Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

      Για καλύτερα ωάρια ,αύξηση πιθανοτήτων ,πόση coq10 είναι ασφαλής να παίρνουμε; Επίσης τι άλλες βιταμίνες προτείνεται να πάρω; Βιτ Ε; Κάνει τίποτα;

      Εμένα μου είχε συστήσει 400mg ο ενδοκρινολογος, έπαιρνα 2 χάπια των 200 της εταιρείας smile που ήταν σχετικά οικονομικες. Επιπλέον έπαιρνα πολυβιταμινες pregnacare (είναι οικονομικές και τα συστατικά παρόμοια με τις γνωστές πανακριβες) και ενα χαπι τύπου glucophage (δεν είχα ζάχαρο αλλά μου ειπε ο ενδοκρινολογος ότι βοηθάει επίσης στην ποιότητα των ωαριων). Γενικα για ότι πάρεις ρώτα τον γιατρό σου πρώτα.

Αμνιοπαρακεντηση ΕΟΠΥΥ


PennyLane

Recommended Posts

Καλησπερα σας, ηθελα να ρωτησω αν καποια/ος ξερει αν μπορω να παρω χρηματα πισω μεσω ΕΟΠΥΥ για τις εξετασεις αυχενικη/β´ επιπεδου κ αμνιοπαρακεντηση που χρειαστηκε να κανω . Συμφωνα με το τελευταιο ΦΕΚ 11/2018, οι εξετασεις αυτες καλυπτονται. Προσπαθω να καλεσω στον αρμοδιο ΕΟΠΥΥ αλλα φυσικα δεν απαντουν,θα παω η ιδια αλλα λογω της αμν/σης προς το παρον πρεπει να ξεκουραστω.

Τις εξετασεις τις εκανα στο ΛΗΤω οπου μου ειπαν πως δε γραφονται αυτες οι εξετασεις, αλλα ψαχνοντας στο ιντερνετ ειδα πως εχουν γινει αποζημιωσεις κ για ολοκληρο το ποσο της αμν/σης που ειναι κ η πιο ακριβη κατοπιν ενστασεως . Βεβαια εφοσον αναφερεται στο ΦΕΚ πως καλυπτεται, προφανως υπαρχει καποια διαδικασια. Τη γνωριζει καποιος; ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...