Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαΐου 2019


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια, @marirene χαίρομαι που βγήκε καλή η αυχενική σου κ που είσαι λίγο καλύτερα πλέον. @dimitra2222ειμαστε με 1 μέρα διαφορα. Άντε να έρθει κ η δική μας αυχενική! @dimitroula30 χαίρομαι που πάνε όλα καλά. Εγώ κορίτσια αν κ αναγουλες η όρεξη δεν επηρεάζεται, έχω βάλει σχεδόν 3 κιλά προς το παρόν. Ήθελα μέρες να σας γράψω αλλά έτσι όπως είμαι δεν έχω αντοχές!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 181
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα egkyoules!!

@marirene, πολύ ωραία νέα! με το καλο λοιπόν να αγκαλιάσεις την κοράκλα σου.

@dimitroula30, υπομονή! όλα να πάνε καλά με τη μανούλα σου.

Τα κιλά είναι πάντα ένα θέμα που θέλει προσοχή, αλλα όχι άγχος. Εγώ μέχρι στιγμής είμαι στα ίδια. Ούτε έχασα ούτε πήρα. Κάναμε κι εμείς την αυχενική μας την περασμένη Τρίτη, και όλα καλά! Ήταν τόσο καλά λέει ο γιατρός τα αποτελέσματα του υπερήχου που δεν έκρινε σκόπιμο να κάνουμε τις αιματολογικές. Τι να πω...ίσως να προτιμούσα να τις κάνω και αυτές. Το φύλο εμάς δεν μας το είπε, διότι στο εξωτερικό (τουλάχιστον εδώ που ζω εγώ) απαγορεύεται λέει στη συγκερκιμένη εξέταση να πει ο γιατρός το φύλο, διότι έχουν γίνει πολλές μηνύσεις από μητέρες στο παρελθόν μιας και η διαπίστωση του φύλου δεν έχει σιγουριά 100%. Έχω αρχίσει να νιώθω το μπεμπέ σε κάποιες φάσεις ηρεμίας, οι αναγούλες υποχωρούν σιγά σιγά και σε μένα, αλλα η κόπωση και η υπνηλία καλά κρατούν.

Με το καλο οι αυχενικές και των υπολοιπων κοριτσιών! Περιμένουμε νέα σας :-)

 


tQXyp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2018 at 8:20 ΠΜ, stracciatella είπε:

Καλημέρα egkyoules!!

@marirene, πολύ ωραία νέα! με το καλο λοιπόν να αγκαλιάσεις την κοράκλα σου.

@dimitroula30, υπομονή! όλα να πάνε καλά με τη μανούλα σου.

Τα κιλά είναι πάντα ένα θέμα που θέλει προσοχή, αλλα όχι άγχος. Εγώ μέχρι στιγμής είμαι στα ίδια. Ούτε έχασα ούτε πήρα. Κάναμε κι εμείς την αυχενική μας την περασμένη Τρίτη, και όλα καλά! Ήταν τόσο καλά λέει ο γιατρός τα αποτελέσματα του υπερήχου που δεν έκρινε σκόπιμο να κάνουμε τις αιματολογικές. Τι να πω...ίσως να προτιμούσα να τις κάνω και αυτές. Το φύλο εμάς δεν μας το είπε, διότι στο εξωτερικό (τουλάχιστον εδώ που ζω εγώ) απαγορεύεται λέει στη συγκερκιμένη εξέταση να πει ο γιατρός το φύλο, διότι έχουν γίνει πολλές μηνύσεις από μητέρες στο παρελθόν μιας και η διαπίστωση του φύλου δεν έχει σιγουριά 100%. Έχω αρχίσει να νιώθω το μπεμπέ σε κάποιες φάσεις ηρεμίας, οι αναγούλες υποχωρούν σιγά σιγά και σε μένα, αλλα η κόπωση και η υπνηλία καλά κρατούν.

Με το καλο οι αυχενικές και των υπολοιπων κοριτσιών! Περιμένουμε νέα σας :-)

 

Συγχαρητήρια για την αυχενική σου, οι αιματολογικές νόμιζα ότι πάνε πακέτο, μάλλον στην χώρα που ζεις θα έχουν διαφορετικές οδηγίες.. Δεν πειράζει θα μάθεις αργότερα το φύλο!! :)

Link to comment
Share on other sites

On ‎5‎/‎11‎/‎2018 at 8:20 ΠΜ, stracciatella είπε:

Καλημέρα egkyoules!!

