Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Νοεμβρίου 2019


Recommended Posts

21 ώρες πρίν, Clue είπε:

Τελικά γαστρεντερίτιδα πρέπει να είναι. Δεν έχω κρατήσει ούτε φαγητό, ούτε νερό και έχω και διάρροια και μεγάλη αδυναμία.

Καλημέρα κορίτσια καλη εβδομάδα  !!! Τι κάνετε ;;  Πλησιάζει κι η αυχενική μας !!

 

@Clue αχ κορίτσι μου περαστικά!! Κι εγώ τις προάλλες που ήμουν με διάρροια τελικά ίωση είχα κ όχι συπτωματα εγκυμοσύνης  ... γιατί μετά από λίγο καιρό κολλησα και τον άντρα μου ...

νερακι να πίνεις γουλιτςες για να μην αφυδατώθεις. Δυο- τρεις μέρες κρατάει.. υπομονή κ περαστικάαααα! 

  • Ευχαριστώ 1

3qUrp3.pngtTfPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 766
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!!! Ανυπομονώ για την αυχενική!!! Την άλλη Τετάρτη την έχω εγώ. Εσείς?? Άντε! Ελπίζω να πάει καλά για όλες μας!!!

@Kallioph__ σε ευχαριστώ! Είμαι καλύτερα σήμερα ήδη. Εχθές την έβγαλα με 2 φρυγανιές και μισό ποτήρι νερό.

Μόνο αδυναμία έχει μείνει. Θα ξαπλώσω τώρα που τελείωσα από δουλειά και θα μου περάσει. Στη δουλειά ταλαιπωρήθηκα λίγο, αλλά κρατάω την άδεια, μήπως προκύψει τίποτα μέχρι το τέλος της χρονιάς. Έχω μόνο 10 μέρες ακόμα.


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mlpoumlpou said:

Εχει καμια γιατρο σημερα; Σφραγισμα μπορω να κανω; 

Αργώ ακόμα εγώ.....Νομίζω από δεύτερο τρίμηνο και μετά μπορείς να κάνεις σφράγισμα. Εγώ πήγα στην οδοντίατρο πριν μείνω έγκυος και μου είπε 4ο με 5ο μήνα να ξαναπάω. Μέχρι τότε λέει πως δεν έχει νόημα γιατί δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα.

  • Ευχαριστώ 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πως τα πάτε? Δευτέρα αυχενική και μετράω αντίστροφα!!! Ακόμα ταλαιπωρουμαι με εμετούς .. αν δεν κάνω 3 φορές την ημέρα δεν μπορώ! Και νερό μόνο εμφιαλωμένο μπορώ να πιω.... Από βρύση και από φίλτρο το βγάζω....

  • Μου αρέσει 1

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!

Εγώ αύριο έχω ραντεβού με την καινούργια γιατρό

Κατά τα άλλα σαν φούσκωμα νιώθω και τα πονακια σταθερά

Κορίτσια βάζετε κρέμες στο πρόσωπο;

Μακιγιάζ βαφή μαλλιών;

Εμένα βγήκε η ρίζα και είμαι για τον πολιτικό γάμο οριακά, αλλά μου είπαν δεν κάνει το πρώτο τρίμηνο Μετά κάνει μόνο με φυτική βαφή

Link to comment
Share on other sites

Just now, NitsaElenitsa84 said:

Καλησπέρα!

Εγώ αύριο έχω ραντεβού με την καινούργια γιατρό

Κατά τα άλλα σαν φούσκωμα νιώθω και τα πονακια σταθερά

Κορίτσια βάζετε κρέμες στο πρόσωπο;

Μακιγιάζ βαφή μαλλιών;

Εμένα βγήκε η ρίζα και είμαι για τον πολιτικό γάμο οριακά, αλλά μου είπαν δεν κάνει το πρώτο τρίμηνο Μετά κάνει μόνο με φυτική βαφή

Καλησπέρα!!! Εγώ δεν μπορώ να βοηθήσω γιατί δεν βάφομαι καθόλου ούτε βάζω κρέμες... Το μόνο που ξέρω είναι αυτά που έγραψες για τις βαφές, αλλά κι αυτά επειδή τα έχω διαβάσει. Δεν έχω ρωτήσει το γιατρό. Ρώτα εσύ που έχεις αύριο ραντεβού και πες μας και πως πήγε!!!!

