Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Μανούλες Αυγούστου 2019


Newmum19

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Newmum19 είπε:

Μια χαρά!! Κ που θα γεννήσεις με το καλό εσυ; 

αυτο ειναι ενα θεμα η γιατρος μου ειναι στο μητερα απλα ειμαι σε διλλημα λογο οικονομικου δεν ξερω τι να κανω!!!! ακομα σκεφτομαι εσυ που θα γεννησεις με το καλο κοριτσι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, sara_mixalis είπε:

αυτο ειναι ενα θεμα η γιατρος μου ειναι στο μητερα απλα ειμαι σε διλλημα λογο οικονομικου δεν ξερω τι να κανω!!!! ακομα σκεφτομαι εσυ που θα γεννησεις με το καλο κοριτσι?

Ναι οντως είναι ένα θέμα το οικονομικό! Αλλά εγώ πιο πολύ σκέφτομαι τη στιγμή της γεννας! Ότι αν γεννήσω φυσιολογικά στο δημόσιο δεν κάνουν επισκληρίδειο, ενώ στο ιδιωτικό ναι! Κ μένα η γιατρός μου στο μητέρα είναι κ μάλλον εκεί θα μείνω!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Newmum19 είπε:

Ναι οντως είναι ένα θέμα το οικονομικό! Αλλά εγώ πιο πολύ σκέφτομαι τη στιγμή της γεννας! Ότι αν γεννήσω φυσιολογικά στο δημόσιο δεν κάνουν επισκληρίδειο, ενώ στο ιδιωτικό ναι! Κ μένα η γιατρός μου στο μητέρα είναι κ μάλλον εκεί θα μείνω!! 

κ εγω καπως ετσι σκεφτομαι αναμεικτα συναισθηματα κα εχεις παρει τιμες κ τετοια?? ξερεις πανω κατω ποσο ? ποια γιατρο εχεις αν επιτρεπετε? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , sara_mixalis είπε:

κ εγω καπως ετσι σκεφτομαι αναμεικτα συναισθηματα κα εχεις παρει τιμες κ τετοια?? ξερεις πανω κατω ποσο ? ποια γιατρο εχεις αν επιτρεπετε? 

Παπαγεωργίου λέγεται! Εσένα; Πήρα τον τιμοκατάλογο από την κλινική όταν πήγα για την αυχενική, η αλήθεια είναι ότι είναι τσιμπημένες οι τιμές, αλλά έχω εμπιστοσύνη κ στην γιατρό μ κ δεν θέλω σε περίπτωση φυσιολογικού τοκετού να μην κάνω επισκληρίδειο και να πάρω όλους τους πόνους! Εγώ θα σου έλεγα να μην ακούς κανέναν! Να κλείσεις τα αυτιά σου κ να επιλέξεις ο,τι νομίζεις ότι θα είναι καλύτερο για σενα κ το μωράκι σου! Γιατί κ εγώ δέχτηκα πολύ ψυχολογική πίεση για το που να πάω!! Όπου νιώθεις πιο ασφαλής!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, sara_mixalis είπε:

θα τρελαθω κ εγω την νατασα εχω!!! κ εγω  εχω ακουσει διαφορα η αληθεια ειναι αλλα νομιζω κ εγω εκει θα καταληξω!!! καλα τοσο συμπτωση αν ειναι δυνατον!!!

Χαχα αλήθεια; Είδες μικρός που είναι ο κόσμος!! Το θέμα λοιπόν για μένα είναι αν νιώθεις εντάξει στα χέρια της Νατάσας!! Τώρα το οικονομικό οντως είναι ένα θέμα, γι αυτό τώρα μαζευόμαστε σιγά σιγά όσον αφορά τα εξοδα! Είσαι ευχαριστημένη με τη νατασα εσυ;

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Newmum19 είπε:

Χαχα αλήθεια; Είδες μικρός που είναι ο κόσμος!! Το θέμα λοιπόν για μένα είναι αν νιώθεις εντάξει στα χέρια της Νατάσας!! Τώρα το οικονομικό οντως είναι ένα θέμα, γι αυτό τώρα μαζευόμαστε σιγά σιγά όσον αφορά τα εξοδα! Είσαι ευχαριστημένη με τη νατασα εσυ;

 

εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενη με την νατασα την εχω πολυ ψηλα!!! εννοειτε οτι αισθανομαι τελεια μαζι της ! το κακο ειναι οτι φτιαχουμε το σπιτι μας κ δν εχουμε μπει αν ειχαμε μπει δεν θα το συζητουσα καν, θα πηγαινα με κλειστα ματια στο μητερα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , sara_mixalis είπε:

εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενη με την νατασα την εχω πολυ ψηλα!!! εννοειτε οτι αισθανομαι τελεια μαζι της ! το κακο ειναι οτι φτιαχουμε το σπιτι μας κ δν εχουμε μπει αν ειχαμε μπει δεν θα το συζητουσα καν, θα πηγαινα με κλειστα ματια στο μητερα! 

