Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μαΐου 2019


Recommended Posts

πρίν από 52 λεπτά , stelina87 είπε:

Κορίτσι μου προσπάθησε να είσαι δυνατή..όντως είναι πολύ δύσκολο....

Φαντάζομαι όλες που είναι η πρώτη μας φορά έχουμε την ίδια αγωνία..ήταν πολύ συγκινητικά στην αυχενική..μόλις μαθαίνεις ότι είναι καλά σου φεύγει ένα άγχος κ μετα συγκίνηση..εμείς μάθαμε κ το φύλλο είναι αγοράκι και φάνηκε πεντακάθαρα !! Με το καλο και εσυ..

Ναι εχω κάνει κ εγω αυχενικη...ολα βγηκαν καλα...αυριο θα παω στον γιατρο..τωρα ειμαι 14 εβδομάδων..σε ευχαριστώ πολυ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 181
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 

@smaro30 τί να πω...ειλικρινά εύχομαι να μειωθεί αυτή η κύστη και να μπορέσεις να συνεχίσεις αυτή την εγκυμοσύνη... μεγάλο σοκ τέτοια νέα.... κουράγιο...

@stelina87 καλώς ήρθες! με το καλό το μωράκι σου! χρόνια πολλά κ για χθες!

εγώ είμαι 16+κάτι ημερών... έκανα πριν ένα μήνα περίπου την αυχενική... αυτή τη βδομάδα έχουμε πάλι επίσκεψη στο γιατρό... για κάποιο λόγο έχω άγχος...

@mama16 συγχαρητήρια για το αγοράκι σας! με το καλό!

 


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , marirene είπε:

 

@smaro30 τί να πω...ειλικρινά εύχομαι να μειωθεί αυτή η κύστη και να μπορέσεις να συνεχίσεις αυτή την εγκυμοσύνη... μεγάλο σοκ τέτοια νέα.... κουράγιο...

@stelina87 καλώς ήρθες! με το καλό το μωράκι σου! χρόνια πολλά κ για χθες!

εγώ είμαι 16+κάτι ημερών... έκανα πριν ένα μήνα περίπου την αυχενική... αυτή τη βδομάδα έχουμε πάλι επίσκεψη στο γιατρό... για κάποιο λόγο έχω άγχος...

@mama16 συγχαρητήρια για το αγοράκι σας! με το καλό!

 

Ευχαριστώ πολύ να σαι καλά! Γιατί καλέ αγχώνεσαι? Αφού ήταν όλα καλά στην αυχενική. Σ είπαν τι περιμένεις?? Απ' ότι είχα δει φούσκωσε η κοιλίτσα σου ε?? Οι άλλες κοπέλες τι κάνετε??:

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, marirene είπε:

 

@smaro30 τί να πω...ειλικρινά εύχομαι να μειωθεί αυτή η κύστη και να μπορέσεις να συνεχίσεις αυτή την εγκυμοσύνη... μεγάλο σοκ τέτοια νέα.... κουράγιο...

@stelina87 καλώς ήρθες! με το καλό το μωράκι σου! χρόνια πολλά κ για χθες!

εγώ είμαι 16+κάτι ημερών... έκανα πριν ένα μήνα περίπου την αυχενική... αυτή τη βδομάδα έχουμε πάλι επίσκεψη στο γιατρό... για κάποιο λόγο έχω άγχος...

@mama16 συγχαρητήρια για το αγοράκι σας! με το καλό!

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Γιατί έχεις αγχος? Όλα καλά δεν πήγαν στην αυχενικη? 

@mama16 σε ποια εβδομάδα εισαι? Εγώ την Πέμπτη μπαίνω στην 18η εβδομάδα..

Κορίτσια εσείς με τα κιλά πως πάτε; Εγώ πήρα 5 και νομίζω πως είναι πολλά..πείτε μου απόψεις..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , stelina87 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Γιατί έχεις αγχος? Όλα καλά δεν πήγαν στην αυχενικη? 

@mama16 σε ποια εβδομάδα εισαι? Εγώ την Πέμπτη μπαίνω στην 18η εβδομάδα..

