Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καθυστέρηση 8 ημέρες


Kate0821

Recommended Posts

Καλησπέρα. Τελευταία περίοδος ήταν στις 23/11-27/11 και αναμενόμενη στις 21/12. Γενικά από πάντα είχα σταθερό κύκλο 28-31 ημέρες το πολύ (μόνο μια φορά που ήρθε στις 24 ημέρες). Με το αγόρι μου έχουμε έρθει και τον προηγούμενο μήνα (Νοέμβριο) και αυτόν σε ελεύθερη επαφή χωρίς όμως να έχει τελειώσει μέσα , μόνο με προφυλακτικό και απ όσο έχουμε δει δεν έσπασε κάποια φορά.Δεν είχαμε όμως συγκεκριμένες μέρες που ερχόμασταν σε επαφή. Την 7η ημέρα καθυστέρησης έκανα β-χοριακη η οποία βγήκε αρνητική. Όλο αυτό το διάστημα εννοείται είμαι αρκετά πρησμένη επίσης αυτές τις 8 ημέρες η θερμοκρασία είναι σταθερά ανεβασμένη στους 36.8-37.1 νιώθω κάτι σα μούδιασμα στο στήθος σχεδόν συνέχεια και σπάνια κάτι σα τσιμπήματα στη μήτρα. Δε νιώθω όμως πόνους περιόδου ούτε έχω το αίσθημα ότι έρχεται. Τι νομίζετε πως συμβαίνει ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απ' ότι κατάλαβα δεν έχεις κάνει χωρίς προφυλακτικό έτσι?? Οπότε είναι πολύ δύσκολο να είσαι έγκυος. Ίσως να σου καθυστέρησε από το άγχος σου. Μια φορά το χρόνο κιόλας ο κύκλος της γυναίκας αλλάζει κ σε συνδιασμό με το άγχος σου να καθυστέρησε παραπάνω. Μην αγχώνεσαι αν ήσουν η χοριακη με τόσες μέρες καθυστέρησης θα είχε δείξει!

Link to comment
Share on other sites

Κάναμε και χωρίς απλά δε τελείωσε μέσα όταν ερχόμασταν σε επαφή χωρίς προφύλαξη. Μόνο με προφυλακτικό τελείωνε. Θα περιμένω να έρθει που θα πάει. 

Link to comment
Share on other sites

Για να βγήκε την 7η ημέρα καθυστέρησης η χοριακη σου αρνητική, μη φοβάσαι δεν πρόκειται για εγκυμοσύνη! Μπορεί και λόγω άγχους να έχεις καθυστέρηση τώρα.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Κατερινα98 είπε:

Κάναμε και χωρίς απλά δε τελείωσε μέσα όταν ερχόμασταν σε επαφή χωρίς προφύλαξη. Μόνο με προφυλακτικό τελείωνε. Θα περιμένω να έρθει που θα πάει. 

Λογικά για να βγήκε η χοριακη αρνητική δεν είσαι έγκυος εκτός κ αν η σύλληψη έγινε καθυστερημένα απλά επειδή τώρα είμαι έγκυος στην 18η εβδομάδα με αυτή τη μέθοδο (χωρίς προφυλακτικό αλλά να μην τελειώνει μέσα) αν δεν θέλετε παιδί να αποφεύγετε έτσι. Εκτός κ αν έχετε συζητήσει το ενδεχόμενο ότι αν μένατε κάποια στιγμή θα ήταν καλοδεχουμενο το μωράκι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Λογικά για να βγήκε η χοριακη αρνητική δεν είσαι έγκυος εκτός κ αν η σύλληψη έγινε καθυστερημένα απλά επειδή τώρα είμαι έγκυος στην 18η εβδομάδα με αυτή τη μέθοδο (χωρίς προφυλακτικό αλλά να μην τελειώνει μέσα) αν δεν θέλετε παιδί να αποφεύγετε έτσι. Εκτός κ αν έχετε συζητήσει το ενδεχόμενο ότι αν μένατε κάποια στιγμή θα ήταν καλοδεχουμενο το μωράκι!

Καλοδεχούμενο θα ήταν σίγουρα γιατί έχει γίνει συζήτηση απλά δε θα το περιμέναμε. Δε ξέρω τι να πω. Πάντως αυτό το συνεχόμενο μούδιασμα-μυρμήγκιασμα στο στήθος δε το έχω ξανανιώσει. Αλλά για να βγήκε αρνητική η χοριακη κάτι άλλο θα ναι. 

 

3 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Λογικά για να βγήκε η χοριακη αρνητική δεν είσαι έγκυος εκτός κ αν η σύλληψη έγινε καθυστερημένα απλά επειδή τώρα είμαι έγκυος στην 18η εβδομάδα με αυτή τη μέθοδο (χωρίς προφυλακτικό αλλά να μην τελειώνει μέσα) αν δεν θέλετε παιδί να αποφεύγετε έτσι. Εκτός κ αν έχετε συζητήσει το ενδεχόμενο ότι αν μένατε κάποια στιγμή θα ήταν καλοδεχουμενο το μωράκι!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...