Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Neverstop είπε:

      στην κούνια πότε μεταφέρονται τα μωρά? στο χρόνο?

      Καλέ πιο χρόνο στους 6 μήνες  άντε 7 το πολύ αν είναι μικροκαμωμένο το μωρό δεν χωράει στο λίκνο Κ εκεί αρχίζει να γίνετε Κ επικίνδυνο γιατί ξεκινάει το παιδί να σηκώνετε μόνο του στον κωλο του κ να καθετε οπότε θέλει ψηλά κάγκελα . 

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσακια και μωρακια.Τι κανετε;Εμεις σημερα πηγαμε παιδιατρο γιατι τελευταια δεν πολυτρωει και κλαιει στον υπνο του και τον ειδε.Βγαζει τα πισω δοντια ο καημενος,κατα ταλλα καλα,12.770 κιλα και 89 ποντους υψος,μια χαρα ειναι.

Καλησπέρα κορίτσι!! Καλά εσυ πως πας φουσκωνεις; ωχ ο γλυκούλης μου φαντασου πονο που θα εχει. Και εμεις πηγαμε παιδιατρο είμαστε 10.450 και 84ποντους βάρος ειχαμε πάρει μονο 200γραμμαρια δεν στέκεται καθόλου ολη μέρα. Φαι τρωμε πολυ και πίνουμε και το γαλα μας όλο που δεν έπινε σχεδον καθόλου. Κάνουμε ολη μερα τον παπαγάλο οτι λεω αμεσως πιανει και αυτα που δεν πρέπει!!!

 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Alex. Arap είπε:

Καλησπέρα κορίτσι!! Καλά εσυ πως πας φουσκωνεις; ωχ ο γλυκούλης μου φαντασου πονο που θα εχει. Και εμεις πηγαμε παιδιατρο είμαστε 10.450 και 84ποντους βάρος ειχαμε πάρει μονο 200γραμμαρια δεν στέκεται καθόλου ολη μέρα. Φαι τρωμε πολυ και πίνουμε και το γαλα μας όλο που δεν έπινε σχεδον καθόλου. Κάνουμε ολη μερα τον παπαγάλο οτι λεω αμεσως πιανει και αυτα που δεν πρέπει!!!

 

Μπραβο το κοριτσι.Κι εγω του δωσα καποιες φορες γαλα και το ειπιε αλλα τις περισσοτερες οχι.Σιγουρα ζοριζεται πολυ ο μικρος μου αλλα παιζει αρκετα και τρεχει ολη μερα...Απο λογια λιγα πραγματα...Εγω αρχισα να φουσκωνω και ανυπομονω να ρθει το μωρακι γιατι ακομη ταλαιπωρουμαι αρκετα και δεν μπορω να κανω οσα θα ηθελα με το μικρο...

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Comet είπε:

Μπραβο το κοριτσι.Κι εγω του δωσα καποιες φορες γαλα και το ειπιε αλλα τις περισσοτερες οχι.Σιγουρα ζοριζεται πολυ ο μικρος μου αλλα παιζει αρκετα και τρεχει ολη μερα...Απο λογια λιγα πραγματα...Εγω αρχισα να φουσκωνω και ανυπομονω να ρθει το μωρακι γιατι ακομη ταλαιπωρουμαι αρκετα και δεν μπορω να κανω οσα θα ηθελα με το μικρο...

Ακομα αναγουλες αντε να περασουν ολα για να ερθει το μπεμπε!!! Ειναι λιγο δυσκολα οταν εισαι χαλια να κανεις πραγματα δεν τα ευχαριστιεσαι. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!! Εμείς είμαστε 11 μηνών , ,με 4 δόντια πάνω και 2 κάτω, στεκόμαστε και περπατάμε με βοήθεια ή από έπιπλο σε έπιπλο!

Η μικρή μου είναι πολύ καλή γενικά , θηλάζει ακόμα και εγώ προσπαθώ να την αποθηλαζω γιατί κορίτσια δεν αντέχω άλλο.

