Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Είναι νωρίς για σάκο η όχι;


Recommended Posts

Κοριτσάκια καλησπέρα πριν λίγες μέρες έγραψα για την χοριακη μου 

Μπορείτε να με βοηθήσετε σε κάτι οι ποιο έμπειρες; Τελευταία περίοδο είχα 13/7 με κύκλο από 30-32 μέρες στις 13/8 έκανα τεστ και βγήκε θετικό στις 16/8 έκανα χοριακη όπου βγήκε 485 και σήμερα πήγα σε ένα νοσοκομείο για έναν υπέρηχο (δεν έχει γυρίσει ακόμα η γυναικολόγος μου οπότε καταλαβαίνετε ανυπόμονη να δω αν φαίνεται σάκος η σπορακι) βάση λοιπόν τελευταίας περιόδου πρέπει να είμαι 5εβδ.και 1ημερας..αλλά στον υπέρηχο μ είπαν ότι υπάρχει υποψία σάκου .είναι φυσιολογικό αυτό; Πριν ένα μήνα είχα βιοχημική εγκυμοσύνη και πριν ένα χρόνο και κάτι παλινδρόμη..είμαι πολύ αγχωμενη βοηθήστε με αν μπορείτε..σας ευχαριστώ πολύ!!


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα Κωνσταντινα. Η χοριακη σου σημερα θεωρητικα ειναι κοντα στις 1000 μοναδες αρα λογικο να μην δριτε καθαρα σακο ακομη. Επισης παιζει ρολο αν το μηχανημα ηταν παλιο κ αν σου εκαναν κολπικο ή υπερηχο πανω απο την κοιλια. Νομιζω μεσα στη βδομαδα θα δειτε σακο κ εμβρυικα στοιχεια λογικα, αλλα ακομη ειναι λιγο νωρις. Οσο μπορεις κανε υπομονη.

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , evio είπε:

Καλησπερα Κωνσταντινα. Η χοριακη σου σημερα θεωρητικα ειναι κοντα στις 1000 μοναδες αρα λογικο να μην δριτε καθαρα σακο ακομη. Επισης παιζει ρολο αν το μηχανημα ηταν παλιο κ αν σου εκαναν κολπικο ή υπερηχο πανω απο την κοιλια. Νομιζω μεσα στη βδομαδα θα δειτε σακο κ εμβρυικα στοιχεια λογικα, αλλα ακομη ειναι λιγο νωρις. Οσο μπορεις κανε υπομονη.

Σε ευχαριστώ πολύ που μπήκες στον κόπο να μου απαντήσεις..τον υπέρηχο μου τον έκαναν κολπικά και το μηχάνημα μου φάνηκε ότι ήταν σχετικά καινούργιο.δεν μου έκαναν αίματος μόνο χοριακη με ουρά(πρώτη φορά το άκουσα χοριακη με ουρά για να είμαι ειλικρινής) τώρα λέω να πάω την Δευτέρα στο μικροβιολογικό που έκανα την χοριακη να την ξανά επαναλάβω..η γιατρός μου θέλει να με δει την Τετάρτη στις22/8 μακάρι να δείξει κάτι να μ φύγει κάπως το αγχος


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Είναι νωρίς ακόμα κορίτσι μου, κάνε λιιιιγο υπομονή ακόμη. Μετά τις 6 βδομάδες σίγουρα θα δεις και σάκο και λεκιθικο και ένα πολυυυυυυ μικρό φασολακι!

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου..άρα δεν είμαι τρελή;άρα όντως είναι νωρίς να φανεί κάτι;

Αααααχ πως θα περάσουν οι μέρες;


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Κωνσταντίνα16 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου..άρα δεν είμαι τρελή;άρα όντως είναι νωρίς να φανεί κάτι;

Αααααχ πως θα περάσουν οι μέρες;

Δεν είσαι τρελή κοριτσακι μου, όχι! 6 και 5 άκουσα τον γιο μου και τώρα ήμουν 7 και 2 την δεύτερη φορά... Θα περάσουν τόσο γρήγορα όσο άλλες 35 εβδομάδες περίπου! Αξίζει η αναμονή! Όλα θα πάνε καλά, θα δεις!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Δεν είσαι τρελή κοριτσακι μου, όχι! 6 και 5 άκουσα τον γιο μου και τώρα ήμουν 7 και 2 την δεύτερη φορά... Θα περάσουν τόσο γρήγορα όσο άλλες 35 εβδομάδες περίπου! Αξίζει η αναμονή! Όλα θα πάνε καλά, θα δεις!

