Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

55 minutes ago, Myrtw80 said:

Κορίτσια τα φώτα σας! Τι παίζει με το calcioral d3? Το ξεκινησα σημερα κι εχω τρελες ζαλαδες απο τοτε που το ηπια. Δεν ειχα φαει η αλήθεια ειναι. Για τον σίδηρο μου ειχε τονίσει με φαγητό. Εχετε παρενεργειες οταν το πίνετε? Α και κάτι άλλο επίσης χαζή απορία, παίρνω και d3 ξεχωριστό χάπι. Ξέχασα να την ρωτήσω, δεν είναι υπερβολή αφού το calcioral έχει d3? Παίρνει καμιά και τα 2?

Μεγάλη πατάτα κάνεις εσύ που αγχώνεσαι τέτοια μέρα με τέτοια τέλεια νέα χαχαχα! Γιόρτασε το τουλάχιστον σήμερα:)

Κι εγώ παίρνω το Calcioral κορίτσι μου δεν έχω παρατηρήσει βέβαια ζαλάδες αν και παίρνω κάθε δεύτερη μέρα. Τώρα για τη D3 αν ο γιατρός σου κρίνει ότι χρειάζεσαι τότε μάλλον δεν είναι υπερβολή. 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Όχι βρε σιγά. Αλίμονο αν επειδή κάναμε κάτι εκτός οδηγιών γιατρού για μια φορά πάθαινε κάτι το παιδί. Κι εγώ ήπια ένα ποτηρακι κρασί την περασμένη Παρασκευή. Το λίγο δεν κάνει ζημιά. Το πολύ κάνει. 

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!Κ εγώ στο άσχετο το θυμήθηκα!!!

9 ώρες πρίν, Myrtw80 είπε:

Κορίτσια τα φώτα σας! Τι παίζει με το calcioral d3? Το ξεκινησα σημερα κι εχω τρελες ζαλαδες απο τοτε που το ηπια. Δεν ειχα φαει η αλήθεια ειναι. Για τον σίδηρο μου ειχε τονίσει με φαγητό. Εχετε παρενεργειες οταν το πίνετε? Α και κάτι άλλο επίσης χαζή απορία, παίρνω και d3 ξεχωριστό χάπι. Ξέχασα να την ρωτήσω, δεν είναι υπερβολή αφού το calcioral έχει d3? Παίρνει καμιά και τα 2?

Μεγάλη πατάτα κάνεις εσύ που αγχώνεσαι τέτοια μέρα με τέτοια τέλεια νέα χαχαχα! Γιόρτασε το τουλάχιστον σήμερα:)

Χαχαχαχαχαχαχα γιόρτασα με κόκα κόλα!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Κι εγώ παίρνω το Calcioral κορίτσι μου δεν έχω παρατηρήσει βέβαια ζαλάδες αν και παίρνω κάθε δεύτερη μέρα. Τώρα για τη D3 αν ο γιατρός σου κρίνει ότι χρειάζεσαι τότε μάλλον δεν είναι υπερβολή. 

Μπορεί να ήταν και τυχαίο τι να πω. Αν και το πρωί ξύπνησα πάλι χάλια. Θα έχω φάει σήμερα όταν το πιω να δω αν έχει διαφορά και θα τη ρωτήσω πάλι για τη d3.

3 ώρες πρίν, Katerina 88 είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!Κ εγώ στο άσχετο το θυμήθηκα!!!

Χαχαχαχαχαχαχα γιόρτασα με κόκα κόλα!!!

Αυτά είναι γλέντια!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα. Χαμηλή πίεση έχετε κι εσείς; Ή μόνο εγώ. Δεν ζαλίζομαι απλώς τα βράδια όσο περνάει η ώρα αισθάνομαι λίγο σαν ζόμπι και είναι χαμηλή η πίεση. Προχθές ήταν 8.6 η μεγάλη και 5.5 η μικρή. Έφριξα λίγο αλλα έλεγα από την άλλη καλύτερα από το να έχω υψηλή πίεση. 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

On 25/2/2019 at 9:24 ΠΜ, Katerina 88 είπε:

Με καθησυχάζεις κορίτσι μου γιατί φοβήθηκα μην άρχισαν από τώρα οι συσπάσεις, προφανώς είναι το μωρό που ακουμπάει στα τοιχώματα της μήτρας κ σκληραίνει κ γι'αυτό νιώθουμε αυτό το βάρος!Τη Παρασκευή που έκανα την αυχενική, ο εμβρυολογος μου είπε ότι έκανα σύσπαση εκείνη τη στιγμή επειδή είχα αγχωθει κ δεν άφηνα το μωρό να γυρίσει.Σημερα που θα πάρω τα αποτελέσματα και του papp-a, θα μιλήσω με τον γυναικολόγο μου κ θα του πω ότι έκανα σύσπαση, μήπως χρειάζεται να πάρω μαγνήσιο.

