Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Bluee19 είπε:

      η οικονομ σου είχε πει πως έχει λίγο αυξημένες τιμές απλώς δεν χρειάζεσαι αντιπηκτικές ή σου είχε πει πως η εξετάσεις σου είναι καθαρές ; 

      Η οικονομ μου είχε κάνει κάποιες βασικές εξετάσεις (πρωτεΐνη c,s , αντιπηκτικό λύκου,καρδιολογική,  αντί θρόμβινη) και βάσει αυτών και του ιστορικού μου είχε πει πως δεν χρειάζεται να κάνω τον γονιδιακό έλεγχο για τις μεταλλάξεις. Το ίδιο είπε κ ο γυναικολόγος και εγω τώρα επέμενα και μου τις έδωσε και ενώ όλα είναι καλά βγήκε το PAI-1. Φφφ φοβάμαι κορίτσια μήπως έχει γίνει ήδη κάτι κακό 

Μανουλες Νοεμβρίου 2019


Recommended Posts

Καλημέρα!!!

Πήγα στη δουλειά τελικά και κουράστηκα λιγάκι γιατί τις προηγούμενες μέρες καθόμουν... Ξεκαθάρισα στις συναδέλφους ότι θα είμαι χαλαρή από εδώ και πέρα και δεν είμαι για πολλά πολλά και ευτυχώς τις είδα αρκετά θετικές. Θα δείξει στην πράξη! 23 εργάσιμες ακόμα. Σαν το φαντάρο θα τις σβήνω μία μία...

Σήμερα πονάει αρκετά η κοιλιά μου από το έντερο και η μέση. Ίσως από την ορθοστασία στη δουλειά, ή επειδή είχα καιρό να κουνηθώ τόσο! χεχε

@Vassia13 ευτυχώς έχω γιατρό σήμερα!!!! Πρώτη φορά μετά το αίμα και έχω πολύ άγχος αλλά και ανυπομονησία να δω το μωράκι μας!!!! Φουλ το πρόγραμμα. 4.30 έχω ενδοκρινολόγο και 7.00 γυναικολόγο. Μετά έχω και το Game of thrones το καινούριο επεισόδιο, οπότε καταλαβαίνετε πως είναι γεμάτη μέρα!!! Αν δε σας στείλω σήμερα θα σας ενημερώσω αύριο!

Εσείς πως είστε? Πότε έχετε γιατρό? Έρχονται και αρκετές αυχενικές σιγά σιγά!!! Νομίζω μέχρι τώρα μόνο η @Vassia13, η @Kallioph__, η @Amelie.l, η @Karol κι εγώ έχουμε κάνει αυχενική. Ποιες μένουνε κορίτσια? Για να συντονιστούμε!! Αύριο είναι η @Κατερίνα Α και ακολουθούν η @Prosexws_Mama,  η @Joann και η @mlpoumlpou. Οι υπόλοιπες?

Συγγνώμη αν ξεχνάω κάποια...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 766
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα!!!!! σημερα ανακαλυψα αυτο το φορουμ και ειπα να γραφτω μιας και ειμαι και εγω μελλουσα μαμα νοεμβριου.αν κανω κατι λαθος γενικα ενημερωστε με γτ δεν εχω και πολυ ιδεα απο αυτα. :) ευχαριστω πολυ :)

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες!!!

Καλώς ήρθατε οι καινούργιες στην παρέα μας.. :) :) 

Εμεις έχουμε αυχενική την Πέμπτη!!!! Πως κ πως περιμένουμε να δούμε το σποράκι μας. Απο κούραση άλλο τίποτα, εχθές μετά την δουλειά ξάπλωσα λιγάκι κ μετά σηκώθηκα να κάνω 2 δουλειές και τα έφτυσα σύντομα σε σύγκριση με παλιότερα. Ευτυχώς πήγα νωρις για ύπνο και έχω αντοχές σήμερα για την δουλειά. Να σας πω την αλήθεια μου εχω σταματήσει ποια να με πιέζω κ να είμαι κολλημένη με τις δουλειές του σπιτιου, αν δεν έχω αντοχές δεν τις κάνω, απλά τα πράγματα. Μόνο φαγητό κοιτάω να έχουμε να φάμε κ όλα τα άλλα θα γίνουν!!! :-P

Για πείτε τι μας περιμένει στο 2ο τρίμηνο??? Θα ξεχάσουμε τους εμετούς ελπίζω ε? 