Αααα είσαι και εσύ εγκυουλα; Με το καλό κοπέλα μου και να χαίρεσαι και το παιδάκι σου!!σε ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου απλά μετά από παλινδρόμη και βιοχημική όσο να ναι αγχώνομαι αρκετά..σκέψου ότι μας ήρθε χωρίς καν να προσπαθήσουμε τώρα..μακάρι να είναι το τυχερό μας!


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Αααα είσαι και εσύ εγκυουλα; Με το καλό κοπέλα μου και να χαίρεσαι και το παιδάκι σου!!σε ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου απλά μετά από παλινδρόμη και βιοχημική όσο να ναι αγχώνομαι αρκετά..σκέψου ότι μας ήρθε χωρίς καν να προσπαθήσουμε τώρα..μακάρι να είναι το τυχερό μας!

Καλησπερα κοπελα μου κ ευχομαι να ναι το τυχερο σου αυτη τη φορα! 

Μην ανησυχεις καθολου. Μπορει να ειχες καθυστερημενη ωορρηξια κ να γινε η συλληψη λιγο αργοτερα απ οτι υπολογιζεις. Κ ουσιαστικα να μην εισαι 5 βδομαδων αλλα λιγοτερο. Οποτε μην ανησυχεις. Επισης εαν η χοριακη σου ηταν γυρω στα 1000 οπως ειπε κ η evio δεν φαινεται ο σακος ακομα, αρχιζει κ φαινεται γυρω στις 5000 μοναδες με καποιες αποκλισεις. Οποτε μην σε ανησυχει που δεν το ειδατε ακομα, ειναι απλα νωρις. Αν θες κανε αλλη μια χοριακη τη Δευτερα να επιβεβαιωσεις πως διπλασιαζεται, και κανε λιγη υπομονη για καμια βδομαδα ακομα να ξαναπας στο γιατρο. 

Το οτι σου μετρησανε τη χοριακη μεσω ουρων κ γω πρωτη φορα το ακουω, αλλα και τα τεστ εγκυμοσυνης το ιδιο κανουν, μετρανε την χοριακη απ τα ουρα. 

Ευχομαι τα καλυτερα κ να πανε ολα καλα!!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Αααα είσαι και εσύ εγκυουλα; Με το καλό κοπέλα μου και να χαίρεσαι και το παιδάκι σου!!σε ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου απλά μετά από παλινδρόμη και βιοχημική όσο να ναι αγχώνομαι αρκετά..σκέψου ότι μας ήρθε χωρίς καν να προσπαθήσουμε τώρα..μακάρι να είναι το τυχερό μας!

Σίγουρα θα ειναι! Ναι εγκυουλα στο 2ο νινι μου, είμαι 34 και 3 εγώ! Σε ευχαριστώ πολύ! Και εσυ με ένα υγιές μωράκι εύχομαι!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλησπερα κοπελα μου κ ευχομαι να ναι το τυχερο σου αυτη τη φορα! 

Μην ανησυχεις καθολου. Μπορει να ειχες καθυστερημενη ωορρηξια κ να γινε η συλληψη λιγο αργοτερα απ οτι υπολογιζεις. Κ ουσιαστικα να μην εισαι 5 βδομαδων αλλα λιγοτερο. Οποτε μην ανησυχεις. Επισης εαν η χοριακη σου ηταν γυρω στα 1000 οπως ειπε κ η evio δεν φαινεται ο σακος ακομα, αρχιζει κ φαινεται γυρω στις 5000 μοναδες με καποιες αποκλισεις. Οποτε μην σε ανησυχει που δεν το ειδατε ακομα, ειναι απλα νωρις. Αν θες κανε αλλη μια χοριακη τη Δευτερα να επιβεβαιωσεις πως διπλασιαζεται, και κανε λιγη υπομονη για καμια βδομαδα ακομα να ξαναπας στο γιατρο. 

Το οτι σου μετρησανε τη χοριακη μεσω ουρων κ γω πρωτη φορα το ακουω, αλλα και τα τεστ εγκυμοσυνης το ιδιο κανουν, μετρανε την χοριακη απ τα ουρα. 

Ευχομαι τα καλυτερα κ να πανε ολα καλα!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Ναι θα πάω την Δευτέρα να ξανά κάνω την χοριακη..να είσαι καλά και ότι επιθυμείς!!

πρίν από 11 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Σίγουρα θα ειναι! Ναι εγκυουλα στο 2ο νινι μου, είμαι 34 και 3 εγώ! Σε ευχαριστώ πολύ! Και εσυ με ένα υγιές μωράκι εύχομαι!

Με το καλοοοοο λοιπόν και το δεύτερο να το κρατήσεις αγκαλίτσα σου!!


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...