Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 2

Είμαι έγκυος


Giwta9

Recommended Posts

Καλησπέρα, είμαι νέο μέλος κ ο λόγος είναι φυσικά γιατί είμαι έγκυος.θα χρειαστώ τη βοήθεια σας.μετα από πολύ κόπο κ απογοήτευση που δεν εμένα έγκυος αποφάσισα να πάω σε άλλο γιατρό για μια 2 γνώμη κ χωρίς να το περιμένω μου είπε ότι ήδη ήμουν έγκυος.1ερωτημα:ο σάκος είναι χαμηλά(αλλά ο γιατρός δεν αγχώνεται) κ μου ζήτησε να κάνω σε συνεργάτη του την αυχενική διαφάνεια κ για κυστική ίνωση μεγαλο κόστος.2ερωτημα:μήπως τον νοιάζει μόνο το χρήμα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!Καταρχην συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου και με το καλο το μωρακι σου!Η κυστικη ινωση γραφεται.Εμενα μου την ειχε γραψει και ειχε μια ελαχιστη συμμετοχη.Οσον αφορα την αυχενικη εμενα ο δικος μου γιατρος μου ειχε δωσει μια λιστα ονοματων με πιστοποιημενους γιατρους για να επιλεξω εγω που θα την κανω.


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα!Καταρχην συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου και με το καλο το μωρακι σου!Η κυστικη ινωση γραφεται.Εμενα μου την ειχε γραψει και ειχε μια ελαχιστη συμμετοχη.Οσον αφορα την αυχενικη εμενα ο δικος μου γιατρος μου ειχε δωσει μια λιστα ονοματων με πιστοποιημενους γιατρους για να επιλεξω εγω που θα την κανω.

Σ ευχαριστώ πολυ!!το θέμα μου είναι ότι δεν τον ξέρω δεν έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη μου κ δεν ξέρω αν αυτές οι εξετάσεις πρέπει να γίνουν ή απλά το κάνει για να πάω σ αυτόν που συνεργάζεται κ να βγάλουν περισσότερα λεφτά είμαι 8 εβδομάδων κ έχων πολύ άγχος!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Δυστυχώς οι περισσότεροι γιατροί κυρίως το κέρδος έχουν στο μυαλό τους. Για αυχενική κι εμένα με έστειλε σε δικό της γιατρό, νομίζω οι περισσότεροι έτσι κάνουν. Τώρα για εξέταση κυστικής ίνωσης μπορείς να την κάνεις σε οποιδήποτε μικροβιολογικό.

Πάντως προσπάθησε να μην αγχώνεσαι, γιατί το μεταδίδεις και στο μωράκι σου, και σκέψου αν γενικότερα τον εμπιστεύεσαι αυτόν τον γιατρό. Άν όχι, είναι πολύ νωρίς και προλαβαίνεις να τον αλλάξεις.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Giwta9 είπε:

Σ ευχαριστώ πολυ!!το θέμα μου είναι ότι δεν τον ξέρω δεν έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη μου κ δεν ξέρω αν αυτές οι εξετάσεις πρέπει να γίνουν ή απλά το κάνει για να πάω σ αυτόν που συνεργάζεται κ να βγάλουν περισσότερα λεφτά είμαι 8 εβδομάδων κ έχων πολύ άγχος!

Γειά σου κοπέλα μου συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου. Αυτές οι εξετάσεις είναι καλό να της κάνεις και η αυχενική και η κυστική ινωση είναι για να απόκλιση τυχόν μεταλλάξεις είναι λίγο ακριβή αλλά είναι σημαντική. Δεν νομίζω να το κάνει για τα λεφτά γιατί εσύ μπορείς να της κάνεις όπου θες. Αν δεν σου εμπνέει έμπιστοσυνη μπορείς να τον αλλάξεις αλλά μην ανχωνεσε για το καλό σου σου βάζει εξετάσεις. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Γειά σου κοπέλα μου συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου. Αυτές οι εξετάσεις είναι καλό να της κάνεις και η αυχενική και η κυστική ινωση είναι για να απόκλιση τυχόν μεταλλάξεις είναι λίγο ακριβή αλλά είναι σημαντική. Δεν νομίζω να το κάνει για τα λεφτά γιατί εσύ μπορείς να της κάνεις όπου θες. Αν δεν σου εμπνέει έμπιστοσυνη μπορείς να τον αλλάξεις αλλά μην ανχωνεσε για το καλό σου σου βάζει εξετάσεις. 

