Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      Εγώ είχα στην κατάψυξη 2 όταν πέρασα απο την επιτροπή και απλά δεν το δήλωσα κάπου. Το μόνο κακό ειναι ότι δεν θα μπορέσεις να πάρεις πχ κάποιο ιστορικό απο την κλινική που έχεις τα έμβρυα (εφόσων δεν θέλεις να αναφερθούν τα εναπομείναντα)

      Έχεις δίκιο..θα ρωτήσω το γιατρό μου όταν πάω και πιστεύω θα βρεθει λύση.Ισως είναι καλύτερα να κάνω πρώτα διέγερση ξανά,θα δούμε 

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια πως είστε σήμερα?  εμείς πλέον έχουμε μπει σε ένα πρόγραμμα την ημέρα δεν κοιμάται πολύ αλλά το βράδυ είναι σταθερή 10:00 πέφτει για ύπνο και κοιμάται μέχρι τις 6:00 7:00 το πρωί.  ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με το relax..  εγώ δοκίμασα να την βάλω χθες σε ένα relax που έχω τις baby Comfort αλλά είδα ότι η στάση του σώματός της δεν ήταν καθόλου καλή και Φαινόταν σαν να βούλιαζε μέσα στην τρύπα και το κεφαλάκι της να διπλώνετε προς τα  μπροστά... ενώ αναγράφει ότι είναι κατάλληλο από νεογέννητα. εσείς βάζετε τα μικρά σας στο ριλάξ? σκεφτόμουνα να αγόρασω Επίσης μία βρεφική κούνια που μοιάζει με ρηλάξ αλλά κουνιέται μπρος-πίσω με μηχανισμό ...  Μου άρεσε όπως την είδα... έχει δοκιμάσει κάποια κάτι αντίστοιχο; λέτε να  αρέσει στα μικράκια ή να προτιμούν το κούνημα  στα χέρια  μας  μόνο; 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ολες στρωσατε βρε κοριτσια μονο εμενα ξεστρωσε? Εμείς παλι 3 φορες ξυπνήσαμε για φαγητό το βραδυ. Δεν κοιμηθηκε καλα και αυτο σημαίνει γκρινια ολη μερα..ειμαι κ μονη σήμερα καταλαβαίνετε. ..

Αλεξ μου εμενα ουτε να το δει το ριλαξ. Πολλες φορες προσλαθησα να τον βαλω. Η παιδίατρος μας ειπε μετα τον 3ο μηνα αλλα εγω το δοκιμασα μήπως κ ξεκουραστώ λιγακι αλλα δεν επιασε. Και κουνιέται προς πίσω.  Μαρκα lorelli ειναι


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

@Sol_10 τελειος ο μπεμπουλης, μα χαιρεσαι να τον βγαζεις βολτα!

@Alex1989πολυ χαρηκα που κοιμαστε κ εσεις. Ριλαξ δεν εχω δοκιμασει αλλα μαλλον θα διαλεγα αυτο που ειναι στυλ κουνιας.

@Nicol_τους αγωνιστικους μου χαιρετισμους! Μετα απο ερωτηση στην παιδιατρο παιρνω δυο αλγκοφρεν των 400ων την μερα για το σωμα το ταλαιπωρο που ποναει. Απλα για ενημερωση :mrgreen:

  • Μου αρέσει 2

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Καλημερα!

@Sol_10 τελειος ο μπεμπουλης, μα χαιρεσαι να τον βγαζεις βολτα!

@Alex1989πολυ χαρηκα που κοιμαστε κ εσεις. Ριλαξ δεν εχω δοκιμασει αλλα μαλλον θα διαλεγα αυτο που ειναι στυλ κουνιας.

@Nicol_τους αγωνιστικους μου χαιρετισμους! Μετα απο ερωτηση στην παιδιατρο παιρνω δυο αλγκοφρεν των 400ων την μερα για το σωμα το ταλαιπωρο που ποναει. Απλα για ενημερωση :mrgreen:

Σοβαρά? ? Αααχ σε καταλαβαίνω! ! Εγω φοραω ζώνη για τη μεση προς το παρόν!  Χερια κομμενα εντελώς.  Κοιμαστε το βραδυ? 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Σοβαρά? ? Αααχ σε καταλαβαίνω! ! Εφω φοραω ζώνη για τη μεση προς το παρόν!  Χερια κομμενα εντελώς.  Κοιμαστε το βραδυ? 

Ναι κοριτσι μου το περασαμε μαλλον το αλμα. Εχει 3 μερες που κοιμαται παλι. Χτες κοιμηθηκε κ πολλες ωρες μεσα στη μερα κ ξεκουραστηκαμε ολοι.  Θα ξανακοιμηθει κ ο μπεμπης. Βαζω κ αλοιφη θερμαντικη στον αυχενα μου. Σμπαραλια μας εκαναν οι σποροι χαχαχα!


