Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 30 λεπτά , Angot είπε:

      όλα καλα είπε ο γιατρός είναι κοντά 1600γρ ο τράχηλος μειώθηκε στο 2 αλλά κρατάει η περιδεση ! θα με δει πάλι σε 2 εβδομάδες μετά τις 33~34 με βλέπει 

      Μπράβο!!! Τι ωραία νέα!!! 

      πρίν από 13 λεπτά , Angot είπε:

      μου είπε και να παω για φαγητό χαλαρά και να μην είναι μόνο κρεβάτι ! από εικόνα εμβρυομογου δεν είδε κάτι ώστε να γεννήσω νωρίτερα ! μια χαρά τρέφεται κλπ 

      Πιστεύω ήδη να τρώτε 😁

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Just now, Sol_10 είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Εμεις μαλλον περναμε αλμα! Εχει απο χθες το απογευμα που ξεκινησε γκρινια! Μονο με την βολτα ηρεμησε αλλα ευτυχως το βραδυ κοιμηθηκε! Τωρα το πρωι παλι τα ιδια! Κοριτσια μασητικα περνουμε απο τωρα δλδ?

Καλημέρα!  Εγώ  ρωτώντας κ τον παιδιατρο στο επόμενο ραντεβού  λέω μήπως  χρειάζεται  από τώρα κ θα της πάρω να δοκιμάσω .  Γιατί  η μικρή  έχει διαρκώς  το χέρι στο στόμα  κ το δαγκώνει κ το τριβει  στα ουλα.. Θα το ρωτήσω.. 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sol_10 είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Εμεις μαλλον περναμε αλμα! Εχει απο χθες το απογευμα που ξεκινησε γκρινια! Μονο με την βολτα ηρεμησε αλλα ευτυχως το βραδυ κοιμηθηκε! Τωρα το πρωι παλι τα ιδια! Κοριτσια μασητικα περνουμε απο τωρα δλδ?

Sol μου εμενα πιανει αν του δώσω το μασητικο στο χερι αλλα για λιγο και προσπαθεί να το βαλει στο στομα αλλα δεν συντονίζεται ακομα καλα. Περισσότερο τα χερια του τρώει. 

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια! Πως είστε?  Εμενα ξύπνησε παλι 3 φορες το βραδυ φια φαγητό ο μπόμπιρας κ γενικα ηταν ανησυχος. Λεω να περιορίσω παλι τα γαλακτοκομικα μηπως κ ειναι αυτο που τον ενοχλεί. 

Αυριο εχουμε το δευτερο εμβολιο..αγχος εννοειται γιατί δεν θέλω να τον δω να σπαραζει. Καλυτερα να μη μου ελεγε η γιατρος οτι ποναει παραπανω,περισσότερο με αγχωσε

Εσεις.πως πατε?

Καλημερα  εμείς  θα το κάνουμε  σε 2 βδομάδες  το δεύτερο.  Δεν ήξερα  ότι πονάει  πιο πολύ.  Που το κάνει το δεύτερο;  στο μπουτι πάλι; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Καλημερα  εμείς  θα το κάνουμε  σε 2 βδομάδες  το δεύτερο.  Δεν ήξερα  ότι πονάει  πιο πολύ.  Που το κάνει το δεύτερο;  στο μπουτι πάλι; 

Ναι στο μπουτι πάντα. .ασε τον λυπάμαι πολυ τον καημενο..την προηγούμενη φορα εκει που χαζεύε το παιχνιδάκι του του ηρθε η τσιμπια και αρχισε να σπαραζει.Πολυ τον Στεναχωριεμαι αλλα τι να κανεις..


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Ναι στο μπουτι πάντα. .ασε τον λυπάμαι πολυ τον καημενο..την προηγούμενη φορα εκει που χαζεύε το παιχνιδάκι του του ηρθε η τσιμπια και αρχισε να σπαραζει.Πολυ τον Στεναχωριεμαι αλλα τι να κανεις..