Κορίτσια γεια σας.....λεγωντας συσπάσεις δηλαδή ποιος είναι η αίσθηση;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Rinaki88 είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Χαμηλή πίεση έχετε κι εσείς; Ή μόνο εγώ. Δεν ζαλίζομαι απλώς τα βράδια όσο περνάει η ώρα αισθάνομαι λίγο σαν ζόμπι και είναι χαμηλή η πίεση. Προχθές ήταν 8.6 η μεγάλη και 5.5 η μικρή. Έφριξα λίγο αλλα έλεγα από την άλλη καλύτερα από το να έχω υψηλή πίεση. 

Κορίτσι κι εγώ έχω 6 με 9.Κ τις τελευταίες ημέρες νιώθω ξαφνικά ότι κλείνουν τα μάτια μου.

πρίν από 21 λεπτά , Antzimet είπε:

Κορίτσια γεια σας.....λεγωντας συσπάσεις δηλαδή ποιος είναι η αίσθηση;

Κορίτσι νιώθεις ένα βάρος χαμηλά (επειδή είναι ακόμη μικρή η μήτρα, αργότερα θα το νιώθεις αλλιώς) κ ενδεχομένως να σε πονάει κ η μέση.

2 ώρες πρίν, Myrtw80 είπε:

Μπορεί να ήταν και τυχαίο τι να πω. Αν και το πρωί ξύπνησα πάλι χάλια. Θα έχω φάει σήμερα όταν το πιω να δω αν έχει διαφορά και θα τη ρωτήσω πάλι για τη d3.

Αυτά είναι γλέντια!!!

Εγώ παίρνω μέρα παρά μέρα την D3 fix  κ δεν έχω παρατηρήσει να με πειράζει!


 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μονο εγώ άρχισα να παχαινω??? Η μεση μου αρχιζει και ανοίγει σιγά σιγά και η κοιλιά ένα φουσκωματακι το έχει.. αν ήταν καλοκαίρι όλοι θα έβλεπαν ότι παχυνα.. ευτυχώς είναι χειμώνας ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Κορίτσι κι εγώ έχω 6 με 9.Κ τις τελευταίες ημέρες νιώθω ξαφνικά ότι κλείνουν τα μάτια μου.

Κορίτσι νιώθεις ένα βάρος χαμηλά (επειδή είναι ακόμη μικρή η μήτρα, αργότερα θα το νιώθεις αλλιώς) κ ενδεχομένως να σε πονάει κ η μέση.

Εγώ παίρνω μέρα παρά μέρα την D3 fix  κ δεν έχω παρατηρήσει να με πειράζει!

Μμμ κατάλαβα.....προς το παρρον νιώθω πόνους κάποιες φορές  όπως είναι της περιόδου.....

πρίν από 15 λεπτά , Χρυσα2 είπε:

Κορίτσια μονο εγώ άρχισα να παχαινω??? Η μεση μου αρχιζει και ανοίγει σιγά σιγά και η κοιλιά ένα φουσκωματακι το έχει.. αν ήταν καλοκαίρι όλοι θα έβλεπαν ότι παχυνα.. ευτυχώς είναι χειμώνας ..

Ποσό εβδομάδων είσαι; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Χρυσα2 said:

Κορίτσια μονο εγώ άρχισα να παχαινω??? Η μεση μου αρχιζει και ανοίγει σιγά σιγά και η κοιλιά ένα φουσκωματακι το έχει.. αν ήταν καλοκαίρι όλοι θα έβλεπαν ότι παχυνα.. ευτυχώς είναι χειμώνας ..

Κι εγώ αρχίσα να φουσκωνω ευτυχώς μόνο στην κοιλια. Βάζω λαδάκι bio oil καθημερινά μπας και γλυτώσω τις ραγάδες.

10 minutes ago, Antzimet said:

Μμμ κατάλαβα.....προς το παρρον νιώθω πόνους κάποιες φορές  όπως είναι της περιόδου.....

