Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Εγκυμοσύνη-Συσπάσεις η κατι αλλο?


Ria@90

Recommended Posts

Καλησπερα...ανοιγω το θεμα περι συσπασεων..Εκλεισα την 15η εβδομάδα και εδω κ δυο εβδομαδες εχω παρατηρήσει πως στην κατω κοιλιακη χωρα στα δεξια εχω κατι σαν καρουμπαλακι το οποίο ειναι εμφανες μονο οταν ξαπλωνω κ οταν το ψηλαφισω με το χερι...δεν συνοδεύεται απο πονο..το εχω σχεδον μονίμως σπανια να εξαφανίζεται τελειως...ειναι σύσπαση?εχετε βιώσει κατι παρομοιο βρε κορίτσια?Κοντεύει να μ στρίψει τι μπορει να είναι...μενω εξωτερικο κ εδω γνκ δεν πολυ δινουν βαση αν δεν πεθαίνεις στον πονο..μαλλον θα κλεισω ραντεβου σε κλινική μπας και βγαλω ακρη...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Σύσπαση είναι όταν σου πετρώνει η κοιλιά κυρίως όταν είσαι ξαπλωμένη κ κρατάει λεπτά  η άμα πετρώνει σε κοντινή απόσταση λεπτών.... είχα υποψίες τέτοιες.βεβαια δεν είχα συσπάσεις εν τελει....Για της καούρες τι κάνουμε κοριτσια;ώρες ώρες δεν παλεύονται 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μαράκι μαρακι είπε:

Σύσπαση είναι όταν σου πετρώνει η κοιλιά κυρίως όταν είσαι ξαπλωμένη κ κρατάει λεπτά  η άμα πετρώνει σε κοντινή απόσταση λεπτών.... είχα υποψίες τέτοιες.βεβαια δεν είχα συσπάσεις εν τελει....Για της καούρες τι κάνουμε κοριτσια;ώρες ώρες δεν παλεύονται 

καλησπέρα κορίτσι μου, με το καλό! έτσι είναι οι συσπάσεις, πέτρωμα στη κοιλιά.  τώρα για το καρουμπαλακι που λες @Ria@90  καλύτερα να ρωτήσεις τον γιατρό σου, να ξεαγχωθεις .

όσο για τις καουρες..μεγάλο κεφάλαιο! εμένα με βοηθούσε το γάλα Και τα ξινομηλα.. υπομονή, θα περάσουν!!

  • Ευχαριστώ 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

On 20/1/2019 at 6:58 ΜΜ, bella32 είπε:

καλησπέρα κορίτσι μου, με το καλό! έτσι είναι οι συσπάσεις, πέτρωμα στη κοιλιά.  τώρα για το καρουμπαλακι που λες @Ria@90  καλύτερα να ρωτήσεις τον γιατρό σου, να ξεαγχωθεις .

όσο για τις καουρες..μεγάλο κεφάλαιο! εμένα με βοηθούσε το γάλα Και τα ξινομηλα.. υπομονή, θα περάσουν!!

Πηγα σήμερα μ ειπε ειναι συσπασεις προπαρασκευαστικές κ βοηθάνε μελλοντικά στην γεννα.. τον ρωτησα αν η διάρκεια μετραει κ μ ειπε κατηγορηματικά ειναι φυσικογικοτατο και πως δεν πρεπει να ανησυχώ...δεν ξέρω τι να πω ειλικρινα..ειδαμε ξανα το μπουμπούκι μας το οποιο πιπιλουσε το χερι στον υπερηχο κ μας το εκτυπώσε κιολας τρελαίνομαι χαχα!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Ria@90 είπε:

Πηγα σήμερα μ ειπε ειναι συσπασεις προπαρασκευαστικές κ βοηθάνε μελλοντικά στην γεννα.. τον ρωτησα αν η διάρκεια μετραει κ μ ειπε κατηγορηματικά ειναι φυσικογικοτατο και πως δεν πρεπει να ανησυχώ...δεν ξέρω τι να πω ειλικρινα..ειδαμε ξανα το μπουμπούκι μας το οποιο πιπιλουσε το χερι στον υπερηχο κ μας το εκτυπώσε κιολας τρελαίνομαι χαχα!!!

Ναι υπάρχουν οι προπαρασκευαστικές συσπάσεις! είχα κγω κάποιες φορές. να ξεκουράζεσαι κ να πίνεις πολυυυ νερό! σκέψου ότι όταν είχα μπει νοσοκομείο μου είχαν δώσει οδηγία για 4 λίτρα νερό! όλο τουαλετα έτρεχα! σου έχει δώσει μαγνήσιο; εμένα μετά τον 5ο μου έδωσε..

Αχ η ψυχούλα μουυυ!πιπιλιζε δάχτυλο! τι όμορφες στιγμές! εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , bella32 είπε:

Ναι υπάρχουν οι προπαρασκευαστικές συσπάσεις! είχα κγω κάποιες φορές. να ξεκουράζεσαι κ να πίνεις πολυυυ νερό! σκέψου ότι όταν είχα μπει νοσοκομείο μου είχαν δώσει οδηγία για 4 λίτρα νερό! όλο τουαλετα έτρεχα! σου έχει δώσει μαγνήσιο; εμένα μετά τον 5ο μου έδωσε..

Αχ η ψυχούλα μουυυ!πιπιλιζε δάχτυλο! τι όμορφες στιγμές! εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!

Οχι δεν μ εδωσε τιποτα μ ειπε απλα πως είναι φυσικογικο και να μην ανησυχώ...εδω στο εξωτερικο είναι λιγο στον κοσμο τους...να ξεκουράζομαι δεν μ.ειπε ..δεν μπορω κ πολυ γτ δουλεύω βεβαια δουλειά γραφείου ειναι αλλα κ παλι...οχι δεν μ εδωσαν τιποτα περα απο φολικο οξυ..μ ειπαν πως στον 5ο θα ξανα κανουν εξεταση αιματος να δουν τι λειπει κ να μ δώσουν κ βιταμηνες γτ τωρα το μωρο  οτι ειναι να παρει το παίρνει...τι να πω εδω γνκ ειναι πολυ στον κοσμο τους...

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...