Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

      Καλέ μη λες τέτοια... Σου ξαναείπα εγώ με υλικό των 33 ετών και μεταφορά 7 εμβρυων απέκτησαν το πρώτο γιο! Μετά στα 39 με 2 νέα έμβρυα τίποτα και στα 40 με κλομιφαινη σε 2 ωοληψιες είχαμε 3 έμβρυα που στην αποψυξη επιβίωσαν τα 2 και με ξενυχτησαν ολο το βραδυ!

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Just now, evio είπε:

Μπραβο @palmoira πολυ χαρηκα με τα νεα σας! Αει στο καλο πια με αυτες τις τρομαρες. Η μικρη σου ειναι πιο μεγαλη απο τα Μαρτακια κ ριχνουμε κ εμεις μια ματια στο μελλον των δικων μας με τα καμωματα της. Οντως ειναι πολυ ωραιο να βλεπεις πως μαθαινουν τον κοσμο. Πρεπει να τα μαθουν ολα απο την αρχη οτι κ αν θεωρουμε εμεις δεδομενη γνωση, τι πλακα εχουν! 

Η δικια μου κοιταει τα χερακια της που ανοιγοκλεινουν κ παθαινει πλακα! Αυριο το πρωι παμε να κανουμε της πνευμονιας το εμβολιο. 

Εντωμεταξυ ποσο στοκος ειμαι...μου ειπαν για την νινιδα να βαζω λαδι στο κεφαλι της. Εβαζα κ εγω κ στο καπακι μπανιο. Ε κ εκει ανεπηρεαστη η νινιδα. Τωρα μου εκοψε κ διαβασα οτι θελει να το αφησεις να κατσει κανα διωρο πριν το μπανιο. Το εκανα ηδη μια φορα κ εφυγε αρκετη. Ντιπ χαιβανι ωρες ωρες, εχω που προσπαθω κανα μηνα...

 

Απο υπνο κ εμεις χαλια παλι, ανυπομονω να ξαναστρωσει γιατι αρχισα παλι να νιωθω πολυ κουρασμενη. Ευτυχως τα αντιφλεγμωνωδη βοηθησαν πολυ με τους πονους.

Βάλε λαδακι,κάνε απαλό μασάζ και άφησε το. Πριν το μπάνιο χτενισε τα μαλλάκια απαλά για να φύγει η νινιδα και μετά κάνε μπάνιο κανονικά. 

Υπομονη με τον ύπνο θα στρώσει πάλι 

  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια! Να σας ρωτησω.. Ποση δοσολογια ντεπον σιρόπι σας έχει πει ο παιδίατρος να δίνετε?

Κοπελα μου καλημερα! Κιλα δια 2! Ας πουμε ειναι 5κιλα δινεις 2.5μλ! Βεβαια ρωτα κιολας τον παιδιατρο αλλα εμενα ετσι μ εχει πει κ ακομα ετσι δινω!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοπελα μου καλημερα! Κιλα δια 2! Ας πουμε ειναι 5κιλα δινεις 2.5μλ! Βεβαια ρωτα κιολας τον παιδιατρο αλλα εμενα ετσι μ εχει πει κ ακομα ετσι δινω!

Δεν ξέρω πως το υπολογίζει αλλά κ μεις που είμαστε σχεδόν 5μιση κιλά, 2.6cc μου έχει πει... Άρα μάλλον έχει δίκιο  η βαλεντινα...  Καλημέρα! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εμεις 2,7 demon και ήμασταν 5560 gr ή 1,8 algofren. Καλύτερα να ρωτήσεις τον παιδίατρο αν και οντως έχει μάλλον δίκιο η Βαλεντίνα! 

Κορίτσια εμεις σήμερα πάμε για το δοκιμαστικό baby swim! Ελπίζω να της αρέσει και να ξεκινήσουμε κανονικά. Επίσης ετοιμαζόμαστε για το πρώτο μας ταξίδι το τριήμερο του Αγ. Πνεύματος! 

 

  • Μου αρέσει 3

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, palmoira είπε:

Καλησπέρα εμεις 2,7 demon και ήμασταν 5560 gr ή 1,8 algofren. Καλύτερα να ρωτήσεις τον παιδίατρο αν και οντως έχει μάλλον δίκιο η Βαλεντίνα! 

Κορίτσια εμεις σήμερα πάμε για το δοκιμαστικό baby swim! Ελπίζω να της αρέσει και να ξεκινήσουμε κανονικά. Επίσης ετοιμαζόμαστε για το πρώτο μας ταξίδι το τριήμερο του Αγ. Πνεύματος! 

