Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

1 hour ago, Alex1989 είπε:

 Καλημέρα κορίτσια.  Πόσα κιλά είναι  τα μπεμπακια σας; εμείς είμαστε 5 220 κ νιώθω  κ γω πιασιμο  στο  τέλος  της μέρας...  Έχετε  ξεκινήσει  να δίνετε  μασητικα;  σε ποιον μήνα δίνουν; 

Στην ηλικια της μικρης σου τοσο ηταν κ η δικια μου 5300. Ειμαστε στην 50η καμπυλη στο βαρος κ την ακολουθουμε μια χαρα μεχρι στιγμης. Οχι μασητικα δεν της εχω δωσει. Κ το χερακι της δεν το μασαει ακριβως ,πιο πολυ το πιπιλαει θα ελεγα.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια  εμένα την δαγκώνει την γροθιά  της δεν την πιπιλαει..  Κ κάποιες φορές κάνει σαν να μασάει την γλώσσα  της.. Να είναι τα ουλα  ή το έχει βρει παιχνίδι; τα μασητικα τα αποστειρωνεις ; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

On 31/5/2019 at 3:15 ΜΜ, palmoira είπε:

Καλημέρα Αλεξ! Εμεις παίρνουμε σίδηρο το Ferrum Housmann. Είχε μπροστά ένα πλαστικό στόμιο καθόλου βολικό για τα βρέφη. Είχαμε κάνει τα πάντα χάλια. Πήρα από το φαρμακείο ένα μικρό πουαρ και τώρα μια χαρά. Λερώνεται μόνο εάν βάλει το χέρι στο στόμα ή εάν βγάλει σάλια αλλά είμαι σε ετοιμότητα. Τα κακά της έχουν αλλάξει χρωμα το οποίο είναι φυσιολογικό αλλά διάρροια δεν μου έκανε. 

 

Είναι περίεργος ο καιρός. Εγώ την έχω με αμάνικο ζιπουνακι και κοντομάνικο φορμάκι που έχει και τα ποδαράκια εξω. Όταν βγαίνουμε βόλτες έχω πάντα καλτσακια, ζακετάκι και μια πολύ ελαφριά κουβερτούλα. 

Εχθες πήγαμε για μια γνώμη για την πλαγιοκεφαλία σε νευροχειρουργό. Ευτυχως όλα καλά. Μας είπε να μην ασχοληθούμε ξανά με αυτό το θέμα, είναι μόνο αισθητικό και θα υπάρξει βελτίωση σταδιακά. Ηρέμησα κάπως... Δυστυχώς για λίγο κράτησε η ηρεμία γιατί βρήκαμε κάτι στο στηθος της αδερφής μου και την Τρίτη μπαίνει για παρακέντηση και βιοψία. Ελπίζω να μην είναι κάτι και με στεναχωρεί πολύ που δεν θα μπορέσω να είμαι μαζί της στο νοσοκομείο αλλά πώς να αφήσω τη μικρή? Δυστυχώς ακόμη φτύνει το μπουκάλι και δεν θέλω να την πάω μέσα σε νοσοκομείο. Ελπίζω να είναι όλα καλά. @evio να πας να το ψάξεις για το στηθος σου, μην το αφήσεις. 

Εύχομαι ολόψυχα Όλα καλά Ν πάνε κορίτσι μου!περαστικά να είναι και να μην είναι τίποτε!

Εμείς κοντεύουμε τα 6400κορίτσια...μιλάμε για βάρος..

Τον βάζω και στο ρινγκ σλινγκ το οποίο προτιμώ Κ στης κικο το boppy fit αν το γνωρίζει κάποια. Όταν Ήταν ποιο μικρός βσκ.

Το λίκνο της κιντο το έχει καμιά? Μέχρι Πόσο μηνών κοιμούνται εκεί. Κάποια διάβασα Κ μέχρι 1έτους. Πείτε Μ λίγο γνώμες.