@marirene, πολύ ωραία νέα! με το καλο λοιπόν να αγκαλιάσεις την κοράκλα σου.

@dimitroula30, υπομονή! όλα να πάνε καλά με τη μανούλα σου.

Τα κιλά είναι πάντα ένα θέμα που θέλει προσοχή, αλλα όχι άγχος. Εγώ μέχρι στιγμής είμαι στα ίδια. Ούτε έχασα ούτε πήρα. Κάναμε κι εμείς την αυχενική μας την περασμένη Τρίτη, και όλα καλά! Ήταν τόσο καλά λέει ο γιατρός τα αποτελέσματα του υπερήχου που δεν έκρινε σκόπιμο να κάνουμε τις αιματολογικές. Τι να πω...ίσως να προτιμούσα να τις κάνω και αυτές. Το φύλο εμάς δεν μας το είπε, διότι στο εξωτερικό (τουλάχιστον εδώ που ζω εγώ) απαγορεύεται λέει στη συγκερκιμένη εξέταση να πει ο γιατρός το φύλο, διότι έχουν γίνει πολλές μηνύσεις από μητέρες στο παρελθόν μιας και η διαπίστωση του φύλου δεν έχει σιγουριά 100%. Έχω αρχίσει να νιώθω το μπεμπέ σε κάποιες φάσεις ηρεμίας, οι αναγούλες υποχωρούν σιγά σιγά και σε μένα, αλλα η κόπωση και η υπνηλία καλά κρατούν.

Με το καλο οι αυχενικές και των υπολοιπων κοριτσιών! Περιμένουμε νέα σας :-)

 

συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα της αυχενικής σου!! με το καλό το μωράκι σου!

τα υπόλοιπα κορίτσια τί κάνετε? έχει φανεί η κοιλίτσα σας?


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε? Εγώ ακόμα ναυτίες, 10κ6 σήμερα! @marirene εμένα η κοιλίτσα μου άρχισε να φαίνεται (να την βλέπω δλδ εγώ) περισσότερο από την πρώτη κύηση. Αν με δει όμως κάποιος ξένος που δεν ξέρει ότι είμαι έγκυος δεν πιστεύω να το καταλάβει! Εσένα φαίνεται να φανταστώ ε? Είσαι κ μεγαλύτερη εβδομάδα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια! Μόλις γύρισα από τη γιατρό μου , όλα πάνε καλά με το μωράκι μου είναι ήδη 3εκατοστα !! Ολόκληρο παιδί!! Έχω κλείσει για αυχενική στις 27 του μήνα στο Ιπποκράτειο δοκιμαστικά , και βλέπουμε.ιαως να πάω και στον άλλο γιατρό που είχα πάει και στο πρώτο μου. Χαίρομαι και για τα δικά σας εάν που διάβασα να πάνε όλα καλά σε όλες μας.

 


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Καλά αποτελέσματα στις αυχενικες όλων εύχομαι...εγώ έχω στις 27 ραντεβού στην εμβρυολογο...προχθές που είχα ραντεβού τη μέτρησε κ ο γιατρός κ μου είπε ότι τη βρήκε 1.3 (την αυχενική) κ κάπως ηρέμησα μέχρι να δω την εμβρυολογο...όπως κ να το κάνεις είναι αγχωτική η εξέταση...εμένα η κοιλιά μου ήδη φαίνεται...άρχισαν να με ρωτάνε ήδη...έχω πάρει ως τώρα 3 κιλά κ με τις αναγουλες κάπως χαλάρωσα...το μωρό είναι 4.11 εκατοστά κ ανυπομονω να αρχίσουν οι κλωτσιές...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!

@mama16 ναι εμένα φαίνεται...  διανύω κ την 15η βδομάδα... βέβαια στη δουλειά είναι διακριτικοί όλοι τους κ δεν με έχουν ρωτήσει οι περισσότεροι κάτι... αν κ είναι ξεκάθαρο πια... ευτυχώς στα κιλά είμαι στα ίδια...

@dimitroula30 @dimitra2222 με το καλό οι αυχενικές σας? πότε έχετε πητ?


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, ήρθα και σε αυτή τη συζήτηση!!!