 

Τι τελεια palmoira μου ποσο χαιρομαι για σενα!

Ζεις την καθε στιγμη με το παιδακι σου!

Εγω δεν εχω διαθεση για τιποτα..

Ουτε βολτα με το καροτσι δε θελω να βγω.

Ελπιζω να βελτιωθει η διαθεση μου με τον καιρο.

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!! @palmoira πολυ χαιρομαι για τα νέα σου !! Μπραβο ευτυχως δεν ηταν τπτ!!! Θα πας και το ταξιδακι σου τελεια !! Εγω προσπαθησω να πισω την αδερφη  μου να παμε πουθενα αλλα δεν το κοβω χαχαχα

@fairy-mary μου πηγες σε καποιον ειδικο? Δεν σε βοηθησε καθολου? Προσπαθησε ακομα και να μην θες να πηγαινεις βολτα το μωρακι σου...θα σου κανει πολυ καλο! Μην αφήνεις να σε παρει αλλο απο κατω!κανε πραγματα για σενα που να σου αρέσουν!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary said:

Τι τελεια palmoira μου ποσο χαιρομαι για σενα!

Ζεις την καθε στιγμη με το παιδακι σου!

Εγω δεν εχω διαθεση για τιποτα..

Ουτε βολτα με το καροτσι δε θελω να βγω.

Ελπιζω να βελτιωθει η διαθεση μου με τον καιρο.

 

Παίρνω το θάρρος κ παρεμβαίνω στο γκρουπ σας. Κορίτσι μου καλό η ζωή είναι μικρή για να αφήνεις έτσι τους πρώτους μήνες με το μωρό σου να φευγουνε με θλίψη κ στεναχώρια. Καταλαβαίνω οτι σ ενοχλεί αυτό π έχει το μωράκι σου ( με τον ένα η με τον άλλο τρόπο το σημαδάκι θα φύγει), λογικά είσαι πεσμένη κ λόγω ορμονών ΑΛΛΑ μπορείς να βοηθήσεις τον εαυτό σου. Πήγαινε σε έναν ειδικό ψυχικής υγείας, μίλα του ανοιχτά, χωρίς ενοχές για όλα αυτά π αισθάνεσαι κ πίστεψε με θα βρει τον τρόπο να σ βοηθήσει. :) αυτό π έχει το μωράκι είναι περαστικό, θα περάσει. Κοίτα εσύ  να το διαχειριστεις όσο πιο μαλακα γίνεται. Καλή τύχη, τα καλύτερα έρχονται. :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sol_10 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!! @palmoira πολυ χαιρομαι για τα νέα σου !! Μπραβο ευτυχως δεν ηταν τπτ!!! Θα πας και το ταξιδακι σου τελεια !! Εγω προσπαθησω να πισω την αδερφη  μου να παμε πουθενα αλλα δεν το κοβω χαχαχα

@fairy-mary μου πηγες σε καποιον ειδικο? Δεν σε βοηθησε καθολου? Προσπαθησε ακομα και να μην θες να πηγαινεις βολτα το μωρακι σου...θα σου κανει πολυ καλο! Μην αφήνεις να σε παρει αλλο απο κατω!κανε πραγματα για σενα που να σου αρέσουν!

Εχω ξεκινησει να μιλαω με καποιον ειδικο,

Η αληθεια ειναι οτι αισθανομαι ελαφρως καλυτερα, αλλα ακομα εχω δρόμο. 

Θα φυγω λιγες μερες επαρχια που ειναι οι γονεις μου μηπως και με βοηθησει..εκει ειναι και πιο ευκολο να βγεις βολτα , δε χρειαζεσαι αυτοκινητο κλπ.

Ελπιζω να με βοηθησει.

 

Just now, Elenpap είπε:

Παίρνω το θάρρος κ παρεμβαίνω στο γκρουπ σας. Κορίτσι μου καλό η ζωή είναι μικρή για να αφήνεις έτσι τους πρώτους μήνες με το μωρό σου να φευγουνε με θλίψη κ στεναχώρια. Καταλαβαίνω οτι σ ενοχλεί αυτό π έχει το μωράκι σου ( με τον ένα η με τον άλλο τρόπο το σημαδάκι θα φύγει), λογικά είσαι πεσμένη κ λόγω ορμονών ΑΛΛΑ μπορείς να βοηθήσεις τον εαυτό σου. Πήγαινε σε έναν ειδικό ψυχικής υγείας, μίλα του ανοιχτά, χωρίς ενοχές για όλα αυτά π αισθάνεσαι κ πίστεψε με θα βρει τον τρόπο να σ βοηθήσει. :) αυτό π έχει το μωράκι είναι περαστικό, θα περάσει. Κοίτα εσύ  να το διαχειριστεις όσο πιο μαλακα γίνεται. Καλή τύχη, τα καλύτερα έρχονται. :)

@Elenpap εχω αρχισει να μιλαω με καποιον , αλλα ειναι ακομα αρχη για να δω καποια σημαντική βελτίωση. 