Εγώ έχω σαν κράμπες χαμηλά και στην μητρα. Σαν απότομα πονακια που σταματούν μετά από λίγο. Αλλά έχει αρχίσει και γίνεται πιο συχνό. Προφανώς μεγαλώνει η μήτρα. 

 

25 minutes ago, Katerina 88 said:

Κορίτσι κι εγώ έχω 6 με 9.Κ τις τελευταίες ημέρες νιώθω ξαφνικά ότι κλείνουν τα μάτια μου.

Κορίτσι νιώθεις ένα βάρος χαμηλά (επειδή είναι ακόμη μικρή η μήτρα, αργότερα θα το νιώθεις αλλιώς) κ ενδεχομένως να σε πονάει κ η μέση.

Εγώ παίρνω μέρα παρά μέρα την D3 fix  κ δεν έχω παρατηρήσει να με πειράζει!

Λίγο που το κοίταξα στο ίντερνετ λέει ότι η χαμηλή πίεση βοηθά στην καλύτερη ροή θρεπτικών προς το μωρο οπότε υποθέτω είναι φυσιολογικό. 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Κι εγώ αρχίσα να φουσκωνω ευτυχώς μόνο στην κοιλια. Βάζω λαδάκι bio oil καθημερινά μπας και γλυτώσω τις ραγάδες.

Εγώ έχω σαν κράμπες χαμηλά και στην μητρα. Σαν απότομα πονακια που σταματούν μετά από λίγο. Αλλά έχει αρχίσει και γίνεται πιο συχνό. Προφανώς μεγαλώνει η μήτρα. 

 

Λίγο που το κοίταξα στο ίντερνετ λέει ότι η χαμηλή πίεση βοηθά στην καλύτερη ροή θρεπτικών προς το μωρο οπότε υποθέτω είναι φυσιολογικό. 

Ναι λογικά! Πάντως είναι νορμάλ να είναι χαμηλή η πίεση στην εγκυμοσύνη!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Κι εγώ αρχίσα να φουσκωνω ευτυχώς μόνο στην κοιλια. Βάζω λαδάκι bio oil καθημερινά μπας και γλυτώσω τις ραγάδες.

Κ εγώ bio oil είναι πολύ καλό...αλλά στην πρώτη εγκυμοσύνη σωθηκα με κηραλοιφη ...στο τρίτο τρίμηνο κυρίως έβαζα... 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Evi89 said:

Κ εγώ bio oil είναι πολύ καλό...αλλά στην πρώτη εγκυμοσύνη σωθηκα με κηραλοιφη ...στο τρίτο τρίμηνο κυρίως έβαζα... 

Εγώ ξεκίνησα από νωρίς μπας και προλαβω τίποτε. Την κηραλοιφη την θεωρώ ότι δεν απλωνεται εύκολα αλλιώς είναι καταπληκτική. 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Εγώ ξεκίνησα από νωρίς μπας και προλαβω τίποτε. Την κηραλοιφη την θεωρώ ότι δεν απλωνεται εύκολα αλλιώς είναι καταπληκτική. 

Ναι όντως δεν απλώνεται εύκολα ...είχα αγοράσει και 6-7 φανελάκια φθηνά γιατί τα "κόβει" η κηραλοιφη....αλλά εγώ με το που γέννησα σταμάτησα να βάζω λάδια κ κρέμες και τσουπ....να κάτι ραγαδουλες δεξιά κ αριστερά στη μέση...στο "μάζεμα" την πάτησα...οπότε κορίτσια λαδακι κ μετά!!!!

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Κι εγώ αρχίσα να φουσκωνω ευτυχώς μόνο στην κοιλια. Βάζω λαδάκι bio oil καθημερινά μπας και γλυτώσω τις ραγάδες.

Εγώ έχω σαν κράμπες χαμηλά και στην μητρα. Σαν απότομα πονακια που σταματούν μετά από λίγο. Αλλά έχει αρχίσει και γίνεται πιο συχνό. Προφανώς μεγαλώνει η μήτρα. 

 

Λίγο που το κοίταξα στο ίντερνετ λέει ότι η χαμηλή πίεση βοηθά στην καλύτερη ροή θρεπτικών προς το μωρο οπότε υποθέτω είναι φυσιολογικό. 

Καλησπέρα κορίτσια! Έχει καμία πόνους στη μέση?? Σήμερα νιώθω λες κ ανοίγει στα δύο η μέση μου, μίλησα με τον γιατρό κ μου είπε να φύγω από την δουλειά κ να ξαπλώσω.


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...