Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Μανούλες Μαΐου 2019


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλο το παρεακι! Πως πάνε οι κοιλίτσες? άρχισαν να φουσκώνουν?

D-na, ελπίζω να πήγαν όλα καλά! Η αιμορραγία και τα πονάκια από μονα τους δεν λένε απολύτως τίποτα. Εγώ πέρσι τέτοιο καιρό είχα μια παλίνδρομη κύηση την οποια διαπιστώσαμε στην δωδέκατη  εβδομάδα ενώ η καρδούλα είχε σταματήσει από την ένατη . Δεν είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα ή αιμορραγία. Ενώ σ αυτήν που είχα κάποια καφέ υγρά, μέχρι στιγμής δείχνουν να πηγαίνουν όλα καλά. Οποτε μην αγχώνεσαι με τα συμπτώματα. Περιμένουμε νέα σου.

N_Sasa, πραγματικά εύχομαι να είναι η τελευταία φορα με αρνητικά αποτελέσματα. Κρατα όσο μπορείς την ψυχολογία σου ψηλά και θα χαρούμε να μάθουμε σύντομα τα ευχάριστα.

Rena87, σίγουρα υπάρχουν ειδικοί για να σε ενημερώσουν στο θέμα του αποθηλασμού, εγώ θα σου πω μονο να μην αγχώνεσαι για το τι θα στερηθεί η μικρή σου. Όσο πιο μικρά είναι, τόσο πιο εύκολα μαθαίνουν να μοιράζονται. Τα 2 πρώτα μου έχουν διαφορα 16 μήνες και πέρα από τη δικη μου σωματική κούραση στις αρχές, δεν έχω τίποτα αρνητικό να καταθέσω. Όπως είπε και η vikib, θα χαίρεσαι να τα βλέπεις να κάνουν τα πάντα μαζί!

Εμείς είδαμε χτες το σποράκι μας που έχει φτάσει τα 11 εκατοστά και 130 gr. Κατά πασα πιθανότητα περιμένουμε αγοράκι (θα το σιγουρέψουμε την επομενη φορα) και δείχνει να τα περνάει καλά εκεί μέσα :-P. Η κοιλίτσα μου ισα που έχει αρχίσει να φουσκώνει ελαφρώς και νιώθω πλέον ξεκάθαρα τα χτυπηματάκια του. Ευτυχώς οι αναγούλες έχουν υποχωρήσει σε μεγάλο βαθμό. Έχω πάρει σύνολο 2,5 κιλά (και τα 2,5 τον τελευταίο μηνα...μην πω τις τελευταίες εβδομάδες) και ελπίζω μονο να μην συνεχίσω έτσι και φτάσω στο τέλος τα +20 :?


tQXyp2.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 181
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια μου, εγώ έχω αυχενική στις 27 του μηνα δηλαδή την άλλη τρίτη! Ανυπομονώ πολύ. Εγώ με τα κιλά δε δίνω μια σημασία. Πέρσι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έτρωγα τα πάντα και έβαλα 18κιλα τα οποία τα έχασα πανευκολο μέσα σε 4 μήνες με το θηλασμό. Όποτε πάλι τώρα ξεκίνησε η εγκυμοσύνη μου στα 62 κιλά και μέχρι στιγμής έχω πάρει 3. Κανένα άγχος όμως τρωω τα παντα. 

 


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, @stracciatella τέτοια ακούω κ αγχώνομαι.. Όταν είχες την παλλινδρομη απ' τη στιγμή που σταμάτησε η καρδούλα είχες αναγουλες ή σου είχαν φύγει. Θυμησε μου ποσών εβδομάδων είσαι κ είναι 11 εκατοστά η αγορίνα σου? Αυχενική να φανταστώ έκανες ε?? Όλα καλά.. @dimitroula30 φαντάζομαι την προσμονή σου. Κ εγώ περιμένω πως κ πως την αυχενική σε 2 μέρες!! Οι υπόλοιπες πώς είστε? @D-na δεν έστειλες καθόλου, ελπίζω να είσαι σπιτάκι κ να είναι όλα καλά πλέον