Το μόνο που έχω πάρει είναι κρέμα για τις ραγάδες και το bio oil. Έχω θέμα με τις ραγάδες και φοβάμαι ότι θα γίνω χάλια. Οπότε τα πήρα νωρίς και περίπου σε καμιά εβδομάδα λέω να ξεκινήσω συστηματικά. Τώρα βάζω μόνο μετά το μπάνιο όταν το θυμάμαι... Για το πρόσωπο πάντως που έχω ξηροδερμία από όταν ξεκίνησε η εγκυμοσύνη, μου είπε η φαρμακοποιός ότι μπορώ να βάζω το bio oil και εκεί.

Ακόμα δεν έχει φανεί τίποτα από κοιλίτσα (πέρα από αυτή που έχω ήδη εννοώ!χεχε). Εσείς???

 

  • Μου αρέσει 2

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια !!! 

Κι εγώ πρώτα ο θεος την Μ. Δευτερα έχουμε αυχενική !! 

Αναφορικά με τις κρέμες κ γενικά με την περιποίηση ο δικός μου ο γιατρουλης μου  Είπε  ότι νύχια και μαλλιά  μετά το πρώτο τρίμηνο ( μαλλιά όχι ρίζα και εννοείται φυτική βαφη-όσο φυτική μπορεί να είναι) πάλι καλά που έχω μπαλαγιαζ :) .... για τις κρέμες και γενικά μακιγιάζ  μου είπε να βάζω ότι έβαζα να μην αλλάξω τίποτα. είναι μηδαμινή εως ανύπαρκτη η απορρόφηση στις πιο κάτω στοιβάδες που σημαίνει ότι δεν βλάπτει επουδενί το έμβρυο. Νομίζω όμως ότι κάθε γιατρος δίνει τις δικές του οδηγίες ! 

  • Μου αρέσει 2

3qUrp3.pngtTfPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Καλησπέρα!!! Εγώ δεν μπορώ να βοηθήσω γιατί δεν βάφομαι καθόλου ούτε βάζω κρέμες... Το μόνο που ξέρω είναι αυτά που έγραψες για τις βαφές, αλλά κι αυτά επειδή τα έχω διαβάσει. Δεν έχω ρωτήσει το γιατρό. Ρώτα εσύ που έχεις αύριο ραντεβού και πες μας και πως πήγε!!!!

Το μόνο που έχω πάρει είναι κρέμα για τις ραγάδες και το bio oil. Έχω θέμα με τις ραγάδες και φοβάμαι ότι θα γίνω χάλια. Οπότε τα πήρα νωρίς και περίπου σε καμιά εβδομάδα λέω να ξεκινήσω συστηματικά. Τώρα βάζω μόνο μετά το μπάνιο όταν το θυμάμαι... Για το πρόσωπο πάντως που έχω ξηροδερμία από όταν ξεκίνησε η εγκυμοσύνη, μου είπε η φαρμακοποιός ότι μπορώ να βάζω το bio oil και εκεί.

Ακόμα δεν έχει φανεί τίποτα από κοιλίτσα (πέρα από αυτή που έχω ήδη εννοώ!χεχε). Εσείς???

 

Άσε αυτό με τις ραγαδες είναι θέμα και το σκέφτομαι κι εγώ..