Κορίτσια εσείς με τα κιλά πως πάτε; Εγώ πήρα 5 και νομίζω πως είναι πολλά..πείτε μου απόψεις..

Είσαι λίγο μεγαλύτερη εβδομάδα. Εγώ αν θυμάμαι καλά είμαι 13κ3 σήμερα. Την Πέμπτη που είχα πάει για αυχενική είχα βάλει 3,5 κιλά αλλά δεν αγχώνομαι με αυτά. Όσο βαλω, στην πρώτη προσπαθούσα να μην βάλω πολλά κ 2 μήνες μετά την γέννα λόγω θηλασμού είχα χάσει περισσότερα απο όσα είχα όταν ξεκινήσει την εγκυμοσύνη. Οπότε τώρα το έχω πάρει χαλαρά, αν θηλασεις θα τα χάσεις πολύ εύκολα πιστεύω. 5 κιλά που πήρες καλά είναι πιστεύω αλλά εξαρτάται κ με πόσα ξεκίνησες! Σου είπαν τι περιμένεις??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , mama16 είπε:

Είσαι λίγο μεγαλύτερη εβδομάδα. Εγώ αν θυμάμαι καλά είμαι 13κ3 σήμερα. Την Πέμπτη που είχα πάει για αυχενική είχα βάλει 3,5 κιλά αλλά δεν αγχώνομαι με αυτά. Όσο βαλω, στην πρώτη προσπαθούσα να μην βάλω πολλά κ 2 μήνες μετά την γέννα λόγω θηλασμού είχα χάσει περισσότερα απο όσα είχα όταν ξεκινήσει την εγκυμοσύνη. Οπότε τώρα το έχω πάρει χαλαρά, αν θηλασεις θα τα χάσεις πολύ εύκολα πιστεύω. 5 κιλά που πήρες καλά είναι πιστεύω αλλά εξαρτάται κ με πόσα ξεκίνησες! Σου είπαν τι περιμένεις??

Αρχικά συζητάω για τα κιλά γιατί είναι υγιή το μωράκι μου..που είναι το πιο σημαντικό..είναι αγοράκι και είναι το πρώτο μου γι’αυτο είμαι κ επηρεασμένη με τα κιλά..ξεκίνησα γύρω στα 65 ύψος 1.70 κ έχω πάει 70 κ όλα αυτά τις δυο τελευταίες εβδομάδες που συνέρχομαι από αναγουλες κ εμετούς! Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες και να χαθούν..εσένα το δευτερο?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , stelina87 είπε:

Αρχικά συζητάω για τα κιλά γιατί είναι υγιή το μωράκι μου..που είναι το πιο σημαντικό..είναι αγοράκι και είναι το πρώτο μου γι’αυτο είμαι κ επηρεασμένη με τα κιλά..ξεκίνησα γύρω στα 65 ύψος 1.70 κ έχω πάει 70 κ όλα αυτά τις δυο τελευταίες εβδομάδες που συνέρχομαι από αναγουλες κ εμετούς! Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες και να χαθούν..εσένα το δευτερο?

Καλά υγιή να είναι τα μωράκια μας κ ας το θέμα μας συζήτησης να είναι μόνο τα κιλά!! Ναι δεύτερο εμένα, η πρώτη μου είναι σχεδόν 2. Με το καλό να γεννήσεις το μωράκι σου!!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, mama16 είπε:

Καλά υγιή να είναι τα μωράκια μας κ ας το θέμα μας συζήτησης να είναι μόνο τα κιλά!! Ναι δεύτερο εμένα, η πρώτη μου είναι σχεδόν 2. Με το καλό να γεννήσεις το μωράκι σου!!!

Τι ωραία..τώρα έχεις αγορακι? Σε ευχαριστώ επίσης...εύχομαι για όλες να πάνε όλα καλά.που θα γεννήσεις σε ποιο νοσοκομειο?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , stelina87 είπε:

Τι ωραία..τώρα έχεις αγορακι? Σε ευχαριστώ επίσης...εύχομαι για όλες να πάνε όλα καλά.που θα γεννήσεις σε ποιο νοσοκομειο?