Link to comment
Share on other sites

Κ εμείς τώρα είμαστε 6060 σε βάρος κ 60 πόντους κ είμαστε 2μιση μηνών.. εμένα ευτυχώς κάθεται κ χωρίς χέρια.. Κ στο ρηλαξ κ στο πορτ μπεμπέ κ στον καναπέ ξάπλα στο γυμναστήριο.. οπότε δεν σηκώνω πολύ γτ δεν προλαβαίνω κιόλας με τόσες δουλειές.. άντε να πάει ο μεγάλος σχολείο να ηρεμήσω λίγο.. εύχομαι να τον πάρουν φέτος μπας κ δω λίγη ηρεμία !!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Εύχομαι ολόψυχα Όλα καλά Ν πάνε κορίτσι μου!περαστικά να είναι και να μην είναι τίποτε!

Εμείς κοντεύουμε τα 6400κορίτσια...μιλάμε για βάρος..

Τον βάζω και στο ρινγκ σλινγκ το οποίο προτιμώ Κ στης κικο το boppy fit αν το γνωρίζει κάποια. Όταν Ήταν ποιο μικρός βσκ.

Το λίκνο της κιντο το έχει καμιά? Μέχρι Πόσο μηνών κοιμούνται εκεί. Κάποια διάβασα Κ μέχρι 1έτους. Πείτε Μ λίγο γνώμες.

οχι κοριτσι το  λικνο ειναι μεχρι να αρχισουν να πιανονται κ μεχρι 9 κιλα περιπου. οταν.το παιδι αρχισει να πιανετε για να κατσει καθιστο  θα σου ερθει τουμπα απτο.λικνο τι ενος χρονου? ειναι χαμηλα τα προστατευτικα του λικνου δεν ειναι παρκο. 

αντε μεχρι 7 μηνων το πολυ να μπορει να κοιματε εκει

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες!

Κοριτσια εσεις που εχετε κ αλλα παιδακια σας βγαζω το καπελο. Δεν ξερω πως την παλευετε. Λογικο να τα αφηνετε πιο πολυ ξαπλα, δεν γινεται αλλιως. Εγω να σας πω την αμαρτια μου η μπεμπα χαζευει τα χρωματα στην τηλεοραση κ την αφηνω να βλεπει οσο πινω καναν καφε. Λιγο να ησυχαζω κ εγω. Κανει δεν κανει δεν ξερω...με βολευει ομως :roll:

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Καλημερα σε ολες!

Κοριτσια εσεις που εχετε κ αλλα παιδακια σας βγαζω το καπελο. Δεν ξερω πως την παλευετε. Λογικο να τα αφηνετε πιο πολυ ξαπλα, δεν γινεται αλλιως. Εγω να σας πω την αμαρτια μου η μπεμπα χαζευει τα χρωματα στην τηλεοραση κ την αφηνω να βλεπει οσο πινω καναν καφε. Λιγο να ησυχαζω κ εγω. Κανει δεν κανει δεν ξερω...με βολευει ομως :roll:

Καλημερα μανουλες μαρτιου!!!! Κ εγω την αφηνα απο μικρη να χαζευει τηλεοραση οταν το ανεφερα στην παιδιατρο το μονο π μ ειπε ηταν λογικο να χαζευει τα χρωματα κυριως τα εντονα τπτ αλλο.....πλεον την ξαπλωνω στο κρεβατι μας να βλεπει τηλεοραση κ να παιζει κ πολλες φορες την περνει ο υπνος βλεποντας!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα μανουλες μαρτιου!!!! Κ εγω την αφηνα απο μικρη να χαζευει τηλεοραση οταν το ανεφερα στην παιδιατρο το μονο π μ ειπε ηταν λογικο να χαζευει τα χρωματα κυριως τα εντονα τπτ αλλο.....πλεον την ξαπλωνω στο κρεβατι μας να βλεπει τηλεοραση κ να παιζει κ πολλες φορες την περνει ο υπνος βλεποντας!!!!

