Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      4 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Ναι κυρίως σε εμένα που είμαι 38…. Λόγω υψηλού κινδύνου !!! Ζαιρα μου με βλέπω με τεστ στο χέρι εάν όλα πάνε καλα … μιλάμε τέτοια ανασφάλεια κ τετοιο  φόβο ούτε όταν ήμουν φοιτήτρια και έδινα τα μαθήματα δυο δυο ….

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

Μανουλες Νοεμβρίου 2019


Recommended Posts

On 24/4/2019 at 12:00 ΜΜ, Vassia13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! @Amelie.l πως πήγε η αυχενική?? @Clue καλή επιτυχία!!! Περιμένουμε νέα!!!

Καλησπέρα κορίτσια μου ! Όλα καλά εμείς πήγαμε το είδαμε το μωράκι όλα φυσιολογικα μου είπε ο γιατρός ! Πρώτη εικόνα Μ είπε μάλλον κοριτσάκι αλλά θα το επιβεβαιωσουμε τον επόμενο μήνα μου είπε καλύτερα ! Κορίτσια είχα τρομερό ανχος αλλά δόξα το θεό όλα καλά :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 766
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Amelie.l είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου ! Όλα καλά εμείς πήγαμε το είδαμε το μωράκι όλα φυσιολογικα μου είπε ο γιατρός ! Πρώτη εικόνα Μ είπε μάλλον κοριτσάκι αλλά θα το επιβεβαιωσουμε τον επόμενο μήνα μου είπε καλύτερα ! Κορίτσια είχα τρομερό ανχος αλλά δόξα το θεό όλα καλά :)

Μπραβο!!! Πάντα τέτοια νέα θέλω να άκουω!! Συγχαρητήρια! :)

  • Ευχαριστώ 1

3qUrp3.pngtTfPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέεερα! Πόσο μου αρέσει που έχει αρχίσει να φτιάχνει ο καιρός! Επηρεάζει τόσο πολύ τη διάθεσή μου!!!

Just now, Vassia13 said:

Κορίτσια μου σας εύχομαι καλή ανάσταση και καλό Πάσχα!! Φάτε τώρα που μπορούμε!! ΧΑ αχαχααχα!! Όσες μπορούμε φυσικά!!

Είμαι χαρούμενη ακόμα κι αν είμαι από αυτές που δεν μπορούν νά φάνε ό,τι θέλουν... 90 γρ. Κατσίκι, σαλάτα, 1 φέτα ψωμί ή 80 γρ  πατάτες θα είναι το πασχαλινό μου γεύμα!! Α! Και φρουτάκι!

Και σήμερα το βράδυ έχει γιουβαρλίτσα αντί για μαγειρίτσα!χεχε

Κορίτσια πάντως μην ξεχαστείτε κι εσείς που δεν έχετε θέμα με το φαγητό. Συκωτάκια και εντεράκια δεν κάνει να τρώμε στην εγκυμοσύνη!!!


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 27/4/2019 at 2:29 ΜΜ, Clue είπε:

Καλημέεερα! Πόσο μου αρέσει που έχει αρχίσει να φτιάχνει ο καιρός! Επηρεάζει τόσο πολύ τη διάθεσή μου!!!

Είμαι χαρούμενη ακόμα κι αν είμαι από αυτές που δεν μπορούν νά φάνε ό,τι θέλουν... 90 γρ. Κατσίκι, σαλάτα, 1 φέτα ψωμί ή 80 γρ  πατάτες θα είναι το πασχαλινό μου γεύμα!! Α! Και φρουτάκι!

Και σήμερα το βράδυ έχει γιουβαρλίτσα αντί για μαγειρίτσα!χεχε

Κορίτσια πάντως μην ξεχαστείτε κι εσείς που δεν έχετε θέμα με το φαγητό. Συκωτάκια και εντεράκια δεν κάνει να τρώμε στην εγκυμοσύνη!!!