Link to comment
Share on other sites

dimitroula30,

με το καλο η αυχενική σου! Αφού τα έχασες όλα τα κιλά από την πρώτη εγκυμοσύνη, όντως δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι. Εμενα, παρ όλο που δεν πήρα πολλά κιλά στις 2 πρώτες εγκυμοσύνες μου, μου άφησαν από 3-4 κιλάκια η κάθε μια δώρο  :-P 

mama16,

πρώτα απ όλα δεν υπάρχει κανένας λόγος να αγχώνεσαι. Πρέπει να σκεφτόμαστε πως για να παλινδρομεί μια κύηση, πάει να πει πως κάποιο σοβαρό πρόβλημα υπάρχει στο σποράκι και για το καλο όλων πρέπει να φύγει πριν έρθει. Αναγούλες είχα κανονικά. Τα συμπτώματα εγκυμοσύνης μετά την αποβολή δυστυχώς δεν φεύγουν αμέσως. Εγώ το κατάλαβα αμέσως μόλις το είδα στον υπέρηχο. Δεν είχε μεγαλώσει καθόλου από την προηγουμενη φορα. Κάθε εγκυμοσύνη όμως είναι διαφορετική και καλο είναι να μην σκεφτόμαστε συνεχεια το τι κακό θα μπορούσε να συμβεί ανά πασα στιγμή (αυτό λέω και στον εαυτό μου συνεχεια). Τώρα είμαι στην 17η εβδομάδα (16 και 1 ημερα όπως λέει και το τικερακι μου). Αυχενική έκανα και όλα δείχνουν καλά μέχρι στιγμής. Με το καλο Και η δικη σου αυχενική που δεν αργεί :-) 


tQXyp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια! πώε τα πάτε?

εγώ έχω φουσκώσει περισσότερο από τις προηγούμενες φορές και έχω αρχίσει να το ανακοινώνω στον περίγυρό μου... την επόμενη βδομάδα έχουμε και εμείς ραντεβού... κατα τ'αλλα, τα στομαχικά μου συμπτώματα συνεχίζονται...


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια δεν ξέρω τι να γράψω και τι να πω για αυτό δεν μπήκα τόσες ημέρες.Την Τρίτη κάναμε α επιπέδου, η οποία βγήκε καλή αλλά το μωρό έχει μεγακύστη, δηλαδή διόγκωση του ουροποιητικού που καταλαμβάνει όλη την κοιλιακή χώρα. Κάναμε τροφοβλάστη και τα αποτελέσματα βγήκαν καλά, το μόνο θετικό είναι ότι δεν εντοπίστηκε χρωμοσωμιακή ανωμαλία... Πιθανότητες επιβίωσης μηδαμινές μόνο αν γίνει το θαύμα... Περιμένουμε μέχρι την Πέμπτη μήπως μειωθεί αυτή η κύστη, μηπως και γίνει το θαύμα, αλλιώς Πέμπτη βράδυ μπαίνω στην κλινική για διακοπη κύησης η οποία θα ολοκληρωθεί την Παρασκευή το πρωί.

Το θαυματάκι μας κορίτσια, το όμορφο αγοράκι μας που με τόση λαχτάρα περιμέναμε, που τον είδαμε στον υπέρηχο να πιπιλάει το δαχτυλάκι του δεν θα το πάρουμε ποτέ στην αγκαλιά μας. Αυτή η κύηση δεν έχει μελλον μας είπαν, αν γεννηθεί το μωρό θα έχει νεφροπάθεια με ολική απώλεια νεφρών μέχρι να καταλήξει με πόνους. Το μωρό μου που υπολόγιζα πότε θα το δώ, δεν θα το δω ποτέ, θα φύγει γιατι απλά έτυχε. Έτσι μας ειπάν!!!! 1 στις 5000 να τύχει και πετύχαμε το τζόκερ μας είπαν. Θα μπω στην κλινική και εκεί που όλες θα γεννάνε εγώ θα φύγω με άδεια κοιλιά και άδεια χέρια... Προσεύχομαι για ένα θαύμα!!! Προσευχηθείτε κορίτσια για το μωρό μου να είναι μαχητής, να φύγει η κύστη και ο Θεός να σας δώσει ότι επιθυμείτε. Το μωρό μου κορίτσια ποτέ δεν θα το γνωρίσω, έτσι θα φύγει χωρίς να ξέρει τι το περιμένει και πόσο το αγαπάω.... Το μόνο που εύχομαι σε όλες είναι μια τελειόμηνη υπέροχη εγκυμοσύνη και κανένας να μη βιώνει κάτι αντίστοιχο. Σας στέλνω τα φιλιά μου και εύχομαι να σας πω καλά νέα την επόμενη Πέμπτη. Υγεία κορίτσια μου να έχουμε!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