Η αληθεια ειναι οτι και οι ορμονες δε βοηθουν, ειμαι και ολη μερα μονη μου στο σπιτι και κουραζομαι αρκετα.

Ελπιζω να βελτιωθει η κατάσταση, το προσπαθω παντως!

Θα παω λιγο επαρχια στους γονεις μου ισως και αυτο να βοηθησει!

 

  • Μου αρέσει 3

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω κατι κοριτσια, η μπεμπα μου εχει αρχισει και στηριζει το σβερκο της αρκετα , οταν την εχω ξαπλωμενη καποιες φορες το κεφαλι της ειναι στην ευθεια αλλα εχω παρατηρησει οτι στο πλαι γυριζει μονο αριστερά, δεξια πολύ σπανια, λετε απλα να βολεύεται ετσι η να ανησυχησω;


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, fairy-mary είπε:

Να σας ρωτησω κατι κοριτσια, η μπεμπα μου εχει αρχισει και στηριζει το σβερκο της αρκετα , οταν την εχω ξαπλωμενη καποιες φορες το κεφαλι της ειναι στην ευθεια αλλα εχω παρατηρησει οτι στο πλαι γυριζει μονο αριστερά, δεξια πολύ σπανια, λετε απλα να βολεύεται ετσι η να ανησυχησω;

Και εμενα βολευεται στην αριστερη πλευρα και ολο απο κει το γυρνάει...του το γυριζα απο δεξια να γυριζει και απο κει και δεν ηθελε γυρναγε παλι αριστερά...δεν νομιζω πως υπαρχει καποιο θεμα ομως απο την στιγμή που το γυρναει και δεξια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια. Καναμε το εμβολιο το πρωι κ τωρα εχει δεκατα το μωρο μου . Μαλλον θα το πιουμε το ντεπονακι μας κ εμεις. 6500 κιλα ζυγιστηκαμε σημερα κ 63 ποντους ανεβηκε καμπυλη στο βαρος! @Nicol_ σου εκανε πολυ πυρετο; 

@fairy-mary η δικια μου προτιμαει τη δεξια πλευρα κ μαλιστα εχει πλακουτσεψει κ το κεφαλι της εκει. Μου τονισε η γιατρος παλι σημερα να την βαζω μπρουμητα μεσα στη μερα κ δεν το θελει καθολου η μικρη.

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! Εβιο δεν μου εκανε πυρετο αλλα ειχε ανησυχια και κλαμμα κ δεν μπορούσε να κοιμηθει. Εμεις είμαστε 5.900 σε κιλα αλλα πάμε καλα απο προσληψη βαρους και ειμαστε οκ με τις καμπύλες αναπτυξης. Οποτε ολα μια χαρα. 

Πλεον έχει τρομερή ζεστη κ δυσκολευεται να κοιμηθει. Εχει μαθει να κοιμαται κ αγκαλια και ιδρωνουμε παρεα. Οποτε ξυπνάει και μετά εχουμε γκρίνιες. Πως θα βγει το καλοκαιρι δεν ξερω. 

Διακοπες κλεισατε κοριτσια? Εμεις ναι τον Ιούλιο στο εξωτερικο κ ανυπομονώ αν και αγχωνομαι κ αρκερα. Η παιδίατρος μου ειπε όμως οτι καναμε πολυ καλα κ κλείσαμε κ να μην ανησυχω για το μωρο. Το 3ημερο λεμε κ εμεις να κανουμε μια μινι εκδρομουλα να δουμε πως θα παει. Το θεμα είναι πως ζεσταίνεται αρκετα στο καθισματακι αυτοκινητου και γενικα δεν θέλει να κάθεται πολυ. Μετα απο λιγο κλαιει θελει οπωσδηποτε να βγει. Εσεις τις κανετε με αυτο το θεμα?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η δικια μου τελικα εκανε μεχρι 37,6 κ επεσε μονος του, δεν εδωσα αντιπυρετικο. Κοιμηθηκε κ πολυ ησυχα αλλο που εγω ξυπναγα καθε τρεις κ λιγο να τσεκαρω. Κατα τα αλλα το δεχτηκε πολυ καλυτερα απο το πρωτο εμβολιο.