Ναι ναι τωρα έχω αγοράκι... Στο πανεπιστημιακό Λάρισας θα γεννήσω εσύ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, stelina87 είπε:

Εγώ στο Ιασώ στην Αθήνα..το πρώτο φυσιολογικά ή καισαρική ;

Α Αθήνα είσαι εσύ..:) καισαρική είχα κάνει στο πρώτο οπότε κ το δεύτερο έτσι θα το γεννήσω με το καλό..

Link to comment
Share on other sites

On 27/11/2018 at 1:32 ΜΜ, stelina87 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Γιατί έχεις αγχος? Όλα καλά δεν πήγαν στην αυχενικη? 

@mama16 σε ποια εβδομάδα εισαι? Εγώ την Πέμπτη μπαίνω στην 18η εβδομάδα..

Κορίτσια εσείς με τα κιλά πως πάτε; Εγώ πήρα 5 και νομίζω πως είναι πολλά..πείτε μου απόψεις..

Εγω ειμαι 14η βδομαδα κ ευτυχως δεν εχω παρει καθολου..κ τρωω κ συνεχεια..αν εχεις περιθωριο για κιλα μην σε νοιαζει...κοιτα να το ευχαριστηθεις

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τελικα σημερα θα μπω για διακοπη κυησης το βραδυ και αυριο θα βγω. Δεν εχω λογια, το μονο που θελω ειναι να τελειωνει να προχωρησω μπροστα. Σας ευχομαι ολες να εχετε τελειομηνες εγκυμοσυνες και υγιη παιδακια!!! Ελπιζω το 2019 να με αξιωσει ο θεος να γινω δευτερη μωρα μανουλα

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Smaro3056 είπε:

Κοριτσια τελικα σημερα θα μπω για διακοπη κυησης το βραδυ και αυριο θα βγω. Δεν εχω λογια, το μονο που θελω ειναι να τελειωνει να προχωρησω μπροστα. Σας ευχομαι ολες να εχετε τελειομηνες εγκυμοσυνες και υγιη παιδακια!!! Ελπιζω το 2019 να με αξιωσει ο θεος να γινω δευτερη μωρα μανουλα

Γλυκο μου κορίτσι είναι πολύ λυπηρό αλλά να είσαι δυνατή κ για το άλλο σου παιδάκι..μην το βαζεις κάτω..να σκέφτεσαι θετικά και είμαι σίγουρη ότι πολύ σύντομα θα έχουμε ευχάριστα νέα από εσένα!! Μακάρι να μπορούμε να βοηθήσουμε κ εμείς κάπου,έστω και ψυχολογικά..

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια! χωρίς λόγο το άγχος μου... απλά έχω στρεσαριστεί για άλλους λόγους και με έπιασε ανησυχία χωρίς λόγο. δεν έχω νιώσει ακόμα κάποιο χτύπημα... κ άρχισα να σκέφτομαι διάφορα...

πήγα και στο γιατρό κ όλα καλά! μεγαλώνει το σποράκι... έχει φτάσει τα 14 ολόκληρα εκατοστά! 

@stelina87 μη στενοχωριέσαι για το βάρος, χάνονται τα κιλά. προσπάθησε να τρέφεσαι σωστά για λόγους υγείας, από 'κει και πέρα, δεν υπάρχει λόγος για άγχη... κάποιες κοπέλες τα παίρνουν στην αρχή τα κιλά, άλλες προς το τέλος. εγώ ακόμα δεν έχω πάρει βάρος, αν και τρώω καλύτερα απ' ότι στις αρχές, αλλά έχω ακόμα ενοχλήσεις και περιορίζω την ποσότητα. έχω και 2 παιδιά που με τρέχουν, θηλάζω κ το ένα, οπότε όσο να πεις, καίγονται οι θερμίδες. 

@Smaro3056 δεν υπάρχουν λόγια... κουράγιο, ελπίζω να τελειώσει όσο πιο ανώδυνα γίνεται για όλους σας! και να 'σαι σίγουρη, ότι θα πάρεις στην αγκαλιά σου και 2ο μωράκι εφόσον το επιθυμείς! 


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...