Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

21 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

Καλημερα κοριτσια!Πως ειστε μανουλες και μπεμπακια?Εμεις σημερα γιναμε δυο μηνων:x!

Καλημέρα Μάρθα μου!! Μεγαλώνουν μωρέ τα θαυματακια μας!! Κ εμείς σε 11 μερουλες!! Τι καλά! Χθές το βράδυ ξύπνησε μια φορά μόνο . Κ χόρτασα ύπνο,τι καλά!! Άντε να φτιάξει το πρόγραμμα της.. Εσείς πως είστε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Καλημέρα Μάρθα μου!! Μεγαλώνουν μωρέ τα θαυματακια μας!! Κ εμείς σε 11 μερουλες!! Τι καλά! Χθές το βράδυ ξύπνησε μια φορά μόνο . Κ χόρτασα ύπνο,τι καλά!! Άντε να φτιάξει το πρόγραμμα της.. Εσείς πως είστε;

Γει σου Ευακι!Τι καλα η μπεμπουλα σου!Αυτο ηταν αρχιζει να εχει ρυθμο το παιδι:).Κι εμεις μια χαρα ειμαστε,ο μπεμπακος μας λιγο το απογευμα μεταξυ 7-8 εχει λιγο γκρινια αλλα νομιζω ειναι που αρχιζει να νυσταζει για τον βραδυνο υπνο.Κανουμε μπανιο,παιζουμε λιγο μετα φαγητο και ως τις 10 εχει πεσει ξερος.Εγω βεβαια πριν τις 12:30 δε κοιμαμαι προσπαθω να προλαβω τις δουλειες γιατι τα κοριτσια μου εχουν πλεον πολυ λιγο χρονο.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Πρώτη φορά γράφω στο forum! 

Να χαίρεστε τα μπεμπακια σας!!! Να είναι γερά!! Εγω εχω μία μπουμπού 49ημερων!

Ήθελα να σας ρωτήσω, ειναι τώρα 3μερες που προσπαθεί, κάποιες φορές μέσα στη μέρα, όταν είναι ξαπλωμένη ανάσκελα με το κεφάλι προς τα δεξιά, να βάλει το δεξί της χέρι στο στόμα. Όχι το δάκτυλο ακόμη, απλά ολόκληρη τη μπουνιτσα. Δεν μπορεί να το ελέγξει, με αποτέλεσμα ελάχιστες φορές να έχει πετύχει το στόμα, αλλά τις πιο πολλές χτυπάει το χέρι στο μάγουλο, και στο τέλος τσατιζεται και κλαίει. Αν την βάλω με κατεύθυνση προς τα αριστερα, δεν ασχολείται, ακόμη τουλάχιστον. Το κάνουν και σας τα μικρουλια σας ή εμένα έχει φάει κόλλημα?εν τω μεταξύ, δεν ξέρω και τι να κάνω, να τη βοηθήσω να μην τσατιζεται ή να την αφήνω να προσπαθεί? Θηλάζω και δεν της έχω δώσει ακόμη πιπίλα (αν και καποια στιγμή θα χρειαστεί) αλλά σκέφτομαι , αυτό μήπως θέλει? 

On 25/9/2019 at 2:05 ΜΜ, Mar.da είπε:

 

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω,σας ειπαν οι παιδιατροι σας να κανετε εσεις το εμβολιο της γριπης?οχι τα μωρα για να μη σας μπερδεψω.Εμας μας ειπε να το κανουμε οικογενειακως.Το θεμα μου ειναι οτι μια φορα που το κανε γνωστη μου της προκαλεσε παρενεργειες και τωρα εγω φοβαμαι να το κανω στις κορες μου.Εγω που θηλαζω τι θα γινει αν μου προκαλεσει κατι?πφ..με αγχωσε αυτο το ζητημα,απ την αλλη φοβαμαι μη μας κολλησει το μωρο.

