Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

1 hour ago, Newmum19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! τι κάνετε;; να σας ρωτήσω κάτι.. προς το βράδυ νιώθετε ένα βάρος στην κοιλιά ρε κορίτσια κ μικρά ποναλάκια;;; ή μόνο εγώ..λέω αν πω σε κανέναν ότι η κοιλιά μου βαραίνει μόνο το βράδυ θα με πει τρελή!!χαχαχα...

Καλό μήνα κορίτσια!!! Κ έχω νιώθω αυτό το βάρος που κ πού όχι απαραίτητα το βράδυ... γενικά μέσ' τη μέρα...κ τραβηγματακια νιώθω κ μερικά πονακια....νομίζω πως είναι φυσιολογικά γιατί μεγαλώνει η μήτρα... ασκεί πίεση σιγά σιγά κ στη μέση....αλλά σίγουρα έχω παρατηρήσει μετά από σχετική κούραση με πιάνουν κ πονακια αλλά κυρίως η μέση μου... υποφέρει.....τι έχει να γίνει αργότερα που θα βαρυνουμε αναρωτιέμαι!?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλες! Μανούλα Αυγούστου κι εγώ; με ΠΗΤ 16/9 αλλά λόγω πρώτης καισαρικης θα μπω τέλη Αυγούστου. Λοιπον έχω ενα αγοράκι σχεδόν 3 χρόνων. Εχασα άλλο ενα μωρακι στον τρίτο μήνα λόγω παλινδρόμησης και να μαι πάλι εδώ σήμερα 12 εβδομάδων σχεδον. Η καρδουλα μου τρέμει βέβαια μιας και κάπου εδώ διαιστωσαμετην προηγούμενη ατυχία μας αλλά σκεφτόμαστε θετικά μιας και οι πρωινές ναυτίες αλλά και η κοιλιά μου μου δείχνουν οτι ολα πάνε καλά! Εύχομαι σε όλες μια υπεροχη τελειομηνη εγκυμοσύνη!

  • Μου αρέσει 1

kATBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ότι συμπτώματα έχω όλα εμφανίζονται το βράδυ! Βάρος στην κοιλιά. πονοκέφαλοι, ημικρανίες, ζαλάδες, πονάκια. Γενικώς έχω ελάχιστα συμπτώματα αλλά αυτά τα λίγα εμφανίζονται βράδυ. Είναι νυχτερινοί τύποι τα μωρά μας! Εγώ περιμένω τ' αποτελέσματα της αυχενικής. Το απόγευμα ελπίζω. Μη μας πάει Δευτέρα και μας φάει η αγωνία. Η υπερηχογραφική εικόνα μας ήταν καλή οπότε ελπίζουμε...

Καλό μήνα να έχουμε κορίτσια. Επιτέλους να μπει η άνοιξη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Myrtw80 είπε:

Κι εγώ ότι συμπτώματα έχω όλα εμφανίζονται το βράδυ! Βάρος στην κοιλιά. πονοκέφαλοι, ημικρανίες, ζαλάδες, πονάκια. Γενικώς έχω ελάχιστα συμπτώματα αλλά αυτά τα λίγα εμφανίζονται βράδυ. Είναι νυχτερινοί τύποι τα μωρά μας! Εγώ περιμένω τ' αποτελέσματα της αυχενικής. Το απόγευμα ελπίζω. Μη μας πάει Δευτέρα και μας φάει η αγωνία. Η υπερηχογραφική εικόνα μας ήταν καλή οπότε ελπίζουμε...

Καλό μήνα να έχουμε κορίτσια. Επιτέλους να μπει η άνοιξη!

Καλό μήνα κοριτσάκι μου!!!Όλα καλά θα είναι κ με το papp-a!!!


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε κορίτσια μόνο εγώ κατουριεμαι τοσο; Χαχαχαχαχα! Μιλάμε πάω τουαλετα και μετά από 3 λεπτά αρχίζει πάλι και με ζοριζε η κυστη μου. Έλεος. 

44 minutes ago, athanasia789 said:

Καλημέρα σε όλες! Μανούλα Αυγούστου κι εγώ; με ΠΗΤ 16/9 αλλά λόγω πρώτης καισαρικης θα μπω τέλη Αυγούστου. Λοιπον έχω ενα αγοράκι σχεδόν 3 χρόνων. Εχασα άλλο ενα μωρακι στον τρίτο μήνα λόγω παλινδρόμησης και να μαι πάλι εδώ σήμερα 12 εβδομάδων σχεδον. Η καρδουλα μου τρέμει βέβαια μιας και κάπου εδώ διαιστωσαμετην προηγούμενη ατυχία μας αλλά σκεφτόμαστε θετικά μιας και οι πρωινές ναυτίες αλλά και η κοιλιά μου μου δείχνουν οτι ολα πάνε καλά! Εύχομαι σε όλες μια υπεροχη τελειομηνη εγκυμοσύνη!