Ααα μια χαρα νανουρισμα δηλαδη ! Αφου ειναι οκ να την αφηνω κ εγω χωρις τυψεις. Αλλα πραγματικα δεν γινεται ολη μερα να τραγουδαμε κ να παιζουμε. Λιγο καρτουνακια να ηρεμει κ το κεφαλι της μαμας :mrgreen:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Ααα μια χαρα νανουρισμα δηλαδη ! Αφου ειναι οκ να την αφηνω κ εγω χωρις τυψεις. Αλλα πραγματικα δεν γινεται ολη μερα να τραγουδαμε κ να παιζουμε. Λιγο καρτουνακια να ηρεμει κ το κεφαλι της μαμας :mrgreen:

Φυσικα και πρεπε να ηρεμεί λίγο η μαμά βρε! Μην νιώθεις άσχημα, όλες το κάνουμε! Η οφθαλμίατρος που πηγα τον γιο μου μου είπε ότι το παιδί πρέπει να βλέπει τηλεόραση, ενεργοποιεί τα οπτικά νεύρα με την εναλλαγή των χρωμάτων και των εικόνων. Το μόνο που θέλει προσοχή είναι να έχει την ίδια οπτική και γωνία και από τα δύο μάτια! Να είναι δηλαδή στο κέντρο της τηλεόρασης... Γιατι αλλιώς αναπτύσσει πιο πολύ το ένα νεύρο με αποτέλεσμα να τεμπελιάζει το άλλο! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα Κοριτσια!  Κ μενα χαζευει μερικες φορες κ τον αφηνω. Δεν θεωρω οτι θα πάθει κατι που χαζεύει τα χρώματα. Αλλα παλι στα χερια τον έχω οταν χαζεύει, δεν υπάρχει σωτηρία. .με τον αντρα μου σκυτάλη τον εχουμε. Τρωμε χωριστα τον κρατει να κανω μπανιο κ το αντιθετο. Εχουμε δοκιμασει φυσικά να τον αφησουμε να κλαψουρισει στην κουνια αλλα μετα σηκωνει τον τοπο οποτε ειναι αδυνατον να τον αφησεις πολύ ωρα. Ζηλεύω όλες εσας που καθεται λιγο στο ριλαξ κ ξεπιανονται τα χερια σας. 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Ααα μια χαρα νανουρισμα δηλαδη ! Αφου ειναι οκ να την αφηνω κ εγω χωρις τυψεις. Αλλα πραγματικα δεν γινεται ολη μερα να τραγουδαμε κ να παιζουμε. Λιγο καρτουνακια να ηρεμει κ το κεφαλι της μαμας :mrgreen:

Εμενα τρελενεται για τηνσ εκπομπη φωλια των κου κου στο σταρ κ ετσι βλεπω κ εγω! Συμφωνω ομως με οσα ειπε η @ΦαιηΚατς εχει δικιο!

 

Just now, Nicol_ είπε:

Καλημερα Κοριτσια!  Κ μενα χαζευει μερικες φορες κ τον αφηνω. Δεν θεωρω οτι θα πάθει κατι που χαζεύει τα χρώματα. Αλλα παλι στα χερια τον έχω οταν χαζεύει, δεν υπάρχει σωτηρία. .με τον αντρα μου σκυτάλη τον εχουμε. Τρωμε χωριστα τον κρατει να κανω μπανιο κ το αντιθετο. Εχουμε δοκιμασει φυσικά να τον αφησουμε να κλαψουρισει στην κουνια αλλα μετα σηκωνει τον τοπο οποτε ειναι αδυνατον να τον αφησεις πολύ ωρα. Ζηλεύω όλες εσας που καθεται λιγο στο ριλαξ κ ξεπιανονται τα χερια σας. 

Οσο μεγαλωνει κ πιανει καλα τα παιχνιδια του κ τα παιρνει απο μονος του θα καθεται παραπανω μονος του....υπομονη τζαναμπετης κ ο δικος σου ζωη να χει!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να ειστε καλα @ΦαιηΚατς κ @ΒαλεντιναΧρηστος ! Αρα συνεχιζω χωρις τυψεις κ ενοχες χαχαχ.