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!άρα αν πούμε ότι είναι όλες υποχρεωτικές γιατί να μη μου τις γράψει κ να πάω όπου πιστεύω εγώ(να σημειωθεί ότι δουλεύω σε  μεγάλο διαγνωστικό στην αθηνα) κ το ξέρει) παρά μόνο με στέλνει σε συνεργάτη του με πολύ μεγάλο κόστος;αν ξεκίνησε έτσι με τι το τέλος πόσα θα ζητήσει;(επίσης επειδή έχω κ κοντό τράχηλο ίσως χρειαστώ περίδεση)είναι όλα τόσο μπερδεμένα!άσε που δεν ήθελε να δώσει κ άδεια.οτι είναι να μείνει θα μείνει αλλιώς ο οργανισμός θα το διώξει!!έτσι μου είπε!!!

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Giwta9 είπε:

Σ ευχαριστώ πολυ!!το θέμα μου είναι ότι δεν τον ξέρω δεν έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη μου κ δεν ξέρω αν αυτές οι εξετάσεις πρέπει να γίνουν ή απλά το κάνει για να πάω σ αυτόν που συνεργάζεται κ να βγάλουν περισσότερα λεφτά είμαι 8 εβδομάδων κ έχων πολύ άγχος!

Η κυστικη ινωση γραφεται αλλα η αυχενικη οχι. Και η κυστικη γραφεται ενα συγκεκριμενο γονιδιο οχι οταν θες να τα ελεγξεις ολα απο οσο ξερω.Εμενα μου ειχε γραψει μονο το συγκεκριμενο γονιδιο το οποιο ειναι και το πιο συχνο. Στην αυχενικη φυσικα και οφειλει να σου πει να την κανεις οπου εσυ θελεις.Να κανεις την ερευνα σου και να ρωτησεις και τιμες.Οσον αφορα αυτο που σου ειπε μου φαινεται εντελως ακυρο εμενα προσωπικα.Αρα να μη προσεξουμε και να το αφησουμε στην τυχη και αν μεινει εμεινε!Απαραδεκτος.Εγω σου προτεινω να βρεις ενα γιατρο που σου εμπνεει εμπιστοσυνη.Η εγκυμοσυνη ειναι μια περιοδος που πολλες φορες μας αγχωνει και θελουμε ενα γιατρο να μας συμβουλευει σωστα,να ειναι διπλα μας και κυριως να μην ειναι παραδοπιστος. Δεν εχεις καποια στον κυκλο σου να σου προτεινει καποιον? 

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Giwta9 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!άρα αν πούμε ότι είναι όλες υποχρεωτικές γιατί να μη μου τις γράψει κ να πάω όπου πιστεύω εγώ(να σημειωθεί ότι δουλεύω σε  μεγάλο διαγνωστικό στην αθηνα) κ το ξέρει) παρά μόνο με στέλνει σε συνεργάτη του με πολύ μεγάλο κόστος;αν ξεκίνησε έτσι με τι το τέλος πόσα θα ζητήσει;(επίσης επειδή έχω κ κοντό τράχηλο ίσως χρειαστώ περίδεση)είναι όλα τόσο μπερδεμένα!άσε που δεν ήθελε να δώσει κ άδεια.οτι είναι να μείνει θα μείνει αλλιώς ο οργανισμός θα το διώξει!!έτσι μου είπε!!!