Εσκασες στο φαι δηλαδή!! Χαχαχαχχχαχα!! Εγώ και μαγειρίτσα έφαγα και κατσικάκι και απ' όλα! Ο γιατρός μου μου είπε να φάω ότι θέλω! Αρκεί που τα μαγείρεψε η μανούλα μου και ήταν πεντακάθαρα όλα!!

  • Μου αρέσει 1

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Πως είστε κορίτσια? Σκάσατε?

Εγώ είχα λίγο αίμα καφέ σήμερα και θα μείνω ξάπλα. Είχα και την Τετάρτη λίγο αλλά την προηγούμενη Τρίτη είχα εξαντληθεί. Ξεκίνησα ουτροτζεστάν από τότε και είχα πάλι λίγο σήμερα... Εχθές δεν κουράστηκα όμως. Σήμερα λέω να κάτσω στο κρεβάτι...


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Clue είπε:

Τελικά μίλησα με το γιατρό και μου είπε να πάω στο λητώ να κάνω μια ένεση προγεστερόνης. Πήγα, την έκανα, γύρισα και τώρα ξάπλα.

Καλημέρα κορίτσι μου! Πως είσαι σήμερα??  Εμένα κορίτσια μου έχουν φύγει οι Εμετοι... Κάνω 1 την ημέρα βέβαια! Αρχίζω και φουσκώνω σιγά σιγά! 

  • Μου αρέσει 1

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια εύχομαι να περάσατε τέλεια!! Εγώ δεν έφαγα κοκορέτσια κ κοντοσούβλι, ούτε μαγειρίτσα μου το είχε απογοητεύσει!! Δεν είμαι κ φαν βέβαια όποτε δεν μου έλειψε! Μόνο αρνάκι έφαγα !! 

12 ώρες πρίν, Clue είπε:

Τελικά μίλησα με το γιατρό και μου είπε να πάω στο λητώ να κάνω μια ένεση προγεστερόνης. Πήγα, την έκανα, γύρισα και τώρα ξάπλα.

Είναι χαμηλή η προγεστερονη σου; Τι σου είπε ο γιατρος; Ξεκουράση και όλα θα πάνε σούπερ !!! 

Just now, Vassia13 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Πως είσαι σήμερα??  Εμένα κορίτσια μου έχουν φύγει οι Εμετοι... Κάνω 1 την ημέρα βέβαια! Αρχίζω και φουσκώνω σιγά σιγά! 

Κ εγώ έχω κοιλιτσα ξεκάθαρα πια !! Μπήκαμε αίσιος και στο δεύτερο τρίμηνο !!! :wub:

  • Μου αρέσει 2

3qUrp3.pngtTfPp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Vassia13 said:

Καλημέρα κορίτσι μου! Πως είσαι σήμερα??  Εμένα κορίτσια μου έχουν φύγει οι Εμετοι... Κάνω 1 την ημέρα βέβαια! Αρχίζω και φουσκώνω σιγά σιγά! 

Καλημέρα!!! Σήμερα είμαι καλύτερα. Από χθες το βράδυ που έκανα την ένεση δεν έχω ξαναδεί καφέ ευτυχώς αλλά ο φόβος δε μου έχει φύγει εντελώς. Νομίζω τη Δευτέρα που έχω γιατρό και θα δω το μωρό θα νιώσω καλύτερα...

@Kallioph__ δεν έχω ιδέα για την προγεστερόνη. Δεν έκανα εξετάσεις αίματος. Ούτε είδα τον γιατρό. Απλά μου είπε από το τηλέφωνο να πάω. Δίνουν προγεστερόνη σε περίπτωση που δεις αίμα γιατί βοηθάει σε περίπτωση αποκόλλησης από όσο ξέρω που είναι η πιο συχνή αιτία.