@Nicol_ ειναι κ η δικια μου αλλα ειναι κ ο δικος σου! Απιστευτος! Σας εχει σε ετοιμοτητα :mrgreen: Ας ελπισουμε μεγαλωνοντας να ξεκολλησουν κ να ηρεμησουν. Εμενα οι γιαγιαδες ολο μου λενε οτι ποναει η μικρη κ κλαιει κ τους επιμενω οτι ολο αυτο ειναι γκρινια για να της γινονται αυτα που θελει. Ξεχωριζει το κλαμα απο πονο αυτο ειναι σπαρακτικο, αυτα που κανει η δικια μου ειναι γκρινια για να κοβουμε βολτες ολη μερα μεσα στο σπιτι! Ακουσα κ ενα ωραιο "μηπως την εχεις κακομαθει με αγκαλιες;" Ευτυχως ηταν απο μια ασχετη. Να κλαιει δηλαδη κ να την εχω παρατημενη σε μια γωνια για να μην κακομαθει πφφφ δεν μπορωωω...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Να ειστε καλα @ΦαιηΚατς κ @ΒαλεντιναΧρηστος ! Αρα συνεχιζω χωρις τυψεις κ ενοχες χαχαχ.

@Nicol_ ειναι κ η δικια μου αλλα ειναι κ ο δικος σου! Απιστευτος! Σας εχει σε ετοιμοτητα :mrgreen: Ας ελπισουμε μεγαλωνοντας να ξεκολλησουν κ να ηρεμησουν. Εμενα οι γιαγιαδες ολο μου λενε οτι ποναει η μικρη κ κλαιει κ τους επιμενω οτι ολο αυτο ειναι γκρινια για να της γινονται αυτα που θελει. Ξεχωριζει το κλαμα απο πονο αυτο ειναι σπαρακτικο, αυτα που κανει η δικια μου ειναι γκρινια για να κοβουμε βολτες ολη μερα μεσα στο σπιτι! Ακουσα κ ενα ωραιο "μηπως την εχεις κακομαθει με αγκαλιες;" Ευτυχως ηταν απο μια ασχετη. Να κλαιει δηλαδη κ να την εχω παρατημενη σε μια γωνια για να μην κακομαθει πφφφ δεν μπορωωω...

Καλημερα κ καλη εβδομαδα!!!!! Ωχου μην ακους χαζομαρες μα κ πιο μωρο στην ηλικια του δικου σου δεν ηταν συνεχεια αγγαλια...? Το μωρο σε αυτην την ηλικια δεν κακομαθαινει ειστε ακομα στο 4ο τριμηνο κ ειναι κατι φυσιολογικο κ εμεις καναμε ολη μερα βολτες μεσα στο σπιτι λογω αφορητης γκρινιας κ φτασαμε σημερα ωσπου ολους τους υπνους της μεσα στην ημερα τους κανει χωρις αγγαλια κ κουνημα απλα να βλεπει τηλεοραση κ την περνει μονη της ο υπνος κ αγγαλιτσα εχουμε μονο το βραδυ κ αυτο επειδη αλλιως θα πηγαινε αργα αν κοιμοταν μονη της! Κακομαθε απο την πολλη αγγαλια;;;;; Δεν νομιζω!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!! Αυτο με την αγκαλια ειναι μαρτυριο... εχει αρχισει και μου ποναει ο καρπος...ισως βεβαια φταιει Και ο τροπος που τον θηλάζω! Το καλο ειναι πως πλεον τον βαζω κουνια και κοιματο μονος του! 

Σημερα κοριτσια πηγα να βαλω βλεφαριδες η μανα να νοιωσω λιγο περιποιημένη και τον πηρα μαζι και κοιμοταν σε ολη την διάρκεια στο καροτσι χαχαχα δεν υπηρχε και γενικα αυτο που κανει στην βολτα ειναι μαγικο!!! Οσες ωρες ειμαστε εξω κοιμαται χαχαχαχχαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...