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nicol_ είπε:

Ολες στρωσατε βρε κοριτσια μονο εμενα ξεστρωσε? Εμείς παλι 3 φορες ξυπνήσαμε για φαγητό το βραδυ. Δεν κοιμηθηκε καλα και αυτο σημαίνει γκρινια ολη μερα..ειμαι κ μονη σήμερα καταλαβαίνετε. ..

Αλεξ μου εμενα ουτε να το δει το ριλαξ. Πολλες φορες προσλαθησα να τον βαλω. Η παιδίατρος μας ειπε μετα τον 3ο μηνα αλλα εγω το δοκιμασα μήπως κ ξεκουραστώ λιγακι αλλα δεν επιασε. Και κουνιέται προς πίσω.  Μαρκα lorelli ειναι

Κάτι τέτοιο  θέλω κ γω να πάρω Νικόλ.  Εγώ έχω το άλλο το απλό  το ξαπλωτο,  εμένα κάθεται μέσα αλλά βλέπω ότι δεν είναι σωστή η στάση της σαν να κάνει το σώμα της καμπύλη.  Κ δεν τη βάζω ακόμα.  Ίσως άμα μεγαλώσει  πιο πολύ.  Θα της πάρω την κούνια  που μοιάζει με καθίσματακι πιο πολύ. Μπας κ προλάβω  να κάνω καμιά δουλειά  στο σπίτι.  Προς το παρόν την έχω μαζί μου μέσα στο σπίτι  όπου  πάω με  το  Καρότσι  αλλά δεν προλαβαίνω  να κάνω πολλά γιατ θέλει να την κουνάω συνέχεια 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Κάτι τέτοιο  θέλω κ γω να πάρω Νικόλ.  Εγώ έχω το άλλο το απλό  το ξαπλωτο,  εμένα κάθεται μέσα αλλά βλέπω ότι δεν είναι σωστή η στάση της σαν να κάνει το σώμα της καμπύλη.  Κ δεν τη βάζω ακόμα.  Ίσως άμα μεγαλώσει  πιο πολύ.  Θα της πάρω την κούνια  που μοιάζει με καθίσματακι πιο πολύ. Μπας κ προλάβω  να κάνω καμιά δουλειά  στο σπίτι.  Προς το παρόν την έχω μαζί μου μέσα στο σπίτι  όπου  πάω με  το  Καρότσι  αλλά δεν προλαβαίνω  να κάνω πολλά γιατ θέλει να την κουνάω συνέχεια 

Καλησπέρα! Εμένα της αρέσει πολύ, έχουμε πάρει ένα ρηλαξ που κουνιέται μόνο του. Απλά μας είπε ο παιδίατρος να μην κάθεται πολλές ώρες. Προσπαθω να την έχω κάτω να παίζει μπρούμυτα ή ανάσκελα πάνω στα παζλ αφρολέξ αλλά είναι και κάποιες φορές που την αφήνω στο ρηλαξ για να κάνω καμία δουλειά. Με τα μασητικα πάμε όλο και καλύτερα. Έχει αρχίσει και τα πιάνει και τα δαγκώνει. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

Καλησπέρα! Εμένα της αρέσει πολύ, έχουμε πάρει ένα ρηλαξ που κουνιέται μόνο του. Απλά μας είπε ο παιδίατρος να μην κάθεται πολλές ώρες. Προσπαθω να την έχω κάτω να παίζει μπρούμυτα ή ανάσκελα πάνω στα παζλ αφρολέξ αλλά είναι και κάποιες φορές που την αφήνω στο ρηλαξ για να κάνω καμία δουλειά. Με τα μασητικα πάμε όλο και καλύτερα. Έχει αρχίσει και τα πιάνει και τα δαγκώνει. 

 Αγάπη μέχρι πόσες ώρες σου είπε ο παιδίατρος να την αφήνεις μέσα στο ριλαξ;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

 Αγάπη μέχρι πόσες ώρες σου είπε ο παιδίατρος να την αφήνεις μέσα στο ριλαξ;

 Μου είπε να μην κάθεται πάνω από ώρα συνεχόμενα. Εγώ την βάζω λίγο παραπάνω από μισή ώρα και μετά τη σηκώνω. Ανάλογα και με τη διάθεση της. Την βάζω 2-3 φορές την ημέρα. Ο παιδίατρος προτιμα να είναι κάτω και να εξασκούμε τα αντανακλαστικά με διάφορα παιχνίδια. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

 Μου είπε να μην κάθεται πάνω από ώρα συνεχόμενα. Εγώ την βάζω λίγο παραπάνω από μισή ώρα και μετά τη σηκώνω. Ανάλογα και με τη διάθεση της. Την βάζω 2-3 φορές την ημέρα. Ο παιδίατρος προτιμα να είναι κάτω και να εξασκούμε τα αντανακλαστικά με διάφορα παιχνίδια. 