@smaro30  ψυχή μου διάβαζα το ποστ σου και έτρεχαν τα δάκρυα χωρίς να το καταλάβω..εύχομαι να το παλέψει το μωράκι σας..να είσαι δυνατή ότι και να γίνει..να μας ενημερώσεις,υπομονή!

Καλησπερα σε όλες πρώτη φορά μανούλα με ΠΗΤ 2 Μαΐου..είμαι στην 17η εβδομάδα και 2..ξεκίνησα με πολλές αναγούλες και εμετούς,νιώθω ότι συνέρχομαι..βέβαια ότι και να φάω δεν μπορω να χωνέψω με τίποτα..εσείς πως ειστε?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημερα! @smaro30 ξέρω ότι έτσι όπως νιώθεις τωρα ότι και να γράψω τώρα θα φανεί λίγο...προσεύχομαι κι εύχομαι όλο αυτό να είναι ένα κακό όνειρο..την πληροφορία αυτή σας την έδωσαν στην α επιπέδου? Ως τότε ο γιατρός σου δεν είχε παρατηρήσει κάτι? Ειλικρινά ελπίζω να τελειώσει το μαρτύριο σας με τα πιο όμορφα νέα την πεμπτη...γράψε μας!! @stelina87 καλώς ήρθες! Σου εύχομαι με το καλό το μωράκι σου! Είναι το πρώτο? Κάνε υπομονή που θα πάει τα συμπτώματα θα υποχωρήσουν...@marirene είναι μια ευχάριστη διαδικασία η ανακοίνωση ...απόλαυσε την! @mama16 πως πήγε η αυχενική σου? Εύχομαι όλα καλά! Όπως λέει κ η stracciatella βγάλε άσχημα πράγματα από το νου σου...είχα κι εγώ μια παλινδρόμη κύηση τα περασμένα Χριστούγεννα κ πιστεύω πως όλα γίνονται για κάποιο λόγο... @D-na ελπίζω να είσαι σπιτάκι σου με το μωράκι σου γερό στην κοιλίτσα ...οπότε μπορείς γράψε μας νέα σας! Κι εγώ τρίτη έχω α επιπέδου κι έχω τρομερή αγωνία κορίτσια...εν τω μεταξύ νομίζω πως ήδη νιώθω το μωρό...αρχικά πίστευα πως είναι ιδέα μου αλλά εδώ κ μια εβδομάδα επαναλαμβάνεται η αίσθηση αυτή...θεωρώ ότι είναι νωρίς (13 .4 εβδομάδων είμαι) αλλά λέω τόσο ιδέα μου να είναι? Πάντως αν και δεύτερη εγκυμοσύνη νιώθω σαν πρωτάρα...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, @smaro30 δεν ξέρω τι να σου πω, προσεύχομαι να πάνε όλα καλά.. @dimitra2222 ευτυχώς όλα καλά με την αυχενική, περιμένω αγοράκι απ' ότι φαινεται.. εύχομαι κ για σένα να πάνε όλα καλά την Τρίτη. Οι υπόλοιπες κοπέλες τι κάνετε? Εγώ δυστυχώς ακόμα έχω αναγουλες, όχι τόσο έντονα αλλά ακόμα δεν είμαι καλα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μενα...ειμαι κ εγω να γεννησω πρώτα ο θεος στις 25 μαιου..αυχενικη εκανα την 12η βδομάδα και ηταν ολα καλα..αυτη τη βδομάδα θα παω να με δει ο γιατρος κ θα δω επιτέλους ποσο εχει μεγαλωσει κ τι ειναι το μωρακι που εχω στην.κοιλιτσα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μανουλα Σεπτεμβρίου εδω.... Κορίτσια μου σας εύχομαι από καρδιάς να έχετε μια τέλεια εγκυμοσύνη και να την απολαύσετε!!! Τα καλύτερα έρχονται και η φαντασία σας δεν τα χωράει!!! Εύχομαι να έχετε υγιή παιδάκια και ας πάνε χαλάλι οι εμετοί , η συχνοουρια, οι πόνοι και η κόπωση! Μόλις πάρετε τα παιδάκια σας αγκαλίτσα  τίποτα άλλο δεν θα έχει σημασία! Σας το λέω κ δακρύζω! Καλή συνέχεια σε όλες σας !!!

