Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ υγρά στην 5η εβδομαδα


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι καινούργια κι έχω μια τρομερή ανησυχία. Σήμερα μπήκα στην Πέμπτη εβδομάδα. Την Τρίτη η χοριακη μου έδειχνε 95.9 και την Πέμπτη 216. Παρ ολ αυτά την Πέμπτη το βράδυ βρήκα στο εσώρουχο μου καφέ κηλίδες. Μόνο μια φορά. Μετά ξανά τίποτα. Ο γιατρός μου έδωσε utrogastan κα φυσικά συνέστησε απόλυτη ξάπλα.  Είναι φυσιολογικό αυτό ή συμβαίνει  κάτι στο σποράκι μου;; Κλείσαμε ραντεβού για Δευτέρα αλλά μέχρι τότε θα έχω τρελαθεί. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω ειχα δυο φορες καφε πριν την χοριακη στην 4η κ 5η εβδ.μετα την χοριακη κ εγω επαιρνα ουτρο κ.ημουν ξαπλα.ολα.πηγαν καλα

σου ευχομαι μια καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , vikib είπε:

εγω ειχα δυο φορες καφε πριν την χοριακη στην 4η κ 5η εβδ.μετα την χοριακη κ εγω επαιρνα ουτρο κ.ημουν ξαπλα.ολα.πηγαν καλα

σου ευχομαι μια καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη!

Μακάρι να πάνε όλα καλά!!!!!! Σ ευχαριστώ πολύ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Joanna23 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι καινούργια κι έχω μια τρομερή ανησυχία. Σήμερα μπήκα στην Πέμπτη εβδομάδα. Την Τρίτη η χοριακη μου έδειχνε 95.9 και την Πέμπτη 216. Παρ ολ αυτά την Πέμπτη το βράδυ βρήκα στο εσώρουχο μου καφέ κηλίδες. Μόνο μια φορά. Μετά ξανά τίποτα. Ο γιατρός μου έδωσε utrogastan κα φυσικά συνέστησε απόλυτη ξάπλα.  Είναι φυσιολογικό αυτό ή συμβαίνει  κάτι στο σποράκι μου;; Κλείσαμε ραντεβού για Δευτέρα αλλά μέχρι τότε θα έχω τρελαθεί. 

Εγώ στην εγκυμοσύνη μου είχα αίμα κατακόκκινο και ευτυχώς πήγαν όλα καλά....θετική σκέψη!όλα θα πάνε καλααααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Joanna23 είπε:

Μακάρι..... δεν περνάνε οι μέρες να έρθει η Δευτέρα να ξέρω τι γίνεται.... μακάρι να κρατηθεί το μωράκι μου!!!!

 

Καλησπέρα Joanna23, Καταρχήν να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα πάνε καλά!! Και εγώ στην εγκυμοσύνη μου είχα μια μέρα αίμα κόκκινο και μετά τίποτα και όλα πήγαν κατευχήν :) Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας θα δεις που την Δευτέρα στον υπέρηχο το σποράκι σου θα είναι μια χαρά!!!


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω την 5 η εβδομαδα ειχα αιμα την 7 επαθα μεγαλη αιμοραγια με κατακοκκινο αιμα αρκετο τωρα εχω τον μπεμπη μου αγκαλιτσα κ κοιμαται.ολα καλα θα πανε σκεψου θετικα συμβαινει σε παρα πολλες κοπελες.ξεκουρασου κ χαλαρωσε οσο μπορεις βοηθαει κ το εμβρυακι σου!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...
On 19/10/2018 at 9:19 ΜΜ, Joanna23 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι καινούργια κι έχω μια τρομερή ανησυχία. Σήμερα μπήκα στην Πέμπτη εβδομάδα. Την Τρίτη η χοριακη μου έδειχνε 95.9 και την Πέμπτη 216. Παρ ολ αυτά την Πέμπτη το βράδυ βρήκα στο εσώρουχο μου καφέ κηλίδες. Μόνο μια φορά. Μετά ξανά τίποτα. Ο γιατρός μου έδωσε utrogastan κα φυσικά συνέστησε απόλυτη ξάπλα.  Είναι φυσιολογικό αυτό ή συμβαίνει  κάτι στο σποράκι μου;; Κλείσαμε ραντεβού για Δευτέρα αλλά μέχρι τότε θα έχω τρελαθεί. 

