Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

1 hour ago, Mampa είπε:

@Sophiav αχ συγνώμη κατάλαβα λάθος και νόμιζα έχεις μπέμπα.

Εγώ κάνω 1-2 γεύματα την ημέρα χαμομηλονερο

Συνεχίζω να δίνω το γάλα που έδινα από την αρχή. Προς το παρόν αυτό θα κάνω και βλέπουμε.

Κάνει είτε κάθε μέρα είτε μέρα παρά μέρα.

Πόσο ημερών είναι το μωρό σου;

2.5  μηνών ακριβώς. Εσένα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Sophiav και εμένα. Γεννήθηκε 2 Αυγούστου.

Με απασχολεί αυτό με την γλωσσιτσα. Μου είπες ότι το κάνει συχνά και εσένα. Κάπου διάβασα για υποθυρεοειδισμό. Όμως τέτοια εξέταση κάναμε από την φτέρνα μόλις γεννήθηκε.

Εσύ ανέφερες στον γιατρό σας ότι την βάζει και την βγάζει;

Ξέρουν μήπως και τα υπόλοιπα κορίτσια κάτι σχετικό;

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mampa είπε:

@Sophiav και εμένα. Γεννήθηκε 2 Αυγούστου.

Με απασχολεί αυτό με την γλωσσιτσα. Μου είπες ότι το κάνει συχνά και εσένα. Κάπου διάβασα για υποθυρεοειδισμό. Όμως τέτοια εξέταση κάναμε από την φτέρνα μόλις γεννήθηκε.

Εσύ ανέφερες στον γιατρό σας ότι την βάζει και την βγάζει;

Ξέρουν μήπως και τα υπόλοιπα κορίτσια κάτι σχετικό;

 

@Mampa να σου πω δεν το έχω ψάξει. Δεν το κάνει συχνά. Μόνο όταν θέλει να φάει. Ο παιδίατρος τ σ ειπε; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mampa είπε:

@Sophiav και εμένα. Γεννήθηκε 2 Αυγούστου.

Με απασχολεί αυτό με την γλωσσιτσα. Μου είπες ότι το κάνει συχνά και εσένα. Κάπου διάβασα για υποθυρεοειδισμό. Όμως τέτοια εξέταση κάναμε από την φτέρνα μόλις γεννήθηκε.

Εσύ ανέφερες στον γιατρό σας ότι την βάζει και την βγάζει;

Ξέρουν μήπως και τα υπόλοιπα κορίτσια κάτι σχετικό;

 

Καλησπέρα!! Όπως είχα ξαναπεί, εμένα το κάνει αυτό. Μάλιστα τελευταία πολύ πιο συχνά. Τη Δευτέρα π πήγαμε στη γιατρό, το έκανε και εκεί , φαντάζομαι αν ήταν κάτι ανησυχητικό θα μ είχε πει η γιατρός (εγώ ξέχασα να ρωτήσω)... Αλλά δεν με ανησυχεί. Ελπίζω στην επόμενη επίσκεψη σε ένα μήνα να θυμηθώ να τη ρωτήσω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Πώς είστε; Πώς είναι τα παιδάκια σας;

Ήθελα να ρωτήσω.. από χθες ο μικρός μου έχει τσιμπλες στο ένα ματάκι. Βάζω φυσιολογικό δάκρυ και χαμομήλι.

Σας έχει τύχει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mampa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Πώς είστε; Πώς είναι τα παιδάκια σας;

Ήθελα να ρωτήσω.. από χθες ο μικρός μου έχει τσιμπλες στο ένα ματάκι. Βάζω φυσιολογικό δάκρυ και χαμομήλι.

Σας έχει τύχει;

Καλησπερααα και συγνωμη για την εισβολη..ειναι φυσιολογικο..πολλα μωρακια βγαζουν..εμεις πηραμε κολλυριο tobrex 4 φορες τη μερα 5 μερες την εβδομαδα και μας περασε..τον ξαναπιασε μετα απο κανα δυο εβδομαδες και ξαναβαλαμε..απο τοτε ολα καλα..μην ανησυχεις δεν ειναι τιποτα..αλλα ρωτα και τον παιδιατρο σου για κολλιριο..

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

@Γλυκερια123 Τέλεια.

Θα δω πώς θα πάει και θα βάλω και εγώ αν χρειαστεί.