Εχουμε ένα θέμα με τον ύπνο της , ενώ νυστάζει δεν κοιμάται εύκολα δλδ την βάζω να κοιμηθεί και κλαίει η μουρμουραει ... Την ημέρα δεν κοιμάται αγκαλιά αλλά καρότσι... Έχει καμία σας κάποιο θέμα με τον ύπνο του μωρού της, τι κάνετε για να τα ηρεμήσετε;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα κοριτσακια και μωρακια.Τι κανετε;Εμεις κοντευουμε τα 2.Λεμε επιτελους καποιες λεξεις.Εδω,ελα,ναι,μπαλα,ενα,δυο,αμαν ,κακα,νονο και λιγες ακομη που αλλες φορες λεει καθαρα κι αλλες οχι.Ειμαστε 90 ποντους και 12.800. Στο μεσο ορο δηλ.Μια χαρα.Τρωει μονος του και πασαλειβει και μολις χορτασει πασαλειβει τον τοπο.Ειναι ζωηρος οπως παντα και περιμενουμε τον μπεμπη.Προς το παρον χαιδευει την κοιλια μου και τη φιλαει και ταιζει με το κουταλι του τον μπεμπη.Επισης τις μισες φορες κατουραει στο γιογιο και τις αλλες στην πανα.Τον Απριλη ξεκιναμε κανονικα την εκπαιδευση.Μου ειπε η παιδιατρος να το κανω πριν ερθει το μωρο.Αντε να δουμε...

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κ από εμένα.. Πως είστε; εμεις μια χαρά η μικρή είναι πολύ ζωηρή τρέχω από πίσω της συνέχεια.. Έχει αρχίσει κ τρώει μόνη της λίγα φαγητά αυτά που δεν είναι σούπες και νερουλα αλλά γενικά τα κάνει λίγο χάλια αλλά τι να κάνουμε πρέπει να μάθει σιγά σιγά.. Κάναμε κάποιες αποπυρες για γιογιό αλλά ακόμη το βλέπει παιχνίδι οπότε το εξαφάνισα να μην το συνδέσει έτσι...κατα τα άλλα άρχισαμε με τον άντρα μου να συζητάμε για δεύτερο γιατί η μικρή κοντεύει τα δύο και δεν θέλω να ξεφύγουν σε διάφορα.. Κάναμε και δύο χρόνια να την πιάσουμε κ με αγχώνει μήπως κ τώρα αργήσουμε.

On 21/1/2020 at 2:08 ΜΜ, Γεωργιαjo είπε:

Γεια σας!!!! Εμείς είμαστε 11 μηνών , ,με 4 δόντια πάνω και 2 κάτω, στεκόμαστε και περπατάμε με βοήθεια ή από έπιπλο σε έπιπλο!

Η μικρή μου είναι πολύ καλή γενικά , θηλάζει ακόμα και εγώ προσπαθώ να την αποθηλαζω γιατί κορίτσια δεν αντέχω άλλο.

Εχουμε ένα θέμα με τον ύπνο της , ενώ νυστάζει δεν κοιμάται εύκολα δλδ την βάζω να κοιμηθεί και κλαίει η μουρμουραει ... Την ημέρα δεν κοιμάται αγκαλιά αλλά καρότσι... Έχει καμία σας κάποιο θέμα με τον ύπνο του μωρού της, τι κάνετε για να τα ηρεμήσετε;;

Και εμείς έχουμε λίγο θέμα με τον βραδινό ύπνο ενώ το μεσημέρι κοιμάται σε δύο λεπτά το βράδυ δεν μπορεί να χαλαρώσει με τίποτα.. Εγώ ξαπλώνω μαζί της κ μετά από πολλές προσπάθειες τελικά ξαπλώνει βεβεαι μας παίρνει καμία ώρα 


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamasanty είπε:

Γειά σας κ από εμένα.. Πως είστε; εμεις μια χαρά η μικρή είναι πολύ ζωηρή τρέχω από πίσω της συνέχεια.. Έχει αρχίσει κ τρώει μόνη της λίγα φαγητά αυτά που δεν είναι σούπες και νερουλα αλλά γενικά τα κάνει λίγο χάλια αλλά τι να κάνουμε πρέπει να μάθει σιγά σιγά.. Κάναμε κάποιες αποπυρες για γιογιό αλλά ακόμη το βλέπει παιχνίδι οπότε το εξαφάνισα να μην το συνδέσει έτσι...κατα τα άλλα άρχισαμε με τον άντρα μου να συζητάμε για δεύτερο γιατί η μικρή κοντεύει τα δύο και δεν θέλω να ξεφύγουν σε διάφορα.. Κάναμε και δύο χρόνια να την πιάσουμε κ με αγχώνει μήπως κ τώρα αργήσουμε.

Και εμείς έχουμε λίγο θέμα με τον βραδινό ύπνο ενώ το μεσημέρι κοιμάται σε δύο λεπτά το βράδυ δεν μπορεί να χαλαρώσει με τίποτα.. Εγώ ξαπλώνω μαζί της κ μετά από πολλές προσπάθειες τελικά ξαπλώνει βεβεαι μας παίρνει καμία ώρα 

Κι εμας ετσι κοιμαται το βραδυ.Αυτος στο κρεβατακι κι εγω η η μαμα μου διπλα στην πολυθρονα,λεμε τραγουδακια η παραμυθια.Παιρνει απο 10 λεπτα εως μιση ωρα συνηθως.Μολις κοιμηθει φευγω.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά σας φτιάχνω θήκες βιβλιαριων υφασμάτινες σε πολλά σχέδια κ χρώματα.. Κ σε πολύ καλή τιμή οποία θέλει ας μου στείλει γτ εδώ δεν ξέρω να ανεβάζω φώτο.. Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμάς! Σε μια εβδομάδα γινόμαστε 14μηνων και μολις σήμερα καταφέραμε να περπατήσουμε το παιδευε καιρό 2-3βηματα αλλά φοβόταν και την κρατούσε πίσω!!! Έχουμε φοβερό ζόρι με τα δόντια προς το παρόν έχουμε 9 και έχουμε έτοιμους 3γομφιους για σκάσιμο ο 4ος έσκασε πριν 4μερες πονάνε πολύ αυτοί οι ατιμοι....έχει φοβερή αντίληψη βρε κορίτσια κάνει τα πάντα ότι της ζηταμε φέρε, πάνε,πάρε,κοίτα όλα έχουμε πάθει πλάκα, λέξεις λέμε λίγες αλλά δειχνει με το δάχτυλο εδώ και 2μηνες και συννενουμαστε πλήρως....ειχαμε ένα θεματικό με συγκαμα και μύκητες στην περιοχή της πανας και είμαστε σε ανάρρωση από τα Χριστούγεννα πάμε καλά ευτυχώς γιατί παιδευτηκε και από αυτό αρκετά!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Γεια σας και από εμάς! Σε μια εβδομάδα γινόμαστε 14μηνων και μολις σήμερα καταφέραμε να περπατήσουμε το παιδευε καιρό 2-3βηματα αλλά φοβόταν και την κρατούσε πίσω!!! Έχουμε φοβερό ζόρι με τα δόντια προς το παρόν έχουμε 9 και έχουμε έτοιμους 3γομφιους για σκάσιμο ο 4ος έσκασε πριν 4μερες πονάνε πολύ αυτοί οι ατιμοι....έχει φοβερή αντίληψη βρε κορίτσια κάνει τα πάντα ότι της ζηταμε φέρε, πάνε,πάρε,κοίτα όλα έχουμε πάθει πλάκα, λέξεις λέμε λίγες αλλά δειχνει με το δάχτυλο εδώ και 2μηνες και συννενουμαστε πλήρως....ειχαμε ένα θεματικό με συγκαμα και μύκητες στην περιοχή της πανας και είμαστε σε ανάρρωση από τα Χριστούγεννα πάμε καλά ευτυχώς γιατί παιδευτηκε και από αυτό αρκετά!