Εγώ νομίζω πως μόνο εγώ βλέπω μια μικρήηηη διαφορά χαμηλά στην κοιλιά αλλά και πάλι όχι σίγουρα. Είναι που είχα ήδη κοιλιά και δεν ξέρω να πω με σιγουριά. Αφήστε που από την αρχή έχω χάσει 7 κιλά λόγω διατροφής... Ανυπομονώ να φανεί ξεκάθαρα! Εγώ μπαίνω σε 3 μέρες στον 4ο! Ακόμα είμαι 12 και 5...


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Καλημέρα!!! Σήμερα είμαι καλύτερα. Από χθες το βράδυ που έκανα την ένεση δεν έχω ξαναδεί καφέ ευτυχώς αλλά ο φόβος δε μου έχει φύγει εντελώς. Νομίζω τη Δευτέρα που έχω γιατρό και θα δω το μωρό θα νιώσω καλύτερα...

@Kallioph__ δεν έχω ιδέα για την προγεστερόνη. Δεν έκανα εξετάσεις αίματος. Ούτε είδα τον γιατρό. Απλά μου είπε από το τηλέφωνο να πάω. Δίνουν προγεστερόνη σε περίπτωση που δεις αίμα γιατί βοηθάει σε περίπτωση αποκόλλησης από όσο ξέρω που είναι η πιο συχνή αιτία.

Εγώ νομίζω πως μόνο εγώ βλέπω μια μικρήηηη διαφορά χαμηλά στην κοιλιά αλλά και πάλι όχι σίγουρα. Είναι που είχα ήδη κοιλιά και δεν ξέρω να πω με σιγουριά. Αφήστε που από την αρχή έχω χάσει 7 κιλά λόγω διατροφής... Ανυπομονώ να φανεί ξεκάθαρα! Εγώ μπαίνω σε 3 μέρες στον 4ο! Ακόμα είμαι 12 και 5...

Και εγώ βλέπω κάθε εβδομάδα για μια μέρα ελάχιστο αίμα ποτέ καφέ μπεζ ποτέ λίγο κόκκινο και μετά φεύγει. Κάνω και εγώ κάθε βδομάδα lentogest γιατί είχε μια αποκόλληση το ένα μωρό 12 χιλιοστών η οποία πριν μια εβδομάδα έγινε 7 χιλιοστών. Δεν νομίζω να είναι κάτι μην ανησυχείς καθόλου. Απλά ξεκούραση ! Όσο για την κοιλιά εγώ δεν έχω σχεδόν καθόλου αν και τα μωρά είναι δύο. Βέβαια τώρα μπήκα στην 11η εβδομάδα...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Joann είπε:

Και εγώ βλέπω κάθε εβδομάδα για μια μέρα ελάχιστο αίμα ποτέ καφέ μπεζ ποτέ λίγο κόκκινο και μετά φεύγει. Κάνω και εγώ κάθε βδομάδα lentogest γιατί είχε μια αποκόλληση το ένα μωρό 12 χιλιοστών η οποία πριν μια εβδομάδα έγινε 7 χιλιοστών. Δεν νομίζω να είναι κάτι μην ανησυχείς καθόλου. Απλά ξεκούραση ! Όσο για την κοιλιά εγώ δεν έχω σχεδόν καθόλου αν και τα μωρά είναι δύο. Βέβαια τώρα μπήκα στην 11η εβδομάδα...

Ακόμα η μήτρα είναι πίσω για αυτό!! Σε κάνα 2 βδομάδες θα μας πεις!! Χαχαχαχχχαχα! Εμένα πλέον το καταλαβαίνουν! Και με ρωτάνε... Μάλλον ντρέπονται να με ρωτήσουν αν έχω παχύνει!! Χαχαχαχαχαχα!

  • Χαχα 1

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε σήμερα?

Εγώ πάλι έφτασα σε οργασμό στον ύπνο μου! Το χάρηκα αλλά φοβάμαι μην έχω αίμα πάλι...

Ευτυχώς τίποτα μέχρι στιγμής. Θα το πάω και σήμερα χαλαρά και ελπίζω να μην ξαναδώ αίμα μέχρι τον τοκετό!


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...