλλεργια τα θηλαζα και συμπληρωνα με γαλα σκονη γιατι νομιζα οτι δεν θα φτανει κ πως δν εχω η μαλλον τα εδινα σκονη κ συμπληρωνα με θηλασμο. Επειδη τρελαθηκα με το γαλα που αλλαζαμε συνεχως υπαλλεργικα ειδικα γαλατα κλπ που δεν ειχε αποτελεσμα (ειχα κοψει κ γαλακτοκομικα μηπως απ τ θηλασμο πειραζε) τα μικρα αππτελεσμα κανενα η μικρη ειχε αναγωγες συνεχεια ρουκετες οτι επινε εβγαζε παραπανω ο φοβος κ ο τρομος οταν κοιμοντουσαν κ ειχαν μολισ πιει μπουκαλι ο μικροσ ηταν μονιμα σφηγμενος ενα κολικο μονιμο και γκρινια στ γαλα κ μετα και τα δυο κ φυσικα δ πιναν κ πολυ. Τελικα αρχισα ν θηλαζω περισσοτερο οταν ηταν 2 μηνων συμπτωματα ειχαν μονο οταν πιναν σκονησε λιγες μερες εστρωσαν κ τα δυο! κ εκοψα κ ενα βραδυ κ τ βραδινο μπουκαλι (απο κουραση κ δικη μου κ ολων οσων προσπαθουσαν ν βοηθησουν :) ) κ ησυχασα!! Απ τ στιγμη π δ μπορεισ ν κανεισ αυτο μονο υπομονη το πεπτικο συστημα κ τ εντερακι τους ειναι ανωριμο για να δεχτει αυτο το γαλα στα καλα καθουμενα απλα θελει παρακολουθηση συμπτωματων γτ αν υπαρχει αλλεργια οντως θελει τρεξιμο κ αλλες πολλες εξετασεις κ ψαξιμο πολυ κ με γαστρεντερολογο για βρεφη κλπ. Νομιζω παντως αφου λες μονο κλαιει κ δ τρωει οτι ειναι κατι παροδικο. Δλδ αν τ βαρος ειναι καλο σχετικα γτ να φοβασαι. Ισωσ της πεφτει βαρυ. Εμεις ειχαμε κ θεμα με τ βαρος μετα οταν αρχισαμε τροφες αλλα ολα τα θηλαζοντα εχουν (ααααλλη παρανοια εκει).τωρα των Υπολοιπων ειναι σε διαιτα :). Κανε μια ερωτηση τον γιατρο σας για προβιοτικα biogaia prodectis πηραμε γ κολικο μασ τα συστησαν 2 γιατροι ομως νομιζω κανουν δουλεια στ  πεπτικο  μειωθηκαν. λιγο οι αναγωγες οταν τα πηραμε δυναμωνουν κ τ ανοσοποιητικό επισης  σε διαρροια. Κ δυσκοιλιοτητα μας βοηθησε. Να χαιρεσαι τη μπουμπου σου!! 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί απλά να αρκειτε με την λίγη ποσότητα κ μετά να θέλει να πιπιλιζει κ για αυτό να κλαίει επειδή τρέχει το γάλα κ εκνευρίζεται για παλινδρόμηση έχετε δει; Έχεις δοκιμάσει να το δίνεις το γάλα κάνοντας βόλτες ή με μουσική απορροφητήρα βραστηρα; Αυτοί οι ήχοι χαλαρώνουν τα μωρά κ είναι ποιο δεχτηκα .  Ακόμα μπορεί να το ενοχλεί το εντερακι του κ σε κάποια μωρά περνάει γύρω στους 4 μήνες ..!!! 


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 12/7/2018 at 7:22 ΜΜ, Κατερίνα Ρινα είπε:

Καλησπέρα σας.... είμαι μαμά μία μπουμπους τριάμισι μηνών... σταμάτησα το θηλασμό περίπου στις 40 ημέρες γτ δεν είχα πια γάλα... ξεκινήσαμε λοιπόν με το frisolac όπου από κάποια στιγμή κ μετά το παιδί δεν έτρωγε δλδ από κάποια γραμμάρια κ μετά έκλαιγε παρα πολύ κ δεν το ήθελε,περάσαμε με τη συμβουλή του γιατρού στο frisolac ha όπου στην αρχή ήταν όλα καλά μετά από λίγο καιρό όμως πάλι τα ίδια ...ο γιατρός μου είπε πως προφανώς έχει αλλεργία κ μας είπε να ξεκινήσουμε το epadoren είδαμε κάποια διαφορά στην αρχή αλλά έχουμε φτάσει στο σημείο να έχουμε πάλι τα ίδια...δλδ να μην πίνει γάλα κ να κλαίει...οπότε είπαμε πως το τελευταίο που μπορούμε να δώσουμε είναι το almiron pepti 1....δεν το έχουμε πάρει ακόμη μας είπε να περιμένουμε πρώτα 2-3 μέρες κ μετά... υπάρχει κάποια που να έχει περάσει κάτι αντίστοιχο;έχω τρελαθεί από τη στεναχώρια....κ αν κ το almiron pepti δεν της κάνει κάτι ;τι 

Αυτο που λεει η xaroumenh mama ισχυει μιας κ μεγαλωσαμε το ειχα ξεχασει ειχα δοκιμασει πολλες θηλες η μικρη πηγαινε καλυτερα με μαμ κ ο μικρος με chicco οχι τις κλασσικες κατι αλλες που του ειχανε στ μαιευτηριο (ηταν θερμοκοιτιδα γ λιγο κ ξεκινησαν με αυτες οταν βγηκε) μπορει η να πνιγεται κ να εκνευριζεται που τρεχει το γαλα η να κουραζεται αν ειναι μικρη η τρυπα! Σ εμασ ισχυε το πρωτο κ τους ειχα τη μικροτερη. Επισης ενα μωρο το φυσιολογικο του ειναι να τρωει λιγο ακομη κ καθε μισαωρο (το δοκιμασαμε κ αυτο) βεβαια ολες οι προσπαθειες μας απλως καλυτερευαν λιγο τη κατασταση. Αν το βαρος σας παει καλα να μη φοβασαι παντως. Και οι ηχοι αυτοι μας εσωσαν! Τους θυμιζουν τους ηχους απο τη κοιλιτσα  κ ηρεμουν :)

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...