Να έχετε μια όμορφη ημέρα!!!! Φιλιά πολλά σε όλες...  

  • Μου αρέσει 2

4A0zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!! Τι κάνετε???? Εμείς είμαστε 11 εβδομάδων και 3 ημερών μέσα στην άλλη εβδομάδα θα κάνουμε αυχενική. Ξέρετε καθόλου τιμές γτ κάτι μ είπαν για 150 ευρώ. Είναι καλά? Γιατί δεν ξέρω από αυτά πρώτη εγκυμοσύνη βλέπεις...... Επίσης πότε βάφουμε μαλλιά??? Ουράνιο τόξο έχω γίνει:P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valkyrie είπε:

Καλημέρα!!!!! Τι κάνετε???? Εμείς είμαστε 11 εβδομάδων και 3 ημερών μέσα στην άλλη εβδομάδα θα κάνουμε αυχενική. Ξέρετε καθόλου τιμές γτ κάτι μ είπαν για 150 ευρώ. Είναι καλά? Γιατί δεν ξέρω από αυτά πρώτη εγκυμοσύνη βλέπεις...... Επίσης πότε βάφουμε μαλλιά??? Ουράνιο τόξο έχω γίνει:P

Καλημέρα!! Με το καλό!! Περίπου εκεί παίζουν οι τιμές 120-150.οσο για τα μαλλιά πολλοθ γιατροί λένε μετά το 1τριμηνο κ μόνο ανταύγειες! 


LMb5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλα τα κορίτσια! Εγώ αυχενική την επόμενη εβδομάδα... Υπάρχει μια αγωνία καθώς είναι και δύο τα μωράκια! Γκρινιαζα και αγχωνομουν που δεν είχα πολλες αναγουλες και τις τελευταίες μέρες ανεβαίνω και εγώ στο καράβι το βράδυ και κάνω και τους εμετούς μου! Τώρα έχω να ανησυχώ για την κοιλιά που δεν έχω . Βέβαια έχω χάσει αρκετά κιλά λόγω της αναγουλας και των φαγητών που σιχαίνομαι γενικά! (Να τονίσω ότι πριν την εγκυμοσύνη δεν υπήρχε φαγητό που να μην το έτρωγα). Εγώ στη δουλειά δεν πηγαίνω από την 8η εβδομάδα και το λίγο αίμα που είχα δει. Να σας πω κορίτσια δεν ήθελα να καθίσω στο σπίτι για να μην βαρεθω αλλά τώρα το απολαμβάνω και έχω λιώσει στο ύπνο. 

Σας φιλώ όλες και χαίρομαι να ακούω τα ευχάριστα νέα σας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


16 ώρες πρίν, valkyrie είπε:

καλησπερα!!!!! σημερα ανακαλυψα αυτο το φορουμ και ειπα να γραφτω μιας και ειμαι και εγω μελλουσα μαμα νοεμβριου.αν κανω κατι λαθος γενικα ενημερωστε με γτ δεν εχω και πολυ ιδεα απο αυτα. :) ευχαριστω πολυ :)

Καλώς μας ήρθες!!!!

13 ώρες πρίν, Sofia_xx είπε:

Καλησπέρα στην ομάδα!!!μπαίνω και εγώ στην ομάδα μιας και τέλη Οκτωβρίου αρχές Νοεμβρίου θα γίνω και εγώ μαμα για 3 φορά!!! 

Καλώς μας ήρθες!!!

πρίν από 39 λεπτά , Prosexws_Mama είπε:

Καλημέρα σε όλες!!!

