Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Evi89 είπε:

@Katerina88 ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!Όλοι μέσα από τις διάφορες δυσκολίες που περνάμε πάντα βγαίνουμε πολύ δυνατοί!!Το θέμα είναι να συνεχίζεις... γιατί η ζωή προχωράει κ δεν μας ρωτάει... μπράβο για την δύναμη σου!!!!!Κ εγώ έχω ένα προαίσθημα πως ήταν αγοράκι κ αγοράκι ήρθε πάλι... έτσι κάπως να κλείνει ο κύκλος όπως λες! Εγώ έχω 22/8

Με το καλό κοριτσάκι μου!!!Και για όλες τις κοπέλες!!!


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Με το καλό κοριτσάκι μου!!!Και για όλες τις κοπέλες!!!

Ευχαριστώ!!Ναι με το καλό σε όλες!!Εσύ από στομάχι πως πάς;; Έχεις καθόλου ενοχλήσεις;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Evi89 είπε:

Ευχαριστώ!!Ναι με το καλό σε όλες!!Εσύ από στομάχι πως πάς;; Έχεις καθόλου ενοχλήσεις;

Τα πάντα όλα έχω!Που κ που έχω εμετούς, έχω ανακατωσουρες, ζαλάδες, δυσκοιλιότητα, καούρες κ μερικές φορές πόνο στο στομάχι κ τις τελευταίες ημέρες μου πέφτει μάλλον η πίεση κ είμαι σαν μαστουρωμενη! Εσύ κορίτσι μου??


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Katerina 88 είπε:

Τα πάντα όλα έχω!Που κ που έχω εμετούς, έχω ανακατωσουρες, ζαλάδες, δυσκοιλιότητα, καούρες κ μερικές φορές πόνο στο στομάχι κ τις τελευταίες ημέρες μου πέφτει μάλλον η πίεση κ είμαι σαν μαστουρωμενη! Εσύ κορίτσι μου??

Εγώ είχα λίγους εμετούς αλλά τρελή ανακατωσουρα από την 9η εβδομάδα μέχρι κ περίπου την 13η...μετά κάπως ηρέμησα σήμερα είμαι 14 κ 4...κ έχω τάση για εμετό ... βάρος στο στομάχι...σαν καούρα ,σαν δυσπεψία κάπως έτσι...κ απογοητεύομαι γιατί υποτίθεται μετά την 14 φεύγουν αυτά τα συμπτώματα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Evi89 είπε:

Εγώ είχα λίγους εμετούς αλλά τρελή ανακατωσουρα από την 9η εβδομάδα μέχρι κ περίπου την 13η...μετά κάπως ηρέμησα σήμερα είμαι 14 κ 4...κ έχω τάση για εμετό ... βάρος στο στομάχι...σαν καούρα ,σαν δυσπεψία κάπως έτσι...κ απογοητεύομαι γιατί υποτίθεται μετά την 14 φεύγουν αυτά τα συμπτώματα...

Κάνε κουράγιο κορίτσι μου, είναι υποκειμενικό το πότε θα σταματήσουν τα συμπτώματα στην κάθε κοπέλα!!


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Katerina 88 είπε:

Κάνε κουράγιο κορίτσι μου, είναι υποκειμενικό το πότε θα σταματήσουν τα συμπτώματα στην κάθε κοπέλα!!

Ναι ισχύει, απλά θυμάμαι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη...που ήμουν πολύ χειρότερα...είχαν σταματήσει κάπου εδώ....ας ελπίζω λοιπόν να γίνει έτσι κ τώρα.... υπομονή λοιπόν!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Evi89 είπε:

Ναι λογικά θα σου πει.. πιστεύω βέβαια πως κ κάποιες μικροσυσπασουλες είναι φυσιολογικές γιατί κ η μήτρα μυς είναι,και οι μυς συσπώνται...σωστά;; Ιδίως τώρα που έχει κ έργο να εκτελέσει...κ μεγαλώνει...ρώτησε κ τον γιατρό σου βέβαια αν είναι νορμάλ..κ πες μας τι σου είπε!!!