Έχω πητ 30/5 και τώρα διανύω την 11η εβδομάδα. Α επιπέδου έχω την επόμενη Τρίτη και ανυπομονούμε να πάνε όλα καλά βέβαια και να μάθουμε το φύλο. Όσον αφορά τα κιλά πολύ με καίει το θέμα γιατι τρώω σαν μανιακή!!! Πέρασα πολύ άσχημα 1 μήνα με εμετούς και δεν έτρωγα τίποτα ενώ τώρα θα φάω τα πάντα. Είστε και εσείς έτσι ή μόνο εγώ είμαι η τρελή;;; Και τι κάνετε για τις λιγούρες;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 minutes ago, eirinaki34 said:

Καλημερα!!!Ερωτηση!Υπαρχει περιπτωση να μεινω εγκυος με επαφη περιπου 10 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο?

Καλημέραμ εξαρτάται από το πότε κάνεις την ωορηξία. Στην πρώτη έμεινα έγκυος 1 εβδομάδα πριν την αναμενόμενη και στην δεύτερη 3 ημέρες αφού τελείωσε η περίοδος αλλά έχω ελαφρώς πολυκυστικές ωοθήκες και δεν γνωρίζω την ημερομηνία ωορηξίας. Στις ελεύθερες επαφές όλα είναι πιθανά!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , smaro30 είπε:

Καλημέραμ εξαρτάται από το πότε κάνεις την ωορηξία. Στην πρώτη έμεινα έγκυος 1 εβδομάδα πριν την αναμενόμενη και στην δεύτερη 3 ημέρες αφού τελείωσε η περίοδος αλλά έχω ελαφρώς πολυκυστικές ωοθήκες και δεν γνωρίζω την ημερομηνία ωορηξίας. Στις ελεύθερες επαφές όλα είναι πιθανά!

σε ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα εχω κι αλλη ερωτηση  :)

εμεινες εγκυος ενω ειχες συμπτωματα περιοδου εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, eirinaki34 said:

σε ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα εχω κι αλλη ερωτηση  :)

εμεινες εγκυος ενω ειχες συμπτωματα περιοδου εννοεις?

δεν είχα συμπτώματα περιόδου τις ημέρες που έμεινα έγκυος. Μετά όμως από μια εβδομάδα που περίμενα είχα συμπτώματα αλλά τελικά ήταν συμπτώματα εγκυμοσύνης. Σε εμένα όμως τα συμπτώματα εγκυμοσύνης μοιάζουν με αυτά της περιόδου. Έχεις ενδείξεις ότι μπορεί να είσαι έγκυος;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , smaro30 είπε:

δεν είχα συμπτώματα περιόδου τις ημέρες που έμεινα έγκυος. Μετά όμως από μια εβδομάδα που περίμενα είχα συμπτώματα αλλά τελικά ήταν συμπτώματα εγκυμοσύνης. Σε εμένα όμως τα συμπτώματα εγκυμοσύνης μοιάζουν με αυτά της περιόδου. Έχεις ενδείξεις ότι μπορεί να είσαι έγκυος;

ειχαμε ελευθερη επαφη με το συντροφο μου αλλα το θεμα ειναι οτι το στηθος μου με πονουσε και ηταν καπως πρησμενο πριν την επαφη..γι αυτο ρωταω...

Just now, eirinaki34 είπε:

ειχαμε ελευθερη επαφη με το συντροφο μου αλλα το θεμα ειναι οτι το στηθος μου με πονουσε και ηταν καπως πρησμενο πριν την επαφη..γι αυτο ρωταω...

διαβασα ομως καπου οτι αυτο μπορει να ειναι και συμπτωμα ωορηξιας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, με το καλό όλες οι αυχενικες!!! @smaro30 καλώς ήρθες στην παρέα, εγώ έχω ΠΗΤ 31/5 αλλά λόγω καισαρικής θα γεννήσω νωρίτερα. Εσένα πρώτο παιδί? Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα τρέλα να μην πάρω πολλά κιλά κ προσεχα πάρα πολύ. Τώρα έχω άλλη φιλοσοφία, ας πάρω κ 15.. είμαι αδύνατη οπότε δεν με πειράζει.. Όσο για τις λιγούρες, τρώω ότι θέλω, δεν προσέχω καθόλου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...