Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Blue Velvet είπε:

      Είμαι 39,εχω μια μηδενική χοριακη,μια δίδυμη κύηση όπου το ένα  παλινδρομησε και μια βιοχημική. Θεωρούνται 3αποτυχιες αυτά ?

      Ε όχι δεν θεωρούνται αποτυχίες αυτά απτήν στιγμή που από εκεί έχεις ένα παιδί. Δεν μπορείς να κάνεις προεμφυτικο.

      Να μην ανχωνεσε μην ξεχνάς ότι τώρα έχεις γεννήσει . Μετά από την γέννα ο οργανισμός αντιδρά διαφορετικά Κ στις διεργεσεις . Μπορεί τότε στα 36 να έβγαλες πολλά τώρα μπορεί με μια πιο ήπια διεργεση να έχεις πιο λίγα αλλά πιο ποιοτικά . 

      • Μου αρέσει 1

Μαστιτιδα


Βιβηβιβη

Recommended Posts

Γεια σας. Μετα απο εναν τραυματισμο στο στηθος ερεθιστηκε πολυ το στηθος και τοτε σταματησα να την ιθηλαζω και τραβουσα με το θηλαστρο μετα αποια εβδομαδα ξεκινησε να κοκκινιζει και να ποναει ανεβασα πυρετο. Πηρα το γυναικολογο και μου ειπε καλο πλησιμο και μασαζ με baby oil και αντιφλεγμωνωδη πηγαινε λιγο καλυτερα μετα απο δυο μερες χειροτερεψε και ξεκινησαμε αντιβιωση σημερα σειμειτεον αλλαξαμε αντιβιωση γιατι χειροτερευε. Εντωμεταξυ δεν με εχει δει κοντα.πιανει η αντιβιωση και αν οχι μετα τι ακολουθεί. Ευχαριστω εξαρχεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 22 λεπτά , Βιβηβιβη είπε:

Γεια σας. Μετα απο εναν τραυματισμο στο στηθος ερεθιστηκε πολυ το στηθος και τοτε σταματησα να την ιθηλαζω και τραβουσα με το θηλαστρο μετα αποια εβδομαδα ξεκινησε να κοκκινιζει και να ποναει ανεβασα πυρετο. Πηρα το γυναικολογο και μου ειπε καλο πλησιμο και μασαζ με baby oil και αντιφλεγμωνωδη πηγαινε λιγο καλυτερα μετα απο δυο μερες χειροτερεψε και ξεκινησαμε αντιβιωση σημερα σειμειτεον αλλαξαμε αντιβιωση γιατι χειροτερευε. Εντωμεταξυ δεν με εχει δει κοντα.πιανει η αντιβιωση και αν οχι μετα τι ακολουθεί. Ευχαριστω εξαρχεις

καλησπέρα κορίτσι μου. αν δεν πιάσει η αντιβίωση μήπως να πας στο γιατρό ή σε κάποιον μαστολογο; δοκίμασες να κάνεις μασάζ κατά τη διάρκεια του θηλασμού; βοηθάει πολύ.  Όπως κ ζεστό ντουζ και να τρίβεις κατά τη διάρκεια.  επίσης μετά το θηλασμό,  έχω ακούσει ότι βοηθάει πολύ η κρύα κομπρεσα. κάποιες τοποθετούνε κ λάχανο πάνω στο στήθος! ( το διάβασα σε ομάδα θηλασμού κ έδιναν κοπέλες συμβουλές)


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bella32 είπε:

καλησπέρα κορίτσι μου. αν δεν πιάσει η αντιβίωση μήπως να πας στο γιατρό ή σε κάποιον μαστολογο; δοκίμασες να κάνεις μασάζ κατά τη διάρκεια του θηλασμού; βοηθάει πολύ.  Όπως κ ζεστό ντουζ και να τρίβεις κατά τη διάρκεια.  επίσης μετά το θηλασμό,  έχω ακούσει ότι βοηθάει πολύ η κρύα κομπρεσα. κάποιες τοποθετούνε κ λάχανο πάνω στο στήθος! ( το διάβασα σε ομάδα θηλασμού κ έδιναν κοπέλες συμβουλές)