 

Καλημέρα @Evagellia σε ποια εβδομάδα είσαι;; Εγώ γενικώς παιρνω πολλά...χαχαχχα στο πρώτο τρίμηνο έπαιρνα φυλλικό , utrogestan κ ενέσεις ηπαρινης (λόγω προηγούμενης παλινδρομης κύησης) κ τώρα στον 4ο μου ξεκίνησε κ σίδηρο ασβέστιο κ μαγνήσιο...απλά 5μερες έχει που μου το αύξησε...

14η εβδομάδα είμαι!!Έκανα εξετάσεις αίματος κ είπε ο γιατρός να μην πάρω κάτι..Δεν ξέρω,ακούω πάντως όλες παίρνουν πλέον σίδηρο ασβέστιο τουλάχιστον.

Πώς νιώθεις τη σύσπαση;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Evagellia είπε:

14η εβδομάδα είμαι!!Έκανα εξετάσεις αίματος κ είπε ο γιατρός να μην πάρω κάτι..Δεν ξέρω,ακούω πάντως όλες παίρνουν πλέον σίδηρο ασβέστιο τουλάχιστον.

Πώς νιώθεις τη σύσπαση;;

Σαν πόνοι περιόδου κάπως..εσύ πως τό νιώθεις;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Και εγώ έχω ξεκινήσει σίδηρο, ασβέστιο μαγνήσιο. Εξακολουθώ και πέρνω filicine. Ωστόσο θυμάμαι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη κάποια στιγμή το είχα κόψει. Εσάς σας το έχει κόψει το filicine ο γιατρός? Πάντως ο σίδηρος μου κάθεται πολύ βαριά...τον παίρνω το μεσημέρι και γίνεται χάλια το στομάχι μου. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , SOFI78 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Και εγώ έχω ξεκινήσει σίδηρο, ασβέστιο μαγνήσιο. Εξακολουθώ και πέρνω filicine. Ωστόσο θυμάμαι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη κάποια στιγμή το είχα κόψει. Εσάς σας το έχει κόψει το filicine ο γιατρός? Πάντως ο σίδηρος μου κάθεται πολύ βαριά...τον παίρνω το μεσημέρι και γίνεται χάλια το στομάχι μου. 

Κ εγώ θυμάμαι στην πρώτη εγκυμοσύνη πως μου το είχε κόψει, αντίθετα τώρα μου είπε να το παίρνω...εγώ παίρνω folidex..μήπως μας το είχε κόψει πιο μετά;;δεν θυμάμαι πότε ακριβώς ήταν.εμενα πάλι με ενοχλεί το ασβέστιο που παίρνω ειναι μαζί με βιταμίνη D κ είναι μασωμενο κ μετά όλη μέρα ένα στομάχι χάλια... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 minutes ago, Evi89 said:

Κ εγώ θυμάμαι στην πρώτη εγκυμοσύνη πως μου το είχε κόψει, αντίθετα τώρα μου είπε να το παίρνω...εγώ παίρνω folidex..μήπως μας το είχε κόψει πιο μετά;;δεν θυμάμαι πότε ακριβώς ήταν.εμενα πάλι με ενοχλεί το ασβέστιο που παίρνω ειναι μαζί με βιταμίνη D κ είναι μασωμενο κ μετά όλη μέρα ένα στομάχι χάλια... 

Α και εγώ calcioral μασώμενα δισκία παίρνω με βιτ D. Το παίρνω το απόγευμα...μήπως γι'αυτο χειροτερεύει στομάχι μου το απόγευμα? Θα το προσέξω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , SOFI78 είπε:

Α και εγώ calcioral μασώμενα δισκία παίρνω με βιτ D. Το παίρνω το απόγευμα...μήπως γι'αυτο χειροτερεύει στομάχι μου το απόγευμα? Θα το προσέξω.

Εγώ νομίζω πως με χαλάει λίγο αυτό...αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε κ τίποτα...ούτε να το κόψουμε ας ελπίσουμε πως θα το συνηθίσουμε κ δεν θα μας πειράζει με τον καιρό...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , SOFI78 είπε:

@Katerina88 Μπράβο Κατερίνα! Κάθε καλή εξέταση μας δίνει δύναμη και αισιοδοξία :)

Ακριβώς κορίτσι μου!!!Όλα να πάνε καλά για όλες τις κοπέλες!!!


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...