Και σε μας είπε η παιδίατρος να κάνουμε το εμβόλιο της γρίπης, εγώ και ο συζυγος. Παιδάκια δεν έχουμε άλλα. Άρα μέσα στον Οκτώβρη θα το κάνουμε και οι 2 μας. Και εγώ θηλάζω και εννοείται το ξέρει η παιδίατρος, δεν έχω κοιτάξει, είναι η αλήθεια , αν είναι συμβατό με το θηλασμό, θα το δω κάποια στιγμή. Απλά για να μας το είπε, φαντάζομαι δεν θα υπάρχει πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lia91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Πρώτη φορά γράφω στο forum! 

Να χαίρεστε τα μπεμπακια σας!!! Να είναι γερά!! Εγω εχω μία μπουμπού 49ημερων!

Ήθελα να σας ρωτήσω, ειναι τώρα 3μερες που προσπαθεί, κάποιες φορές μέσα στη μέρα, όταν είναι ξαπλωμένη ανάσκελα με το κεφάλι προς τα δεξιά, να βάλει το δεξί της χέρι στο στόμα. Όχι το δάκτυλο ακόμη, απλά ολόκληρη τη μπουνιτσα. Δεν μπορεί να το ελέγξει, με αποτέλεσμα ελάχιστες φορές να έχει πετύχει το στόμα, αλλά τις πιο πολλές χτυπάει το χέρι στο μάγουλο, και στο τέλος τσατιζεται και κλαίει. Αν την βάλω με κατεύθυνση προς τα αριστερα, δεν ασχολείται, ακόμη τουλάχιστον. Το κάνουν και σας τα μικρουλια σας ή εμένα έχει φάει κόλλημα?εν τω μεταξύ, δεν ξέρω και τι να κάνω, να τη βοηθήσω να μην τσατιζεται ή να την αφήνω να προσπαθεί? Θηλάζω και δεν της έχω δώσει ακόμη πιπίλα (αν και καποια στιγμή θα χρειαστεί) αλλά σκέφτομαι , αυτό μήπως θέλει? 

Και σε μας είπε η παιδίατρος να κάνουμε το εμβόλιο της γρίπης, εγώ και ο συζυγος. Παιδάκια δεν έχουμε άλλα. Άρα μέσα στον Οκτώβρη θα το κάνουμε και οι 2 μας. Και εγώ θηλάζω και εννοείται το ξέρει η παιδίατρος, δεν έχω κοιτάξει, είναι η αλήθεια , αν είναι συμβατό με το θηλασμό, θα το δω κάποια στιγμή. Απλά για να μας το είπε, φαντάζομαι δεν θα υπάρχει πρόβλημα...

Γεια κοπελα μου!Να σου ζησει η μπεμπα σου!Αυτο με το χερακι το κανουν τα μωρακια,οτι ερθει κοντα στο στοματακι τους,αντανακλαστικα προσπαθουν να το πιπιλισουν.Τωρα στο να τη βοηθησεις εννοεις την πιπιλα?Δεν ηρεμει μετα απο λιγο?Εμενα το κανει ο μπεμπης κλαιει λιγο και μετα σταματαει.Ασε που πιστευω ολο αυτο ειναι αλλη μια τους ανακαλυψη,οσο μεγαλωνουν αντιλαμβανονται τα πραγματα καλυτερα,θα ανακαλυψουν τα ποδια τους,τα αντικειμενα που τα περιβαλουν και γενικοτερα μεγαλωνει η οξυδερκεια τους.

Με το θεμα του εμβολιου με εχουν τρελανει,αλλοι μου λενε ναι αλλοι μου λενε οχι.Η συνηφαδα μου που ειναι στον κλαδο της υγειας μου λεει οχι.Στους τρεις παιδιατρους που εχουμε εδω μονο ο δικος μας το προτεινει.Οι αλλοι το συστηνουν μονο στα παιδακια που ειναι ευπαθη.Και ο δικος μου γνωριζει οτι θηλαζω οποτε δε νομιζω να μου το λεγε αν υπηρχε θεμα οσον αφορα το θηλασμο,εγω φοβαμαι.Δεν μου το χαν πει στα κοριτσια μου να το κανω και γι αυτο ειμαι σκεπτικη.Εχω ακομα λιγο περιθωριο να το σκεφτω.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Lia91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Πρώτη φορά γράφω στο forum! 