Κ μένα στο πρώτο έκλαψε δυνατά  αλλά ευτυχώς ηρέμησε γρήγορα  σε 5 λεπτά σταμάτησε...  Θα το αντεξουμε κ αυτό... Εν το μεταξύ  εμείς μετά θα έχουμε ταξίδι  με το αεροπλάνο,  μας ειπε ο παιδίατρος  να αφήσουμε λίγες μέρες να περάσουν μετά το εμβολιο  κ μετά δεν έχει φόβο..  Το σκέφτομαι κι αυτό να μην ζοριστει  τι μωράκι  μου..  Εν το μεταξύ Νικόλ μήπως θα μπορούσες να μου πεις πιο ριλαξ κούνια  έχεις ακριβώς της λορελι;  τα είδα στις φώτο αλλά επειδή  θα το παραγγείλω  από ίντερνετ  δεν ξέρω πως θα είναι από κοντά.  Το καθίσματα κι του είναι καλό; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια! Κ εμεις αυπνες σημερα μαλλον πεινουσε το βραδυ. Ξυπνησαμε για πρωι απο τις 7 κ ξανακοιμηθηκε κ εγω ξυπνια εννοειται. Σημερα θα μας ερθουν κ επισκεψεις για γεννητουρια οι πρωτες μας. Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο τον κοσμο, ολοι απο μονοι τους ειπαν να ερθουν αφου ξεπεταχτει το μωρο. Δεν χρειαστηκε να αρνηθω σε καποιον.

Με το καλο τα δευτερα εμβολιακια των παιδιων μας! Εμεις εχουμε μεθαυριο ραντεβου. Πρεπει να κανω κ λιστα με ερωτησεις γιατι εχω πολλες αυτη τη φορα.

Μασητικα κοριτσια εγω δεν ξερω αμα θα παρω ακομη μιας κ δεν κραταει πραγματα. Ειμαστε λιγο πισω σε αυτο. Ισως να παρω ενα γαντακι που ειναι για μασουλημα αλλα δεν υην βλεπω να το εχει κ πολλη αναγκη ακομη. Νομιζω τα χερακια απλα της αρεσει να τα πιπιλαει, οχι οτι την τρωνε τα ουλα.

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Κ μένα στο πρώτο έκλαψε δυνατά  αλλά ευτυχώς ηρέμησε γρήγορα  σε 5 λεπτά σταμάτησε...  Θα το αντεξουμε κ αυτό... Εν το μεταξύ  εμείς μετά θα έχουμε ταξίδι  με το αεροπλάνο,  μας ειπε ο παιδίατρος  να αφήσουμε λίγες μέρες να περάσουν μετά το εμβολιο  κ μετά δεν έχει φόβο..  Το σκέφτομαι κι αυτό να μην ζοριστει  τι μωράκι  μου..  Εν το μεταξύ Νικόλ μήπως θα μπορούσες να μου πεις πιο ριλαξ κούνια  έχεις ακριβώς της λορελι;  τα είδα στις φώτο αλλά επειδή  θα το παραγγείλω  από ίντερνετ  δεν ξέρω πως θα είναι από κοντά.  Το καθίσματα κι του είναι καλό; 

Αλεξ μου θα δου στείλω Φώτο λίγο πιο μετα γιατί τωρα κοιμαται πανω μου κλασικα :-P

Οταν κανεις το ταξιδι με το αεροπλανο πες μας πως πήγε, γιατι Κλεισαμε διακοπες στον εξωτερικο τον Ιουλιο και με αγχώνει αρκετα το ταξίδι. Θα αλλαξουμε κ περιβάλλον πρώτη φορα και ελπιζω να προσαρμοστεί καλα 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Ναι στο μπουτι πάντα. .ασε τον λυπάμαι πολυ τον καημενο..την προηγούμενη φορα εκει που χαζεύε το παιχνιδάκι του του ηρθε η τσιμπια και αρχισε να σπαραζει.Πολυ τον Στεναχωριεμαι αλλα τι να κανεις..

Πω και εμενα ετσι την επαθε...ουτε εγω ηξερα οτι ποναει περισσοτερο κ εχουμε κ εμεις την επομενη εβδομαδα! Κοριτσια εσας πιανουν πραγματακια ? Εμενα ακομα δεν εχει αρχισει κ θελω να ρωτησω την παιδίατρο!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sol_10 είπε:

Πω και εμενα ετσι την επαθε...ουτε εγω ηξερα οτι ποναει περισσοτερο κ εχουμε κ εμεις την επομενη εβδομαδα! Κοριτσια εσας πιανουν πραγματακια ? Εμενα ακομα δεν εχει αρχισει κ θελω να ρωτησω την παιδίατρο!