Σε ευχαριστώ τα περισσότερα τα δοκίμασα μονο αυτο με τις κρυες κομπρεσες δεν δοκιμασα θα το κανω θα παρω αντιβιωση και εαν αυριο δεν καλυτερευει θα παω να με δει.παντως αυτο με το λαχανο το ειχα δοκιμάσει δεν ειχε κανει τιποτα.ασε να περασει γιατι δεν μπορω να φροντισω και την μικρη οπως θελω

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με την μπελα.αρχικα καλυτερα να σε δει απο κοντα γιατρος.ζεστες κομπρεσες πριν βγαλεις γαλα κ κρυες μετα.βαλε αρακα απο καταψυξη

για να αδειασεις με το χερι πολυ βολικο να μπεις στο ντουζ,να πεφτει στην πλατη ζεστο νερο κ εσυ σκυμμενη λιγο μπροστα να βγαζεις με το χερι

το μωρο το βαζεις στο στηθος η μονο με θηλαστρο βγαζεις;

(με την αντιβιωση να παιρνεις προβιοτικα η να τρως γιαουρτι με πετσα)

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, vikib είπε:

συμφωνω με την μπελα.αρχικα καλυτερα να σε δει απο κοντα γιατρος.ζεστες κομπρεσες πριν βγαλεις γαλα κ κρυες μετα.βαλε αρακα απο καταψυξη

για να αδειασεις με το χερι πολυ βολικο να μπεις στο ντουζ,να πεφτει στην πλατη ζεστο νερο κ εσυ σκυμμενη λιγο μπροστα να βγαζεις με το χερι

το μωρο το βαζεις στο στηθος η μονο με θηλαστρο βγαζεις;

(με την αντιβιωση να παιρνεις προβιοτικα η να τρως γιαουρτι με πετσα)

Το κανω και στο ντους και με το θηλαστρο οχι την μικρη σταματησα να την βαζω στο στηθος γιατι μου εκανε ταρζανιες.ειχε το βυζι στο στομα και εκανε ολοκληρη Τούμπα χωρις να το αφησει.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Βιβηβιβη είπε:

Το κανω και στο ντους και με το θηλαστρο οχι την μικρη σταματησα να την βαζω στο στηθος γιατι μου εκανε ταρζανιες.ειχε το βυζι στο στομα και εκανε ολοκληρη Τούμπα χωρις να το αφησει.

Καλημέρα εμένα όταν ξεκίνησε αυτές τις ταρζανιες μετά από λίγες μέρες αρρώστησε και το έκανε επίτηδες γιατί δεν μπορούσε να πιει γάλα τώρα πάλι έστρωσε πίνει μια χαρά. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημέρα εμένα όταν ξεκίνησε αυτές τις ταρζανιες μετά από λίγες μέρες αρρώστησε και το έκανε επίτηδες γιατί δεν μπορούσε να πιει γάλα τώρα πάλι έστρωσε πίνει μια χαρά. 

Οχι εμενα ηταν η φαση που εβγαζε τα δοντια της και φαντασου οτι δεν σταματουσε τραβαγε το στηθος λες και ηθελε να το βγάλει 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Βιβηβιβη είπε:

Οχι εμενα ηταν η φαση που εβγαζε τα δοντια της και φαντασου οτι δεν σταματουσε τραβαγε το στηθος λες και ηθελε να το βγάλει 

Εμεις πεδευομαστε ένα μήνα και τίποτα τα δόντια τραβάει ότι βρει τα χέρια όλα στο στόμα και τίποτα. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Εμεις πεδευομαστε ένα μήνα και τίποτα τα δόντια τραβάει ότι βρει τα χέρια όλα στο στόμα και τίποτα. 

Εμάς τωρα μια βδομαδα εσκασε το πρωτο ερχεται το δευτερο και δεν ειναι με ενα πονο.εμενα να δεις τι τρωει μεχρι και το πιγουνι μου οταν την εχω αγκαλια

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Βιβηβιβη είπε:

Εμάς τωρα μια βδομαδα εσκασε το πρωτο ερχεται το δευτερο και δεν ειναι με ενα πονο.εμενα να δεις τι τρωει μεχρι και το πιγουνι μου οταν την εχω αγκαλια

 

Το ίδιο και εμένα και τους ομους μου!!! 

  • Χαχα 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τελικα με εστειλε ο γιατρός μου σε μαστολογο ειναι αποστημα που δημιουργηθηκε απο μικροβιο και μαλλον παμε για χειρουργειο αυριο θα ξερω καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...