Πόσο είναι το παιδάκι σου;

Ειναι 3.5 μηνων..κολλυριο ομως χρειαστηκε πριν κανα μηνα..

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Mampa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Πώς είστε; Πώς είναι τα παιδάκια σας;

Ήθελα να ρωτήσω.. από χθες ο μικρός μου έχει τσιμπλες στο ένα ματάκι. Βάζω φυσιολογικό δάκρυ και χαμομήλι.

Σας έχει τύχει;

Γεια σου κοριτσι!Καλα ειμαστε,τρεξιμο σε γενικες γραμμες.Ο μπεμπης ειχε κανει οταν ηταν 3 εβδομαδων,βαλαμε κολλυριο Tobrex και σε τρεις μερες ηταν μια χαρα.Γενικοτερα το παθαινουν τα μωρακια,ειναι αρκετα συχνο.Εγω πρωτα το καθαριζα με φυσιολογικο ορο και μετα εβαζα το κολλυριο.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Mampa είπε:

Κορίτσια έχει τύχει στα μωράκια σας να κοιμηθούν με ελαφρώς ανοιχτά τα χείλη και την γλωσσιτσα ίσα να ακουμπήσει εκεί μπροστά στα χείλη;

Γεια σου κοριτσακι μου.Η αληθεια ειναι πως δεν εχω προσεξει κατι τετοιο αλλα δε μου φαινεται για περιεργο.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!! Τι κάνετε,πως είστε;; Τα μικρούλια σας ;;Φτιάξατε πρόγραμμα;; 

Εμείς μπορώ να πω πως εδώ κ ένα 15 νθημερο φτιάξαμε το πρόγραμμα μας, ξύπναει μια φορά τη νύχτα (άντε μπορεί κ 2 μερικές φορές) αλλά σίγουρα πιο ξεκούραστα πια.. εσείς τι νέα;;

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Evi89 είπε:

Γειά σας κορίτσια!! Τι κάνετε,πως είστε;; Τα μικρούλια σας ;;Φτιάξατε πρόγραμμα;; 

Εμείς μπορώ να πω πως εδώ κ ένα 15 νθημερο φτιάξαμε το πρόγραμμα μας, ξύπναει μια φορά τη νύχτα (άντε μπορεί κ 2 μερικές φορές) αλλά σίγουρα πιο ξεκούραστα πια.. εσείς τι νέα;;

Γεια σου Ευακι μου!Σημερα εμεις ειμαστε 3 μηνων!Ολοκληρο αντρακι:D.Μας μιλαει,γελαει πολυ και εχθες γυρισε απο ανασκελα στο πλαι.Εχει πολυ καλο προγραμμα,κοιμαται και μες τη μερα αρκετα πλεον,τρωει σε σταθερες ωρες και γενικοτερα ειναι ενα καλοβολο μωρακι.Ελπιζω να το κρατησει μεγαλωνοντας.Του αρεσει επισης το ριλαξ και το γυμναστηριο,μπορει να κατσει γυρω στο μισαωρο στο καθενα.Συνεχιζω το θηλασμο και ελπιζω να καταφερω να το κρατησω γιατι η αληθεια ειναι μ εχει διευκολυνει πολυ.

Εγω τρεχω ολη μερα,σπιτι δουλεια,σχολεια,φροντιστηρια και με τη φροντιδα του μπεμπουλη.Τα κοριτσια πλεον σχολες και σχολεια δεν εχουν χρονο να βοηθησουν οποτε καταλαβαινεται...Δοξα το θεο ολα γινονται,ευτυχως ομως βοηθαει πολυ και ο μπαμπας μας.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Evi89 είπε:

Γειά σας κορίτσια!! Τι κάνετε,πως είστε;; Τα μικρούλια σας ;;Φτιάξατε πρόγραμμα;; 

Εμείς μπορώ να πω πως εδώ κ ένα 15 νθημερο φτιάξαμε το πρόγραμμα μας, ξύπναει μια φορά τη νύχτα (άντε μπορεί κ 2 μερικές φορές) αλλά σίγουρα πιο ξεκούραστα πια.. εσείς τι νέα;;

Καλημέρα! Καλά είμαστε. Η μικρούλα έχει αρχίσει και παίρνει τα πάνω της. Βάζουμε βάρος σιγά σιγά, κάναμε και το πρώτο μας εμβόλιο την περασμένη εβδομάδα.