 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

On 25/11/2018 at 6:17 ΠΜ, dimitra2222 είπε:

Κορίτσια καλημερα! @smaro30 ξέρω ότι έτσι όπως νιώθεις τωρα ότι και να γράψω τώρα θα φανεί λίγο...προσεύχομαι κι εύχομαι όλο αυτό να είναι ένα κακό όνειρο..την πληροφορία αυτή σας την έδωσαν στην α επιπέδου? Ως τότε ο γιατρός σου δεν είχε παρατηρήσει κάτι? Ειλικρινά ελπίζω να τελειώσει το μαρτύριο σας με τα πιο όμορφα νέα την πεμπτη...γράψε μας!! @stelina87 καλώς ήρθες! Σου εύχομαι με το καλό το μωράκι σου! Είναι το πρώτο? Κάνε υπομονή που θα πάει τα συμπτώματα θα υποχωρήσουν...@marirene είναι μια ευχάριστη διαδικασία η ανακοίνωση ...απόλαυσε την! @mama16 πως πήγε η αυχενική σου? Εύχομαι όλα καλά! Όπως λέει κ η stracciatella βγάλε άσχημα πράγματα από το νου σου...είχα κι εγώ μια παλινδρόμη κύηση τα περασμένα Χριστούγεννα κ πιστεύω πως όλα γίνονται για κάποιο λόγο... @D-na ελπίζω να είσαι σπιτάκι σου με το μωράκι σου γερό στην κοιλίτσα ...οπότε μπορείς γράψε μας νέα σας! Κι εγώ τρίτη έχω α επιπέδου κι έχω τρομερή αγωνία κορίτσια...εν τω μεταξύ νομίζω πως ήδη νιώθω το μωρό...αρχικά πίστευα πως είναι ιδέα μου αλλά εδώ κ μια εβδομάδα επαναλαμβάνεται η αίσθηση αυτή...θεωρώ ότι είναι νωρίς (13 .4 εβδομάδων είμαι) αλλά λέω τόσο ιδέα μου να είναι? Πάντως αν και δεύτερη εγκυμοσύνη νιώθω σαν πρωτάρα...

 

@dimitra2222 καλημέρα! Καλώς σας βρήκα..είναι το πρώτο μου..είναι αγοράκι..ειμαι 17εβδομαδων κ 4ημ και παρ’ολο που είχα αρκετούς εμετούς πήρα 5 κιλά..φοβάμαι λίγο γιατί νομίζω ότι είναι πολλά..

@smaro30 είχες κάποιο νέο;

@Dimitr@17 με το καλό γλυκιά μου..το πρώτο σου;

@2angels τι ωραία που τα λες..πες μας κι αλλά..

On 23/11/2018 at 4:25 ΜΜ, marirene είπε:

γεια σας κορίτσια! πώε τα πάτε?

εγώ έχω φουσκώσει περισσότερο από τις προηγούμενες φορές και έχω αρχίσει να το ανακοινώνω στον περίγυρό μου... την επόμενη βδομάδα έχουμε και εμείς ραντεβού... κατα τ'αλλα, τα στομαχικά μου συμπτώματα συνεχίζονται...

Σε ποια εβδομάδα εισαι??