 

Ο κάθε γιατρός έχει κάποια κέντρα που εμπιστεύεται περισσότερο μήπως το έκανε γιαυτό. Η κυστική ινωση νομίζω την στέλνουν  σε ένα δημόσιο νοσοκομείο που δεν θυμαμαι πιο είναι και από εκεί περνεις τα αποτελέσματα δεν την βγάζει αλλος. Αυτό λογικά θα το ξέρεις εσύ που είσαι σε μικρόβιλογικο. Δεν μαρεσει αυτό που σου είπε εμένα ο δικός μου όταν ήταν να κάνω την κυστική ινωση μου είπε εγώ έχω ένα μικρό βιολογικό που συνεργάζομαι θες να πας η άμα δεν θες καντην όπου θες δεν έχω πρόβλημα. Αυτό να τον ρωτήσεις από τώρα τι θα ζητήσει για να μην πέσεις από τα σύννεφα τελευταία στιγμή. Δεν μαρεσουν καθόλου οι απαντήσεις του τι είναι αυτό τώρα οτι είναι να μείνει θα μείνει αλλιώς ο οργανισμός θα το διώξει καλύτερα να πάρεις και δεύτερη γνώμη. Ο γιατρός σε ιδιωτικό είναι η σε δημόσιο; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ιδιωτικό.

πρίν από 45 λεπτά , Nicol_ είπε:

Η κυστικη ινωση γραφεται αλλα η αυχενικη οχι. Και η κυστικη γραφεται ενα συγκεκριμενο γονιδιο οχι οταν θες να τα ελεγξεις ολα απο οσο ξερω.Εμενα μου ειχε γραψει μονο το συγκεκριμενο γονιδιο το οποιο ειναι και το πιο συχνο. Στην αυχενικη φυσικα και οφειλει να σου πει να την κανεις οπου εσυ θελεις.Να κανεις την ερευνα σου και να ρωτησεις και τιμες.Οσον αφορα αυτο που σου ειπε μου φαινεται εντελως ακυρο εμενα προσωπικα.Αρα να μη προσεξουμε και να το αφησουμε στην τυχη και αν μεινει εμεινε!Απαραδεκτος.Εγω σου προτεινω να βρεις ενα γιατρο που σου εμπνεει εμπιστοσυνη.Η εγκυμοσυνη ειναι μια περιοδος που πολλες φορες μας αγχωνει και θελουμε ενα γιατρο να μας συμβουλευει σωστα,να ειναι διπλα μας και κυριως να μην ειναι παραδοπιστος. Δεν εχεις καποια στον κυκλο σου να σου προτεινει καποιον? 

Μια φίλη μου έχει κάνει 2 γέννες σε άλλο γιατρό έμεινε απόλυτα ικανοποιημένη αλλά αυτος κάνει μόνος του την αυχενική διαφάνεια κ θεωρεί ότι δεν είναι αξιόπιστα τ αποτελέσματα της pap_a  κ ότι δεν υπάρχει λόγος να κάνω για κυστική ινωση.μονο η αυχενική φτάνει για να δεις αν όλα είναι καλα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Giwta9 είπε:

Σε ιδιωτικό.

Μια φίλη μου έχει κάνει 2 γέννες σε άλλο γιατρό έμεινε απόλυτα ικανοποιημένη αλλά αυτος κάνει μόνος του την αυχενική διαφάνεια κ θεωρεί ότι δεν είναι αξιόπιστα τ αποτελέσματα της pap_a  κ ότι δεν υπάρχει λόγος να κάνω για κυστική ινωση.μονο η αυχενική φτάνει για να δεις αν όλα είναι καλα

Την εξέταση της κυστικής ίνωσης πρέπει οπωσδήποτε να την κάνεις, ξέρεις τι είναι η συγκεκριμένη νόσος??έχεις διαβάσει για αυτήν?

Εγώ είχα κάνει για την μία μετάλλαξη και μετά απο το κέντρο εξωσωματικής μου ζήτησαν την εξέταση με τις περισσότερες μεταλλάξεις όπως και έκανα. Μπορεί να φέρεις γονίδιο και να μην το γνωρίζεις. Απορώ πως η φίλη σου με τέτοια ελαφρότητα σου συνέστησε να μην την κάνεις.

  • Μου αρέσει 1

 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...