Κάνω εύκολα και στα μπούτια και το στήθος ήδη έχω από το λύκειο, που πήρα απότομα μερικά κιλά Μη φανταστείς πολλά, αλλά είναι το δέρμα μου τέτοιο που κάνει εύκολα

Για το bio oil μου έχει πει και η αδερφή μου ότι χρησιμοποιούσε στις εγκυμοσύνες της!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


 

Just now, NitsaElenitsa84 said:

Άσε αυτό με τις ραγαδες είναι θέμα και το σκέφτομαι κι εγώ..

Κάνω εύκολα και στα μπούτια και το στήθος ήδη έχω από το λύκειο, που πήρα απότομα μερικά κιλά Μη φανταστείς πολλά, αλλά είναι το δέρμα μου τέτοιο που κάνει εύκολα

Για το bio oil μου έχει πει και η αδερφή μου ότι χρησιμοποιούσε στις εγκυμοσύνες της!

Δεν ξέρω αν θα κάνει καλό. Αλλά θέλει συστηματικά μου είπε η φαρμακοποιός. Αλλιώς δεν θα γίνει δουλειά. Κι εγώ έχω από την εφηβεία στα μπούτια. 

Ααα και θέλει και τώρα και μπούτια και στήθος. Όχι μόνο κοιλιά!

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, NitsaElenitsa84 είπε:

Καλησπέρα!

Εγώ αύριο έχω ραντεβού με την καινούργια γιατρό

Κατά τα άλλα σαν φούσκωμα νιώθω και τα πονακια σταθερά

Κορίτσια βάζετε κρέμες στο πρόσωπο;

Μακιγιάζ βαφή μαλλιών;

Εμένα βγήκε η ρίζα και είμαι για τον πολιτικό γάμο οριακά, αλλά μου είπαν δεν κάνει το πρώτο τρίμηνο Μετά κάνει μόνο με φυτική βαφή

Κρέμα στο πρόσωπο βάζω κανονικά όπως και βαφομαι! Ρίζα μου είπε μετά το 1ο τρίμηνο με φυτική βαφή! Ανταύγειες όσες θέλω! Στο σώμα μου έβαζα και βάζω baby oil μετά το μπάνιο!

1 hour ago, Clue είπε:

Καλημέρα! Εσύ είσαι η πρώτη που θα ανοίξεις τις αυχενικές @Vassia13?

Μετά την Μ.Τετάρτη είμαι εγώ και κάποια άλλη νομίζω...

Οι υπόλοιπες??

Ναι τη Μ. Δευτέρα στις 11 παρά πρέπει να είμαι εκεί!! Πέρασαν οι μέρες πλάκα πλάκα!! Τώρα που θα φουσκώνουμε θα έχουμε καινούρια πράγματα!!! 