Να χαίρεστε τα μπεμπακια σας!!! Να είναι γερά!! Εγω εχω μία μπουμπού 49ημερων!

Ήθελα να σας ρωτήσω, ειναι τώρα 3μερες που προσπαθεί, κάποιες φορές μέσα στη μέρα, όταν είναι ξαπλωμένη ανάσκελα με το κεφάλι προς τα δεξιά, να βάλει το δεξί της χέρι στο στόμα. Όχι το δάκτυλο ακόμη, απλά ολόκληρη τη μπουνιτσα. Δεν μπορεί να το ελέγξει, με αποτέλεσμα ελάχιστες φορές να έχει πετύχει το στόμα, αλλά τις πιο πολλές χτυπάει το χέρι στο μάγουλο, και στο τέλος τσατιζεται και κλαίει. Αν την βάλω με κατεύθυνση προς τα αριστερα, δεν ασχολείται, ακόμη τουλάχιστον. Το κάνουν και σας τα μικρουλια σας ή εμένα έχει φάει κόλλημα?εν τω μεταξύ, δεν ξέρω και τι να κάνω, να τη βοηθήσω να μην τσατιζεται ή να την αφήνω να προσπαθεί? Θηλάζω και δεν της έχω δώσει ακόμη πιπίλα (αν και καποια στιγμή θα χρειαστεί) αλλά σκέφτομαι , αυτό μήπως θέλει? 

Και σε μας είπε η παιδίατρος να κάνουμε το εμβόλιο της γρίπης, εγώ και ο συζυγος. Παιδάκια δεν έχουμε άλλα. Άρα μέσα στον Οκτώβρη θα το κάνουμε και οι 2 μας. Και εγώ θηλάζω και εννοείται το ξέρει η παιδίατρος, δεν έχω κοιτάξει, είναι η αλήθεια , αν είναι συμβατό με το θηλασμό, θα το δω κάποια στιγμή. Απλά για να μας το είπε, φαντάζομαι δεν θα υπάρχει πρόβλημα...

Γεια σου κορίτσι δώσε της πιπίλα εγώ στον γιο μου ενώ την είχε δεχτεί του την έκοψα νωρίς και του έμεινε το δάχτυλο του για παρηγοριά τώρα στα 3 του το έχει μειώσει αισθητά αλλά σε άγχος ακόμα το βάζει. Επίσης μετά τις 40 μέρες δεν παθαίνουν σύγχυση με το βυζί αν θες να θηλάζεις αποκλειστικά. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Γεια κοπελα μου!Να σου ζησει η μπεμπα σου!Αυτο με το χερακι το κανουν τα μωρακια,οτι ερθει κοντα στο στοματακι τους,αντανακλαστικα προσπαθουν να το πιπιλισουν.Τωρα στο να τη βοηθησεις εννοεις την πιπιλα?Δεν ηρεμει μετα απο λιγο?Εμενα το κανει ο μπεμπης κλαιει λιγο και μετα σταματαει.Ασε που πιστευω ολο αυτο ειναι αλλη μια τους ανακαλυψη,οσο μεγαλωνουν αντιλαμβανονται τα πραγματα καλυτερα,θα ανακαλυψουν τα ποδια τους,τα αντικειμενα που τα περιβαλουν και γενικοτερα μεγαλωνει η οξυδερκεια τους.

