Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

Χαμένο ????? ωοθυλάκιο


krios

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους !!

Είμαι καινούργιο μέλος στο φόρουμ  παρόλο που πολλά χρόνια  διαβάζω το φόρουμ και με έχει βοηθήσει πάρα πολύ. 

Καταρχήν ζητώ συγνώμη αν δεν έχω ανοίξει το θέμα στο σωστό σημείο.

Επειδή όσο και να έψαξα δεν βρήκα κάτι για αυτό που με απασχολεί αποφάσισα να ανοίξω το θέμα. 

Είμαι σε πρόγραμμα εξωσωματικής σε φυσικό κύκλο  και ήθελα να ρωτήσω αν έχει τύχει σε κάποια από εσάς  στους  υπέρηχο να υπάρχει ένα ωοθυλάκιο  πάνω από 17 χιλ. στην κάθε ωοθήκη και όταν πήγατε για ωοληψία το ένα να έχει <<εξαφανιστεί >> . Την  προηγούμενη φορά  είχα πάλι δυο ωοθυλάκια απλά το ένα έμεινε στο 15χιλ  δεν μεγάλωσε άλλο οπότε δεν το πήραν. Αυτή τη φορά  εφτασε 17+ και μετά εξαφανίστηκε ?? Έχει συμβεί σε κάποια άλλη κοπέλα? και τι εξήγηση  της έχουν δώσει ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , krios είπε:

Καλησπέρα σε όλους !!

Είμαι καινούργιο μέλος στο φόρουμ  παρόλο που πολλά χρόνια  διαβάζω το φόρουμ και με έχει βοηθήσει πάρα πολύ. 

Καταρχήν ζητώ συγνώμη αν δεν έχω ανοίξει το θέμα στο σωστό σημείο.

Επειδή όσο και να έψαξα δεν βρήκα κάτι για αυτό που με απασχολεί αποφάσισα να ανοίξω το θέμα. 

Είμαι σε πρόγραμμα εξωσωματικής σε φυσικό κύκλο  και ήθελα να ρωτήσω αν έχει τύχει σε κάποια από εσάς  στους  υπέρηχο να υπάρχει ένα ωοθυλάκιο  πάνω από 17 χιλ. στην κάθε ωοθήκη και όταν πήγατε για ωοληψία το ένα να έχει <<εξαφανιστεί >> . Την  προηγούμενη φορά  είχα πάλι δυο ωοθυλάκια απλά το ένα έμεινε στο 15χιλ  δεν μεγάλωσε άλλο οπότε δεν το πήραν. Αυτή τη φορά  εφτασε 17+ και μετά εξαφανίστηκε ?? Έχει συμβεί σε κάποια άλλη κοπέλα? και τι εξήγηση  της έχουν δώσει ?

γεια σου κοριτσι δεν.εχω κανει ωοληψια αλλα.απο αυτα που εχω ακουσει μηπως δεν προλαβαν την ωορηξια σου κ.εσκασε το ωοθηλακιο εγινε δηλαδη πιο.νωρις ωορηξια εγω αυτο εχω ακουσει να γινετε.  εσυ στον υπερηχο τι ειδες??στους δινει τους υπερηχους φαινονται τα ωοθηλακια κ.χωρις να ξερεις κ πολλα τα ξεχωριζεις. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , krios είπε:

Καλησπέρα σε όλους !!

Είμαι καινούργιο μέλος στο φόρουμ  παρόλο που πολλά χρόνια  διαβάζω το φόρουμ και με έχει βοηθήσει πάρα πολύ. 

Καταρχήν ζητώ συγνώμη αν δεν έχω ανοίξει το θέμα στο σωστό σημείο.

Επειδή όσο και να έψαξα δεν βρήκα κάτι για αυτό που με απασχολεί αποφάσισα να ανοίξω το θέμα. 

Είμαι σε πρόγραμμα εξωσωματικής σε φυσικό κύκλο  και ήθελα να ρωτήσω αν έχει τύχει σε κάποια από εσάς  στους  υπέρηχο να υπάρχει ένα ωοθυλάκιο  πάνω από 17 χιλ. στην κάθε ωοθήκη και όταν πήγατε για ωοληψία το ένα να έχει <<εξαφανιστεί >> . Την  προηγούμενη φορά  είχα πάλι δυο ωοθυλάκια απλά το ένα έμεινε στο 15χιλ  δεν μεγάλωσε άλλο οπότε δεν το πήραν. Αυτή τη φορά  εφτασε 17+ και μετά εξαφανίστηκε ?? Έχει συμβεί σε κάποια άλλη κοπέλα? και τι εξήγηση  της έχουν δώσει ?

καλησπέρα αγαπη....Καλή σ επυτιχια....Μήπως το αυγο σπάει πριν την ωρα τ???? γιατι εγω το επαθα ....έκανα κ γω φυσικούς κύκλους....ovitrell κανεις για την ωρίμανση???? πριν μπεις για ωοληψια δεν σε ελέγχουν να δούμε αν είναι ακόμα εκεί  ????? 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Rafaelatarzan είπε:

καλησπέρα αγαπη....Καλή σ επυτιχια....Μήπως το αυγο σπάει πριν την ωρα τ???? γιατι εγω το επαθα ....έκανα κ γω φυσικούς κύκλους....ovitrell κανεις για την ωρίμανση???? πριν μπεις για ωοληψια δεν σε ελέγχουν να δούμε αν είναι ακόμα εκεί  ????? 

Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας! Λοιπόν ας σας τα πω με την σειρά μήπως βγάλουμε κάποιο συμπέρασμα. Έκανα υπέρηχο την 11 ημέρα και είχα ένα ωοθηλακιο στην αριστερή ωοθήκη περίπου 17χιλιοστα και στην δεξιά ένα περίπου 15 και ένα μικρό περίπου 5-6. Επαναλαμβάνω τον υπέρηχο την 13 ημέρα και το ωοθηλακιο στην αριστερή έχει πάει 19+ καί στην δεξιά 17+ και το μικρό έχει μεγαλώσει ελάχιστα ( ο υπέρηχος έγινε την Τετάρτη) μου δίνουν οδηγίες την Πέμπτη το βράδυ να κάνω την Ovitrelle και Παρασκευή πρωί και βράδυ να πάρω Voltaren. Τα κάνω όλα αυτά και σήμερα πάω για ωολληψια και μου  παίρνουν το ωοθηλακιο από την αριστερή και στην δεξιά βλέπουν μόνο το μικρό , το άλλο τι έγινε ????  Ίσως κάνω λάθος αλλά νομίζω πως αν έσπαγε κάποιο πριν το πάρουν το λόγικο θα ήταν να σπάσει το μεγαλύτερο που ήταν στην αριστερή και όχι στην δεξιά που ήταν μικρότερο ??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , krios είπε:

Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας! Λοιπόν ας σας τα πω με την σειρά μήπως βγάλουμε κάποιο συμπέρασμα. Έκανα υπέρηχο την 11 ημέρα και είχα ένα ωοθηλακιο στην αριστερή ωοθήκη περίπου 17χιλιοστα και στην δεξιά ένα περίπου 15 και ένα μικρό περίπου 5-6. Επαναλαμβάνω τον υπέρηχο την 13 ημέρα και το ωοθηλακιο στην αριστερή έχει πάει 19+ καί στην δεξιά 17+ και το μικρό έχει μεγαλώσει ελάχιστα ( ο υπέρηχος έγινε την Τετάρτη) μου δίνουν οδηγίες την Πέμπτη το βράδυ να κάνω την Ovitrelle και Παρασκευή πρωί και βράδυ να πάρω Voltaren. Τα κάνω όλα αυτά και σήμερα πάω για ωολληψια και μου  παίρνουν το ωοθηλακιο από την αριστερή και στην δεξιά βλέπουν μόνο το μικρό , το άλλο τι έγινε ????  Ίσως κάνω λάθος αλλά νομίζω πως αν έσπαγε κάποιο πριν το πάρουν το λόγικο θα ήταν να σπάσει το μεγαλύτερο που ήταν στην αριστερή και όχι στην δεξιά που ήταν μικρότερο ??

οχι καθε ωοθηλακιο εχει δικια του δυναμικη δηλαδη ενα ωοθηλακιο.μπορει να σκασει 22 χιλιοστα κ ενα αλλο 19 χιλιοστα. δεν πανε με λογικη σειρα. προφανως το αλλο εσκασε πιο μικρο δεν.σκανε ολα μαζι στο ιδιο μεγεθος

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 39 λεπτά , krios είπε:

Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας! Λοιπόν ας σας τα πω με την σειρά μήπως βγάλουμε κάποιο συμπέρασμα. Έκανα υπέρηχο την 11 ημέρα και είχα ένα ωοθηλακιο στην αριστερή ωοθήκη περίπου 17χιλιοστα και στην δεξιά ένα περίπου 15 και ένα μικρό περίπου 5-6. Επαναλαμβάνω τον υπέρηχο την 13 ημέρα και το ωοθηλακιο στην αριστερή έχει πάει 19+ καί στην δεξιά 17+ και το μικρό έχει μεγαλώσει ελάχιστα ( ο υπέρηχος έγινε την Τετάρτη) μου δίνουν οδηγίες την Πέμπτη το βράδυ να κάνω την Ovitrelle και Παρασκευή πρωί και βράδυ να πάρω Voltaren. Τα κάνω όλα αυτά και σήμερα πάω για ωολληψια και μου  παίρνουν το ωοθηλακιο από την αριστερή και στην δεξιά βλέπουν μόνο το μικρό , το άλλο τι έγινε ????  Ίσως κάνω λάθος αλλά νομίζω πως αν έσπαγε κάποιο πριν το πάρουν το λόγικο θα ήταν να σπάσει το μεγαλύτερο που ήταν στην αριστερή και όχι στην δεξιά που ήταν μικρότερο ??

κατάλαβα...παρόλο αυτά όμως γιατι σε άφησαν τόσο λίγο με την ovitrell....Πρέπει να περάσει ένα 36 ώρες για να στο παρουν...τουλάχιστον αυτό έγινε σε μένα...Τέλος πάντων ομως αυτο δεν ειναι θεμα γιατι πι γιατροί μας ξέρουν καλητερα κ έπραξαν πολυ καλα....Όσο για το άλλο το απορρόφησε ο οργανισμός...μ έγινε κ μενα 2 φορές....Δεν ειναι κάτι....Μην σε απασχολήσει  αυτο καθολου....Τελικά τι γίναμε τα άλλα 2???? ειναι ολα καλα??? γονοιμοποιηθηκαν???? σ ευχομαι τα καλητερα 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...