Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Νοεμβρίου 2019


Recommended Posts

1 hour ago, Rea<3 είπε:

Ρε κοριτσια καλημερα..  ο γυναικολογος μου προτεινε εναν γιατρο στην θεσσαλονικη που συνεργαζεται μαζι του και κανει την αυχενικη  και στελνει εκει ολες τις μελλουσες μανουλες και συμφωνησα να μου κλεισουν ραντεβου αλλα απο μια ερευνα που εκανα  απ τα 100 που γραφονται τα 5 ειναι θετικα ολα τα υπολοιπα τον κραζουν απο την αλλη εδω στην περιοχη που μενω ειναι παλι ενας γιατρος που κανει την αυχενικη και εχει πολυ καλες κριτικες...  τι να κανω??

Εγώ έχω τόση εμπιστοσύνη στον γιατρό μου που ούτε μπήκα να δω! Την έκανα στο μαιευτήριο και ήταν και ο γιατρός μου εκεί!!!


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 766
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 20/4/2019 at 7:32 ΜΜ, Clue είπε:

Καλησπέρα!!!!

τι κάνετε κορίτσια??

@Vassia13 και @Kallioph__ 2 μερούλες ακόμα για την αυχενική. Εγώ 4. Οι υπόλοιπες κορίτσια πότε με το καλό?

Εγώ έχω στις 2/3 την αυχενική !! Πωπω άγχος !!! Εσείς κορίτσια τι συμπτώματα έχετε τώρα που πλησιάζει η αυχενική ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kallioph__ είπε:

Καλησπέρα, 

Δύσκολη κατάσταση!! Εμενα ο γιατρος μου, μου είπε ότι συνεργάζεται με κάποιον. Μου πρότεινε  να μπω να διαβάσω, να ελέγξω και αν ικανοποιηθώ από την έρευνα που θα κάνω να κλείσω ραντεβού... και έτσι έκανα. Πρώτα ερεύνησα κ μετά πήγα. Στην πρώτη μου κόρη που είχα την ίδια  γυναικολόγο επι σειρά δέκα ετων, μου είχε πει τετελεσμένα να πάω  σε συγκεκριμένο γενετιστή. Τελικά είχα πέσει σε κύκλωμα και είχα περάσει δραματικές στίγμες αγωνίας.... με ψεύδη αποτελέσματα μόνο και μόνο για να μας παιρνουν λεφτά. Χρειάστηκε να αλλάξω γυναικολόγο εσπευσμένα  στον 7o μήνα, γιατί μας δούλευαν και η Γυναικολογος και ο γενετιστής.

Ό,τι λέει το ένστικτο σου να κανείς, αν δεν αισθάνεσαι ασφάλεια με αυτά που εχεις διαβάσεις θα σου πρότεινα να μη πας. Από την άλλη παίζει ρόλο και ποσό εμπιστεύεσαι τον μαιευτήρα σου. Γιατί δεν του λες την αλήθεια διακριτικα...;;

Καλη επιτυχία !!! 

 

Υγ ωστόσο ψάξε να τον βρεις αν είναι πιστοποιημένος γενετιστής. υπάρχει μια ηλεκτρονική διεύθυνση που συμπεριλαμβάνει όλους τους εγκεκριμένους γιατρούς που κάνουν αυτές τις εξετάσεις. 

Η αληθεια ειναι οτι γενικα δεν εμπιστευομαι κανεναν γιατρο  ουτε και δενομαι συναισθηματικα...(που λεει και η μανα μου ολοι καλοι ειναι στα ευκολα)και αν το εκανα,  θα ημουν πρωτα χωρις σαλπιγγες και μετα χωρις μητρα! Με τον γυναικολογο που με παρακολουθει τωρα (και πηγα για την επιβεβαιωση κυησης, πριν τον ειχα μονο ακουστα) δεν εχω θεμα  προς το παρον, συνεργαζεται με 3 γεννετιστες και ετυχε εμενα να με  στειλει σε αυτον αλλα αν σιγουρα μου μπουν δευτερες σκεψεις θα τον αλλαξω  και αυτον γιατι εχω αλλαξει τοσους που  ακομα ενας δεν εγινε και τιποτα..