Με το θεμα του εμβολιου με εχουν τρελανει,αλλοι μου λενε ναι αλλοι μου λενε οχι.Η συνηφαδα μου που ειναι στον κλαδο της υγειας μου λεει οχι.Στους τρεις παιδιατρους που εχουμε εδω μονο ο δικος μας το προτεινει.Οι αλλοι το συστηνουν μονο στα παιδακια που ειναι ευπαθη.Και ο δικος μου γνωριζει οτι θηλαζω οποτε δε νομιζω να μου το λεγε αν υπηρχε θεμα οσον αφορα το θηλασμο,εγω φοβαμαι.Δεν μου το χαν πει στα κοριτσια μου να το κανω και γι αυτο ειμαι σκεπτικη.Εχω ακομα λιγο περιθωριο να το σκεφτω.

Ευχαριστώ πολύ! 

Θα κλάψει και δύσκολα θα σταματήσει, ενώ είναι πολύ ήρεμο μωράκι... Γι αυτό είπα να ρωτήσω... Θα το παρατηρήσω λίγο ακόμη κ θα δω. Κάποιες φορές που έκλαιγε απ' την προσπάθεια, νόμιζα ότι πεινούσε και όντως έτρωγε πολύ μετά , απλά επειδή είναι πολύ φαγανη ( τις πρώτες 40μερες μετά το μαιευτήριο έβαλε 2.020 γραμ με αποκλειστικό θηλασμό), σκεφτόμουν λες να την ταιζω χωρίς να θέλει? Γι αυτό σκέφτομαι για πιπίλα.. ίσως χρειαστεί να ρωτήσω την παιδίατρο.

Όσον αφορά το εμβόλιο, νομίζω ότι επειδή οι πρώτες μήνες απ' τα μπεμπακια μας πέφτουν μέσα στο χειμώνα, ίσως γι αυτό να το προτείνουν. Στην κουμπάρα μ που γέννησε τον Μάιο φέτος δεν της είπαν να το κάνει,  όμως μέχρι να ρθει ο χειμώνας , η δικιά της θα είναι 6 μηνών.. εμάς θα είναι  αρκετά μικρότερα. Ίσως έτσι δικαιολογείται γιατί να το κάνουμε..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.. ήθελα να σας ρωτήσω.. που και που σφίγγονται και εσάς τα μωράκια σας στον ύπνο τους;;

Επίσης, πόσους πόντους μεγάλωσε το ύψος και η περίμετρος κεφαλιού μέχρι τώρα;;

Ρωτάω γιατί είμαστε όλες σχεδόν κοντά στις μέρες μας

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Γεια σου κορίτσι δώσε της πιπίλα εγώ στον γιο μου ενώ την είχε δεχτεί του την έκοψα νωρίς και του έμεινε το δάχτυλο του για παρηγοριά τώρα στα 3 του το έχει μειώσει αισθητά αλλά σε άγχος ακόμα το βάζει. Επίσης μετά τις 40 μέρες δεν παθαίνουν σύγχυση με το βυζί αν θες να θηλάζεις αποκλειστικά. 

Ναι, μάλλον πιπίλα θα χρειαστεί. θα μιλήσω και με την παιδίατρο, αν είναι, να δω τι θα μ πει.. έχω ακούσει, αν εδραιωθει ο θηλασμός, δύσκολα να πάθουν σύγχιση, δίκιο έχεις! :)

Just now, Mampa είπε:

Γεια σας κορίτσια.. ήθελα να σας ρωτήσω.. που και που σφίγγονται και εσάς τα μωράκια σας στον ύπνο τους;;

Επίσης, πόσους πόντους μεγάλωσε το ύψος και η περίμετρος κεφαλιού μέχρι τώρα;;

Ρωτάω γιατί είμαστε όλες σχεδόν κοντά στις μέρες μας

Εμένα 44ημερων που είχε μετρηθεί, είχε πάρει 4,5cm ύψος και η περίμετρος κεφαλιού μεγάλωσε 4,5cm.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Lia91 είπε:

Ευχαριστώ πολύ! 