  • Μου αρέσει 3

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα ! Θέλω να σας πω ένα θέμα που με απασχολεί ! Βασικά με γεμίζει αρνητική ενέργεια κυρίως ! Αυτή την εβδομάδα θα μπω στον 4ο μήνα της εγκυμοσύνης μου ! Γενικά δεν έχω ανακοίνωση την εγκυμοσύνη μου παρά μόνο σε πολύ κοντινούς συγγενείς και λόγους φίλους ....το πρόβλημα μου λοιπόν είναι πως κάθε φορά που πάω στην πεθερά μου μπορεί να πω ....τι να είναι άραγε το μωρό αγόρι ? Κορίτσι ? Η να πω ότι είδα ένα ωραίο καρότσι η μία κούνια ....η οτιδήποτε σχετικά με το μωρό ....κάθε φορά λοιπόν μου κόβει τα φτερά και Μ αλλάζει θέμα και Μ λέει να μην συζητάω για το μωρό και να γεννηθεί πρώτα και πως είναι κακό να μιλάω για το παιδί .... Πράγμα που με ενοχλεί πολύ και την τελευταία φορά της την είπα κιόλας ! Της είπα θα μου απαγορεύεται εσείς να μιλήσω για το παιδί Μ? Έλα Παναγία μου ...ότι θέλω θα λέω και όσο θέλω εγώ .... Οι ορμόνες Μ γενικά δεν είναι καλά και έχω πολλά νεύρα ...αλλά ρε κορίτσια δεν δέχομαι από δικά μου άτομα να μου λένε ότι είναι κακό να μιλάω για τ μωρό Μ ...δηλαδή έλεος .... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Amelie.l είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! Θέλω να σας πω ένα θέμα που με απασχολεί ! Βασικά με γεμίζει αρνητική ενέργεια κυρίως ! Αυτή την εβδομάδα θα μπω στον 4ο μήνα της εγκυμοσύνης μου ! Γενικά δεν έχω ανακοίνωση την εγκυμοσύνη μου παρά μόνο σε πολύ κοντινούς συγγενείς και λόγους φίλους ....το πρόβλημα μου λοιπόν είναι πως κάθε φορά που πάω στην πεθερά μου μπορεί να πω ....τι να είναι άραγε το μωρό αγόρι ? Κορίτσι ? Η να πω ότι είδα ένα ωραίο καρότσι η μία κούνια ....η οτιδήποτε σχετικά με το μωρό ....κάθε φορά λοιπόν μου κόβει τα φτερά και Μ αλλάζει θέμα και Μ λέει να μην συζητάω για το μωρό και να γεννηθεί πρώτα και πως είναι κακό να μιλάω για το παιδί .... Πράγμα που με ενοχλεί πολύ και την τελευταία φορά της την είπα κιόλας ! Της είπα θα μου απαγορεύεται εσείς να μιλήσω για το παιδί Μ? Έλα Παναγία μου ...ότι θέλω θα λέω και όσο θέλω εγώ .... Οι ορμόνες Μ γενικά δεν είναι καλά και έχω πολλά νεύρα ...αλλά ρε κορίτσια δεν δέχομαι από δικά μου άτομα να μου λένε ότι είναι κακό να μιλάω για τ μωρό Μ ...δηλαδή έλεος .... 

ενταξει δεν το κανει απο κακο. προφανως η πεθερα σου εχει παρα πολυ ανχος γιατι εχει ακουσει διαφορα για εγκυμοσυνες που δεν.πηγαν.καλα. καποιοι ανθρωποι ειναι προλυπτικοι πιστευουν στο ματιασμα πιστευουν οτι αν κανεις σχεδια ο θεος τα βλεπει κ.γελαει κτλ. 

σιγουρα δεν το κανει για να σου απαγορεψει να μιλας για το.μωρο σου απλα φοβαται μην τυχον.κ κατι παει στραβα κ δεν θελει η ιδια προφανως να ακουει σχεδια για κατι που δεν εχει ερθει ακομα. 

πιστευει οτι θα το γρουσουζεψει. μιλα κ εσυ σε αλλους αφου φοβαται η πεθερα τι σκας.?

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

ενταξει δεν το κανει απο κακο. προφανως η πεθερα σου εχει παρα πολυ ανχος γιατι εχει ακουσει διαφορα για εγκυμοσυνες που δεν.πηγαν.καλα. καποιοι ανθρωποι ειναι προλυπτικοι πιστευουν στο ματιασμα πιστευουν οτι αν κανεις σχεδια ο θεος τα βλεπει κ.γελαει κτλ. 

σιγουρα δεν το κανει για να σου απαγορεψει να μιλας για το.μωρο σου απλα φοβαται μην τυχον.κ κατι παει στραβα κ δεν θελει η ιδια προφανως να ακουει σχεδια για κατι που δεν εχει ερθει ακομα. 

Να κρατήσει την γνώμη της για τον εαυτό της ! Δεν της την ζήτησε κάνεις ..και στο κάτω κάτω δεν μιλαω σε ξένους ...αλλά στην οικογένεια μου ...αν δεν μπορώ δηλαδή να μοιραστώ τις Σκέψεις  μου με τους δικούς μας ανθρώπους με ποιον θα τις μοιραστώ ? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...