Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσακια μου,τι κανετε;Τα μωρα σας;Εμεις ειμαστε πολυ καλα.Εμμετοι και αναγουλες τελος,λιγο καουρα τα βραδυα αλλα το παλευω.Ο μικρος παιζει πολυ,δεν λεει πολλα μονο που φωναζει Αννια(δηλ.Αννα το ονομα μου) ολη τη βδομαδα. Ευτυχως το δεντρο συνεχιζει να επιβιωνει....Μολις το δει μου δειχνει να βαλω τα φωτακια στην μπριζα,το κοιταει λιγο,πιανει μια μπαλα που ειναι χαμηλα και μετα φευγει.Το χερακι του ειναι καλα,εχει ενα πολυ ελαφρυ ροζ σημαδακι αλλα συνεχιζουμε πρωι βραδυ την αλοιφη


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσακια μου,τι κανετε;Τα μωρα σας;Εμεις ειμαστε πολυ καλα.Εμμετοι και αναγουλες τελος,λιγο καουρα τα βραδυα αλλα το παλευω.Ο μικρος παιζει πολυ,δεν λεει πολλα μονο που φωναζει Αννια(δηλ.Αννα το ονομα μου) ολη τη βδομαδα. Ευτυχως το δεντρο συνεχιζει να επιβιωνει....Μολις το δει μου δειχνει να βαλω τα φωτακια στην μπριζα,το κοιταει λιγο,πιανει μια μπαλα που ειναι χαμηλα και μετα φευγει.Το χερακι του ειναι καλα,εχει ενα πολυ ελαφρυ ροζ σημαδακι αλλα συνεχιζουμε πρωι βραδυ την αλοιφη

Μπραβο κοριτσι μου ηρεμη εγκυμοσυνη απο εδω κ περα! Εμεις εχθες γιναμε 1 καναμε ενα μσγαλο παρτυ με τους δικους μας στο σπιτι ξετρελαθηκε ειχαμε κ λιγα παιδακια κ επαιξε! Ειναι λιγο μπουκωμενη αλλα τπτ παραπανω! Κατα τα αλλα μας τρελαινει! Μπραβο που παει καλα το σημαδακι σας ευχομαι να φυγει συντομα εντελως!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μπραβο κοριτσι μου ηρεμη εγκυμοσυνη απο εδω κ περα! Εμεις εχθες γιναμε 1 καναμε ενα μσγαλο παρτυ με τους δικους μας στο σπιτι ξετρελαθηκε ειχαμε κ λιγα παιδακια κ επαιξε! Ειναι λιγο μπουκωμενη αλλα τπτ παραπανω! Κατα τα αλλα μας τρελαινει! Μπραβο που παει καλα το σημαδακι σας ευχομαι να φυγει συντομα εντελως!

Να σου ζησει η μικρη σου,γερη κι ευτυχισμενη παντα!


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, katrin* είπε:

Ελπίζω όλες να περάσατε υπέροχα Χριστούγεννα!με το καλό ο νέος χρόνος που οδεύει τα μωράκια μας προς τα 2 έτη (terrible two's εν όψει :-P

Χρονια πολλα, να χαιρομαστε τα μωρα μας.Εμεις τα terrible twos τα ζουμε ηδη....Καποια στιγμη θα περασουν,λεω....


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Χρονια πολλα, να χαιρομαστε τα μωρα μας.Εμεις τα terrible twos τα ζουμε ηδη....Καποια στιγμη θα περασουν,λεω....

Ναι ναι!κ μετά θα έρθουν τα horrible threes! Χαχαχα! Πλάκα κάνω,δεν τα πιστεύω αυτά...Ειναι φάσεις που περνάνε τα νηπιακια καθώς ανακαλύπτουν τον κόσμο,τις ικανότητες και τα όρια τους...

Πάντως εκεί μετά τα 3 είδα μεγάλη διαφορά στην κόρη μου ως προς τη συνεννόηση κ την διαχείριση των συναισθημάτων της...παρά την καταπληκτική λεκτική επικοινωνία που είχε από πολύ μικρή,δεν μπορούσε να μας εκφράσει αυτό που αισθανόταν,μέχρι που ωρίμασε αρκετά εκεί γύρω στα 3...οπότε έχουμε δρόμο ακόμα :) ειδικά μιας κ ο μικρός συνεννοείται μόνο με κραυγές χαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, katrin* είπε:

Ναι ναι!κ μετά θα έρθουν τα horrible threes! Χαχαχα! Πλάκα κάνω,δεν τα πιστεύω αυτά...Ειναι φάσεις που περνάνε τα νηπιακια καθώς ανακαλύπτουν τον κόσμο,τις ικανότητες και τα όρια τους...