  Δεν του ειπα κατι γιατι δεν ηξερα απο πριν τι γραφεται για το συγκεκριμενο γεννετιστη παρολα αυτα  θα κανω αυτο που ειπες θα ακολουθησω το ενστικτο μου γιατι δεν με εχει γελασει ποτε θα παρω τωρα κιολας τηλ να ακυρωσω το ραντεβου και θα κανω μια ερευνα και θα κλεισω αλλου!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rea<3 είπε:

Η αληθεια ειναι οτι γενικα δεν εμπιστευομαι κανεναν γιατρο  ουτε και δενομαι συναισθηματικα...(που λεει και η μανα μου ολοι καλοι ειναι στα ευκολα)και αν το εκανα,  θα ημουν πρωτα χωρις σαλπιγγες και μετα χωρις μητρα! Με τον γυναικολογο που με παρακολουθει τωρα (και πηγα για την επιβεβαιωση κυησης, πριν τον ειχα μονο ακουστα) δεν εχω θεμα  προς το παρον, συνεργαζεται με 3 γεννετιστες και ετυχε εμενα να με  στειλει σε αυτον αλλα αν σιγουρα μου μπουν δευτερες σκεψεις θα τον αλλαξω  και αυτον γιατι εχω αλλαξει τοσους που  ακομα ενας δεν εγινε και τιποτα..

  Δεν του ειπα κατι γιατι δεν ηξερα απο πριν τι γραφεται για το συγκεκριμενο γεννετιστη παρολα αυτα  θα κανω αυτο που ειπες θα ακολουθησω το ενστικτο μου γιατι δεν με εχει γελασει ποτε θα παρω τωρα κιολας τηλ να ακυρωσω το ραντεβου και θα κανω μια ερευνα και θα κλεισω αλλου!!

Μπραβοοο!! Θεωρώ ότι αποφάσισες το σωστό !!! :) 

  • Μου αρέσει 1

3qUrp3.pngtTfPp3.png

Link to comment
Share on other sites

 Καλησπέρα!

Σήμερα ήμουν όλη μέρα έξω και ευτυχώς με βοήθησε να ξεχαστώ αρκετά και να μη σκέφτομαι το αυριανό ραντεβού...

Just now, Karol said:

Εγώ έχω στις 2/3 την αυχενική !! Πωπω άγχος !!! Εσείς κορίτσια τι συμπτώματα έχετε τώρα που πλησιάζει η αυχενική ;

Γενικά είμαι πολύ καλύτερα από ναυτίες και εμετούς αν και έκανα πριν λίγο. Είχα να κάνω εμετό από την Τετάρτη από εκεί που έκανα 3 κάθε μέρα. Η κούραση συνεχίζεται. Κάποιες μέρες νιώθω εξαντλημένη και κάποιες απλά κουρασμένη. Το στήθος είναι μόνιμα πρησμένο από την αρχή. Έχουν σκουρύνει και οι θηλές μου αρκετά. Κατά διαστήματα έχω πόνους περιόδου και πόνους στο έντερο και στη μέση. Αυτά. Κατά τα άλλα δε νιώθω έγκυος. Περιμένω πως και πως να το νιώσω. Να φουσκώσει η κοιλιά, να αρχίσει να κλωτσάει και να το νιώθω να κουνιέται.... 

Ανυπομονώ για αύριο να το δω τουλάχιστον να κουνιέται μπας και το συνειδητοποιήσω λιγάκι!

  • Μου αρέσει 4

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, Clue είπε:

 Καλησπέρα!

Σήμερα ήμουν όλη μέρα έξω και ευτυχώς με βοήθησε να ξεχαστώ αρκετά και να μη σκέφτομαι το αυριανό ραντεβού...