Θα κλάψει και δύσκολα θα σταματήσει, ενώ είναι πολύ ήρεμο μωράκι... Γι αυτό είπα να ρωτήσω... Θα το παρατηρήσω λίγο ακόμη κ θα δω. Κάποιες φορές που έκλαιγε απ' την προσπάθεια, νόμιζα ότι πεινούσε και όντως έτρωγε πολύ μετά , απλά επειδή είναι πολύ φαγανη ( τις πρώτες 40μερες μετά το μαιευτήριο έβαλε 2.020 γραμ με αποκλειστικό θηλασμό), σκεφτόμουν λες να την ταιζω χωρίς να θέλει? Γι αυτό σκέφτομαι για πιπίλα.. ίσως χρειαστεί να ρωτήσω την παιδίατρο.

Όσον αφορά το εμβόλιο, νομίζω ότι επειδή οι πρώτες μήνες απ' τα μπεμπακια μας πέφτουν μέσα στο χειμώνα, ίσως γι αυτό να το προτείνουν. Στην κουμπάρα μ που γέννησε τον Μάιο φέτος δεν της είπαν να το κάνει,  όμως μέχρι να ρθει ο χειμώνας , η δικιά της θα είναι 6 μηνών.. εμάς θα είναι  αρκετά μικρότερα. Ίσως έτσι δικαιολογείται γιατί να το κάνουμε..

Ουαου!παρα πολυ καλο το βαρος.Εμας ο μπεμπης σε 23 μερες ειχε παρει 1300 γρ με αποκλειστικο θηλασμο,απ οτι φαινεται κι αυτος φαγουλιανος ειναι.Στις 29 που εγινε δυο μηνων ειχε βαρος 5300.Τα χερια μου πονανε ηδη...

Ισως να θελει πιπιλα οντως,δοκιμασε της αν ειναι να ηρεμεί.

Εχεις δικιο σε αυτο που λες,οτι θα μαστε στην καρδια του χειμωνα.Ειδομεν..

Just now, Mampa είπε:

Γεια σας κορίτσια.. ήθελα να σας ρωτήσω.. που και που σφίγγονται και εσάς τα μωράκια σας στον ύπνο τους;;

Επίσης, πόσους πόντους μεγάλωσε το ύψος και η περίμετρος κεφαλιού μέχρι τώρα;;

Ρωτάω γιατί είμαστε όλες σχεδόν κοντά στις μέρες μας

Γεια σου κοριτσι!Εμας ο μπεμπης ειναι 5300 γρ,60 ποντους υψος και 38 περιμετρο κεφαλης.Ο παιδιατρος λεει θα ειναι ψηλο παιδι.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mampa είπε:

Γεια σας κορίτσια.. ήθελα να σας ρωτήσω.. που και που σφίγγονται και εσάς τα μωράκια σας στον ύπνο τους;;

Επίσης, πόσους πόντους μεγάλωσε το ύψος και η περίμετρος κεφαλιού μέχρι τώρα;;

Ρωτάω γιατί είμαστε όλες σχεδόν κοντά στις μέρες μας

Καλησπέρα! Στις 40 μέρες που την μέτρησε η παιδίατρος είχε πάρει 6,5 εκ ύψος κ 5 εκ περίμετρο κεφαλής! Εσένα??

Ναι εμένα το κάνει και σφίγγεται μερικές φορές! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Ουαου!παρα πολυ καλο το βαρος.Εμας ο μπεμπης σε 23 μερες ειχε παρει 1300 γρ με αποκλειστικο θηλασμο,απ οτι φαινεται κι αυτος φαγουλιανος ειναι.Στις 29 που εγινε δυο μηνων ειχε βαρος 5300.Τα χερια μου πονανε ηδη...

Α, και σένα φαγανος είναι, πήρε πολύ βάρος, σαν και μας! Αλλά είναι και ψηλός! :) Εμενα 44ημερων ήταν 5.220γραμ ( 25/9) και 55,5 cm ύψος.