Πάντως εκεί μετά τα 3 είδα μεγάλη διαφορά στην κόρη μου ως προς τη συνεννόηση κ την διαχείριση των συναισθημάτων της...παρά την καταπληκτική λεκτική επικοινωνία που είχε από πολύ μικρή,δεν μπορούσε να μας εκφράσει αυτό που αισθανόταν,μέχρι που ωρίμασε αρκετά εκεί γύρω στα 3...οπότε έχουμε δρόμο ακόμα :) ειδικά μιας κ ο μικρός συνεννοείται μόνο με κραυγές χαχα

Κι ο δικος μας επισης,κατα διαστηματα ακουμε καμια λεξη...Τον εβαλα στο προφιλ Αι Βασιλη


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια καλή χρονιά εύχομαι και μόνο υγεία... Τι κάνετε; εμεις καλά απλά εδώ κ 15 μέρες είναι συναχομαινη η μικρή και έχει απίστευτη γκρίνια... Κατά τα άλλα μια χαρα.. Σας φιλώ 

  • Μου αρέσει 1

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κορίτσια!!!Καλή Χρονιά!!!Με υγεία!!!

Τι κάνετε;πως περάσατε;

Εμείς Χριστούγεννα με τους γονείς μου αλλά πολύ κρύο και βροχή και η μικρή κρυωμενη και δεν πήγαμε ούτε μια βόλτα...Πρώτοχρόνια κάναμε εδώ με την οικογένειά του άντρα μου το έχουμε καθιερωσει γιατί την παραμονή τρώμε όλοι μαζί στης πεθεράς μου και μετά ντύνεται κάποιος Άγιος Βασίλης και φέρνει τα δώρα στα μικρά!πολύ χαρά τα παιδιά και εμείς πολύ γέλιο γιατί για να μην καταλάβουν ποιος είναι του φοράμε ακόμα και γάντια και τα γένια καλύπτουν και τα μάτια!:-D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλη χρονια σε ολους.Καλα ειμαστε,ο μικρος λιγο μπουκωμενος,αν και σημερα καλυτερα.Εγω μπουκωμα, πονολαιμο και πολυ καουρα.Χτες το βραδυ περασαμε χαλια.Απο την ωρα που τον πηγα για υπνο ουρλιαζε κυριολεκτικα,δεν ξερω τι επαθε,αλλη μια φορα μου το εκανε πριν κανα χρονο.Δεν ηθελε τιποτα.Εφτασε 11:30 να κοιμηθει μετα απο πολυ κουνημα περπατωντας στην αγκαλια μου.Τελικα κοιμηθηκε στον καναπε,δεν αντεχα να τον παω στο κρεβατι του κι εγω ολο το βραδυ ειχα καουρα.Το πρωι δεν ειχε κεφια,εφαγε ομως κι ευτυχως κοιμηθηκε σχετικα ευκολα στο κρεβατι του πριν μια ωρα και κατι.Ελπιζω αποψε να ναι ησυχος γιατι ειμαι κομματια,λειπει και η μαμα μου και δεν εχω βοηθεια.

  • Λυπημένη/-ος 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 4/1/2020 at 5:41 ΜΜ, Comet είπε:

Καλη χρονια σε ολους.Καλα ειμαστε,ο μικρος λιγο μπουκωμενος,αν και σημερα καλυτερα.Εγω μπουκωμα, πονολαιμο και πολυ καουρα.Χτες το βραδυ περασαμε χαλια.Απο την ωρα που τον πηγα για υπνο ουρλιαζε κυριολεκτικα,δεν ξερω τι επαθε,αλλη μια φορα μου το εκανε πριν κανα χρονο.Δεν ηθελε τιποτα.Εφτασε 11:30 να κοιμηθει μετα απο πολυ κουνημα περπατωντας στην αγκαλια μου.Τελικα κοιμηθηκε στον καναπε,δεν αντεχα να τον παω στο κρεβατι του κι εγω ολο το βραδυ ειχα καουρα.Το πρωι δεν ειχε κεφια,εφαγε ομως κι ευτυχως κοιμηθηκε σχετικα ευκολα στο κρεβατι του πριν μια ωρα και κατι.Ελπιζω αποψε να ναι ησυχος γιατι ειμαι κομματια,λειπει και η μαμα μου και δεν εχω βοηθεια.

Καλη χρόνια κοπέλα μου με υγεία και με το καλο το μωρακι σου!!!! και εμένα εχθες ουρλιαζε χωρις λογο εκεί που κοιμοταν ελεγε μαμα μαμα και εγω ημουν διπλα της δεν ξέρω τι τα πιάνει μερικες φορες. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Καλη χρόνια κοπέλα μου με υγεία και με το καλο το μωρακι σου!!!! και εμένα εχθες ουρλιαζε χωρις λογο εκεί που κοιμοταν ελεγε μαμα μαμα και εγω ημουν διπλα της δεν ξέρω τι τα πιάνει μερικες φορες. 

Ευτυχως δεν το ξανακανε.Ξεπερασαμε και το κρυωμα κι εχουμε αρκετη διαθεση...Ηταν πολυ δυσκολο παντως....Δεν μιλαει κι ολας να μου πει τι εχει...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα κοριτσακια και μωρακια.Τι κανετε;Εμεις σημερα πηγαμε παιδιατρο γιατι τελευταια δεν πολυτρωει και κλαιει στον υπνο του και τον ειδε.Βγαζει τα πισω δοντια ο καημενος,κατα ταλλα καλα,12.770 κιλα και 89 ποντους υψος,μια χαρα ειναι.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...