Γενικά είμαι πολύ καλύτερα από ναυτίες και εμετούς αν και έκανα πριν λίγο. Είχα να κάνω εμετό από την Τετάρτη από εκεί που έκανα 3 κάθε μέρα. Η κούραση συνεχίζεται. Κάποιες μέρες νιώθω εξαντλημένη και κάποιες απλά κουρασμένη. Το στήθος είναι μόνιμα πρησμένο από την αρχή. Έχουν σκουρύνει και οι θηλές μου αρκετά. Κατά διαστήματα έχω πόνους περιόδου και πόνους στο έντερο και στη μέση. Αυτά. Κατά τα άλλα δε νιώθω έγκυος. Περιμένω πως και πως να το νιώσω. Να φουσκώσει η κοιλιά, να αρχίσει να κλωτσάει και να το νιώθω να κουνιέται.... 

Ανυπομονώ για αύριο να το δω τουλάχιστον να κουνιέται μπας και το συνειδητοποιήσω λιγάκι!

Σαν κ εμένα ακριβώς έτσι τα συμπτώματα πάνε κ έρχονται !!!! Αχ άντε να έρθει η ώρα που θα το νοιωθουμε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Πέρασα μια επεισοδιακή νύχτα με εφιάλτες, έριξα κι έναν τσακωμό το πρωί, αλλά τελικά πήγαν όλα καλά!!!

Το μωρό είναι μια χαρά. Έχει όλα όσα πρέπει να έχει, αιματώνεται σωστά και η αυχενική διαφάνεια ήταν 1.24! Αύριο περιμένω και τις αίματος, αλλά είμαι αρκετά αισιόδοξη!

Όταν πήγα στο ραντεβού το μικρό μας είχε βολευτεί μπρούμυτα, οπότε μας έστειλε ο γιατρός για μια σοκολάτα και περπάτημα μπας κι γυρίσει! Επιστρέψαμε μετά από 1 ώρα για τις μετρήσεις. Ευτυχώς είχα ήδη ακούσει καρδούλα και ήμουν πιο ήρεμη...Ήπια και τη σοκολάτα με την άδεια του γιατρού παρόλο τον διαβήτη και όλα μια χαρά!!!

  • Μου αρέσει 3

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Clue είπε:

Καλησπέρα!!!

Πέρασα μια επεισοδιακή νύχτα με εφιάλτες, έριξα κι έναν τσακωμό το πρωί, αλλά τελικά πήγαν όλα καλά!!!

Το μωρό είναι μια χαρά. Έχει όλα όσα πρέπει να έχει, αιματώνεται σωστά και η αυχενική διαφάνεια ήταν 1.24! Αύριο περιμένω και τις αίματος, αλλά είμαι αρκετά αισιόδοξη!

Όταν πήγα στο ραντεβού το μικρό μας είχε βολευτεί μπρούμυτα, οπότε μας έστειλε ο γιατρός για μια σοκολάτα και περπάτημα μπας κι γυρίσει! Επιστρέψαμε μετά από 1 ώρα για τις μετρήσεις. Ευτυχώς είχα ήδη ακούσει καρδούλα και ήμουν πιο ήρεμη...Ήπια και τη σοκολάτα με την άδεια του γιατρού παρόλο τον διαβήτη και όλα μια χαρά!!!

Συγχαρητήρια !!!! Μπράβο!!! Τέλειες θα είναι και οι αιματολογικές σου... είμαι σίγουρη !!! Σας είπε τι φύλο είναι ? 