Καλώς ήρθατε οι καινούργιες στην παρέα μας.. :):)

Εμεις έχουμε αυχενική την Πέμπτη!!!! Πως κ πως περιμένουμε να δούμε το σποράκι μας. Απο κούραση άλλο τίποτα, εχθές μετά την δουλειά ξάπλωσα λιγάκι κ μετά σηκώθηκα να κάνω 2 δουλειές και τα έφτυσα σύντομα σε σύγκριση με παλιότερα. Ευτυχώς πήγα νωρις για ύπνο και έχω αντοχές σήμερα για την δουλειά. Να σας πω την αλήθεια μου εχω σταματήσει ποια να με πιέζω κ να είμαι κολλημένη με τις δουλειές του σπιτιου, αν δεν έχω αντοχές δεν τις κάνω, απλά τα πράγματα. Μόνο φαγητό κοιτάω να έχουμε να φάμε κ όλα τα άλλα θα γίνουν!!! :-P

Για πείτε τι μας περιμένει στο 2ο τρίμηνο??? Θα ξεχάσουμε τους εμετούς ελπίζω ε? 

Να έχετε μια όμορφη ημέρα!!!! Φιλιά πολλά σε όλες...  

Άντε με το καλό! Εγώ μπήκα στο β τρίμηνο αλλά από εμετούς συνεχίζω... 2 σίγουρα τη μέρα... Αρχίζει η κοιλίτσα σιγά σιγά να φαίνεται! Και θέλει προσοχή με τα κιλά!!!


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κατερίνα Α είπε:

Καλημέρα!! Με το καλό!! Περίπου εκεί παίζουν οι τιμές 120-150.οσο για τα μαλλιά πολλοθ γιατροί λένε μετά το 1τριμηνο κ μόνο ανταύγειες! 

Α εντάξει...!!! Ευχαριστώ πολύ πολύ!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

On 5/5/2019 at 3:16 ΜΜ, Clue είπε:

Καλημέρα!

@Vassia13 ας μας τύχει ό,τι θέλει αρκεί να μην επηρεάσει το μωρό και να πάνε όλα καλά στο τέλος. Αν ήξερα σαν δεδομένο ότι όλα πάνε καλά θα άντεχα πιο εύκολα και με λιγότερο άγχος. Απλά η αβεβαιότητα είναι αυτή που δυσκολεύει τα πράγματα

@mlpoumlpou και δε σε ενοχλεί? Εγώ μόνο με μέθη έχω κάνει. Ελπίζω να πάνε όλα καλά!

Σήμερα είμαι λίγο χειρότερα από πονόλαιμο και πονάει αρκετά και η μέση. Έπλυνα 5 πιάτα και έπρεπε να ξαπλώσω. Αύριο πάω στη δουλειά πάλι και δε θέλω καθόλου... Φοβάμαι μην έχω πάλι αίμα...

Μιλησα με γαστρεντερολογο κ δεν εχει νοημα να κανω γαστροσκοπηση. Μονο μαλοξ ή σιμεκο μπορω να παρω. Οταν πρασει το πρωτο τριμηνο κ ολοκληρωθει η οργανογεννεση μπορω να παρω το θαυματουργο zucrazol μου που τοσο μου εχει λειψει!!!

19 ώρες πρίν, Clue είπε:

Καλημέρα!!!

Πήγα στη δουλειά τελικά και κουράστηκα λιγάκι γιατί τις προηγούμενες μέρες καθόμουν... Ξεκαθάρισα στις συναδέλφους ότι θα είμαι χαλαρή από εδώ και πέρα και δεν είμαι για πολλά πολλά και ευτυχώς τις είδα αρκετά θετικές. Θα δείξει στην πράξη! 23 εργάσιμες ακόμα. Σαν το φαντάρο θα τις σβήνω μία μία...

Σήμερα πονάει αρκετά η κοιλιά μου από το έντερο και η μέση. Ίσως από την ορθοστασία στη δουλειά, ή επειδή είχα καιρό να κουνηθώ τόσο! χεχε

@Vassia13 ευτυχώς έχω γιατρό σήμερα!!!! Πρώτη φορά μετά το αίμα και έχω πολύ άγχος αλλά και ανυπομονησία να δω το μωράκι μας!!!! Φουλ το πρόγραμμα. 4.30 έχω ενδοκρινολόγο και 7.00 γυναικολόγο. Μετά έχω και το Game of thrones το καινούριο επεισόδιο, οπότε καταλαβαίνετε πως είναι γεμάτη μέρα!!! Αν δε σας στείλω σήμερα θα σας ενημερώσω αύριο!