Ααα περαστικα σας.Κι ο μικρος μου εχει ευαισθητο δερμα και κατα διαστηματα συγκαιεται.Μπραβο το κοριτσι που περπαταει,οσο για τα δοντια εμεις κοντευουμε τα 2 και ξεκινησανε τα τερμα πισω,ολη μερα το χερι στο στομα και δαγκωνει οτι βρει,τα καημενα πολυ ταλαιπωρια..


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


20 ώρες πρίν, Comet είπε:

Ααα περαστικα σας.Κι ο μικρος μου εχει ευαισθητο δερμα και κατα διαστηματα συγκαιεται.Μπραβο το κοριτσι που περπαταει,οσο για τα δοντια εμεις κοντευουμε τα 2 και ξεκινησανε τα τερμα πισω,ολη μερα το χερι στο στομα και δαγκωνει οτι βρει,τα καημενα πολυ ταλαιπωρια..

Ωχ κατάλαβα έχουμε ακόμα δρόμο!!!! Πώς πάει η εγκυμοσύνη???


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 13/2/2020 at 12:19 ΠΜ, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ωχ κατάλαβα έχουμε ακόμα δρόμο!!!! Πώς πάει η εγκυμοσύνη???

Καλησπερα. Καλα παει,βγηκαν και τα αποτελεσματα της αμνιο.Ολα καλα.Εχω καουρες καθε μερα αλλα η σιελορια ειναι το χειροτερο.Κανω υπομονη.

Κοριτσια τα μωρα σας δαγκωνουν;Εμενα δαγκωνει κατα διαστηματα,τωρα που βγαζει τα πισω δοντια το κανει πιο συχνα.Μολις με δαγκωσε και πονεσα πολυ.Του λεω οχι και δεν καταλαβαινει


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Comet είπε:

Καλησπερα. Καλα παει,βγηκαν και τα αποτελεσματα της αμνιο.Ολα καλα.Εχω καουρες καθε μερα αλλα η σιελορια ειναι το χειροτερο.Κανω υπομονη.

Κοριτσια τα μωρα σας δαγκωνουν;Εμενα δαγκωνει κατα διαστηματα,τωρα που βγαζει τα πισω δοντια το κανει πιο συχνα.Μολις με δαγκωσε και πονεσα πολυ.Του λεω οχι και δεν καταλαβαινει

Τέλεια για τα αποτελέσματα σου με το καλό ως το τέλος! Υπομονή με τα συπτωματα!! Δαγκώνει ναι όταν την χτυπάει νεύρο από τα δόντια εκεί που κάθεται πετάγεται και δαγκώνει ότι βρει μερικές φορές βρίσκει και το γόνατο μου το πηγούνι μου οτιδήποτε....έσκασε κυνόδοντας σήμερα!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας κοριτσια τι κανετε; τα νεα σας χαθηκαμε εγω εχω τρεξίματα μετακομίσει χειμωνιατικα και επεσε και ολο αυτο με τον ιο και εχω ταλαιπωρηθει όσο δεν παει δεν μπηκε καλα το 2020....

 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Γεια σας κοριτσια τι κανετε; τα νεα σας χαθηκαμε εγω εχω τρεξίματα μετακομίσει χειμωνιατικα και επεσε και ολο αυτο με τον ιο και εχω ταλαιπωρηθει όσο δεν παει δεν μπηκε καλα το 2020....

 

Καλησπερα. Καλα ειμαστε.Μεσα στο σπιτι εδω και βδομαδες η μαμα μου με το μωρο.Εγω βγαινω οταν ειναι απαραιτητο με μασκα κι ο αντρας μου λογω δουλειας προσεχει οσο μπορει.Ξεκινησαμε και εκπαιδευση για το γιογιο χαλαρα.Κατουραει τις περισσοτερες φορες στο γιογιο.Καλα παμε.Εγω τα ιδια,ζοριζομαι με τις καουρες,η σιελλορια φουλ και αρχισα παλι να χανω βαρος,ο μπεμπης ευτυχως μεγαλωνει καλα..


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...