Just now, Mampa είπε:

Γεια σας κορίτσια.. ήθελα να σας ρωτήσω.. που και που σφίγγονται και εσάς τα μωράκια σας στον ύπνο τους;;

Επίσης, πόσους πόντους μεγάλωσε το ύψος και η περίμετρος κεφαλιού μέχρι τώρα;;

Ρωτάω γιατί είμαστε όλες σχεδόν κοντά στις μέρες μας

Εμένα στον ύπνο της δεν σφίγγεται. Κάνει αρκετό θόρυβο, όταν κοιμάται και πριν ξυπνήσει κουνάει πολύ χέρια και πόδια, αλλά δεν θα το έλεγα σαν σφίξιμο. Το λέω γτ είχε μια περίοδο όταν ήταν 10ημερων περιπου που σφιγγοταν, δυσκολευόταν πολύ να κάνει κακακια, αλλά μετά από 6-7 μέρες σταμάτησε. Τότε νομίζω έφταιγε η διατροφή μου, ξεχνουσα εντελως να φάω φρούτα και νομίζω αυτό έφταιγε. Δεν ξέρω αν ισχύει, αλλά μόλις ξεκίνησα πάλι να τρώω, είδα ότι σταμάτησε το σφίξιμο. Μπορεί να ήταν τυχαίο κιολας.. και με τις φακές επίσης είχε θέμα η μπέμπα. Βέβαια, δεν ξέρω αν θηλάζεις, για να ισχύει κάτι τέτοιο..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

@Mar.da ααα τι ψηλό παιδάκι

Μπράβο

Πόσο ημερών είστε τώρα;

Πόσα εκατοστά ύψος είχε όταν γεννήθηκε; Και περίμετρο κεφαλιού;

Ειμαστε 2 μηνων και 1 ημερα:D.Γεννηθηκε 3200 και 50 εκ και περιμετρος κεφαλης 34,5.Οταν βγηκαμε απο το μαιευτηριο ηταν 3.020 γρ. Λεω ευτυχως εμοιασε στον μπαμπα του γιατι εγω....πρωτο μποι:mrgreen:.

Just now, Lia91 είπε:

Α, και σένα φαγανος είναι, πήρε πολύ βάρος, σαν και μας! Αλλά είναι και ψηλός! :) Εμενα 44ημερων ήταν 5.220γραμ ( 25/9) και 55,5 cm ύψος.

Εμένα στον ύπνο της δεν σφίγγεται. Κάνει αρκετό θόρυβο, όταν κοιμάται και πριν ξυπνήσει κουνάει πολύ χέρια και πόδια, αλλά δεν θα το έλεγα σαν σφίξιμο. Το λέω γτ είχε μια περίοδο όταν ήταν 10ημερων περιπου που σφιγγοταν, δυσκολευόταν πολύ να κάνει κακακια, αλλά μετά από 6-7 μέρες σταμάτησε. Τότε νομίζω έφταιγε η διατροφή μου, ξεχνουσα εντελως να φάω φρούτα και νομίζω αυτό έφταιγε. Δεν ξέρω αν ισχύει, αλλά μόλις ξεκίνησα πάλι να τρώω, είδα ότι σταμάτησε το σφίξιμο. Μπορεί να ήταν τυχαίο κιολας.. και με τις φακές επίσης είχε θέμα η μπέμπα. Βέβαια, δεν ξέρω αν θηλάζεις, για να ισχύει κάτι τέτοιο..

Γυναικαρα!Κοριτσια εμενα στον υπνο του δε σφιγγεται αμα κοιμαται κοιμαται καλα.Θεμα με τα κακα ειχαμε κι εμεις οταν βγηκαμε απο το μαιευτηριο για δυο εβδομαδες.Εκανε ανα 5 μερες αλλα το εφτιαξε μονος του.Τωρα κανει 4 φορες τη μερα.Ο παιδιατρος μου χε πει οτι συμβαινει καμμια φορα σε νεογεννητα που θηλαζουν.Η διατροφη μου θεωρησε οτι δεν εχει σχεση και οτι οταν υπαρχει αλλεργια το κοιταμε.Τωρα τι να πω,3 παιδια εχω μεγαλωσει,στο 4ο μαθαινω καινουργια πραματα:blink:.

  • Μου αρέσει 2

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...