Εσείς πως είστε? Πότε έχετε γιατρό? Έρχονται και αρκετές αυχενικές σιγά σιγά!!! Νομίζω μέχρι τώρα μόνο η @Vassia13, η @Kallioph__, η @Amelie.l, η @Karol κι εγώ έχουμε κάνει αυχενική. Ποιες μένουνε κορίτσια? Για να συντονιστούμε!! Αύριο είναι η @Κατερίνα Α και ακολουθούν η @Prosexws_Mama,  η @Joann και η @mlpoumlpou. Οι υπόλοιπες?

Συγγνώμη αν ξεχνάω κάποια...

Εγω 22/5

17 ώρες πρίν, valkyrie είπε:

καλησπερα!!!!! σημερα ανακαλυψα αυτο το φορουμ και ειπα να γραφτω μιας και ειμαι και εγω μελλουσα μαμα νοεμβριου.αν κανω κατι λαθος γενικα ενημερωστε με γτ δεν εχω και πολυ ιδεα απο αυτα. :) ευχαριστω πολυ :)

Αν θες εχουμε κ ενα γκρουπακι στο fb αν θες στειλε μου ονομα πμ να σε προσθεσω. Καλως ηρθες!

14 ώρες πρίν, Sofia_xx είπε:

Καλησπέρα στην ομάδα!!!μπαίνω και εγώ στην ομάδα μιας και τέλη Οκτωβρίου αρχές Νοεμβρίου θα γίνω και εγώ μαμα για 3 φορά!!! 

Με το καλο!!! Καλως ηρθες!!

πρίν από 35 λεπτά , valkyrie είπε:

Καλημέρα!!!!! Τι κάνετε???? Εμείς είμαστε 11 εβδομάδων και 3 ημερών μέσα στην άλλη εβδομάδα θα κάνουμε αυχενική. Ξέρετε καθόλου τιμές γτ κάτι μ είπαν για 150 ευρώ. Είναι καλά? Γιατί δεν ξέρω από αυτά πρώτη εγκυμοσύνη βλέπεις...... Επίσης πότε βάφουμε μαλλιά??? Ουράνιο τόξο έχω γίνει:P

Συμπασχω σε ολα. 11 εβδομαδα κ εγω. Αυχενικη γυρω στα 150 κ στο ουρανιο τοξο. Αγωνιστικους χαιρετησμους

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Καλώς μας ήρθατε κορίτσια!

Εχθές πήγα στο γιατρό. Το μωρό μας έκοβε βόλτες μέσα στην κοιλιά. Μας γύρισε την πλάτη, μας χαιρέτισε και γενικά κουνιόταν πάρα πολύ! Σκεφτείτε ότι δεν τρώω και ζάχαρη. Άμα φάω δλδ θα γίνει τούρμπο?χεχε Είναι 7 εκατοστά χωρίς τα πόδια και ολόκληρα 83 γραμμάρια!!!

@Prosexws_Mama εξαρτάται από το άτομο υποθέτω για να δούμε τι μας περιμένει. Άλλες συνεχίζουν σε όλη την εγκυμοσύνη με εμετούς. Εγώ άρχισα να νιώθω καλύτερα από την 10η με 11η εβδομάδα από ναυτίες και είχα να κάνω εμετό 12 μέρες. Κάνω πάλι αυτές τις μέρες αλλά νομίζω ότι με πιάνει ναυτία λόγω βήχα.

 

@Joann Με υπέρηχο κοιλίας γίνεται η αυχενική. Εμένα χθες ο γιατρός μου έκανε από κάτω για να μετρήσει και τράχηλο. Ανυπομονώ κι εγώ να τελειώσω τη δουλειά και να ασχοληθώ με το μωράκι που έρχεται!!! Δυστυχώς δεν έχω άδεια να πάρω... Με τα δύο μωράκια πάει πιο πάνω η τιμή της αυχενικής?

Σήμερα πρώτη φορά με ρωτήσανε αν είναι έγκυος! Χάρηκα πάρα πολύ!!!

  • Μου αρέσει 2

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...