Της αρέσει πολύ το γυμναστήριο και περνάει πολλές ώρες εκεί. Την θηλάζω και ξανακαθεται εκεί. Δεν μπορώ να πω ότι κοιμάται πολύ μέσα στην ημέρα, αλλά το βράδυ κοιμάται από τις 11 μέχρι τις 5. Εγώ ξυπνάω κατά τις 2 και κάνω μια άντληση, αλλά και πάλι είναι μια χαρά. Βγαίνουμε αρκετά συχνά πλέον για να κάνουμε τις δουλειές μας και τώρα που την βάζουμε στο μάρσιπο είναι ακόμα πιο εύκολο.

@Mar.da μεγαλώσατε! Αυτά τα χαμόγελα είναι φοβερά! Να φανταστείς ότι λιώνει και η μεγάλη μου κόρη όταν της χαμογελάει η μικρή. Πώς φαίνεται τώρα στα κορίτσια που έχουν τα τρεξίματα και τις υποχρεώσεις τους και είναι και ο μπέμπης; Μεγάλη η βοήθεια από τον σύζυγο! Αν δεν με βοηθούσε κι εμένα ο σύζυγος δεν ξέρω πώς θα τα έβγαζα πέρα.


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Smurfita είπε:

Καλημέρα! Καλά είμαστε. Η μικρούλα έχει αρχίσει και παίρνει τα πάνω της. Βάζουμε βάρος σιγά σιγά, κάναμε και το πρώτο μας εμβόλιο την περασμένη εβδομάδα.

Της αρέσει πολύ το γυμναστήριο και περνάει πολλές ώρες εκεί. Την θηλάζω και ξανακαθεται εκεί. Δεν μπορώ να πω ότι κοιμάται πολύ μέσα στην ημέρα, αλλά το βράδυ κοιμάται από τις 11 μέχρι τις 5. Εγώ ξυπνάω κατά τις 2 και κάνω μια άντληση, αλλά και πάλι είναι μια χαρά. Βγαίνουμε αρκετά συχνά πλέον για να κάνουμε τις δουλειές μας και τώρα που την βάζουμε στο μάρσιπο είναι ακόμα πιο εύκολο.

@Mar.da μεγαλώσατε! Αυτά τα χαμόγελα είναι φοβερά! Να φανταστείς ότι λιώνει και η μεγάλη μου κόρη όταν της χαμογελάει η μικρή. Πώς φαίνεται τώρα στα κορίτσια που έχουν τα τρεξίματα και τις υποχρεώσεις τους και είναι και ο μπέμπης; Μεγάλη η βοήθεια από τον σύζυγο! Αν δεν με βοηθούσε κι εμένα ο σύζυγος δεν ξέρω πώς θα τα έβγαζα πέρα.

Γεια σου κοριτσι μου!Μεγαλωνουν τα μπεμπακια μας και μας τρελαινουν με τα καμωματα τους μικρους και μεγαλους.

Τα κοριτσια στεναχωριουνται που εχουν τοσο λιγο χρονο για τον αδερφο τους.Η μεγαλη οταν ερχεται απο τη σχολη στο τελος της εβδομαδας κλαιει μολις τον αντικρυζει,λεω παιδακι μου πρεπει να το συνηθισεις σιγα σιγα αυτο.Μου πε θα παρει μαζι της ενα φορμακι να το χει να το μυριζει.Η δευτερη μου στελνει μυνηματα στα διαλλειματα τι κανει το μωρο και η τριτη μολις ερχεται σπιτι πεταει τσαντα πλενει χερια,αλλαζει ρουχα και τον βουταει.Παιζει μαζι του καμμια ωριτσα γιατι μετα εχει διαβασμα και αγγλικα.Το Σαββατο που ειναι ολες σπιτι δεν τον αφηνουν καθολου απο τα χερια τους κι αυτος τρελαινεται απ τη χαρα του με τοσα παιχνιδια και τραγουδια που του κανουν.Αχ θα τον κακομαθουν κι αλιμονο μου.

Σημερα θα τον ζυγισω να δουμε που εχει φτασει γιατι παιδιατρο εχουμε σε μια βδομαδα για το δευτερο εμβολιο.

Να δεις τι ωραια που θα ειναι τα κοριτσακια σου σε κανα δυο χρονια!!Μου θυμιζεις τοσα πραματα με τα κοριτσακια μου,τι κοριτσακια δηλαδη κοπελαρες.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...