Νικολ μου σημασια εχει να ακολουθει την καμπυλη του! Ολα καλα! Διακοπες οχι δεν κλεισαμε . Καλα κανατε κ κλεισατε υα ειναι μεγαλουτσικος τοτε κ θα ειναι πιο ηρεμος. Το καθισματακι μαντεψε...ουτε η δικια μου το θελει. Αλλα επιμενω κ δεν την βγαζω, μεθαμε τωρα κ δεν αγχωνομαστε που κλαιει. Σε κάποια φαση το παιρνει αποφαση κ κοιμαται. Πρεπει να μαθει το καθισματακι ειναι αναγκαιο κακο.

Α ρωτησα κ εγω για baby swimmingκαι ειναι συμφωνη κ η γιατρος. Τον αλλον μηνα μαλλον θα την παω.

@palmoira πες μας πως θα παει το δοκιμαστικο σας!

 


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, evio είπε:

Γεια σας κοριτσια. Καναμε το εμβολιο το πρωι κ τωρα εχει δεκατα το μωρο μου . Μαλλον θα το πιουμε το ντεπονακι μας κ εμεις. 6500 κιλα ζυγιστηκαμε σημερα κ 63 ποντους ανεβηκε καμπυλη στο βαρος! @Nicol_ σου εκανε πολυ πυρετο; 

@fairy-mary η δικια μου προτιμαει τη δεξια πλευρα κ μαλιστα εχει πλακουτσεψει κ το κεφαλι της εκει. Μου τονισε η γιατρος παλι σημερα να την βαζω μπρουμητα μεσα στη μερα κ δεν το θελει καθολου η μικρη.

Και εμενα μου φαινεται καπως το κεφαλι της στην αριστερη πλευρα..

Προσπαθω και εγω να τη βαζω λιγο μπρουμυτα μεσα στη μερα αλλα και εμενα δε πολυκαθεται.

4 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημερα!! Εβιο δεν μου εκανε πυρετο αλλα ειχε ανησυχια και κλαμμα κ δεν μπορούσε να κοιμηθει. Εμεις είμαστε 5.900 σε κιλα αλλα πάμε καλα απο προσληψη βαρους και ειμαστε οκ με τις καμπύλες αναπτυξης. Οποτε ολα μια χαρα. 

Πλεον έχει τρομερή ζεστη κ δυσκολευεται να κοιμηθει. Εχει μαθει να κοιμαται κ αγκαλια και ιδρωνουμε παρεα. Οποτε ξυπνάει και μετά εχουμε γκρίνιες. Πως θα βγει το καλοκαιρι δεν ξερω. 

Διακοπες κλεισατε κοριτσια? Εμεις ναι τον Ιούλιο στο εξωτερικο κ ανυπομονώ αν και αγχωνομαι κ αρκερα. Η παιδίατρος μου ειπε όμως οτι καναμε πολυ καλα κ κλείσαμε κ να μην ανησυχω για το μωρο. Το 3ημερο λεμε κ εμεις να κανουμε μια μινι εκδρομουλα να δουμε πως θα παει. Το θεμα είναι πως ζεσταίνεται αρκετα στο καθισματακι αυτοκινητου και γενικα δεν θέλει να κάθεται πολυ. Μετα απο λιγο κλαιει θελει οπωσδηποτε να βγει. Εσεις τις κανετε με αυτο το θεμα?

Εμενα η μικρη κλαιει οταν τη βαζεις στο κάθισμα μετα απο λιγο το συνηθιζει καο σταματαει, τις περισσοτερες φορες κοιμαται κιολας.

Εμεις καναμε το πρωτο μας ταξιδι χθες, ηρθα στους γονεις μου επαρχια, καλα τα πηγε η μικρη, καναμε βεβαια καποιες στασεις στο ενδιαμεσο για να τη βγαλουμε λιγο απο το καθισματακι να ξεπιαστει.

Πολυ πιο ευκολα τα πραγματα στην επαρχια κοριτσια!

Ανοιγεις την πορτα και βγαινεις και σε 10 λεπτα εχεις φτασει εκει που θες.

Σήμερα καθισαμε και για καφε με τον αντρα μου και το μωρο!

  • Μου αρέσει 3

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...