3qUrp3.pngtTfPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kallioph__ είπε:

@Clue καλη επιτυχία σήμερα !!!! <3

 

κοριτσια εμενα βγήκαν οι αιματολογικές μου ... τέλειαααααα και τα στατιστικά μου!! :D

Μπράβο κορίτσι μου! Από συμπτώματα πως είσαι?? Εγώ σήμερα που δεν έχω κάνει εμετό μέχρι τώρα! Αλλά από το μεσημέρι έχω αέρια ... Πολλά!! Αχαχαχαχ

  • Μου αρέσει 1

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vassia13 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Από συμπτώματα πως είσαι?? Εγώ σήμερα που δεν έχω κάνει εμετό μέχρι τώρα! Αλλά από το μεσημέρι έχω αέρια ... Πολλά!! Αχαχαχαχ

Εύχομαι να μην ξανά κανείς ποτέ ποτέ ποτέ  :)

εγω ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη  είχα εμετούς, ούτε τώρα... πάλι καλά !! Ποναει αφόρητα η μέση μου όμως, δεν ξέρω πως να κάτσω για να μην με πονάει και που περπατάω με πονάει! Αέρια άσε έχω πάντα κάθε βράδυ, κάθημερινα!! Αίσχος!!!!   Στήθος κλασικά πόνος! Αϋπνία! Το χειρότερο μου είναι όμως ότι δεν έχω καθόλου διάθεση... ούτε να ντυθώ, ούτε να βαφτώ, ούτε να κάνω μπάνιο !!!είμαι λίγο χάλια... κομμάτια όλη μέρα. Κατ αλλά όλα  καλά :)) 

  • Χαχα 1

3qUrp3.pngtTfPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kallioph__ said:

Συγχαρητήρια !!!! Μπράβο!!! Τέλειες θα είναι και οι αιματολογικές σου... είμαι σίγουρη !!! Σας είπε τι φύλο είναι ? 

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Άντε να παίρνουν και οι υπόλοιπες σειρά!

Δεν μας είπε φύλο. Είπε ότι είναι πολύ νωρίς!

Just now, Vassia13 said:

Μπράβο κορίτσι μου! Από συμπτώματα πως είσαι?? Εγώ σήμερα που δεν έχω κάνει εμετό μέχρι τώρα! Αλλά από το μεσημέρι έχω αέρια ... Πολλά!! Αχαχαχαχ

 

Just now, Kallioph__ said:

Εύχομαι να μην ξανά κανείς ποτέ ποτέ ποτέ  :)

εγω ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη  είχα εμετούς, ούτε τώρα... πάλι καλά !! Ποναει αφόρητα η μέση μου όμως, δεν ξέρω πως να κάτσω για να μην με πονάει και που περπατάω με πονάει! Αέρια άσε έχω πάντα κάθε βράδυ, κάθημερινα!! Αίσχος!!!!   Στήθος κλασικά πόνος! Αϋπνία! Το χειρότερο μου είναι όμως ότι δεν έχω καθόλου διάθεση... ούτε να ντυθώ, ούτε να βαφτώ, ούτε να κάνω μπάνιο !!!είμαι λίγο χάλια... κομμάτια όλη μέρα. Κατ αλλά όλα  καλά :)) 

Κι εγώ πολλά αέρια και πόνους στο έντερο! Ειδικά από όταν άρχισα το σίδηρο...

Εμετούς σήμερα 2! Νόμιζα πως είχα τελειώσει...


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kallioph__ είπε:

Εύχομαι να μην ξανά κανείς ποτέ ποτέ ποτέ  :)

εγω ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη  είχα εμετούς, ούτε τώρα... πάλι καλά !! Ποναει αφόρητα η μέση μου όμως, δεν ξέρω πως να κάτσω για να μην με πονάει και που περπατάω με πονάει! Αέρια άσε έχω πάντα κάθε βράδυ, κάθημερινα!! Αίσχος!!!!   Στήθος κλασικά πόνος! Αϋπνία! Το χειρότερο μου είναι όμως ότι δεν έχω καθόλου διάθεση... ούτε να ντυθώ, ούτε να βαφτώ, ούτε να κάνω μπάνιο !!!είμαι λίγο χάλια... κομμάτια όλη μέρα. Κατ αλλά όλα  καλά :)) 

Καλά πάμε!! Χαχαχαχαχα!! 


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...