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, stelina87 είπε:

@dimitra2222 καλημέρα! Καλώς σας βρήκα..είναι το πρώτο μου..είναι αγοράκι..ειμαι 17εβδομαδων κ 4ημ και παρ’ολο που είχα αρκετούς εμετούς πήρα 5 κιλά..φοβάμαι λίγο γιατί νομίζω ότι είναι πολλά..

@smaro30 είχες κάποιο νέο;

@Dimitr@17 με το καλό γλυκιά μου..το πρώτο σου;

@2angels τι ωραία που τα λες..πες μας κι αλλά..

Σε ποια εβδομάδα εισαι??

Ναι το πρωτο μου και εχω πολυ αγωνια να.ειναι καλα κ.μετα για το φυλο του μωρου αυτη τη βδομαδα θα μαθω τι ειναι

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, stelina87 είπε:

@dimitra2222 καλημέρα! Καλώς σας βρήκα..είναι το πρώτο μου..είναι αγοράκι..ειμαι 17εβδομαδων κ 4ημ και παρ’ολο που είχα αρκετούς εμετούς πήρα 5 κιλά..φοβάμαι λίγο γιατί νομίζω ότι είναι πολλά..

@smaro30 είχες κάποιο νέο;

@Dimitr@17 με το καλό γλυκιά μου..το πρώτο σου;

@2angels τι ωραία που τα λες..πες μας κι αλλά..

Σε ποια εβδομάδα εισαι??

Κοριτσια με ολα αυτα εχασα τους κωδικους μου και ξαναεκανα εγγραφη., ειμαι η Σμαρω. Δεν εχουμε νεα, περιμενουμε μεχρι την πεμπτη μηπως γινει θαυμα. Δεν θελω να σκεφτομαι την διακοπη, ολες θα μπαινουν χαρουμενες στην κλινικη και εγω θα φευγω χωρις μωροβστα χερια μου... και οι πονοι που θα ειναι σαν να γενναω και δεν θα γεννησω παρα ενα νεκρο εμβρυο... αχ κοριτσια μου μερικες φορες σκεφτομαι γιατι σε εμας, γιατι να ειμαι το 1 στις 5000 αλλα δεν υπαρχει απαντηση. Ευχομαι κανενας να μην το νιωσει, να μη το ζησει αυτο... να εχετε ολες σας μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και ο Αγιος Στυλιανος να προστατευει τα παιδακια μας

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Smaro3056 είπε:

Κοριτσια με ολα αυτα εχασα τους κωδικους μου και ξαναεκανα εγγραφη., ειμαι η Σμαρω. Δεν εχουμε νεα, περιμενουμε μεχρι την πεμπτη μηπως γινει θαυμα. Δεν θελω να σκεφτομαι την διακοπη, ολες θα μπαινουν χαρουμενες στην κλινικη και εγω θα φευγω χωρις μωροβστα χερια μου... και οι πονοι που θα ειναι σαν να γενναω και δεν θα γεννησω παρα ενα νεκρο εμβρυο... αχ κοριτσια μου μερικες φορες σκεφτομαι γιατι σε εμας, γιατι να ειμαι το 1 στις 5000 αλλα δεν υπαρχει απαντηση. Ευχομαι κανενας να μην το νιωσει, να μη το ζησει αυτο... να εχετε ολες σας μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και ο Αγιος Στυλιανος να προστατευει τα παιδακια μας

Κορίτσι μου προσπάθησε να είσαι δυνατή..όντως είναι πολύ δύσκολο....

3 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Ναι το πρωτο μου και εχω πολυ αγωνια να.ειναι καλα κ.μετα για το φυλο του μωρου αυτη τη βδομαδα θα μαθω τι ειναι

Φαντάζομαι όλες που είναι η πρώτη μας φορά έχουμε την ίδια αγωνία..ήταν πολύ συγκινητικά στην αυχενική..μόλις μαθαίνεις ότι είναι καλά σου φεύγει ένα άγχος κ μετα συγκίνηση..εμείς μάθαμε κ το φύλλο είναι αγοράκι και φάνηκε πεντακάθαρα !! Με το καλο και εσυ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...