Καλωσορισες Αθανασία. Αγάπη μου μην φοβασαι είναι τυχαίο γεγονος προφανώς η παλλινδρομη. Όλα καλά θα πάνε. Αυχενικη δεν κάνατε ακόμη; Καλή εγκυμοσύνη εύχομαι να έχεις και ένα γερό μωράκι. Να σου ζήσει και ο γιόκας σου.

11 minutes ago, Myrtw80 said:

Κι εγώ ότι συμπτώματα έχω όλα εμφανίζονται το βράδυ! Βάρος στην κοιλιά. πονοκέφαλοι, ημικρανίες, ζαλάδες, πονάκια. Γενικώς έχω ελάχιστα συμπτώματα αλλά αυτά τα λίγα εμφανίζονται βράδυ. Είναι νυχτερινοί τύποι τα μωρά μας! Εγώ περιμένω τ' αποτελέσματα της αυχενικής. Το απόγευμα ελπίζω. Μη μας πάει Δευτέρα και μας φάει η αγωνία. Η υπερηχογραφική εικόνα μας ήταν καλή οπότε ελπίζουμε...

Καλό μήνα να έχουμε κορίτσια. Επιτέλους να μπει η άνοιξη!

Καλή επιτυχία Μυρτώ μου στην PAPP-A. Όλα θα πάνε καλά. Φυσικά καλά κάνετε κι ελπίζετε και να το πιστέψετε ότι θα είναι καλό το μπεμπεδακι σας. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

 

Εμένα δόξα το Θεό καλά πάει. Δεν έχω σπουδαία συμπτώματα. Περισσότερο συχνοουρια, μέχρι και τα βράδια στον ύπνο μου σηκωνομαι και πάω τουαλέτα. Κατά τα άλλα έχω αρχίσει και φουσκωνω στην κοιλια. Εσύ έχεις φουσκώσει ή όχι ακόμη; 

Μπράβο κορίτσι μου! Όλα θετικά να πηγαίνουν! Ααααχ αυτή η συχνοουρία, ειδικά η βραδινή! 

Εμένα έχει φουσκώσει από πολύ νωρίς. Ειδικά το βράδυ είναι λες και έχω καταπιεί ολόκληρο καρπούζι! :)

Ίσως επειδή είναι μπέμπα; Κάνω πλάκα και λέω στον μπαμπά μας ότι η κόρη του έχει φτιάξει ολόκληρη έπαυλη για να είναι άνετα! :-)

2 ώρες πρίν, Newmum19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! τι κάνετε;; να σας ρωτήσω κάτι.. προς το βράδυ νιώθετε ένα βάρος στην κοιλιά ρε κορίτσια κ μικρά ποναλάκια;;; ή μόνο εγώ..λέω αν πω σε κανέναν ότι η κοιλιά μου βαραίνει μόνο το βράδυ θα με πει τρελή!!χαχαχα...

Το βράδυ γίνεται πάρτυ η αλήθεια είναι! Εμένα από την αρχή της κύησης η αληθεια είναι ότι ναυτίες, φουσκώματα, ζαλάδες και πονάκια γίνονται εντονότερα το βράδυ! 


WcDtp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Myrtw80 είπε:

Κι εγώ ότι συμπτώματα έχω όλα εμφανίζονται το βράδυ! Βάρος στην κοιλιά. πονοκέφαλοι, ημικρανίες, ζαλάδες, πονάκια. Γενικώς έχω ελάχιστα συμπτώματα αλλά αυτά τα λίγα εμφανίζονται βράδυ. Είναι νυχτερινοί τύποι τα μωρά μας! Εγώ περιμένω τ' αποτελέσματα της αυχενικής. Το απόγευμα ελπίζω. Μη μας πάει Δευτέρα και μας φάει η αγωνία. Η υπερηχογραφική εικόνα μας ήταν καλή οπότε ελπίζουμε...

Καλό μήνα να έχουμε κορίτσια. Επιτέλους να μπει η άνοιξη!

Κορίτσια κι εγώ έχω συχνοουρια, θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο.Νιωθετε σαν να σας χτυπάει ρεύμα (σαν σουβλιες) δεξιά ή αριστερά κοντά στις ωοθήκες? Ξέρετε τι είναι αυτό?


 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MariannakiM said:

Μπράβο κορίτσι μου! Όλα θετικά να πηγαίνουν! Ααααχ αυτή η συχνοουρία, ειδικά η βραδινή! 

Εμένα έχει φουσκώσει από πολύ νωρίς. Ειδικά το βράδυ είναι λες και έχω καταπιεί ολόκληρο καρπούζι! :)

Ίσως επειδή είναι μπέμπα; Κάνω πλάκα και λέω στον μπαμπά μας ότι η κόρη του έχει φτιάξει ολόκληρη έπαυλη για να είναι άνετα! :-)

Το βράδυ γίνεται πάρτυ η αλήθεια είναι! Εμένα από την αρχή της κύησης η αληθεια είναι ότι ναυτίες, φουσκώματα, ζαλάδες και πονάκια γίνονται εντονότερα το βράδυ! 