 

Link to comment
Share on other sites

On 19/10/2018 at 9:19 ΜΜ, Joanna23 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι καινούργια κι έχω μια τρομερή ανησυχία. Σήμερα μπήκα στην Πέμπτη εβδομάδα. Την Τρίτη η χοριακη μου έδειχνε 95.9 και την Πέμπτη 216. Παρ ολ αυτά την Πέμπτη το βράδυ βρήκα στο εσώρουχο μου καφέ κηλίδες. Μόνο μια φορά. Μετά ξανά τίποτα. Ο γιατρός μου έδωσε utrogastan κα φυσικά συνέστησε απόλυτη ξάπλα.  Είναι φυσιολογικό αυτό ή συμβαίνει  κάτι στο σποράκι μου;; Κλείσαμε ραντεβού για Δευτέρα αλλά μέχρι τότε θα έχω τρελαθεί. 

Καλησπέρα κοπέλα μου κ με το καλό 

Στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου είχα καφέ υγρά την Πέμπτη εβδομάδα,έπαιρνα ουτροτζεσαν και σε τρεις μέρες σταμάτησαν. Ξαναείχα αίμα κόκκινο και μεγάλη ροή (για άλλον λόγο,λόγω πλακούντα) λίγο πριν την αυχενική. Τώρα η μπουμπού είναι 19 μηνών. Όλα καλά θα πάνε. Όσο μπορείς να ξεκουραζεσαι και να ακούς τον γιατρό σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα παιδια..Και σας ευχαριστω προκαταβολικά για την οποια απαντηση.Πριν απο καποιο διαστημα ειμασταν ατυχοι για 2η φορά καθως προχωρησαμε σε αποξεση.Σήμερα εγκυος η συζυγος με χοριακη την Παρασκευη που μας περασε 10/06 30 και χοριακη την Δευτερα 13/06 200.Ο γιατρος ικανοποιημένος αρκετά.Εχει δυο ημερες ομως που εμφανιστηκαν καφε υγρά και ειμαστε λες και φαγαμε τα χαστούκια ολου του κόσμου.Οι αρνητικες σκεψεις ηρθαν παλι στο μυαλο μας.Ο γιατρος μας καθυσηχασε φυσικά.Ουτροτζεσταν και παει λεγοντας πλεον η συζυγος.Αλλα εμεις ειμαστε στα καγκελα.Πονο δεν έχει στην κοιλιά ευτυχως.
πραγματικά δεν θα το αντεξω να το ξαναζησουμε παλι αυτο…

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Christos13 είπε:

Καλησπερα παιδια..Και σας ευχαριστω προκαταβολικά για την οποια απαντηση.Πριν απο καποιο διαστημα ειμασταν ατυχοι για 2η φορά καθως προχωρησαμε σε αποξεση.Σήμερα εγκυος η συζυγος με χοριακη την Παρασκευη που μας περασε 10/06 30 και χοριακη την Δευτερα 13/06 200.Ο γιατρος ικανοποιημένος αρκετά.Εχει δυο ημερες ομως που εμφανιστηκαν καφε υγρά και ειμαστε λες και φαγαμε τα χαστούκια ολου του κόσμου.Οι αρνητικες σκεψεις ηρθαν παλι στο μυαλο μας.Ο γιατρος μας καθυσηχασε φυσικά.Ουτροτζεσταν και παει λεγοντας πλεον η συζυγος.Αλλα εμεις ειμαστε στα καγκελα.Πονο δεν έχει στην κοιλιά ευτυχως.
πραγματικά δεν θα το αντεξω να το ξαναζησουμε παλι αυτο…

λυπαμαι για τις ατυχιες σας

ειναι θετικο που δεν εχει πονους

να ξεκουραζεται.κ οσο μπορειτε να ειστε ηρεμοι

το καφε ειναι παλιο αιμα.συνηθως δ μας ανησυχει.θελει προληπτικα προσοχη

ευχομαι ολα να πανε καλα!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikib είπε:

λυπαμαι για τις ατυχιες σας

ειναι θετικο που δεν εχει πονους

να ξεκουραζεται.κ οσο μπορειτε να ειστε ηρεμοι

το καφε ειναι παλιο αιμα.συνηθως δ μας ανησυχει.θελει προληπτικα προσοχη

ευχομαι ολα να πανε καλα!

Μακαρι πραγματικά…Και ο γιατρός η αληθεια ειναι οτι ηταν καθυσυχαστικός.Ασχετα που εμεις πηραμε φωτιες.
Μακαρι πραγματικά να είναι ετσι και να ειναι παλιο αιμα..

απ το στομα σου και στου Θεού το αυτι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...