Τώρα εκεί τι να σου πω; Πραγματικά τότε συζήτηση μόνο με τον άντρα σου κ ο,τι αποφασίσετε!! Έκανες την αυχενική εσυ; Ποτε σου έχει δώσει πιθανη ημερομηνία;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , sara_mixalis είπε:

εκανα την αυχενικη στον μουσουρακη 9 με 10 αυγουστου που ειπε ΠΗΤ! εσενα??

Κι εγώ εκεί!!! Κ όλα καλά ευτυχώς!! Ελπίζω το ιδιο κ εσυ! Εμένα μου είπε 12!! ;)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σας κορίτσια!!!Ήρθα κι εγώ στην ομάδα σας γιατί ενώ έχω ΠΗΤ 3/9/19, λόγω ιστορικού (δυστυχώς με άσχημο τέλος) ξέρω ότι πάω για Αυγούστο σίγουρα.Είμαι 10  εβδομάδων και 3 ημερών και στις 22/2 πρώτα ο Θεός έχω την αυχενική!!! Εύχομαι σε όλες μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!


 

Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2019 at 4:15 ΜΜ, Katerina 88 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια!!!Ήρθα κι εγώ στην ομάδα σας γιατί ενώ έχω ΠΗΤ 3/9/19, λόγω ιστορικού (δυστυχώς με άσχημο τέλος) ξέρω ότι πάω για Αυγούστο σίγουρα.Είμαι 10  εβδομάδων και 3 ημερών και στις 22/2 πρώτα ο Θεός έχω την αυχενική!!! Εύχομαι σε όλες μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!

Καλώς ήρθες κ εσυ κορίτσι μου!! Με το καλό σου εύχομαι κ ανεξάρτητα του ιστορικού εύχομαι να σου πάνε όλα τέλεια.. πες μας πως πήγε με την αυχενική σου όταν με το καλό την κανεις!! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Newmum19 είπε:

Καλώς ήρθες κ εσυ κορίτσι μου!! Με το καλό σου εύχομαι κ ανεξάρτητα του ιστορικού εύχομαι να σου πάνε όλα τέλεια.. πες μας πως πήγε με την αυχενική σου όταν με το καλό την κανεις!! :)

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!!! Μακάρι κοριτσάκι μου γιατί η δική μου ιστορία είναι πολύ πικρή, καθώς πέρυσι έχασα το μωρό στις 30 εβδομάδες και τώρα που ξαναεμεινα έγκυος τρέμω από τον φόβο μου! Εύχομαι και σε εσένα ότι καλύτερο!!!


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!!! Μακάρι κοριτσάκι μου γιατί η δική μου ιστορία είναι πολύ πικρή, καθώς πέρυσι έχασα το μωρό στις 30 εβδομάδες και τώρα που ξαναεμεινα έγκυος τρέμω από τον φόβο μου! Εύχομαι και σε εσένα ότι καλύτερο!!!

Εύχομαι να ήταν και η τελευταία τραυματική εμπειρία εκείνη! να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα πάνε τέλεια :) μην περνάς όμως την κάθε σου μέρα με τον φόβο όπως λες.. να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου.. άλλωστε η καθεμία είναι και διαφορετική! ελπίζω να καταφέρεις να το ξεπεράσεις και να κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου!! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Newmum19 είπε:

Εύχομαι να ήταν και η τελευταία τραυματική εμπειρία εκείνη! να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα πάνε τέλεια :) μην περνάς όμως την κάθε σου μέρα με τον φόβο όπως λες.. να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου.. άλλωστε η καθεμία είναι και διαφορετική! ελπίζω να καταφέρεις να το ξεπεράσεις και να κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου!! :)

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!!! Θετική σκέψη και θα πάνε όλα καλά!!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...