Άστα να πάνε κι εμένα αφού φάω και ειδικά το βράδυ γίνεται τεράστια. Χαχαχαχαχα. Δεν μπορώ να το συνειδητοποιησω πως γίνεται αυτό γιατί τα μωρακια σε αυτό το στάδιο είναι μια σταλιά. 

1 hour ago, Katerina 88 said:

Κορίτσια κι εγώ έχω συχνοουρια, θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο.Νιωθετε σαν να σας χτυπάει ρεύμα (σαν σουβλιες) δεξιά ή αριστερά κοντά στις ωοθήκες? Ξέρετε τι είναι αυτό?

Κατερίνα μου ναι. Όχι καθημερίνα ίσως αλλά πολλές φορές. Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με τις ωοθήκες απλώς είναι πονακια που η μήτρα μεγαλώνει δεξια και αριστερά για αυτό αισθάνεσαι τον πόνο και από τις 2 πλευρές. Ώρες ώρες κι εγώ διπλωνομαι για λίγα λεπτά. 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Rinaki88 είπε:

Άστα να πάνε κι εμένα αφού φάω και ειδικά το βράδυ γίνεται τεράστια. Χαχαχαχαχα. Δεν μπορώ να το συνειδητοποιησω πως γίνεται αυτό γιατί τα μωρακια σε αυτό το στάδιο είναι μια σταλιά. 

Κατερίνα μου ναι. Όχι καθημερίνα ίσως αλλά πολλές φορές. Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με τις ωοθήκες απλώς είναι πονακια που η μήτρα μεγαλώνει δεξια και αριστερά για αυτό αισθάνεσαι τον πόνο και από τις 2 πλευρές. Ώρες ώρες κι εγώ διπλωνομαι για λίγα λεπτά. 

Ναι ναι κορίτσι μου, το νιώθεις σαν να σε τρυπάει βελόνα??


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Καλώς την. Εγώ στο στομαχι έχω βάρος. Από το απόγευμα και μετά νιωθω την κοιλιά μου πιο φουσκωμένη αν εννοείς αυτό. Γενικά το βράδυ επιδεινωνονται όλα να ξέρεις. Σε ποια εβδομάδα εισαι;

Τώρα είμαι 16 εβδομάδων και 5 ημερών ακριβώς.. έχω κι αυτές τις μικροενοχλήσεις που λένε τα κορίτσια, αλλά εντάξει ελπίζω δεν είναι κάτι σημαντικό γιατί ένα άγχος μέχρι να πάμε και στη γιατρό μας το έχουμε..!! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα πονάκια νομίζω είναι κοινό χαρακτηριστικό σε όλες. Σε ερώτηση που είχα κάνει στον γιατρό μου είπε ότι θα υπάρχουν σε όλη την εγκυμοσύνη και όσο είναι σαν σουβλιές δεν υπάρχει κανένα θέμα! Οπότε κορίτσια μου όλα οκ! 

  • Μου αρέσει 1

WcDtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , MariannakiM είπε:

Αυτό με τα πονάκια νομίζω είναι κοινό χαρακτηριστικό σε όλες. Σε ερώτηση που είχα κάνει στον γιατρό μου είπε ότι θα υπάρχουν σε όλη την εγκυμοσύνη και όσο είναι σαν σουβλιές δεν υπάρχει κανένα θέμα! Οπότε κορίτσια μου όλα οκ! 

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!Άντε να είναι όλα καλά σε όλες μας!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Katerina 88 είπε:

Κορίτσια κι εγώ έχω συχνοουρια, θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο.Νιωθετε σαν να σας χτυπάει ρεύμα (σαν σουβλιες) δεξιά ή αριστερά κοντά στις ωοθήκες? Ξέρετε τι είναι αυτό?

Κι εγώ το έχω νιώσει κανα 2 φορές όπως ακριβώς το περιγράφεις, σαν να με χτυπάει ρεύμα! Μάλιστα την μια φορά είχα ερθει σε ένταση λίγο νωρίτερα και αγχώθηκα μήπως ήταν κακό. Οπως δείχνει τα πονάκια εμφανίζονται ποικιλοτρόπως για να μη βαριόμαστε :-D

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Myrtw80 είπε:

Κι εγώ το έχω νιώσει κανα 2 φορές όπως ακριβώς το περιγράφεις, σαν να με χτυπάει ρεύμα! Μάλιστα την μια φορά είχα ερθει σε ένταση λίγο νωρίτερα και αγχώθηκα μήπως ήταν κακό. Οπως δείχνει τα πονάκια εμφανίζονται ποικιλοτρόπως για να μη βαριόμαστε :-D

Ναι ναι κοριτσάκι μου, εγώ φοβήθηκα γιατί με πήρε ο ύπνος ξαπλώνοντας περισσότερο προς τη μεριά που αργότερα είχα βελονιασματα αλλά μάλλον τυχαίο είναι.Δε μπορεί προφανώς το μωρό να πάθει τίποτα, προστατευεται σωστά?


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...