Ναι κατάλαβα έχει δίκιο καλύτερα ετσι 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, palmoira είπε:

Καλησπέρα! Εμένα της αρέσει πολύ, έχουμε πάρει ένα ρηλαξ που κουνιέται μόνο του. Απλά μας είπε ο παιδίατρος να μην κάθεται πολλές ώρες. Προσπαθω να την έχω κάτω να παίζει μπρούμυτα ή ανάσκελα πάνω στα παζλ αφρολέξ αλλά είναι και κάποιες φορές που την αφήνω στο ρηλαξ για να κάνω καμία δουλειά. Με τα μασητικα πάμε όλο και καλύτερα. Έχει αρχίσει και τα πιάνει και τα δαγκώνει. 

Έχω απορία τα μασητικα τα αποστειρωνουμε;  βέβαια με το χέρι όλη την μέρα στο στόμα να το δαγκώνει  δεν τίθεται θέμα αποστειρωσης,  αλλά έχω δει πολλά άλλα αποστειρωνονται  αλλά λέει μπαίνουν στην κατάψυξη,  δεν ξέρω τι να πάρω. 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που μπαίνω σφήνα στο θέμα σας σαν το σπασικλάκι αλλά πρέπει να πω ότι πριν τα 3 απαγορεύονται οι οθόνες είναι μικρά πολύ τα παιδιά καλύτερα να τους βάζετε παραμύθια σε κασετόφωνο ή cd με τραγούδια ή΄βάλτε τα σε γυμναστήριο υπάρχουν πολλές επιλογές ή σε χαλάκι δραστηριοτήτων σας βάζω και ένα άρθρο για τον κανόνα 3-6-9-12 που λέει όχι οθόνες πριν τα 3 όχι κονσόλες πριν τα 6 όχι ίντερνετ πριν τα 9 και όχι κοινωνικά δίκτυα πριν τα 12 φυσικά και η τηλεόραση για εμάς τους ενήλικες είναι χαλάρωση για τα μικρά παιδιά και ειδικά για τα βρέφη όμως έχει καταστροφικές επιπτώσεις. Είναι παθητική επικοινωνία το παιδί δεν αλληλεπιδρά. 

https://www.e-parenting.gr/articles/ti-leei-o-kanonas-3-6-9-12-gia-ta-paidia-kai-tis-othones

Να σας ζήσουν. Και κάτι τελευταίο επειδή ίσως κάποιες νομίσετε ότι σας κουνάω το δάχτυλο έκανα κι εγώ το φριχτό λάθος να βάζω στο 1ο μου παιδί τηλεόραση πριν τον χρόνο και πιστέψτε με μετανιώνω την ώρα και την στιγμή μου πήρε 2,5 χρόνια να την κάνω να μην την ενδιαφέρει η οθόνη. Ευτυχώς στο 2ο παιδί μου δεν την πάτησα. 

 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Επίσης δοκιμάστε και αυτά τα ριλάξ που έχουν πολλές μουσικές και κουνιούνται και μόνα τους και τα 2 μου παιδιά καθόντουσαν τουλάχιστον 30-40 λεπτά χωρίς να με ζητήσουν ειδικά ο μικρός ξεχνούσε ότι υπάρχω στο ρηλάξ. 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!! Εμεις μαλλον περναμε αλμα! Εχει απο χθες το απογευμα που ξεκινησε γκρινια! Μονο με την βολτα ηρεμησε αλλα ευτυχως το βραδυ κοιμηθηκε! Τωρα το πρωι παλι τα ιδια! Κοριτσια μασητικα περνουμε απο τωρα δλδ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Πως είστε?  Εμενα ξύπνησε παλι 3 φορες το βραδυ φια φαγητό ο μπόμπιρας κ γενικα ηταν ανησυχος. Λεω να περιορίσω παλι τα γαλακτοκομικα μηπως κ ειναι αυτο που τον ενοχλεί. 

Αυριο εχουμε το δευτερο εμβολιο..αγχος εννοειται γιατί δεν θέλω να τον δω να σπαραζει. Καλυτερα να μη μου ελεγε η γιατρος οτι ποναει παραπανω,περισσότερο με αγχωσε

Εσεις.πως πατε?

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...