Του τα δινω εγω στο χερι για να τα παισει σολ μου. Αλλα τα υφασματινα τα πιανει πιο ευκολα. Δοκιμασε να του βάζεις την κουδούνιστρα στο χερι.  Δεν πιάνουν ολα την ιδια περιοδο κα8ε μωράκι θελει το χρονο του. Εμενα για παραδειγμα αργησε να σηκωνει τον αυχενα του οταν ειναι μπρούμυτα. Αλλα τωρα το κανει. Μη σε ανησυχουν αυτα

  • Ευχαριστώ 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Nicol_ σε ευχαριστώ  πολύ!  Σαν κατασκευή  σου φαίνεται  καλή όμως η κούνια;  απλά το καθίσματακι  με απασχολεί να είναι άνετο.  Ναι,  εννοείται θα σας πω νέα για το αεροπλάνο.  Το καλό είναι ότι η πτήση είναι βραδινή.  9 το βράδυ.  Οπότε  στο αεροπλάνο θα την έχω στο στήθος κ μετά στο αυτοκίνητο  που έχουμε 2 ώρες ταξίδι ελπίζω να κοιμηθεί  να μην ταλαιπωρηθει πολύ. @evio εθιξες μεγάλο  θέμα που με απασχολεί.  Εγώ εδώ που είμαι τώρα γενικά  δεν έχω πολλούς δικούς μου ανθρώπους,  αλλά τώρα που θα πάμε Σε συγγενείς,  ελπίζω να δείξουν τους στοιχειωδεις τρόπους και την ανάλογη διακριτικότητα κ τακτ που απαιτείται κατά την επίσκεψη σε ένα νεογέννητο,  αλλιώς θα φανώ κακία.. Δεν είμαι υπερβολική ρε κοριτσια  αλλά θέλω κάποιες απαιτήσεις μου να τηρούνται,  πράγματα αυτονόητα  δηλαδή, μην πλακωσουν  όλοι μαζί σαν τις μύγες  κ μου το κατσιασουν το παιδί..  Θα δείξει...  Ή  θα χαλάρωσω στις διακοπές  ή τα νεύρα  μου θα γίνουν κροσια με όλους πάνω απ το κεφαλι μου κ θα γυρίσω  αρον αρον .. Χιχι :)@Sol_10 κ μένα δεν πιανει ακόμα μόνη της για να κρατήσει πράγματα.  Βλέπω όμως ότι έχει αρχίσει να εκδηλώνει έντονο ενδιαφέρον κ να χρησιμοποιεί  τα χέρια  της για να κινήσει  πράγματα  κ καταλαβαίνει την ενέργεια - αποτέλεσμα.  Πχ τα κρεμαστα παιχνίδια στο γυμναστήριο,  πιάνει την κουβερτουλα ή την μπλούζα  κ την βάζει στο στόμα, κράτα τα δάχτυλα μου...  Οπότε δεν ανησυχώ... Θα το συζητήσουμε  κ με τον παιδιατρο  φυσικά,  συζήτησε το κ εσύ...  Θα της πάρω κ πιο λεπτά παιχνίδια κ κουδούνιστρες  για εξάσκηση  για να μπορεί να τα πιάσει μόνη της,  γιατί  αυτά που έχουμε  τώρα είναι πιο χοντρά  κ δεν την διευκολύνει στο πιασιμο.  Εμένα πάντως το κεφαλι άρχισε να το σηκώνει  από πολύ νωρίς μπρουμυτα,  κ τώρα στηρίζεται  πια πολύ καλά στον αυχένα  της


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αλεξ φαινεται καλη κατασκευη αλλα αν ειναι ανετο δεν ξερω. ..εμενα ανετο μου φαίνεται αλλα ο μπέμπης δεν το θελει. Το πηρε στραβα απο την αρχή δεν ξερω γιατί. Ενώ βλεπεις εχει καλες κριτικες.

Οσον αφορα τους συγγενείς και εγω αυστηρη ημουν και δεν με ένοιαζε. Προστατεψα το μωρο το πρωτο 3μηνο οποτε ας σκεφτούν οτι θέλουν.  Αυτό που παθαίνει εμενα οτανε έρχονται επισκεψη οι αδερφές μου ειναι που μετα τον πιανει ένταση απο τα πολλα ερέθισματα,κουραζεται κ γκρινιαζει. Μα δω πως θαντον παω διακοπες. Εμεις Κλεισαμε πρωινες πτήσεις γιατί το πρωι ειναι ξεκουραστος κ σε καλη διαθεση ενω το απόγευμα βραδυ βγάζει ένταση κ γκρινια. 

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Αλεξ φαινεται καλη κατασκευη αλλα αν ειναι ανετο δεν ξερω. ..εμενα ανετο μου φαίνεται αλλα ο μπέμπης δεν το θελει. Το πηρε στραβα απο την αρχή δεν ξερω γιατί. Ενώ βλεπεις εχει καλες κριτικες.

Οσον αφορα τους συγγενείς και εγω αυστηρη ημουν και δεν με ένοιαζε. Προστατεψα το μωρο το πρωτο 3μηνο οποτε ας σκεφτούν οτι θέλουν.  Αυτό που παθαίνει εμενα οτανε έρχονται επισκεψη οι αδερφές μου ειναι που μετα τον πιανει ένταση απο τα πολλα ερέθισματα,κουραζεται κ γκρινιαζει. Μα δω πως θαντον παω διακοπες. Εμεις Κλεισαμε πρωινες πτήσεις γιατί το πρωι ειναι ξεκουραστος κ σε καλη διαθεση ενω το απόγευμα βραδυ βγάζει ένταση κ γκρινια. 

Σε ευχαριστώ πολύ Νικόλ μου θα το πάρω κ ελπίζω να της αρέσει! 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Ναι η αληθεια ειναι πως και εγω του βαζω συνεχεια κουδουνιστρες η την πιπιλα του που ειναι μικρη και τα κραταει αλλα ασυνείδητα πιστευω..δεν ξερω θα ρωτησω και εγω την παιδιατρο να δω τι θα μου πει! 

Κοριτσια πολυ σας ζηλευω εσας που θα πατε διακοπες! Τελεια θα ειναι θα ξεφυγετε και θα αλλαξετε και περιβαλλον! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια! 

Χαθηκα λιγάκι αλλά είχα άγχος με την αδερφή μου....Τελικά όλα καλά, βγήκε η ταχεία βιοψία και ευτυχως δεν είναι κακοήθεια! Είμαι πολύ χαρούμενη και ηρέμησα λιγάκι. Περιμένουμε τα υπόλοιπα αποτελέσματα αλλά ο γιατρός ήταν πολύ καθησυχαστικός. Γλιτώσαμε τα χειρότερα! 

Μασητικα εμεις δοκιμάζουμε διάφορα. Δεν τα αποστειρώνω απλά τα πλένω καλά. Αποστείρωση τέλος μας είπε ο γιατρός, μόνο ότι έχει να κάνει με γάλα από στειρώνουμε πλέον. Δεν έχει νόημα εφόσον όλα πλέον τα βάζει στο στόμα της. Εμεις κοριτσια μου σε λίγες μέρες θα κάνουμε το τρίτο εμβόλιο που είναι επαναληπτικό του πρώτου. Περνάμε μάλλον άλμα της 17ης εβδομάδας γιατί το βράδυ έχει μια ακατάπαυστη μανία για το στηθος πριν κοιμηθεί και τρελή υπερένταση. Ευτυχως εξακολουθεί και κοιμάται όλο το βράδυ οπότε ξεκουράζομαι. Έχουμε κάνει πολλά νέα πραγματάκια, αλληλεπίδραση με τα κρεμαστά παιχνίδια, άνοιξε την παλάμη της όταν τη βάζω μπρούμυτα και όλο και περισσότερο προσπαθεί να γυρίσει. Είναι εκπληκτικό να βλέπεις πως ανακαλύπτουν τον κόσμο. 

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο @palmoira πολυ χαρηκα με τα νεα σας! Αει στο καλο πια με αυτες τις τρομαρες. Η μικρη σου ειναι πιο μεγαλη απο τα Μαρτακια κ ριχνουμε κ εμεις μια ματια στο μελλον των δικων μας με τα καμωματα της. Οντως ειναι πολυ ωραιο να βλεπεις πως μαθαινουν τον κοσμο. Πρεπει να τα μαθουν ολα απο την αρχη οτι κ αν θεωρουμε εμεις δεδομενη γνωση, τι πλακα εχουν! 

Η δικια μου κοιταει τα χερακια της που ανοιγοκλεινουν κ παθαινει πλακα! Αυριο το πρωι παμε να κανουμε της πνευμονιας το εμβολιο. 

Εντωμεταξυ ποσο στοκος ειμαι...μου ειπαν για την νινιδα να βαζω λαδι στο κεφαλι της. Εβαζα κ εγω κ στο καπακι μπανιο. Ε κ εκει ανεπηρεαστη η νινιδα. Τωρα μου εκοψε κ διαβασα οτι θελει να το αφησεις να κατσει κανα διωρο πριν το μπανιο. Το εκανα ηδη μια φορα κ εφυγε αρκετη. Ντιπ χαιβανι ωρες ωρες, εχω που προσπαθω κανα μηνα...

 

Απο υπνο κ εμεις χαλια παλι, ανυπομονω να ξαναστρωσει γιατι αρχισα παλι να νιωθω πολυ κουρασμενη. Ευτυχως τα αντιφλεγμωνωδη βοηθησαν πολυ με τους πονους.

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...